Recenzja Coinmama: kompletny przewodnik dla początkujących

Ponieważ Bitcoin i inne kryptowaluty stają się głównym nurtem, zwykły inwestor coraz częściej szuka sposobów na zakup tych cyfrowych aktywów w najbardziej efektywny możliwy sposób.

Coinmama jest jedną z bardziej uznanych giełd kryptowalut i oferuje usługę, która właśnie to zapewnia.

Coinmama jest również znana jako coś, co ludzie nazywają „bramą Fiata”. Są to zasadniczo giełdy, na których ludzie mogą wymienić swoją walutę fiducjarną na kryptowalutę. Istnieją inne uznane giełdy, które oferują tę usługę, więc czym różni się Coinmama?

W tej kompleksowej recenzji Coinmama przeprowadzimy Cię przez wszystkie kroki, które są wymagane, aby kupić kryptowalutę na giełdzie. Przyjrzymy się również dogłębnie bezpieczeństwu, obsłudze klienta, opłatom i doświadczeniu użytkownika.

Przegląd

Coinmama to „giełda”, która umożliwia użytkownikom kupowanie Bitcoin, Etheruem, Bitcoin Cash, Litecoin i Cardano za pomocą karty kredytowej lub debetowej.

Jest to możliwe dzięki integracji z Simplex, firmą zajmującą się technologią finalną, zajmującą się przetwarzaniem płatności online i oszustwami. Przetwarzają płatności kartą kredytową za towary i usługi sprzedawane online.

Dla niektórych Coinmama nie jest uważana za giełdę, ponieważ w rzeczywistości nie można handlować kryptowalutami na ich stronie. Obecnie jego jedynym celem jest działanie jako brama fiat, w której ludzie mogą kupować kryptowaluty za pomocą swoich kart kredytowych.

Platforma istnieje od 2013 roku i zyskała dobrą reputację w społeczności kryptowalut. Są zarejestrowani na Słowacji, ale należą do New Bit ventures, z siedzibą w Izraelu.

Coinmama jest również dostępna w około 226 krajach, w tym w 23 stanach w USA.

Czy Coinmama jest bezpieczna?

Coinmama nie przechowuje danych karty kredytowej na swoim serwerze i wymaga weryfikacji tożsamości przed zakupem jakichkolwiek kryptowalut. Musisz podać swoje imię i nazwisko, adres i przesłać ważny dowód tożsamości.

Coinmama korzysta również z funkcji Trust Guard i Comodo, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo (oba przy użyciu 256-bitowego szyfrowania SSL na stronach zawierających prywatne informacje). Jednak nie jest używane uwierzytelnianie dwuskładnikowe, co oznacza, że ​​hasło musi być wyjątkowo bezpieczne, aby zapobiec kradzieży. Ponadto Coinmama jest scentralizowaną wymianą, co oznacza, że ​​ma jeden pojedynczy punkt awarii i jest bardziej prawdopodobne, że zdecentralizowane wymiany ujawnią Twoje dane osobowe.

Wreszcie, Coinmama nie oferuje portfela online, może być faktycznie postrzegany jako korzyść, ponieważ zmusza użytkowników do skonfigurowania własnych portfeli cyfrowych, co sprawia, że ​​transakcje i przechowywanie kryptowalut są ostatecznie bardziej bezpieczne. W przeciwieństwie do innych scentralizowanych giełd, które przechowują twoje klucze prywatne.

Opłaty Coinmama

Coinmama pobiera bardzo wysokie opłaty. Ceny Bitcoin i Etheruem pokazane na ich stronie internetowej zawierają opłatę w wysokości 5,9%. Dodatkowo w przypadku transakcji kartą kredytową / debetową ich podmioty przetwarzające pobierają dodatkową opłatę w wysokości 5,00% (opłata ta jest dodawana po wybraniu metody płatności).

Daje to łączne opłaty do 10,9%.

Dla porównania, Coinbase pobiera 4% opłat za transakcje kartą kredytową i debetową, 1,49% za transakcje dokonywane z Twojego portfela internetowego Coinbase i 1,49% za zakupy dokonywane bezpośrednio z konta bankowego.

