Recenzja BitPanda: pełny przegląd wymiany

W tej recenzji Bitpanda przyjrzymy się stosunkowo ugruntowanej europejskiej giełdzie kryptowalut.

Są dobrze znane z tego, że są giełdami Fiata, które akceptują szereg różnych walut i opcji płatności. Co więcej, są to prawdopodobnie jedyne giełdy Fiata, które oferują tak obszerną listę aktywów kryptowalutowych do zakupu.

Jednak najważniejsze pytanie brzmi, czy Bitpanda jest bezpieczną wymianą?

W tej recenzji wymiany przyjrzymy się dogłębnie produktowi Bitpanda. Przyjrzymy się między innymi bezpieczeństwu, opłatom, funkcjonalności platformy i obsłudze klienta. Zebraliśmy również wiele różnych perspektyw od obecnych i poprzednich klientów Bitpandy.

Przegląd Bitpandy

Bitpanda ma siedzibę w Wiedniu w Austrii. Znajdują się pod adresem Burggasse 116/3 + 3A, 1070. Zostały założone w 2014 roku i są własnością i są obsługiwane przez Bitpanda GmbH. W stosunkowo nowym świecie giełd kryptowalut jest to jedna ze starszych giełd w Europie.

Wcześniej nazywali się Coinimal przed rebrandingiem na Bitpandę w 2016 roku. Głównym powodem rebrandingu było rozpoczęcie od nowa z zupełnie nową usługą. Twierdzą, że obecnie zarejestrowano ponad 850 000.

Bitpanda została założona przez trzy osoby. Są to Eric Demuth, Paul Klanschek i Christian Trummer. Twierdzą, że są entuzjastami kryptowalut, którzy wpadli na pomysł uruchomienia Coinimal w 2013 roku. Od tego czasu Bitpanda powiększyła swój zespół do ponad 60 członków z 21 różnych krajów.

Założyciele wydają się być całkowicie transparentni w swoich działaniach. To dobry znak w dzisiejszych czasach, kiedy projekty i giełdy kryptowalutowe będą działać ze względnym stopniem nieprzejrzystości. Ponadto są zarejestrowaną austriacką firmą, co powoduje, że podlegają prawu i regulacjom UE.

Założyciele BitPandy

Założyciele BitPanda. Od lewej: Eric Demuth (CEO), Paul Klanschek (CEO), Christian Trummer (CTO)

Oznacza to, że Bitpanda może zabrać użytkowników z UE, w tym Islandii, Liechtensteinu, Norwegii, Szwajcarii i Monako.

Opłaty Bitpanda

Bitpanda ma dość standardową i płaską strukturę opłat. Będą szarżować 1,49% na zlecenie kupna i 1,29% do zlecenia sprzedaży. Będzie to dotyczyć wszystkich kryptowalut na ich platformie.

Gdybyśmy mieli porównać to z innymi giełdami, z którymi konkurują, to są one nieco powyżej średniej. Na przykład, jeśli miałbyś używać Bitstamp, ich opłata za wymianę dla transakcji poniżej 20000 $ wynosi zaledwie 0,25%.

Jednak wydaje się, że w Bitpandzie nie ma żadnych opłat depozytowych. Mogą obowiązywać opłaty za karty, które zostanie obciążone przez wystawcę karty kredytowej. Ponadto, jeśli wysyłasz im pieniądze w walucie innej niż GBP, USD, EUR i CHF, będziesz musiał zapłacić opłatę za wymianę walut, która nie jest określana przez Bitpanda.

Jeśli wysyłasz kryptowalutę do Bitpanda, możesz podlegać opłacie depozytowej w zależności od kwoty, którą wysyłasz. Nie powinno to jednak stanowić problemu, ponieważ kwota jest tak mała (0,05 BTC). Istnieje również niewielka opłata za „wypłatę z portfela” kryptowaluty, która jest dodawana do opłat za sieć wydobywczą.

Jeśli chodzi o wypłaty przez Fiat, są one bezpłatne, jeśli chcesz dokonać płatności w SEPA na konto w euro. Jeśli wypłacasz środki inne niż euro, możesz zostać obciążony za płatności przychodzące w zależności od banku.

Czy Bitpanda jest bezpieczna?

Podczas korzystania z giełdy kryptowalut jednym z najważniejszych wymagań jest bezpieczeństwo środków. Widzieliśmy w przeszłości wiele przykładów włamań do giełd i innych poważnych naruszeń bezpieczeństwa.

