Recenzja Coinbase Pro – czy opłaty są za wysokie? (Aktualizacja 2020)

>

Ta recenzja jest częścią serii recenzji wymiany kryptowalut. Nasze ostatnie recenzje zostały ocenione Kraken, Binance, Bittrex, Huobi, KuCoin, Poloniex, Bliźnięta, i Bitstamp.

Ci czytelnicy, którzy już handlują z Coinbase Pro, zarejestruj się na Konto Shrimpy aby rozpocząć automatyzację strategii handlowej. Konfiguracja zajmuje tylko 5 minut i może zwiększyć zwroty z prostej strategii kup i trzymaj o ponad 305%!

Coinbase Pro to zaawansowana platforma do handlu kryptowalutami, której właścicielem i operatorem jest Coinbase, Inc. uruchomiony w 2015 roku jako GDAX, profesjonalna platforma handlowa dla indywidualnych aktywnych traderów, a później przemianowana w lipcu 2018 r. Coinbase Pro umożliwia handlowcom w USA i innych krajach rozwiązania do handlu kryptowalutami o dużym wolumenie.

Celem tej recenzji jest edukacja handlowców kryptowalut na temat zalet i wad korzystania z Coinbase Pro w kontekście innych giełd kryptowalut. Nasz zespół będzie publikować recenzje każdej większej giełdy, więc nie przegap tych publikacji do dnia dołączając do naszego Telegramu.

Przegląd ogólny

Działająca z San Francisco platforma oferuje profesjonalne narzędzia handlowe i usługi portfela, dostarczane przez całkowicie odnowiony interfejs zapewniający bezproblemowe doświadczenie handlowe. Coinbase Pro obsługuje handel 0x, Augur, Basic Attention Token, Bitcoin, Bitcoin Cash, EOS, Ethereum, Ethereum Classic, Litecoin, Stellar, Ripple i ZCash oraz szereg innych tokenów.

Po uruchomieniu Coinbase Pro na początku 2015 roku wprowadził wiele ekscytujących funkcji, między innymi niezawodne środki bezpieczeństwa, wysokie wolumeny transakcji, niskie opłaty, dużą płynność i łatwość użytkowania. Biorąc to pod uwagę, Coinbase Pro koncentruje się na bardziej doświadczonych traderach o dużym wolumenie niż początkujących. Pozwala na dużą liczbę zaawansowanych opcji handlowych, począwszy od zleceń stop i limit, po wypełnienie lub zabicie i ważne aż do anulowania zleceń.

Doświadczenie użytkownika

W tej sekcji omówimy różne aspekty doświadczenia użytkowników Coinbase Pro, aby zapewnić całościowy obraz sposobu, w jaki ta rosnąca wymiana wspiera ich bazę użytkowników.

Obsługa klienta

Użytkownicy Coinbase Pro cieszą się doskonałą obsługą klienta, z dedykowanym zespołem personelu pomocniczego, który rozwiązuje problemy w ciągu kilku minut. Pomoc telefoniczna jest również dostępna w bardziej pilnych przypadkach (na przykład klienci mogą zablokować swoje konta przez telefon, jeśli uważają, że ich bezpieczeństwo mogło zostać naruszone) w dni powszednie.

Proces rejestracji

Proces rejestracji jest dość prosty; po prostu idź do https://pro.coinbase.com/ i wybierz Zapisz się. Podaj swoje dane i zweryfikuj swój adres e-mail oraz numer telefonu. Na koniec zostaniesz poproszony o przesłanie dokumentu tożsamości wydanego przez rząd w celu weryfikacji, zanim będziesz mógł połączyć konto bankowe (możesz pominąć ten krok, jeśli chcesz).

Jeśli masz już konto Coinbase, po prostu użyj zarejestrowanego adresu e-mail dla swojego konta Coinbase Pro. Poza tym, że prowadzenie więcej niż jednego konta dla Coinbase i Coinbase Pro jest sprzeczne z zasadami, zapewnia to bezproblemowe doświadczenie handlowe, ponieważ oba konta są automatycznie połączone i możesz przesyłać środki między kontami.

Weryfikacja konta

Po rejestracji pojawi się prośba o zweryfikowanie konta. Aby pomyślnie przejść weryfikację, musisz przesłać odpowiednie oficjalne dokumenty. Użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych byliby proszeni o przedstawienie prawa jazdy lub dowodu tożsamości. Musisz przeprowadzić weryfikację adresu, a także podać cztery ostatnie cyfry numeru ubezpieczenia społecznego.