Obsługa zasobów

Coinmama oferuje 3 główne kryptowaluty; Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, a także Litecoin i Cardano (ADA). Chociaż jest to o jedną monetę więcej niż na innych giełdach, takich jak Coinbase, nadal jest to znacznie mniej niż inne bramy Fiata, takie jak Kraken.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić jedną z tych monet na Coinmama, a następnie wysłać swoje monety na większą giełdę, taką jak Poloniex lub Binance, aby kupić wybrany przez Ciebie Altcoin.

Opcje finansowania / wypłaty

Coinmama nigdy nie przechowuje twoich kryptowalut na swojej stronie, więc nie ma opcji finansowania / wypłaty. Kiedy płacisz za monety, twoje monety natychmiast trafiają do twojego portfela (chociaż w niektórych przypadkach to trwa 24 godziny lub więcej do przetworzenia).

Chociaż opłaty za zakup są dość wysokie, nie ma żadnych opłat za wysyłanie monet na Twój adres. Istnieje wiele giełd, które pobierają opłatę lub mają minimalny wymóg wypłaty.

Obsługa klienta Coinmama

Witryna Coinmama zawiera centrum pomocy, w którym można wpisać słowa kluczowe odpowiadające na wszelkie pytania i przekieruje do artykułu zapisanego w jej „bazie wiedzy”.

Mają też stronę kontaktową, na której możesz wpisać swój adres e-mail i szczegółowe informacje o napotkanym problemie. Zwykle odpowiadają w ciągu 24 godzin, co odpowiada standardowemu czasowi odpowiedzi w przypadku większości wymian. Odpowiadają również na komentarze lub bezpośrednie wiadomości na swojej stronie na Facebooku.

Łatwość użycia

Możliwość korzystania z karty kredytowej sprawia, że ​​Coinmama jest świetną usługą dla kupujących po raz pierwszy kryptowalutę.

Jednak żaden portfel internetowy nie jest oferowany, co oznacza, że ​​użytkownicy muszą wiedzieć, jak skonfigurować swój portfel cyfrowy lub offline przed dokonaniem jakichkolwiek zakupów na Coinmama.

Nie możesz również wysyłać zakupionych monet na adresy, które nie są Twoje (musisz zweryfikować adres swojego portfela, klikając najpierw wiadomość e-mail z potwierdzeniem, która jest wysyłana do Ciebie przed dokonaniem zakupu).

Wreszcie, chociaż weryfikacja tożsamości sprawia, że ​​usługa jest bezpieczniejsza, oznacza to również, że nie można od razu kupować monet podczas pierwszej wizyty w witrynie. Być może będziesz musiał poczekać kilka godzin lub nawet dni.

Rejestracyjny & Weryfikacja

Zarejestruj się, podając poniżej swój adres e-mail, hasło i inne wymagane dane, a następnie kliknij „Utwórz konto”.

Zarejestruj konto Coinmama

Coinmama wyśle ​​następnie adres e-mail w celu zweryfikowania konta. Po kliknięciu wiadomości e-mail nastąpi przekierowanie z powrotem do witryny.

Aby zacząć kupować monety, musisz najpierw zweryfikować swoją tożsamość.

Witryna ma 3 poziomy weryfikacji, z których każdy wymaga więcej szczegółów do weryfikacji niż poprzedni. Poziom 1 pozwala na zakup do 15 000 $ walut kryptograficznych, poziom 2 pozwala na zakup do 50 000 $, a poziom 3 pozwala na zakup do 1 miliona $.

W przypadku poziomu weryfikacji 1 witryna prosi o podanie imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty urodzenia i adresu.

Zweryfikuj tożsamość na Coinmama

Następnie musisz podać swój oficjalny numer identyfikacyjny i datę ważności. Czas oczekiwania na weryfikację może zająć od kilku godzin do kilku tygodni.

