Recenzja Blue Whale Foundation: nasz wywiad z pierwszym ICON ICO

Bluewhale Foundation to ciekawy projekt kryptowalutowy, ponieważ jest pierwszym tego rodzaju. Fundacja będzie zbierać fundusze i budować w oparciu o blockchain ICON.

Blue Whale ma ogromnie zakłócić gospodarkę „gigantyczną” lub „współdzieloną” z całkowicie zdecentralizowanym ekosystemem. Ten projekt blockchain jako usługi stara się zapewnić freelancerom z całego świata te same prawa i korzyści, które wcześniej nie były dla nich dostępne.

Podejmując się największych nazwisk w branży, takich jak Uber, Fiverr i AirBnB, Blue Whale chce zburzyć scentralizowane bariery, które stworzyły. Tylko wtedy, gdy gospodarka Gig jest naprawdę oparta na zdecentralizowanej technologii, uczestnicy mogą odnieść korzyści.

Aby zasilić ekosystem płetwalów błękitnych, zostanie użyty token natywny zwany Blue Whale Exchange (BWX). To jest obecnie sprzedawane inwestorom za pośrednictwem ICO, które wkrótce otworzy swoje drzwi do etapu przedsprzedażowego.

W tym kompleksowym przeglądzie Blue Whale przyjrzymy się projektowi i jego technologii. Dajemy Ci również ekskluzywny wywiad, który przeprowadziliśmy z Sophie Hall, szefową Global Operations.

Problem

Gig Economy

Zdjęcie za pośrednictwem Fotolia

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z korzyści płynących z ekonomii gig. Podoba nam się pomysł, aby móc wyciągnąć aplikację i zamówić sterownik za naciśnięciem jednego przycisku. Uwielbiamy pomysł, aby zatrudnić freelancera na drugim końcu świata praktycznie za darmo.

Jednak usługodawcy nie lubią tego tak bardzo jak Ciebie.

Powszechnie wiadomo, że ci pracownicy, którzy sprzedają swoje usługi w gospodarce gigantycznej, są postrzegani jako nic więcej niż towar i mogą obniżyć cenę do najniższego centa. Dostawcy usług tacy jak Fiverr, Uber i TaskRabbit pobierają wygórowane stawki prowizji.

Co więcej, tym wolnym strzelcom brakuje wielu świadczeń, które przysługują bardziej tradycyjnym pracownikom, takich jak ubezpieczenie na wypadek bezrobocia, ubezpieczenie zdrowotne i zwolnienia chorobowe. Wszystko to w oparciu o ich status „niezależnego wykonawcy”.

Karta kredytowa IQ Option Trade

Jednak ci pracownicy są w trudnej sytuacji 22. Chociaż chcieliby korzystniejszej oferty, wiedzą, że może to kosztować znacznie więcej, gdyby musieli spróbować zrobić to samodzielnie. Reklama online dla freelancerów jest niewiarygodnie droga w przypadku scentralizowanych podmiotów, takich jak Facebook i Google.

To wszystko oznacza, że ​​sektor jest gotowy na wstrząsy…

Rozwiązanie płetwal błękitny

Plik Fundacja Blue Whale rozwiąże problem za pomocą unikalnego systemu zwanego WORK (Worker Optimized Reward Keeper). Będzie się składał z trzech unikalnych części. Są to Menedżer ds. Działań wkładowych (CAM), zdecentralizowana sieć współpracowników (DAN) i bank nagród (ReBa).

Menedżer działań związanych z wkładem

Na platformie Blue Whale istnieje wiele działań współpracowników, które mogą generować zwroty dla osób, które są w to zaangażowane. CAM został zaprojektowany, aby zapewnić równomierne rozłożenie tych nagród w całym ekosystemie płetwalów błękitnych.

