Recenzja Coinomi: Multi Crypto Mobile & Desktop Wallet

Coinomi to dobrze znany i popularny portfel kryptowalut, który może przechowywać ponad 500 monet i jest obsługiwany na wielu urządzeniach.

Portfel skupił się na prywatności użytkownika i pomimo niewielkiej wpadki w 2019 roku pozostaje jednym z najbezpieczniejszych portfeli na rynku. Umożliwia również wymianę monet z poziomu portfela i jest szybki i łatwy w instalacji i konfiguracji.

Czy jest to jednak odpowiedni portfel dla Ciebie?

W tym przeglądzie Coinomi dam Ci wszystko, co musisz wiedzieć o portfelu, w tym bezpieczeństwo, użyteczność i wsparcie społeczności. Podam Ci również kilka wskazówek, jak skonfigurować portfel i zabezpieczyć swoje monety.

Przegląd portfela Coinomi

Coinomi to wielowalutowy portfel kryptowalut. Istnieje od 2014 roku, więc jest to jeden z najstarszych portfeli kryptowalut. Został wydany najpierw jako portfel na Androida, a następnie przeniesiony na iOS, a ostatecznie wersja na komputery została wydana w 2019 roku.

Przegląd portfela Coinomi

Funkcje portfela Coinomi

Ma dość rozległe pokrycie monetami, które zapewnia natywne wsparcie i prawdziwą własność dla ponad 125 zasobów blockchain. Obsługuje również ponad 382 tokenów. Biorąc pod uwagę, że ma to standardowe wsparcie tokenów ERC20, możesz dodać dowolną liczbę bardziej spersonalizowanych tokenów, jak chcesz.

Portfel obsługuje również SegWit, co oznacza, że ​​możesz wysyłać transakcje, które są znacznie „lżejsze”. Masz również możliwość ustawienia opłat dynamicznych lub niestandardowych. Oznacza to, że możesz albo wybrać opłatę, która zapewni Ci najlepszy stosunek jakości do ceny w danym momencie, albo możesz ustawić własną opłatę, która będzie używana niezależnie.

Przechowywanie kluczy prywatnych

Nie twoje klucze ?… Nie twój Crypto ?

Wszyscy wiemy, jak to się mówi. Jest często używany w społeczności kryptowalut, aby ostrzec początkujących o ryzyku pozostawienia ich monet na giełdzie lub innej scentralizowanej platformie. W przypadku włamania do giełdy lub jakichkolwiek innych strat Twoje monety są zagrożone.

Na szczęście klucze prywatne wygenerowane na urządzeniu Coinomi są przechowywane w całości na tym urządzeniu. Nie są wysyłane na serwery Coinomi. Oznacza to, że są one przechowywane w telefonie, jeśli używasz wersji mobilnej, i na komputerze, jeśli używasz wersji komputerowej.

Tak więc, jeśli ktoś nie jest w stanie uzyskać dostępu do twoich słów wyjściowych lub rzeczywistego urządzenia, nie może wyodrębnić kluczy prywatnych.

Prywatność Coinomi

Jeden z głównych powodów, dla których Coinomi stał się tak popularny i dobry powód do jego ciągłej popularności. Czy to portfel wyróżnia się prywatnością. Większość entuzjastów kryptowalut szuka prywatności, to jeden z powodów, dla których zwrócili się w stronę kryptowaluty.

Coinomi nie gromadzi żadnych danych osobowych w celu korzystania ze swojego portfela, a nawet posuwają się do ukrycia adresów IP użytkowników, aby uniemożliwić komukolwiek szpiegowanie wzorców użytkowania portfela lub transakcji.

Prywatność Coinomi

Utwórz portfel bez śladu….

Oprócz tej prywatności możesz również czuć się bezpiecznie, ponieważ portfel Coinomi jest zablokowany hasłem. Nawet jeśli ktoś ukradł Twój telefon, nie ma możliwości, aby dostać się do Twojego portfela Coinomi bez tego hasła.

A jeśli zgubisz telefon lub zostanie on skradziony, podczas tworzenia portfela generowana jest poręczna fraza do odzyskiwania hasła, której można użyć do otwarcia portfela na innym urządzeniu.