Nie wdają się w zbyt wiele szczegółów na temat swoich procedur bezpieczeństwa w Internecie, więc musieliśmy skontaktować się z ich wsparciem. Biorąc pod uwagę, że Bitpanda jest zarejestrowaną austriacką firmą, możemy założyć, że te informacje są rzeczywiście ważne.

Chłodnia

Twierdzą, że przechowują wszystkie swoje monety w środowisku offline w bezpiecznej chłodni. Jest to obecnie standard na wszystkich giełdach i najbezpieczniejsza forma przechowywania. Wiąże się to z wymianą, która przenosi większość ich monet do trybu offline i przechowuje je w środowisku, do którego nie można uzyskać dostępu elektronicznego.

Główną zaletą tego jest to, że monety są niedostępne dla hakerów. To jest coś, czego wiele giełd nauczyło się w przeszłości, kiedy przechowywały swoje monety w gorących portfelach, które zostały zhakowane. Najlepszym tego przykładem jest być może Mt. Gox Saga.

Ochrona DDoS

Dedykowane ataki typu „odmowa usługi” (DDoS) to jedna z najpowszechniejszych znanych obecnie form cyberataków. Zwykle są dość skuteczne w wyłączaniu witryn internetowych i wpływaniu na daną firmę. Były również używane z wielkim efektem na giełdach wcześniej, takich jak Bitfinex.

Bitpanda twierdzi, że posiada zabezpieczenia, które zapobiegają zagrożeniu atakami DDoS. Może to skrócić wszelkie przestoje spowodowane przez podmioty zewnętrzne.

Ochrona komunikacji

Ochrona SSL na BitPandzie

Ochrona SSL na BitPandzie

Jedną z najważniejszych zabezpieczeń każdej witryny, która obsługuje poufne informacje, jest szyfrowanie za pomocą protokołu SSL. Ma to na celu powstrzymanie zagrożenia ze strony dowolnego człowieka w środku ataku, w którym ktoś może uzyskać Twoje informacje.

Bitpanda ma pełne szyfrowanie SSL na swojej stronie internetowej. Można to zobaczyć po ich zielonej kłódce przeglądarki. Powinieneś zawsze upewnić się, że kiedy masz zamiar zalogować się do Bitpandy, zobaczysz tę zieloną kłódkę.

W przypadku, gdy haker próbował przeprowadzić jakąkolwiek formę ataku phishingowego, ostrzeże Cię to o złośliwej witrynie.

Bezpieczeństwo użytkownika

Mówiąc o atakach phishingowych, ostatnią luką w zabezpieczeniach każdej wymiany jest oczywiście użytkownik. W przypadku Bitpandy wykorzystują procedury uwierzytelniania dwuskładnikowego. Nie jest to domyślnie włączone, więc prawdopodobnie powinieneś to zrobić zaraz po zalogowaniu.

Śledzą również historię logowania do urządzenia i blokują konto, gdy zostanie użyte nowe urządzenie. Będziesz musiał potwierdzić w wiadomości e-mail, że nowe urządzenie jest rzeczywiście autoryzowane. Jest to podobne do praktyk bezpieczeństwa Coinbase, jeśli korzystałeś z niego wcześniej.

Niezależnie od bezpieczeństwa na giełdzie, jako użytkownik, zawsze powinieneś upewnić się, że nie przechowujesz dużej ilości monet na giełdzie. To są najlepsze praktyki dotyczące kryptowalut 101.

Pokrycie zasobów Bitpandy

Jedną z zalet Bitpandy jest ich stosunkowo obszerna lista monet, które można kupić za walutę Fiata. Mają ponad 12 aktywów kryptowalutowych, które można kupić, w tym BTC, LTC, ETH, XRP, BCH i MIOTA. Pełną listę możesz zobaczyć poniżej:

Pokrycie aktywów w BitPanda

Pokrycie aktywów w BitPanda

Gdybyśmy mieli porównać to z niektórymi z ich konkurentów, Bitstamp obejmuje na przykład tylko 5 aktywów kryptowalutowych. Może to wynikać z łatwości, z jaką stosunkowo mniejsza giełda jest w stanie wystawiać nowsze aktywa.

Stąd, jeśli kiedykolwiek pojawi się rozsądne zapotrzebowanie na dodanie nowej monety, będą w stanie to zrobić o wiele łatwiej niż na innych giełdach..