Istnieje wiele działań, w które społeczność będzie zaangażowana. Będą one oczywiście różnić się w zależności od rodzaju produktu, a także wielu innych czynników. Poniżej znajdują się niektóre z tych działań CAM:

 • Skierowanie: Ci, którzy są w stanie skutecznie skierować użytkowników do platformy Blue Whale, którzy dokonają zakupu, są nagradzani opłatą za polecenie
 • Zdobywanie potencjalnych klientów: Po stronie podaży są również nagrody dla tych, którzy są w stanie generować potencjalnych klientów. Jeśli uda im się pozyskać innych freelancerów na platformie, otrzymają opłatę
 • Kuracja: To bardzo ważna część ekosystemu płetwal błękitny. Niezbędne jest upewnienie się, że freelancerzy wchodzący na platformę są dobrze zweryfikowani. Dlatego uczestnicy Blue Whale są nagradzani za swoje wysiłki kuratorskie. Tylko najbardziej wykwalifikowani freelancerzy będą uprawnieni do wzięcia udziału w procesie kuratorskim.
 • Weryfikacja: Chociaż wysiłki kuratora sprawią, że na platformę pojawią się tylko najlepsi freelancerzy, praca, którą wykonują, również musi zostać sprawdzona pod kątem jakości. W związku z tym będą również nagrody za weryfikację, które zostaną wypłacone tym freelancerom, którzy mogą przeprowadzać kontrole jakości pracy nowych freelancerów.
 • Arbitraż: Nieuchronnie dojdzie do nieporozumień, ponieważ oczekiwania klientów i freelancerów nie są zgodne. To tutaj zostanie wykorzystany arbitraż. Blue Whale utworzy „radę” arbitrażu, w skład której wejdą tylko najbardziej doświadczeni freelancerzy. Protokół zawiera również mechanizm motywacyjny, który ma na celu zachowanie uczciwości członków rady, prosząc o przesłanie tokenów BWX jako zabezpieczenia.
 • Wyniki reputacji: Oceny freelancerów są kluczowe dla sprawnego funkcjonowania zdecentralizowanej sieci. Dlatego ważne jest, aby freelancerzy byli odpowiednio oceniani za swoje usługi. Pomoże to klientom podjąć najlepszą decyzję dotyczącą ich usług. W celu zachęcenia do ratingu, ci, którzy robią rating, zostaną nagrodzeni BWX.

Dla tych, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o tym, jak obliczane są składki i kto je zarabia, możesz przeczytać Blue Whale biały papier.

Zdecentralizowana sieć stowarzyszona

DAN jest dość interesującą koncepcją na platformie Blue Whale. Działa poprzez zbieranie określonych danych użytkownika w celu jak najlepszego rozwoju zdecentralizowanej sieci reklamowej. Można o tym myśleć podobnie jak o zdecentralizowanej wersji sieci reklamowej Google lub Facebooka.

Nastąpi to poprzez zainstalowanie szeregu narzędzi i aplikacji SaaS w innych sieciach i na kontach mediów społecznościowych. Będą one działać jako „węzeł” sieci Blue Whale, który będzie zbierał dane.

Na przykład jedną z tych aplikacji jest widżet oprogramowania do rezerwacji i widżet reklam rezerwacyjnych. Widget oprogramowania do rezerwacji pozwoli operatorom stron internetowych na konwersję rezerwacji fiducjarnych na monety BWX, a widżet reklam rezerwacyjnych umożliwi wyświetlanie określonych „okienek” dla reklam i promocji innych osób.

Poniżej znajduje się przykładowy obraz widżetu reklam rezerwacji na płetwal błękitny.

Rezerwacja Widget reklam w Blue Whale

Widżet reklam rezerwacji w Blue Whale. Źródło: Biała Księga Wieloryba

Aby zebrać dane referencyjne i jak najlepiej je przeanalizować, fundacja Blue Whale wykorzysta duże zbiory danych i uczenie maszynowe. Będą również bardzo poważnie traktować prywatność danych użytkownika i opublikują swoje zasady ochrony danych w odpowiednim czasie (więcej na ten temat poniżej).

Bank nagród

To jest centralne repozytorium, które będzie przechowywać tokeny BWX należne jako nagrody dla uczestników na platformie. Ta ReBa będzie początkowo finansowana z 20% wpływów z publicznej sprzedaży ICO.

Ponadto bank nagród zawsze zachowa 60% wspomnianych powyżej nagród za polecenie. Te rezerwy funduszu ReBA będą zawsze dostosowywane w oparciu o potrzeby społeczności.

Środki z banku nagród zostaną następnie wykorzystane do rozproszenia płatności dla freelancerów w postaci emerytur i zwolnień chorobowych dla freelancerów na platformie.