Użytkownicy z Wielkiej Brytanii są zobowiązani do przesłania dokumentu tożsamości wydanego przez rząd (np. Prawa jazdy lub paszportu), a także udzielenia odpowiedzi na niektóre pytania weryfikacyjne, podczas gdy użytkownicy z każdego innego kraju muszą przedstawić dwa dokumenty tożsamości.

Obsługiwane kraje

Coinbase Pro pozwala użytkownikom z 42 różnych krajów, w tym: Australii, Kanady, Singapuru, Wielkiej Brytanii, Europy i USA (z wyjątkiem mieszkańców Hawajów, Minnesoty i Wyoming, ponieważ nie mają tam jeszcze licencji na prowadzenie działalności). Gdy użytkownik z dowolnego z dozwolonych krajów zostanie zarejestrowany i zweryfikuje swoją tożsamość, może natychmiast rozpocząć handel.

Handlowy

Kolejną wyróżniającą cechą Coinbase Pro jest to, że ma stosunkowo niskie opłaty handlowe, a jednocześnie pobiera zerowe opłaty za wypłaty lub depozyty kryptowalut. W szczególności ta funkcja wyróżnia go jako preferowaną profesjonalną platformę handlową kryptowalutami. Jednak obecnie nie zezwala na handel z depozytem zabezpieczającym, co może być wadą dla bardziej zaawansowanych handlowców kryptowalut.

Opłaty

Przyjmując dynamiczną strukturę opłat, Coinbase Pro umożliwia Ci handel z niemal zerowymi opłatami, gdy już wiesz, jak się poruszać. Możesz złożyć zlecenie jako zlecenie rynkowe, zlecenie z limitem lub zlecenie stop. Coinbase Pro nie pobiera żadnych opłat na wyższych poziomach wolumenu, gdy składasz otwarte zamówienie na księgi podczas kupna lub sprzedaży, i dotyczy to wszystkich obsługiwanych kryptowalut.

Chociaż Coinbase Pro to świetna giełda dla instytucji, które mogą przeprowadzać transakcje o dużym wolumenie, niedawne podwyżki opłat poważnie zaszkodziły inwestorom detalicznym. Wykonywanie mniej niż 10000 USD miesięcznego wolumenu obrotu umieszcza Cię na pierwszym poziomie, który ma opłatę za twórcę i takera w wysokości 0,5%. To jedna z najwyższych opłat w branży.

Obsługiwane kryptowaluty

Na rynkach fiducjarnych (USD, GBP, EUR) Coinbase Pro obsługuje następujące kryptowaluty: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash, Ethereum Classic, Stellar Lumens, Ripple, EOS, ZCash, Basic Attention Token, REP i 0x.

Możesz zbudować zróżnicowany portfel ze wszystkimi tymi aktywami, czytając nasz przewodnik o tym, jak stworzyć swój pierwszy fundusz indeksu kryptowalut na Coinbase Pro tutaj.

Na rynkach stablecoinów kryptowaluty takie jak BTC, ETH, ZEC, BAT, DAI, GNT, MANA, LOOM, CVC, DNT mogą być przedmiotem handlu w stosunku do stabilnego waluty USDC z ustaloną wartością dolara.

Wszyscy użytkownicy Coinbase Pro mogą przeglądać książkę zleceń i sprawdzać informacje związane z dowolną parą handlową, ale mogą handlować tylko parami dozwolonymi zgodnie z lokalnymi organami regulacyjnymi na ich obszarze geograficznym. Dostępność różnych par handlowych jest całkowicie zależna od lokalnych przepisów w kraju. Na przykład w Singapurze, Kanadzie i Australii dostępne są tylko pary handlowe ETH / BTC, BCH / BTC i LTC / BTC.

Portfolio

Podobnie jak wiele innych giełd, Coinbase Pro zaczął umożliwiać klientom dzielenie swoich funduszy na wiele portfeli. Pozwala to traderom na utrzymywanie indywidualnych portfeli, które można wykorzystać do oddzielenia strategii, funduszy i zarządzania ryzykiem.

Chociaż portfele Coinbase Pro nie są wygodne dla przeciętnego inwestora, zaawansowani inwestorzy będą zadowoleni ze zwiększonej kontroli nad swoimi funduszami.