W zeszłym roku Coinmama pozwalała użytkownikom na zakup do 150 USD w Bitcoinach bez weryfikacji tożsamości, jednak wydaje się, że już tak nie jest. Może to być odpowiedzią na bardziej rygorystyczne przepisy KYC (Know Your Customer) i AML (Anti Money Laundering).

Potrzebujesz teraz jakiegoś dokumentu tożsamości wydanego przez rząd, aby kupić określoną ilość kryptowaluty.

Jak kupować

Po zweryfikowaniu Twojej identyfikacji możesz zacząć kupować kryptowaluty z dowolnej z różnych opcji w menu na pasku bocznym:

Kliknij „Kup Bitcoin”, aby wejść na stronę zakupu. Tutaj możesz wybrać różne pakiety, które Coinmama oferuje do zakupu Bitcoin, lub możesz przewinąć dalej w dół strony, aby kupić określoną kwotę. Określona opcja ilości pozwala przesuwać suwak w lewo lub w prawo, aby wskazać dokładną ilość bitcoinów, którą chcesz. Minimalny bitcoin do kupienia dziennie to 0,011 (lub ~ 100 USD), a maksymalny to 0,563 (lub ~ 5000 USD).

Wybierz Bitcoin Kup Coinmama

Po wybraniu żądanej ilości bitcoinów kurs wymiany w momencie zbliżającego się zakupu zostanie zablokowany. Oznacza to, że otrzymasz dokładną ilość zamówionej kryptowaluty, niezależnie od wahań rynkowych, które występują podczas wchodzenia informacje o płatności.

Kolejnym krokiem jest wybranie metody płatności. Po podaniu informacji o karcie kredytowej wprowadź adres Portfela, a następnie kliknij „Dokończ płatność”.

Ukończ płatność Coinmama

Gdy szczegóły płatności zostaną zaakceptowane, Bitcoin zostanie natychmiast wysłany na adres Twojego Portfela. Jeśli z jakiegokolwiek powodu Twoje zamówienie zostanie przerwane, Coinmama przekaże pieniądze na Twoje konto bankowe w ciągu 48 godzin.

W przeciwieństwie do Coinbase i innych giełd, Coinmama nie oferuje portfela online, co oznacza, że ​​użytkownicy powinni już mieć skonfigurowany portfel przed rozpoczęciem procesu zakupu kryptowalut.

Ze względów bezpieczeństwa Coinmama nie przechowuje danych Twojej karty kredytowej na swoich serwerach. Coinmama korzysta również z funkcji Trust Guard i Comodo, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo. Obaj specjaliści ds. Bezpieczeństwa używają 256-bitowego szyfrowania SSL na stronach zawierających prywatne informacje.

Coinmama Myorders

Możesz kliknąć przycisk „Zamówienia” w menu na pasku bocznym, aby przejrzeć swoje zamówienia:

Konkurs Coinmama

Konkurs Coinmama

Chociaż Coinmama jest oczywiście atrakcyjną metodą wymiany Fiata na Crypto bezpośrednio do portfela, istnieją alternatywy. Należą do nich inne z bardziej scentralizowanymi i zdecentralizowanymi opcjami. Poniżej przedstawiamy, jak Coinmana wypada na tle ich najbardziej prawdopodobnej konkurencji.

Coinmama kontra Coinbase

  • Coinbase to znacznie bardziej popularna usługa (34 miliony odwiedzin miesięcznie w porównaniu z 600 000 odwiedzin Coinmama miesięcznie)
  • W przeciwieństwie do Coinbase, Coinmama jest giełdą „tylko kup”. Możesz kupować kryptowaluty tylko za pomocą karty kredytowej, a następnie przenieść je do portfela cyfrowego lub offline w celu przechowywania. Coinbase umożliwia zakupy przy użyciu karty debetowej / kredytowej, a także bezpośredniego wpłaty z konta bankowego i przelewu. Coinbase ma również portfel internetowy do przechowywania kryptowalut i możesz wysłać te środki do innych portfeli, które nie są Twoje, wprowadzając ich adres.
  • Coinmama pobiera wyższe opłaty za karty kredytowe niż Coinbase (5,9% w porównaniu do 4%).
  • Coinmama jest dostępna tylko przez przeglądarkę internetową i mobilną, podczas gdy Coinbase oferuje aplikację mobilną.
  • Coinbase jest bardziej popularną usługą, ma większe fundusze i większe wykorzystanie. Jednak oznacza to również, że odpowiedź na pytania użytkowników może zająć im więcej czasu.
  • Coinbase ma swoją siedzibę w San Francisco, a Coinmama na Słowacji. To rozróżnienie może mieć wpływ na to, ile danych osobowych użytkownicy są skłonni ujawnić podczas rejestracji.