Jeśli kiedykolwiek zdarzy się sytuacja, w której ReBa spadnie poniżej 20% rezerwy obowiązkowej, wówczas wdrożone zostaną środki nadzwyczajne, które zasilą bank. W tym przypadku będzie to emisja nowych monet.

Blockchain płetwal błękitny

Biorąc pod uwagę, że sieć Blue Whale jest zdecentralizowana, chcą rozdzielić energię w całej sieci do grup węzłów sieci. Określili te indywidualne ekosystemy w obrębie płetwalów błękitnych jako „Prowincje”.

W celu zapewnienia zaufania do sieci Blue Whale wykorzystywana jest technologia Blockchain. Mówiąc dokładniej, każdy węzeł w sieci będzie śledził wszystkie transakcje, a także zaktualizowany zapis kwoty środków znajdujących się w Banku Nagród (ReBa). Korzystając z zaawansowanej kryptografii, sieć jest chroniona przed zewnętrznymi złymi aktorami.

Transakcje za pośrednictwem sieci Blue Whale można generować na dwa sposoby. Jednym z nich jest sytuacja, w której skierowania reklam są opłacane usługodawcom. Drugi to nagroda za potwierdzanie pracy innych freelancerów. Ta ostatnia będzie zarządzana autonomicznie za pomocą technologii inteligentnych kontraktów.

Inną ciekawą kwestią dotyczącą fundacji Blue Whale jest „białe oznaczenie” dApps dla prowincji.

Białe oznakowanie to proces stosowany w wielu scentralizowanych modelach biznesowych, w których większa organizacja dostarcza technologię mniejszym firmom za opłatą. W tym przypadku mniejsze firmy to zdecentralizowane prowincje.

Ma to poważne konsekwencje dla małych firm, ponieważ pozwoli im szybko stworzyć własną podsieć z wykorzystaniem tej technologii i czerpać korzyści z szerszej sieci. Wszystko to odbywa się przy zachowaniu pewnej autonomii w stosunku do własnej prowincji i pracujących w niej wolnych strzelców. Sieć płetwalów błękitnych będzie szanować tę autonomię.

Ma również ogromne korzyści dla szerszej fundacji Blue Whale. Gdy więcej firm lub „prowincji” dołączy do sieci, umożliwi to wykładnicze skalowanie, a tym samym przyniesie korzyści wszystkim prowincjom. Poniżej znajduje się przykład białego oznaczenia dApps na prowincje.

Prowincje w Blue Whale White Label dApps

Prowincje z białymi dApps. Źródło: Biała Księga Wieloryba

Blue Whale określił tę architekturę jako system „federalny”, co jest dobrym porównaniem. Prowincje mogą działać zgodnie z określonymi parametrami określonymi przez federalny łańcuch bloków. Jest to również najlepsza architektura do tworzenia zlokalizowanych prowincji w innych krajach, w których obowiązują różne kursy wymiany lub języki.

Biorąc pod uwagę tę federalną strukturę ekosystemu, musi istnieć jakiś mechanizm głosowania, który będzie obsługiwał sprawy mające wpływ na całą sieć. W tym miejscu pojawia się system głosowania Blue Whale Foundation.

Ta zdecentralizowana organizacja autonomiczna (DAO) pozwoli uczestnikom sieci dostosować zasady, które zostały pierwotnie określone powyżej.

Na przykład mogłaby istnieć inicjatywa zmiany stopy oszczędności, która trafia do banku nagród. W takim przypadku plan głosowania zostanie uzgodniony, gdy 200 000 użytkowników platformy poprze dodanie pozycji do głosowania.

Struktura głosowania DAO z płetwalem błękitnym

Mechanizm głosowania w Blue Whale. Źródło: Biała Księga Wieloryba

W głosowaniu powszechnym siła głosu będzie proporcjonalna do ilości BWX kontrolowanej przez tę prowincję. Nie różni się to zbytnio od mechanizmu głosowania masternode, który stanowi podstawę ekosystemu DASH.

Za zespołem Blue Whale & Doradcy

Coś, co nas naprawdę zaskoczyło, to kaliber członków zespołu w Blue Whale i doradców, których mają na pokładzie. Starsi członkowie zespołu mają duże doświadczenie zarówno w środowisku akademickim, jak i zawodowym.