Płatności & Wypłaty

Bitpanda oferuje szereg różnych opcji finansowania i wypłat Fiata. Zależą one od waluty, którą planujesz zasilić swoje konto. Jeśli jesteś w UE i chcesz finansować w euro, najlepszym rozwiązaniem będzie przelew SEPA. To jest bezpłatne i zajmie tylko kilka godzin.

Jeśli mieszkasz w Austrii, Belgii, Włoszech, Holandii lub Hiszpanii, możesz skorzystać z przelewu SOFORT. Zwykle zajmuje to od jednego do dwóch dni i jest stosunkowo tani. Ta opcja jest również dostępna do wypłat.

Możesz również użyć karty kredytowej, jeśli uznasz to za najłatwiejszą opcję. Przyjmują zarówno Visa, jak i Mastercard. Jednak mogą obowiązywać opłaty, które Twój dostawca karty kredytowej pobierze, jeśli zdecydujesz się z tego skorzystać. Ta opcja jest również dostępna tylko dla płatności, a nie wypłat.

Bitpanda umożliwia także dokonywanie płatności i wypłaty za pomocą dwóch popularnych portfeli internetowych. Są to Skrill i Neteller. Będzie to jednak wymagało utworzenia konta w jednej z tych usług. W takim przypadku nadal będziesz musiał wypłacić środki z tych portfeli, jeśli chcesz, aby Twoje środki znalazły się w banku.

Wreszcie, jeszcze jedna opcja wypłaty, z której możesz skorzystać, to Amazon.de. Warto zauważyć, że przy wszystkich tych opcjach wypłaty możesz dokonać wypłaty tylko na konto na swoje imię (bez kont osób trzecich).

Wszystkie te opcje płatności i wypłat, a także indywidualne limity zależą od tego, czy Twoje konto jest zweryfikowane. Na przykład poniżej znajdują się limity płatności / wypłat SEPA.

Limity (EUR) Niesprawdzony Zweryfikowano
metoda Kaucja  Wycofać  Kaucja Wycofać
Limity dzienne 0 1000 500 000 500 000
Limity miesięczne 0 7500 5 000 000 5 000 000
Całkowite limity 0 30 000 100 000 000 100 000 000

Nie możesz również dokonywać żadnych zakupów za pomocą kart kredytowych, SoFort lub portfeli internetowych, chyba że jesteś zweryfikowany. To, czy chcesz zweryfikować swoje konto, będzie naprawdę zależeć od tego, ile chcesz wypłacić, w porównaniu z wymaganiami dotyczącymi prywatności.

Jeśli chcesz zweryfikować swoje konto, możesz je założyć i wykonać poniższe czynności.

Rejestracja & Weryfikacja

Gdy przejdziesz do ekranu rejestracji, zostaniesz poproszony o podanie takich danych, jak imię i nazwisko, adres e-mail i kraj zamieszkania. Będziesz musiał użyć aktywnego adresu e-mail, aby potwierdzić konto.

Rejestracja w BitPanda

Rejestracja w BitPanda

Bitpanda wyśle ​​e-mail weryfikacyjny na podany przez Ciebie adres e-mail. Po kliknięciu linku weryfikacyjnego w e-mailu Twoje konto będzie aktywne i będziesz mógł się zalogować. Możesz obejść platformę i uzyskać ukształtowanie terenu.

Zanim jednak będziesz mógł zasilić swoje konto walutą fiducjarną, musisz przejść weryfikację. Bitpanda będzie wymagać od Ciebie zakończenia weryfikacji i procedur KYC. Jest to potrzebne w celu zwalczania prania pieniędzy i oszustw.

Bitpanda sprawił, że weryfikacja Twojej tożsamości jest całkiem prosta. Zlecili to zewnętrznym dostawcom weryfikacji tożsamości. W tym przypadku są to identityTM i IDNow. Kliknij „weryfikacja”, a Bitpanda wyświetli poniższy ekran.

Weryfikacja konta w BitPanda

Weryfikacja konta w Bitpanda

Po wypełnieniu tych danych będziesz musiał wybrać formę dokumentu tożsamości. Osoby mieszkające w Europie mogą skorzystać z paszportu lub dowodu osobistego (niektóre kraje UE) może nie działać). Dla tych, którzy są poza Europą, paszport będzie musiał zrobić.

Forma ID dla BitPanda

Wybierz formę dowodu tożsamości do weryfikacji tożsamości

Po wybraniu formularza, którego chcesz użyć, możesz wybrać preferowanego dostawcę weryfikacji tożsamości. Oba są względnie uzasadnione i służą Twoim celom. To przeniesie Cię z witryny i do dostawcy weryfikacji.