Zarządzanie API

Coinbase Pro ma kanał WebSocket, który sprawia, że ​​uzyskiwanie danych rynkowych w czasie rzeczywistym jest dość łatwe, a wiodący w branży interfejs API platformy jest częścią Coinbase Pro. Ponadto API handlowe umożliwia użytkownikom tworzenie automatycznych botów handlowych o wysokim poziomie bezpieczeństwa. Coinbase Pro ma dedykowaną stronę API, a także powiązaną dokumentację, która jest łatwo dostępna z dołu dowolnej strony w witrynie lub po przejściu do głównego menu nawigacyjnego u góry strony internetowej.

Powiązanie tych kluczy API z handlowaniem usługami botów jest łatwym procesem. Udostępniliśmy przewodnik dotyczący łączenia kluczy Coinbase Pro API w celu zarządzania kontem Coinbase Pro tutaj.

Bezpieczeństwo

Przede wszystkim ważne jest, aby wszystkie giełdy kryptowalut umieszczały bezpieczeństwo na czele swojego rozwoju. Coinbase Pro uosabia te pomysły, będąc liderem na rynku środków bezpieczeństwa i nieustannie dążąc do ulepszonych praktyk bezpieczeństwa.

Chłodnia

Jako platforma handlowa Coinbase Pro jest uważana za bezpieczną przystań. Jedną z najlepszych praktyk w zakresie środków bezpieczeństwa jest to, że 98 procent zasobów cyfrowych klientów jest przechowywanych w chłodni, co zapobiega utracie środków w wyniku kradzieży, włamań lub innych środków. Reszta jest ubezpieczona prywatnie.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo danych, Coinbase Pro stosuje kilka środków zapewniających ochronę. Na przykład przechowywane bitcoiny są dystrybuowane geograficznie na całym świecie w skrytkach depozytowych i skarbcach. Zamiast przechowywać poufne dane na serwerach, platforma przechowuje wszystkie takie dane offline, z dala od Internetu. To drastycznie zmniejsza ryzyko naruszenia bezpieczeństwa.

Dla dodatkowego bezpieczeństwa te same dane są dzielone z redundancją i zabezpieczane za pomocą szyfrowania AES-256, zanim zostaną skopiowane na sprzęt FIPS-140 i kopie zapasowe na papierze. Podobnie jak środki bezpieczeństwa funduszy, te sprzętowe i papierowe kopie zapasowe FIPS-140 są również rozmieszczone geograficznie na całym świecie w skarbcach i skrytkach depozytowych.

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe

Oprócz bezpieczeństwa danych wszystkie konta użytkowników są wymagane, aby umożliwić weryfikację dwuetapową. Ta weryfikacja wymaga, aby użytkownicy otrzymali kod ze swoich telefonów w celu zalogowania się i wykonania innych poufnych działań oprócz wprowadzenia haseł.

Ubezpieczenie FDIC

Waluta cyfrowa nie jest prawnym środkiem płatniczym ani nie jest wspierana przez rząd i jako taka nie może być objęta ochroną ze strony Federal Deposit Insurance Corporation ani Securities Investor Protection Corporation. Zamiast tego, jak wspomniano wcześniej, aktywa cyfrowe niezamknięte w chłodni (mniej niż dwa procent) są ubezpieczone prywatnie. Polisa ubezpieczeniowa obejmuje cyberbezpieczeństwo, kradzież pracowników i bezpieczeństwo fizyczne, ale nie obejmuje naruszenia bezpieczeństwa kont indywidualnych.

Chociaż fundusze kryptowalut są ubezpieczone prywatnie, użytkownicy Coinbase Pro mają ubezpieczenie z gwarancją FDIC dla swoich sald w USD, do 250 000 USD.

Szyfrowanie i hasła

Coinbase Pro wdraża również najlepsze praktyki dla branży płatniczej, uruchamiając cały ruch w witrynie przez HTTPS. Wszystkie portfele i klucze prywatne są również szyfrowane AES-256 przed ich przechowywaniem. Nawet jako organizacja, zatrudniając Coinbase, wprowadza dodatkowe środki ostrożności, które dotyczą pracowników. Muszą przejść kontrolę w tle, a ich dyski twarde muszą być zaszyfrowane, włączona blokada ekranu i używać silnych haseł.

