Recenzja Bread (BRD): Rewards Tokens of the Bread Wallet

Chleb (BRD) cieszy się ostatnio sporym zainteresowaniem, dzięki czemu portfel chleba powiększył się do 2 milionów użytkowników w ponad 170 krajach.

Ta kryptowaluta oparta na nagrodach umożliwia użytkownikom uzyskanie rabatów i dodatkowych usług za pomocą tokena. To zachęca ich do pozostania w ekosystemie Chleba. Bread jest również dobrze znany jako jeden z najwcześniejszych projektów, które zakończyły ICO na Binance Launchpad.

Jednak czy projekt jest naprawdę wszystkim, na co ma się stać?

W tej recenzji Chleba przyjrzymy się dogłębnie projektowi, w tym jego technologii, rozwojowi i nadchodzącej mapie drogowej. Przeanalizujemy również potencjalne długoterminowe przypadki użycia i masowe przyjęcie tokena BRD na rynek.

Portfel na chleb

Nie możemy omawiać tokenu BRD bez omówienia Portfel na chleb. To mobilny portfel kryptowalut dostępny do bezpłatnego pobrania zarówno na Androida, jak i iOS. Dane osobowe pozostają pod Twoją kontrolą, ponieważ portfel nie wymaga żadnych danych osobowych do pobrania lub konfiguracji.

Użytkownicy mogą importować istniejące portfele lub tworzyć nowe. Jeśli zostanie utworzony nowy portfel, otrzymasz 12-wyrazową mnemoniczną frazę początkową, której można później użyć do przywrócenia portfela, jeśli coś stanie się z urządzeniem mobilnym. Klucze prywatne wygenerowane przez portfel pozostają tylko na Twoim urządzeniu, więc nie musisz się martwić, że Bread zostanie zhakowany i zgubi Twoje monety.

Interfejs portfela chleba

Zrzuty ekranu portfela chleba w formacie sklep itunes

Interfejs użytkownika portfela Bread jest łatwy w użyciu, z przejrzystymi opcjami wysyłania i odbierania monet. W niektórych krajach będziesz mieć również możliwość kupowania Bitcoinów bezpośrednio z portfela.

Portfel pozwala wybrać, jak szybko transakcja ma być realizowana, oferując zarówno „normalne”, jak i „ekonomiczne” opłaty sieciowe. W przypadku zwykłych opłat transakcje są zwykle potwierdzane w ciągu 1 godziny, podczas gdy opłaty ekonomiczne mogą wymagać potwierdzenia transakcji do 24 godzin.

Portfel na chleb nie jest idealnym wyborem do długoterminowego przechowywania dużych ilości Bitcoinów lub innych obsługiwanych altcoinów, ponieważ jest to gorący portfel. Oznacza to, że jest zawsze połączony z internetem, przez co jest bardziej podatny na ataki. Portfel na chleb jest dobry do codziennych transakcji i do częstego przemieszczania się monetami.

Chleb – zdecentralizowany bank

Chleb jest zainteresowany nie tylko byciem portfelem kryptowalut z własnym tokenem lojalnościowym. Docelowo planują stworzyć zdecentralizowany bank, co jest bardzo ambitnym celem. Mając Bread jako pośrednika dla oferowanych usług, Bread współpracuje z globalnymi instytucjami usług finansowych, aby świadczyć różnorodne usługi.

Pozwalają już użytkownikom kupować Bitcoiny przez portfel za pomocą kart kredytowych, kont bankowych i osobiście. Przyszłe usługi będą obejmować bezpośrednie wpłaty wynagrodzeń w Bitcoin, kupowanie i sprzedawanie większej liczby tokenów, opłacanie rachunków, śledzenie zwrotów z inwestycji i inne. Firma Bread chce przenieść użytkowników z tradycyjnej scentralizowanej bankowości do nowego świata zdecentralizowanej bankowości, w którym użytkownicy zachowują kontrolę.

Partnerzy portfela chleba

Partnerzy dla platforma do przechowywania chleba

Firma Bread podchodzi do tego w wyjątkowy sposób, współpracując z istniejącymi instytucjami finansowymi w każdym kraju. Oszczędza to czas i koszty związane z zapewnieniem zgodności z prawem w każdym kraju.