Wybraliśmy tożsamośćTM i zażądali od nas rozpoczęcia sesji wideo. Następnie poprosili nas, abyśmy trzymali nasz dokument tożsamości obok naszych twarzy podczas nagrywania wideo. Jest to dość standardowe dla większości agencji weryfikujących tożsamość.

Gdy to zrobiliśmy, agencja wykorzystała swoje wewnętrzne algorytmy i była w stanie zweryfikować nas zdalnie. Zajęło to tylko kilka minut, a po weryfikacji nasza opcja finansowania została w pełni włączona na platformie.

Platforma handlowa Bitpanda

Przyjrzyjmy się dokładniej podstawowej platformie transakcyjnej. Jest to prawdopodobnie najważniejsze, ponieważ jest to miejsce, w którym najprawdopodobniej będziesz spędzać dużo czasu podczas korzystania z giełdy. Poniżej znajduje się zrzut ekranu strony głównej Bitpandy.

Platforma handlowa BitPanda

Przegląd platformy handlowej BitPanda

Wygląda na to, że wszystko jest stosunkowo dobrze rozplanowane i możesz łatwo zarządzać całym kontem z tego miejsca. Na przykład możesz zasilić swoje konto w sekcji „wpłata” w nagłówku. Po wysłaniu środków do Bitpandy możesz przejść bezpośrednio do sekcji „handel” i złożyć zamówienie.

Bitpanda nie obsługuje wymiany opartej na książce zamówień, takiej jak Bitstamp czy Kraken itp. Są one bardziej jak Coinbase, które jest animatorem rynku dla zamówień. Oznacza to, że podadzą Ci cenę zakupu / sprzedaży monet wraz z opłatą.

W prawym górnym rogu platformy możesz szczegółowo przyjrzeć się saldom swojego portfela, korzystając z łącza „portfel”. To da ci przegląd wszystkich funduszy, które znajdują się w twoich portfelach fiducjarnych i kryptowalutowych.

Wreszcie, możesz również monitorować wyniki cenowe konkretnej kryptowaluty, klikając kartę „wykresy”. Możesz kliknąć wykres, który chcesz dokładniej zbadać, a dostaniesz standardowy przegląd.

Przegląd wykresów BitPanda

Przegląd wykresów w BitPanda

Należy jednak zauważyć, że nie jest to wymiana dla zaawansowanego tradera lub analityka technicznego. Te wykresy są naprawdę podstawowe i dają tylko jedną funkcjonalność pozwalającą spojrzeć na cenę kryptowaluty w określonym okresie.

Co więcej, wszystko, co naprawdę możesz zrobić na tej platformie, to ustawić alert cenowy. Nie możesz składać zleceń z limitem ani zatrzymać strat. Dlatego platforma Bitpanda jest najprawdopodobniej odpowiednia dla nowego handlowca kryptowalut lub kogoś, kto chciałby kupić tylko do celów HODLing.

Jeśli jesteś traderem, który chciałby mieć więcej funkcji od zaawansowanej giełdy, zawsze możesz skorzystać z giełdy takiej jak Kraken. Akceptują klientów z Europy i mają niedawno odnowiony silnik i platformę handlową.

Oczywiście, jeśli Bitpanda jest dla Ciebie najłatwiejszą opcją zakupu kryptowaluty za pomocą Twojego Fiata, zawsze możesz użyć jej jako „bramy Fiata” i przenieść swoje środki na dedykowaną giełdę handlową, taką jak BitMEX. Jeśli chcesz ponownie wypłacić swoje krypto do Fiata, możesz przenieść swoje środki z powrotem na BitPandę.

Obsługa klienta

To dla nas kolejne bardzo ważne kryterium. Jeśli chodzi o wymianę, niezbędna jest szybkość reakcji i pomoc personelu pomocniczego wymiany. Chcieliśmy więc sprawdzić, jak skuteczne było to w Bitpandzie.

Obecnie Bitpanda ma tylko jedną opcję, jeśli chodzi o dotarcie do personelu pomocniczego, a mianowicie za pośrednictwem systemu biletów online i telegramu. Można to osiągnąć, klikając łącze „pomoc” w stopce witryny. Aby upewnić się, że skutecznie odpowiedzą na Twoje żądanie, wybierz odpowiedni obszar tematyczny. Jeśli dotyczy to wpłaty, którą wysyłasz, istnieje możliwość wprowadzenia identyfikatora transakcji.