Przyjazność dla użytkownika Coinomi

To jedna z najlepszych cech portfela Coinomi, jeśli tak jak ja martwisz się powszechnym przyjęciem kryptowalut. Interfejs jest łatwy do zrozumienia, nawet dla nowicjuszy w kryptowalutach. Opcje są wyraźnie widoczne, a wszystko wymaga co najwyżej kilku dotknięć lub kliknięć.

Ta łatwość użycia pomoże kryptowalutom zyskać większą akceptację ze strony tych, którzy nie chcą, aby przeszkadzały im przeszkody technologiczne. Wyznacza również pewien standard w branży portfeli, ponieważ inni dostawcy będą musieli przynajmniej dopasować Coinomi, jeśli chcą przyciągnąć udział w rynku.

Wreszcie, dla tych użytkowników, którzy nie są rodzimymi użytkownikami języka angielskiego, portfel Coinomi został przetłumaczony na wiele różnych języków. Obsługują język chiński, hiszpański, francuski, rosyjski i niemiecki. Nawiązali również do większego wsparcia językowego w przyszłości.

Funkcja wymiany Coinomi

Coś, co oferuje obecnie sporo wielowalutowych portfeli kryptowalutowych, to funkcja wymiany portfela. Pozwala to na wymianę jednej monety na drugą bez opuszczania urządzenia.

Funkcja wymiany Coinomi

Wymiana monet z wbudowanymi integracjami Coinomi

Coinomi nie jest wyjątkiem pod tym względem i nawiązało współpracę z ShapeShift i Changelly, aby zapewnić użytkownikom możliwość wymiany ich kryptowalut w locie, bezpośrednio w portfelu Coinomi. Oszczędza to opłaty za wymianę oraz oszczędza czas i kłopoty związane z wysyłaniem monet na giełdę.

Co więcej, biorąc pod uwagę, że nie musisz wysyłać swoich monet na giełdę, aby je wymienić, pozwala to również uniknąć uciążliwych i naruszających prywatność wymagań KYC, które czasami mają te giełdy.

Pomoc Coinomi & Wsparcie

Pomimo tego, że Coinomi jest bezpłatne, oferują wsparcie swoim użytkownikom za pośrednictwem wielu mediów. Po pierwsze, mają swoje oficjalny portal wsparcia gdzie mają mnóstwo instrukcji obsługi, a także niektóre z najczęściej zadawanych pytań.

Jeśli masz bardziej szczegółowe pytanie, na które nie ma odpowiedzi, zawsze możesz otworzyć bilet za pośrednictwem tego portalu. Po przesłaniu biletu otrzymasz numer biletu. Jest to przydatne, ponieważ możesz go użyć do ścigania zespołu za pośrednictwem innych kanałów komunikacji.

Coinomi ma aktywny Świergot, Telegram i Facebook, gdzie regularnie kontaktują się ze swoją społecznością. W przypadku niektórych ważniejszych ogłoszeń i wydań utrzymują plik oficjalny blog. W ramach testu przesłałem zgłoszenie do pomocy technicznej kilka dni temu i otrzymałem odpowiedź w ciągu 2 dni.

Coinomi to nie Open Source

Zazwyczaj entuzjaści kryptowalut chcą oprogramowania o otwartym kodzie źródłowym, aby można było sprawdzić kod i upewnić się, że jest wolny od błędów lub złośliwego kodu. Coinomi przez długi czas była częścią ruchu open source i każdy mógł przeglądać i przeglądać swój kod w celu zidentyfikowania wszelkich problemów.

Jednak w 2018 roku Coinomi przeszło na zamknięty kod źródłowy. Chociaż samo to nie oznacza, że ​​kod Coinomi jest złośliwy, usuwa część przejrzystości i ochrony, z której wcześniej korzystali użytkownicy Coinomi. To było dla mnie niefortunne.

Oczywiście open source oznacza, że ​​Coinomi będzie otwierać swój kod nie tylko dla tych samych hakerów, ale także dla konkurencji. Może to zmniejszyć jego przewagę konkurencyjną i jest tym samym powodem, dla którego zespół portfela Exodus zdecydował się zamknąć źródło części swojego kodu.