Zamiast tego Bread współpracuje z lokalnymi partnerami.

Jeśli więc otworzysz portfel Bread w Singapurze, będziesz mieć dostęp do lokalnych usług i giełd singapurskich, które są już zgodne z prawem, aby obsługiwać singapurskich klientów. Jeśli podróżujesz do Włoch i otworzysz portfel Bread, zobaczysz teraz usługi i giełdy, które są zgodne z prawem we Włoszech.

Dzienne i miesięczne limity zakupu Bitcoinów będą się różnić w zależności od jurysdykcji, w której się znajdujesz, ale w niektórych krajach możesz kupić do 20 000 USD BTC dziennie i do 50 000 USD miesięcznie. Pamiętaj, że kupując Bitcoin, być może będziesz musiał podać dodatkowe dane osobowe.

Obecnie serwis Bread zawiera ponad dwa tuziny rozważanych przypadków użycia. To są:

Przypadki użycia ekosystemu chleba

Niektóre z przypadków użycia rozważanych dla Chleba

Jak wspomniałem wcześniej, to bardzo ambitny pomysł stworzenia zdecentralizowanego ekosystemu bankowego. Do tej pory tylko pierwsze trzy pozycje z listy zostały uwzględnione w aplikacji portfela Bread. Gdyby zespół był w stanie połączyć wszystkie te inne funkcje, token BRD miałby ogromną liczbę zastosowań i powinien stać się niezwykle cenny.

Co to jest token BRD?

Token BRD został wydany w grudniu 2017 roku i działa w podobny sposób jak Binance Coin (BNB), który daje użytkownikom Binance zniżki na opłaty transakcyjne. W przypadku tokena BRD daje użytkownikom rabaty na usługi w portfelu Bread.

Na przykład, jeśli za zakup Bitcoinów za pośrednictwem portfela pobierana jest opłata w wysokości 10 USD, użytkownik może obniżyć tę opłatę do 5 USD za pomocą tokenów BRD. Plany na przyszłość obejmują dywidendę za token BRD, więc użytkownicy będą zachęcani do posiadania tokena BRD.

Zazwyczaj programy lojalnościowe dla klientów nadal nagradzają Cię punktami, a wraz ze wzrostem liczby punktów kwalifikujesz się do większych nagród. Nie jest to możliwe w przypadku BRD ze względu na stałą podaż tokena, która ostatecznie uniemożliwi zdobycie nagród na najwyższych poziomach. Chleb ma „Nagrody Wodospad”Koncepcja rozwiązania tego problemu, w którym użytkownicy uzyskują dostęp do wyższych poziomów nagród, trzymając w swoich portfelach większą liczbę tokenów BRD.

Plan zakłada odblokowanie kolejnych poziomów, ponieważ token BRD staje się coraz trudniejszy do zdobycia. Jedną już wydaną nagrodą była eliminacja miesięcznych opłat za zakup Bitcoinów. Inną sugerowaną funkcją jest dostęp do telefonicznej obsługi klienta, co jest czymś prawie niespotykanym w przestrzeni kryptowalut.

Jak wspomniano, podbicie BRD było jednym z pierwszych zakończonych na nowo opracowanej platformie startowej Binance. Istnieją pewne kryteria, które projekt musi spełnić, zanim będą mogły zostać podniesione na tej platformie, co zwiększa wagę projektu. Na Binance Launchpad pojawiło się wiele innych projektów, w tym BitTorrent (BTT) i Fetch.ai (FET).

Zespół Chleba

Chleb został pierwotnie wydany w 2015 roku jako Breadwallet. Został stworzony przez Aarona Voisine’a i Adama Traidmana i był pierwszym samodzielnym portfelem Bitcoin dla systemu operacyjnego iOS. Od swoich skromnych początków Bread urósł do 42 pracowników i nadal zatrudnia pomimo długiej bessy na kryptowalutach.

Adam Traidman pozostaje w Bread na stanowisku CEO. Przed uruchomieniem Breadwallet był współzałożycielem firmy WearSens zajmującej się sprzętem do noszenia. Aaron Voisine pozostaje w Bread jako prezydent. Przed Breadwallet był współzałożycielem Lightt, gdzie odegrał kluczową rolę we wczesnym projektowaniu aplikacji wideo na iOS.