Karta kredytowa IQ Option Trade

Chcieliśmy dowiedzieć się o opłatach za wypłatę Fiata i opcjach w Bitpanda, więc wysłaliśmy zgłoszenie do pomocy technicznej. Zespół wsparcia Bitpandy potrzebował około 4 godzin, aby do nas wrócić. Jest to faktycznie uważane za standard dla wymiany kryptowalut. Bitpanda korzysta z zendesk, zlecając obsługę klienta na zewnątrz.

Ogólnie rzecz biorąc, nie ma potrzeby kontaktowania się z obsługą klienta, jeśli pytanie zostało wcześniej zadane przez jednego z innych użytkowników. Dlatego ich sekcja „helpdesk” jest szczególnie przydatna. Tutaj mają listę często zadawanych pytań, które mieli inni użytkownicy.

Bitpanda to Go

Coś, co wydało nam się dość interesujące w przypadku Bitpandy, to ich opcje „To Go”. Dzięki temu użytkownicy w Austrii, którzy chcieliby kupić kryptowalutę anonimowo za gotówkę, mogą to zrobić. Aby kupić kryptowalutę z opcją To Go, musisz kupić kod na poczcie.

W Austrii jest ponad 400 urzędów pocztowych, z których możesz korzystać, a także 1300 partnerów pocztowych. Kupując na poczcie, otrzymasz kod, którego możesz użyć do zrealizowania na platformie Bitpanda. Są one dostępne w nominałach 50, 100 i 500 euro.

BitPanda to Go Post Office

BitPanda to Go Lokalizacje urzędów pocztowych w Austrii

Po uzyskaniu kodu możesz utworzyć nowe i anonimowe konto na Bitpandzie. Nie musisz niczego podawać poza e-mailem. Po zalogowaniu się klikniesz „zrealizuj kupon” w zakładce „handel”. Otworzy się nowy ekran, który pozwoli Ci zrealizować kupon na daną monetę. Po zakończeniu Bitpanda prześle środki bezpośrednio do Twojego portfela kryptowalut.

Oczywiście ta opcja jest tak naprawdę tylko dla tych użytkowników, którzy są w Austrii. Wcześniej omawialiśmy anonimowe kupowanie Bitcoinów dla tych użytkowników, którzy mają siedzibę w innych jurysdykcjach.

Bitpanda Plus

To kolejna ciekawa oferta firmy Bitpanda. Ich usługa „plus” jest raczej specjalną opcją OTC dla tych handlowców, którzy chcieliby handlować znacznie większymi wolumenami, które są obecnie oferowane w ich produktach detalicznych. Handel pozagiełdowy (OTC) polega na bezpośredniej koordynacji z osobą na giełdzie, która spróbuje znaleźć dla Ciebie kupującego / sprzedającego.

Inwestorzy OTC powstają, ponieważ większość ksiąg zleceń na giełdach publicznych nie jest wystarczająco płynna, aby w pełni wykonać duże transakcje pakietowe bez wpływu na cenę. Istnieje wiele giełd, które otwierają podobne usługi.

Ta usługa jest zarezerwowana dla tych handlowców, którzy kupują lub sprzedają powyżej 1 miliona euro. Dlatego jest mało prawdopodobne, aby było to rozwiązanie dla większości traderów, ale dobrze jest wiedzieć, że obecnie oferują to. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Bitpanda plus, możesz się z nimi skontaktować tutaj.

Bitpanda kontra Coinbase

Dla europejskich handlowców dostępnych jest teraz sporo opcji wymiany kryptowalut. Jedną z tych giełd, która aktywnie zwiększa swój udział w rynku par kryptowalut euro, jest Coinbase. Są również prawdopodobnie jednym z najbardziej porównywalnych konkurentów ze swoją standardową platformą Coinbase.

Jak więc układają się dwie wymiany? Przyjrzyjmy się poniższej tabeli.