Na przykład założyciel, Will Lee, studiował sztuczną inteligencję na Uniwersytecie Stanforda i założył szereg start-upów w rejonie Bay. Jest obecnym dyrektorem generalnym Verlocal, którego celem jest umożliwienie ludziom zarabiania na ich umiejętnościach.

Członkowie zespołu Blue Whale

Założyciele płetwalów błękitnych. Źródło: bluewhale.foundation

Istnieje również grupa doradców o dużej mocy w wielu różnych branżach. Ich wiedza nie tylko pomoże w rozwoju płetwalów błękitnych, ale także ich obecne firmy mogą skorzystać na ekosystemie płetwalów błękitnych. Mogłyby na przykład zintegrować swoją działalność gospodarczą jako prowincje.

Nasz ekskluzywny wywiad z Sophie Ahn

Kiedy zaczęliśmy więcej słyszeć o nadchodzącym ICO Blue Whale i zagłębialiśmy się w białą księgę, mieliśmy kilka pytań, na które nie mogliśmy znaleźć odpowiedzi. Skontaktowaliśmy się z zespołem Blue Whale, a Sophie Ahn, Global Head of Operations, uprzejmie zaoferowała odpowiedź. Poniżej wywiad, który nastąpił:

Biuro monet: To, co sprawia, że ​​Blue Whale jest wyjątkowy, to fakt, że budujesz w oparciu o technologię ICON. Jakie są tego konkretne powody?

Sophie Ahn: Blue Whale jest pierwszym DAPP ICON i mamy świetne relacje z członkami rady ICON, stąd dlaczego Blue Whale debiutuje na szczycie na początku tego roku. Mamy pełne wsparcie techniczne i inwestycję.

CB: ICO mają trudności z pozyskiwaniem funduszy na obecnym rynku. Czy to cię dotyczy??

SA: Nie, rozumiemy, że ogólnie zbieranie funduszy ICO nie jest tak dobre. Ale BW ma się teraz dobrze.

10 mln sprzedaży prywatnej zostało zamknięte, 15 mln przedsprzedaży zostanie zamknięte do pierwszego tygodnia kwietnia publiczną przedsprzedażą (limit 5ETH lub 1500 ICX, w którym będzie mogło uczestniczyć pierwsze 1000 kontrybutorów).

CB: Czy będziesz obsługiwał strukturę premiową ICO z przedsprzedażą itp., Czy będzie to tylko jedno jednorodne ICO typu crowdsale w jednej cenie?

SA: Będzie trzystopniowy (prywatny – 8 mln SGD / 50% premii, przedsprzedaż – 15 mln SGD / 30%, sprzedaż tokenów publicznych – 10% wczesna sprzedaż za 10 mln SGD – łącznie 30 mln tokenów publicznych)

CB: Zmierzycie się z kilkoma naprawdę dużymi graczami w gospodarce Gig. Co szczególnie zmotywowało Cię do zapewnienia zdecentralizowanej alternatywy dla freelancerów z całego świata?

SA: Wielu pracowników korzystających z ekonomii współdzielenia nie odnosi odpowiednich korzyści, biorąc pod uwagę ich ciężką pracę. Wszyscy dostawcy platform, tacy jak Uber, AirBnB i FB, czerpią z tego owoce.

CB: Wspomniałeś, że korzyści medyczne i zdrowotne to nadal TBA. Czy masz jakieś wskazówki, jak mogą one ostatecznie wyglądać i kiedy zostanie ujawnionych więcej informacji??

SA: Medycyna i zdrowie nie są łatwe. Zasadniczo rozważamy ubezpieczenie emerytalne i na wypadek bezrobocia. W przypadku tych złożonych części (zdrowotnych i medycznych) na pewno będziemy potrzebować kilku ekspertów i odpowiedniego systemu radzenia sobie z nadużyciami lub później.

CB: Ponieważ ochrona danych i prywatność są dziś tak ważnymi czynnikami, biorąc pod uwagę opad z Facebooka, jakie zabezpieczenia danych w celu ochrony danych będą dostępne w Blue Whale?