Będziesz musiał zdecydować, czy czujesz się komfortowo przy korzystaniu z portfela z zamkniętym kodem źródłowym. Rzeczywiście jest możliwe, że brak nadzoru społeczności doprowadził do niewielkiej luki w zabezpieczeniach…

Luka w zabezpieczeniach Coinomi

W lutym 2019 roku użytkownik zgłosił na kanałach mediów społecznościowych, że stracił ponad 60000 dolarów kryptowalut z portfela Coinomi z powodu luki w zabezpieczeniach. Wygląda na to, że portfel Coinomi wysyłał zaimportowane frazy seedowe na adres Google API w celu sprawdzenia pisowni. Użytkownik twierdził, że ktoś w Google musiał ukraść jego fundusze.

Chociaż w kodzie był błąd, który wysłał frazę początkową do Google w celu sprawdzenia pisowni, jest bardzo mało prawdopodobne, bo niemożliwe jest, aby ktokolwiek w Google ukradł środki użytkowników lub że błąd był przyczyną straty.

Powodów jest kilka. Po pierwsze, żądania wysłane do Google zostały odrzucone, ponieważ nie zawierały klucza API. Po drugie, niemożliwe jest, aby ktokolwiek w Google węszył w strumieniu API pod kątem fraz wyjściowych kryptowaluty. Po trzecie, fraza wyjściowa nie została wysłana jako zwykły tekst, ale została zaszyfrowana za pomocą TLS.

Coinomi udało się naprawić błąd w ciągu kilku godzin od dowiedzenia się o tym i możesz zobaczyć oficjalną odpowiedź Coinomi na ten problem tutaj.

Reputacja online Coinomi

Coinomi ma dość aktywny tryb życia sub-Reddit gdzie personel pomocniczy szybko odpowiada na wszelkie pytania i rozwiązuje wszelkie problemy. Ponadto społeczność kryptograficzna stwierdziła, że ​​docenia szybkość reakcji przedstawicieli Coinomi. Portfel ma setki tysięcy użytkowników, więc oczywiście robią coś dobrze.

Pomimo doniesień medialnych o incydencie w lutym Coinomi nadal twierdzi, że „żaden z ich portfeli telefonicznych nigdy nie został zhakowany ani w inny sposób przejęty”. Rzeczywiście, z powodu tego błędu nie było żadnych innych roszczeń o zaginięcie funduszy, a Coinomi nadal twierdzi, że nie ma możliwości, by błąd, choć poważny, mógł spowodować utratę środków.

Portfel ma ocenę 4,6 zarówno w sklepie Google Play, jak iw Apple iTunes App Store. To już ponad 16 000 recenzji Sklep Play.

Pobieranie i używanie Coinomi

Możesz otrzymać portfel Coinomi na telefony z Androidem i iOS, a także wersje na komputery stacjonarne dla systemów Windows, Linux i OSX. Pobieranie, instalowanie i używanie portfela na dowolnym urządzeniu to pestka.

Przeprowadzę Cię przez konfigurację portfela biurkowego Coinomi tylko w celach ilustracyjnych. Będziesz chciał udać się do Coinomi sekcja pobierania i wybierz portfel dla swojego obecnego systemu operacyjnego.

Wskazówka Pro ✔️: Możesz zrobić plik suma kontrolna w plikach do pobrania, aby upewnić się, że pobierasz właściwą wersję

Najpierw musisz utworzyć nowy portfel lub przywrócić stary. Zakładam, że zaczynasz od nowa, więc kliknij „Utwórz nowy portfel”

Tworzenie nowego portfela Coinomi

Tworzenie nowego portfela Coinomi

Następnie pojawi się ekran z hasłem odzyskiwania. Zgodnie z instrukcjami należy zapisać to wyrażenie i zachować w bezpiecznym miejscu. Będziesz potrzebować tego wyrażenia, jeśli kiedykolwiek z jakiegoś powodu będziesz musiał przywrócić swój portfel. Nigdy nie udostępniaj nikomu tego wyrażenia, ponieważ dzięki niemu mogą uzyskać dostęp do twoich funduszy. Po skopiowaniu go zaznacz pole potwierdzenia „Bezpiecznie zapisałem frazę odzyskiwania”. Kliknij Następny”.