Coinmama kontra lokalne bitcoiny

  • Lokalne bitcoiny i lokalna gotówka Bitcoin oferują usługę peer-to-peer do wymiany monet. Dzięki temu jest bardziej wydajny, ponieważ nie jest wymagany proces weryfikacji tożsamości, a użytkownicy mogą szybko uzyskać kryptowalutę, po prostu spotykając się z osobą, z którą wymieniają. Niektórzy mogą preferować ten proces, ponieważ pozwala on na dokonywanie transakcji z prawdziwą osobą, dzięki czemu wiesz, kiedy dokonujesz płatności, masz gwarancję, że otrzymasz w zamian kryptowalutę.
  • Żadne ważne dane nie są wprowadzane na stronie LocalBitcoins, więc prawdopodobieństwo utraty ważnych informacji jest mniejsze, jeśli doszło do włamania. Coinmama wymaga podania oficjalnego dokumentu tożsamości, co jako firma międzynarodowa może narazić użytkowników na większe ryzyko.
  • Nie ma praktycznie żadnych opłat za dokonywanie wymian za pomocą lokalnych bitcoinów lub lokalnej gotówki Bitcoin.
  • Jedną z przewag Coinmama w stosunku do lokalnego Bitcoina jest to, że jest zarejestrowany w FINCEN (Financial Crimes Enforcement Network) w USA jako firma świadcząca usługi finansowe. Chroni to je przed wyłączeniem i daje użytkownikom pewność, że działają legalnie.

Wniosek

Ogólnie wygląda na to, że Coinmama stara się zapewnić użytkownikom bezpieczeństwo Coinbase, jednocześnie zapewniając szybkie i wydajne transakcje. Jeśli jednak weźmiesz pod uwagę, ile czasu może zająć przejście przez proces weryfikacji tożsamości, proces transakcji jest w rzeczywistości dość powolny.

Ceny kryptowalut są bardzo zmienne, więc gdy użytkownik decyduje się na zakup Bitcoinów po określonej cenie, nie oczekuje kilku dni na weryfikację swojego identyfikatora, zanim będzie mógł kupić monety. Czekając, mogli z łatwością zarejestrować się w lokalnym Bitcoin i kupić swoje monety od kogoś w okolicy.

Ponadto użytkownicy, którzy oczekują prywatności, nie chcieliby przechodzić przez proces weryfikacji tożsamości ani nie chcieliby wprowadzać danych swojej karty kredytowej. Instytucje finansowe nie czują się jeszcze komfortowo, akceptując transakcje z usług kryptowalut i mogą próbować blokować lub odwracać transakcje dokonane na stronie Coinmama.

W przypadku lokalnej gotówki Bitcoin i Local Bitcoin, przejmują one rolę jedynie pośrednika między Tobą a osobą, która sprzedaje kryptowaluty.

Ten minimalny system weryfikacji peer to peer pozwala na przyjęcie na największą skalę (jak pokazują lokalne bitcoiny 6 milionów odwiedzających witrynę miesięcznie).

Ostatecznie Coinmama powinna zdecydować, czy chce mieć więcej funkcji, jak Coinbase, i zaoferować portfel online do przechowywania i wysyłania kryptowalut, czy też chce obniżyć bariery wejścia i być szczuplejsza jak lokalne bitcoiny.

Niezależnie od wybranego kierunku zapewniłoby użytkownikom znacznie lepsze wrażenia w porównaniu z tym, co jest obecnie oferowane.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia & Coinmama

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me