  Bitpanda Coinbase
Ustanowiony 2014 2012
Jurysdykcja Europejski Obszar Gospodarczy Światowy
Metody kupna / wpłaty SEPA Wire, SOFORT, Visa / Mastercard, Skrill, Neteller, Cryptocurrencies Karta kredytowa, karta debetowa, przelew bankowy (SEPA), kryptowaluty
Metody sprzedaży / wypłaty Giro-Pay, EPS, SEPA Wire, SOFORT, Cryptocurrencies PayPal, przelew bankowy, kryptowaluta
Dostępne pary kryptowalut BTC, BCH, ETH, XRP, REP, DASH, OMG, EOS, KMD, MIOTA, 0x, LTC, XLM BTC, ETH, ETC, LTC, BCH, ETC
Akceptowane waluty Fiat EUR, GBP, CHF, USD USD, EUR, GBP
Platforma handlowa Tylko kupuj / sprzedawaj (bez wykresów) Zaawansowane (Coinbase Pro)
Języki Angielski, niemiecki język angielski
Obsługa klienta Bilety online, e-maile z pomocą techniczną i telegram E-mail, formularz kontaktowy, numer wsparcia
Opłata handlowa 1,49% dla KUPU, 1,29% dla SPRZEDAŻY 1,49%
Bezpieczeństwo Standard zaawansowane
Aplikacja mobilna Wkrótce… iOS i Android

To, z której usługi powinieneś skorzystać, naprawdę zależy od twoich własnych preferencji. Chociaż Coinbase ma znacznie bardziej zaawansowaną platformę handlową w Coinbase Pro, mają mniejszy zasięg monet niż Bitpanda. Obaj mają podobne opłaty, chociaż Bitpanda ma nieco niższe opłaty za sprzedaż monet.

Coinbase ma obecnie aplikację mobilną, ale Bitpanda twierdzi, że ma zamiar uruchomić własną w ciągu najbliższych kilku tygodni. Chociaż podoba nam się fakt, że Coinbase ma więcej opcji wsparcia, nie ma opcji zakupu za gotówkę.

Co nam się nie podobało

Chociaż Bitpanda wydaje się być względnie bezpieczną, łatwą w użyciu giełdą z dobrym pokryciem monet, jest kilka rzeczy, które naszym zdaniem wymagają poprawy. Są one szczególnie potrzebne, jeśli Bitpanda ma konkurować z niektórymi z większych i bardziej ugruntowanych giełd.

Po pierwsze, muszą oferować użytkownikom nieco bardziej zaawansowaną funkcjonalność, jeśli chodzi o ich wykresy handlowe i oprogramowanie. Chociaż Bitpanda bez wątpienia stara się uczynić swoją platformę tak prostą i łatwą do zrozumienia, nie ma powodu, aby nie mogła zawierać „zaawansowanej” platformy handlowej, w której użytkownicy mogą przynajmniej składać zlecenia zatrzymania lub ograniczenia.

Po drugie, chociaż mają obsługę Telegrama, mogą również rozważyć dodanie wsparcia telefonicznego dla użytkowników w Europie. To coś, co mają zarówno Coinbase, jak i Bitstamp i pomaga złagodzić obawy klientów.

Myśleliśmy również, że opłaty w Bitpandzie były wyższe. Chociaż są one mniej więcej zgodne z Coinbase, nadal są znacznie wyższe niż giełdy takie jak Bitstamp i Kraken. Biorąc pod uwagę, jak świadomi kosztów stali się inwestorzy kryptowalut, może to być decydujący czynnik.

Wniosek

Nasza recenzja Bitpanda była stosunkowo łatwa do przeprowadzenia. Wynikało to z przejrzystości biznesu, a także z ich stabilnych osiągnięć. Byliśmy pod wrażeniem ich zasięgu monet, ponieważ są one jedyną giełdą Fiata, jaką widzieliśmy, z tak dużą liczbą monet do wyboru.

Są również jedną z najbardziej przyjaznych dla użytkownika giełd, o których ostatnio pisaliśmy i wydają się być stosunkowo dobrze postrzegane w społeczności. Naprawdę stwierdziliśmy, że opcje kupowania za gotówkę są dość odświeżające, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że wiele innych giełd odchodzi od tego.

Jak wspomniano, jest miejsce na poprawę i miejmy nadzieję, że w odpowiednim czasie zajmą się tymi kwestiami. Czekamy, aby zobaczyć, jak wypadnie aplikacja mobilna, abyśmy mogli ją również przejrzeć (obejrzyj to miejsce).

Podsumowując, Bitpanda to świetna opcja dla użytkowników kryptowalut w Europie. Ich nacisk na przyjazność dla użytkownika jest prawdopodobnie jednym z głównych powodów, dla których mają tak wyjątkową nazwę.

„Przyjazny jak panda”

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Bitpandy

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me