Członkowie zespołu Chleba

Niektórzy członkowie zespołu Bread Wallet

Jednym z najlepszych doradców portfela Bread jest Charlie Lee, twórca Litecoina. Warto zauważyć, że zespół Litecoin wziął otwarty kod Bread i umieścił go w portfelu Litecoin o nazwie LoafWallet. Chociaż nie ma jeszcze tokena Loaf, nie byłoby zaskoczeniem, biorąc pod uwagę fakt, że Litecoin koncentruje się na zostaniu monetą płatniczą i dużą liczbą transakcji, które sieć jest w stanie dostarczyć.

Plany na przyszłość, które zespół ma na swoim radarze, pozwalają na sprzedaż bitcoinów i altcoinów przez portfel Bread.

Rozwój

Jednym z najlepszych sposobów określenia ilości pracy wykonywanej w projekcie jest skorzystanie z GitHub. To da ci wyobrażenie o tym, ile kodu jest wypychane do ich repozytoriów, a tym samym jak rozwija się projekt.

Coś, co naprawdę podobało nam się w Portfelu Chleba, to fakt, że jest w pełni open source. Oznacza to, że ich kodeks jest stale weryfikowany przez społeczność, a tym samym dalej wzmacniany. Co więcej, pozwala nam zagłębić się w ich commity i zobaczyć ilość wykonywanej pracy.

Portfel na chleb GitHub

Zobowiązania w ciągu ostatnich 12 miesięcy dla większości aktywnych repozytoriów

Jak widać z ich trzech najbardziej aktywnych Repozytoria GitHub, rozwój przebiega w zawrotnym tempie. Istnieją regularne zatwierdzenia, a projekt ma łącznie kolejnych 16 repozytoriów. To dodatkowo wzmacnia reputację ekosystemu Bread i zespołu, który nad nim pracuje.

Historia żetonów BRD

ICO tokenów BRD odbyło się w grudniu 2017 roku, a zespół zebrał 32 miliony dolarów w zaledwie 90 minut. Tokeny zostały sprzedane po 900 BRD = 1 ETH lub 0,8055 $ za BRD. Całkowita podaż wynosi 88 862 718 BRD. Ta podaż jest stała i nigdy nie wzrośnie.

Token BRD osiągnął najwyższy w historii poziom 3,44 USD w dniu 6 stycznia 2018 r. I od tego czasu spadał, ponieważ bessy na rynku kryptowalut utrzymywały depresję prawie wszystkich kryptowalut od początku 2018 r. Na początku marca 2019 r. Token BRD spadł. jego najniższy poziom, ale pozostaje bardzo przygnębiony w okolicach 0,20 USD, czyli tylko 25% ceny ICO.

Binance BRD

Zarejestruj się na Binance i kup tokeny BRD

Jeśli chcesz kupić tokeny BRD, jedyną giełdą, na której są one dostępne, jest Binance.

BRD to token ERC-20, więc oprócz przechowywania ich w portfelu Bread możesz również przechowywać je w dowolnym portfelu kompatybilnym z ERC-20, takim jak MyEtherWallet lub Metamask.

Wniosek

Cel budowy zdecentralizowanego banku jest co najmniej ambitny. Patrząc na dotychczasowe postępy, osiągnięcie celu przez Bread może zająć dziesięciolecia, zwłaszcza że zdecentralizowany bank, który chcą zbudować, będzie systemem globalnym. Będzie to wymagało ogromnej liczby partnerstw i koordynacji.

Ci, którzy już używają aplikacji portfela Bread do przechowywania bitcoinów lub innych monet, mogą skorzystać na odebraniu niektórych tokenów BRD, aby mieć pewność, że mogą skorzystać z wszelkich rabatów lub oszczędności na usługach.

Jako inwestycja token był jak dotąd ponury, ale jeśli ma użyteczność ze względu na wykorzystanie portfela, warto go zatrzymać, zwłaszcza jeśli zespół Bread doda do tokena funkcję przypominającą dywidendę.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Zastrzeżenie: są to opinie autora i nie powinny być traktowane jako porady inwestycyjne. Czytelnicy powinni przeprowadzić własne badania.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me