Zdobywanie nasion Coinomi

Pamiętaj, aby zapisać swoją frazę nasion

Następnie zostaniesz przeniesiony do ekranu, na którym musisz potwierdzić swoją frazę odzyskiwania, klikając słowa uporządkowane alfabetycznie we właściwej kolejności. W ten sposób Coinomi gwarantuje, że rzeczywiście nagrałeś frazę odzyskiwania. Jeśli chcesz, możesz pominąć ten krok. Kliknij „Pomiń” lub wprowadź słowa we właściwej kolejności i kliknij „Dalej”.

Następnie zostaniesz poproszony o ustawienie hasła do odblokowania portfela do codziennego użytku. Upewnij się, że hasło jest tak bezpieczne, jak to możliwe, ale upewnij się, że je pamiętasz.

Konfiguracja hasła Coinomi

Konfigurowanie hasła Coinomi

Następnie zostaniesz poproszony o wybranie kryptowalut, które chcesz wyświetlić w portfelu. Możesz wybrać teraz lub pominąć ten krok. Zawsze możesz dodać monety do wyświetlenia w późniejszym terminie.

Wybór monet Coinomi

Wybór monety do portfela

Na koniec zaakceptuj zastrzeżenie prawne Coinomi, a zostaniesz przeniesiony do nowego portfela Coinomi. Ciesz się wolnym i zdecentralizowanym światem kryptowalut!

Bezpieczeństwo portfela 101

Po pobraniu i zainstalowaniu portfela Coinomi będziesz chciał mieć pewność, że stosujesz najlepsze protokoły, jeśli chodzi o bezpieczeństwo portfela i zarządzanie monetami. Należą do nich niektóre z następujących:

  • Uważaj na złośliwe oprogramowanie: Niezależnie od tego, jak bezpieczny jest portfel Coinomi, nie zrobi nic, aby chronić Cię, jeśli haker zainstalował złośliwe oprogramowanie na Twoim komputerze. Złośliwe oprogramowanie, które może wydobywać klucze prywatne i kopiować naciśnięcia klawiszy, stanowi zagrożenie dla każdego portfela. Upewnij się, że masz zainstalowane najnowsze oprogramowanie antywirusowe i nie pobieraj żadnych podejrzanych plików
  • Zabezpiecz kopie zapasowe: Kiedy tworzysz portfel, otrzymasz zwrotne frazy zapasowe. Upewnij się, że wykonujesz ich kopie i przechowujesz je w bezpiecznym miejscu. To jedyny sposób, w jaki możesz odzyskać swoje monety, jeśli zapomnisz hasła. Są także jedynym sposobem uzyskania dostępu do kluczy prywatnych w przypadku zgubienia lub kradzieży urządzenia.
  • Bezpieczeństwo fizyczne: Oczywiście, przechowując duże ilości kryptowalut w portfelu Coinomi, nie tylko narażasz się na zagrożenie ze strony hakerów. Było wiele przypadków osób, które zostały wyłudzone za kryptowalutę pod groźbą przemocy fizycznej. Krótko mówiąc, trzymaj swoje monety w tajemnicy i nie ufaj nikomu.

Wniosek

Coinomi to jeden z najstarszych portfeli kryptowalut, a sądząc po liczbie pobrań i recenzjach jest również jednym z najpopularniejszych. Dodając obsługę iOS i wersji komputerowej, był w stanie rozprzestrzenić się jeszcze dalej, a dzięki łatwości użytkowania może stać się jednym z najbardziej udanych portfeli po masowej adopcji kryptowalut.

Dodanie obsługi Shapeshift i Changelly to dodatkowa funkcja, która jest przyjemna zarówno dla starych, jak i nowych użytkowników kryptowalut, a obsługa setek monet pozwala wielu entuzjastom kryptowalut na wygodę posiadania tylko jednego portfela zamiast wielu.

W tym czasie niepokojący był lutowy błąd w portfelu na komputery stacjonarne, ale po dalszej refleksji jest całkiem oczywiste, że chociaż poważny błąd, nigdy nie stanowił zagrożenia utraty środków. A zespół Coinomi załatał go w ciągu kilku godzin od powiadomienia, co pokazuje, że użytkownicy mieli rację, chwaląc szybkość reakcji zespołu Coinomi.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Coinomi

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me