SA: Nie przechowujemy danych osobowych tak bardzo, jak to możliwe. CTO (dr Choi) jest ekspertem ds. Bezpieczeństwa w NASA i Samsung Mobile. Bezpieczeństwo jest BARDZO ważne w Blue Whale.

CB: Jaki algorytm konsensusu jest używany podczas dokonywania transakcji od jednego uczestnika sieci do drugiego?

SA: Zmodyfikowany PVFT. Nazywa się LFT (używamy technologii blockchain ICON)

CB: Pomysł, by różne prowincje posiadały własną białą etykietę dapsów wielorybów jest rzeczywiście interesujący. Dlaczego tak się stało i jakie są Twoje oczekiwania dotyczące rozwoju?

SA: W tym roku będziemy DAPP of ICON. Ale od następnego kwartału do 4 kwartału 2019 r. Uruchomimy własną sieć mainNet ze wsparciem od ICON itp. Rozważamy trzecią generację blockchain dla ekonomii współdzielenia.

CB: System głosowania w DAO wygląda podobnie do struktury węzła głównego z monetami takimi jak Dash. Jak walczyć z obawami, które wielu może mieć centralizacji w przypadku Prowincji o dużej mocy?

SA: Jesteśmy świadomi problemu. Aby temu zaradzić, myślimy na przykład o zmianie algorytmu głosowania, na przykład o zastosowaniu funkcji logarytmicznej do obliczania siły głosu w każdej prowincji. Wiemy, że zmiana tego schematu może wpłynąć na system DAO, dlatego chcemy przetestować wiele różnych funkcji przed sfinalizowaniem jednej.

CB: Wygląda na to, że masz już dość obszerną listę partnerów, z którymi będziesz pracować. W jaki sposób wykorzystasz te partnerstwa, aby przyspieszyć adopcję BlueWhale?

SA: To BARDZO dobre pytanie. Wprowadziliśmy DMA (zdecentralizowane M&ZA). Wszyscy partnerzy byliby połączeni pod nazwą DMA. W przypadku DMA sprawdź nasze blog i inni. To fantastyczna koncepcja.

CB: Czy są jakieś interesujące potencjalne ogłoszenia w przygotowaniu w ciągu najbliższych kilku miesięcy??

SA: Tak, będzie. Po pierwsze, portfel wymiany P2P na DMA. I wiele zaskakujących partnerstw dla DMA.

Specyfika ICO

Dla zainteresowanych wzięciem udziału w ICO Blue Whale poniżej znajdują się szczegóły dotyczące funduszu tłumu:

 • Nazwa tokena: Wymiana płetwalów błękitnych
 • Symbol paska: BWX
 • Technologia: IKONA
 • Data przedsprzedaży: 2 kwietnia
 • Bonus przedsprzedażny: 30%
 • Całkowita podaż: 52 800 000 000 (sprzedaż tokenów) + 52 800 000 000
 • Miękka czapka: SGD25m
 • Twarda czapka: 55 mln SGD
 • Akceptowane Crypto: ETH, ICON

Wniosek

Blue Whale to bez wątpienia jeden z najciekawszych projektów kryptowalutowych. Przykład zastosowania łańcucha blokowego Blue Whale jest przekonujący. Decentralizacja to jedyny sposób, w jaki można oddać władzę freelancerom.

Blue Whale zbiera również fundusze na zupełnie nowym blockchainie, co czyni go wyjątkowym wśród wszystkich innych ICO zasilanych Ethereum, które zbierają. Blockchain ICON jest postrzegany przez wielu jako jedno z wielu zagrożeń dla dominacji Ethereum.

Biorąc pod uwagę zakres wątpliwych ICO, które ostatnio gromadziły fundusze, wspaniale jest widzieć projekt z tak cenionymi deweloperami i liderami. Sprawa inwestycyjna jest bardziej atrakcyjna, gdy masz tak oddanych członków zespołu.

Więc powinieneś wziąć udział w ICO?

Zachęcamy do przeprowadzenia własnych badań, ale na podstawie naszej analizy wydaje się, że ten projekt może być cenną własnością w dobrze zdywersyfikowanym portfelu kryptowalut.

Zastrzeżenie: są to opinie autorów i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjne

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Facebook

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me