Limity i płynność

Coinbase Pro obsługuje nieograniczone wpłaty Bitcoin, Litecoin, Ethereum i Bitcoin Cash do Twojego portfela, a także wpłaty w USD za pośrednictwem przelewu bankowego. Użytkownikom oferuje się wysoki poziom płynności, ponieważ użytkownicy mogą wypłacić do 10000 USD dziennie z konta indywidualnego, podczas gdy z konta instytucjonalnego do 50 000 USD dziennie.

Jednak na żądanie i za zgodą pozwalają na wyższe limity wypłat. Ale ich depozyty i wypłaty w walucie fiducjarnej są do pewnego stopnia ograniczone, użytkownicy mogą wpłacać i wypłacać wszystkie kryptowaluty, którymi handluje się na Coinbase Pro. Wszystko, czego potrzebują, to zewnętrzny portfel dla każdej wymienianej waluty cyfrowej. Więcej informacji na temat limitów i płynności można znaleźć na oficjalnej stronie z zasadami handlu tutaj.

Plusy

  • Dzięki wysoce intuicyjnemu interfejsowi handlowemu zapewnia bardziej płynne doświadczenie handlowe niż większość giełd

  • Świetny wybór dla profesjonalnych handlowców

  • Wspierany przez renomowaną firmę i w pełni regulowany w USA

  • Bezpieczna platforma z ochroną ubezpieczeniową prywatną i wspieraną przez FDIC

  • Wysoka płynność na ich parach handlowych

Cons

  • Wybór kryptowalut rośnie, ale ostatecznie nadal pozostają one w tyle za innymi czołowymi giełdami

  • Brak aplikacji mobilnej, ale platforma przyjazna dla urządzeń mobilnych

  • Klienci od dawna narzekali na długi czas oczekiwania na kontakt z zespołem obsługi użytkowników Coinbase

  • Opłaty handlowe dla inwestorów detalicznych są wyższe niż na innych głównych giełdach

Ocena Coinbase Pro – 4,0

Łączna ocena – 4

Coinbase Pro to wyjątkowa giełda, ale opłaty są po prostu zbyt wysokie. Ponieważ inwestorzy detaliczni mają do wyboru szeroki wybór innych giełd Binance, nie ma powodu, aby rozliczać się z płaceniem 0,5% opłaty transakcyjnej.

Podsumowanie

Coinbase Pro to jedna z najlepszych platform handlu kryptowalutami dla profesjonalnych traderów, biorąc pod uwagę wszystkie przełomowe funkcje, które obsługuje. To bardzo bezpieczna platforma z wieloma procedurami weryfikacyjnymi, które chronią konta użytkowników. Interfejs handlowy jest intuicyjny z bardziej szczegółowymi wykresami handlowymi zasilanymi przez dane w czasie rzeczywistym dla bezproblemowego doświadczenia. Przy wysokim wolumenie i płynności jest to doskonała opcja dla inwestorów o dużym wolumenie ze względu na niskie opłaty transakcyjne. Niezależnie od tego, czy handlujesz na stronie internetowej, czy korzystasz z API, Coinbase Pro pozwala na bezpieczny i bezproblemowy handel.

Aby skorzystać ze wszystkiego, co ma do zaoferowania Coinbase Pro, dowiedz się, jak stworzyć zróżnicowane portfolio dzięki Coinbase Pro tutaj.

Dodatkowe czytanie

Coinbase vs Kraken – Która giełda jest lepsza?

Przegląd Binance – funkcje giełdowe, opłaty handlowe i bezpieczeństwo

Jak stworzyć bota do handlu kryptowalutami za pomocą Pythona

Wskazówki dotyczące wyboru aktywów portfela

Boty do handlu kryptowalutami – kompletny przewodnik

Krewetki to bot do handlu kryptowalutami i platforma do handlu społecznościowego, która obsługuje każdą główną giełdę, w tym Coinbase Pro. Połączenie Twojego konta Coinbase Pro z Shrimpy odblokowuje wygodne funkcje handlowe, które mogą pomóc Ci zautomatyzować Twoją strategię handlową. Wypróbuj już dziś!

Śledź nas na Świergot i Facebook aby otrzymywać aktualizacje i zadawać pytania naszym niesamowitym, aktywnym społecznościom w witrynie Telegram & Niezgoda.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me