Recenzja Coinsquare: kompletny przewodnik dla początkujących

W tej recenzji Coinsquare przyjrzymy się jednej z największych giełd kryptowalut w Kanadzie.

W ciągu ostatnich dwóch lat znacznie się rozwinęły i są jedną z głównych kanadyjskich giełd. Jednak nie są też wolne od kontrowersji. W 2020 roku giełda nie tylko doświadczyła naruszenia danych osobowych, ale także dyrektor generalny został oskarżony o handel praniem na książkach zamówień Coinsquare.

Czy Coinsquare jest nadal bezpieczny??

W tej recenzji Coinsquare postaramy się odpowiedzieć na to pytanie. Zagłębimy się szczegółowo w funkcje bezpieczeństwa i handlu. Podamy Ci również kilka najważniejszych wskazówek, które musisz wziąć pod uwagę przed rozpoczęciem handlu.

Coinsquare Kanada

Jak wspomniano, Coinsquare to duża giełda z siedzibą w Toronto w Kanadzie. Zaczynali jako Coinsquare.io jako czysto detaliczna giełda kryptowalut, ale od tego czasu przenieśli się na Coinsquare.com i rozszerzyli działalność.

Otworzyli górnicze ramię venture, a także dział rynków kapitałowych, który skoncentruje się na inwestorach indywidualnych i instytucjach o dużej wartości netto.

Firma została założona w 2014 roku i od tego czasu znacznie się rozwinęła. W ciągu ostatnich kilku lat zgromadzili ponad 47,3 mln USD, a ostatnia runda finansowania przyniosła 30 mln USD. Dziś w ich biurze pracuje ponad 90 osób, a do końca roku mają nadzieję zatrudnić ponad 200 osób.

Pomogło to Coinsquare stać się dominującą giełdą kryptowalut w Kanadzie i rozrosło się do ponad 100 000 kont użytkowników na giełdzie.

Coinsquare miał również szczęście, ponieważ był jedną z giełd, które mogły zyskać na upadku QuadrigaCX. Dla tych, którzy nie wiedzą, Quadriga była wymianą, która przeszła, gdy CEO zmarł z kluczami prywatnymi.

Jednak było wiele innych kanadyjskich giełd kryptowalut, które rozszerzyły swoją działalność. Należą do nich BitBuy, Coinsmart i Coinberry. Oznacza to, że rynek rośnie w siłę.

Czy Coinsquare jest bezpieczny?

Bezpieczeństwo i bezpieczeństwo wymiany jest jednym z najważniejszych aspektów każdej scentralizowanej wymiany.

Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku kanadyjskich handlowców kryptowalut, biorąc pod uwagę niedawny upadek QuadrigaCX. Tysiące użytkowników straciło miliony dolarów z powodu złych praktyk operacyjnych dyrektora generalnego i zespołu zarządzającego.

Na szczęście dla Coinsquare nie mieli ani jednego incydentu w swojej 4-letniej historii – więc to jest plus. Może to prawdopodobnie sprowadzić się do ich wymiany i protokołów bezpieczeństwa po stronie użytkownika. Poniżej znajduje się kilka z tych systemów i narzędzi wdrażanych przez giełdę.

Wymień bezpieczeństwo

Coinsquare wykorzystuje dobrze znane protokoły bezpieczeństwa, jeśli chodzi o zarządzanie monetami i testowanie serwerów. Na przykład używają systemu 95% chłodni monet, które mają pod ich kontrolą. Przechowywanie w chłodni oznacza, że ​​przechowują klucze prywatne do monet w trybie offline i z dala od Internetu. Są to jedne z najbezpieczniejszych sposobów trzymania hakerów z dala od monet.

Innym problemem związanym z giełdą jest utrata kontroli nad zarządzaniem księgami i saldami kont. To jest coś, co wydarzyło się na przykład na giełdzie Bitgrail. Coinsquare zarządza swoimi księgami rachunkowymi „około 2346” razy dziennie, dzięki czemu jest w stanie śledzić wszystko, co jest winne.

Na koniec twierdzą, że przetestowali swoje serwery w warunkach skrajnych, aby upewnić się, że nie padną ofiarą DDoS (ataków typu Dedicated Denial of Service). Dla każdego, kto handlował na giełdach takich jak Bitfinex, będzie wiedział, jak stresujące mogą być ataki DDoS, ponieważ obniżają giełdę i ograniczają dostęp do twoich monet.

Bezpieczeństwo użytkownika

Coinsquare ma również środki po stronie użytkownika, aby chronić Cię przed atakami phishingowymi i hakerami, którzy próbują dostać się na Twoje konto. Na przykład mają uwierzytelnianie dwuskładnikowe, które pomoże zabezpieczyć Twoje konto w przypadku, gdy ktoś zdobędzie Twoje hasła.

Ta opcja nie jest domyślnie aktywowana, więc zalecamy aktywację jej w momencie rozpoczęcia korzystania z Coinsquare, aby uchronić się przed rozpoczęciem.

SSL Secure Coinsquare

SSL, postaw na ekologię

Wdrożyli również bezpieczną komunikację SSL, aby uniknąć ryzyka jakichkolwiek ataków typu man-in-the-middle, które mogą próbować przechwycić Twój ruch internetowy. Dlatego podczas logowania do Coinsquare należy zawsze szukać bezpiecznej zielonej kłódki, aby upewnić się, że nie znajdujesz się na stronie phishingowej.

Oczywiście jest oczywiste, że nigdy nie należy zostawiać dużej ilości monet na żadnej giełdzie. Jak to się mówi…

Jeśli nie masz kluczy, nie jesteś właścicielem monet

Naruszenie danych

Pomimo wszystkich tych rzekomych procedur bezpieczeństwa, Coinsquare doznał naruszenia bezpieczeństwa danych na początku czerwca 2020 roku. Nie był to atak hakerski, lecz kradzież danych od poprzedniego pracownika. Ta informacja trafiła następnie do darkweb.

Hakerzy, którym udało się zdobyć dane, mieli dostęp do numerów telefonów komórkowych, e-maili i dokumentów tożsamości. Jest to szczególnie ryzykowne, ponieważ informacje te można wykorzystać do przeprowadzenia ataku polegającego na zamianie karty SIM. Dla tych, którzy nie wiedzą, te ataki zamiany karty SIM były dość destrukcyjne dla tych, którzy zdobywają monety na giełdzie.

Haker udostępnił niektóre dane z Publikacja na płycie głównej w celu sprawdzenia, czy rzeczywiście mieli do niego dostęp. Mają ponad 5000 danych kontaktowych użytkowników. Stanowiło to nie tylko zagrożenie dla bezpieczeństwa tych użytkowników Coinsquare, ale także narażało ich na potencjalne exploity na innych giełdach i usługach, z których korzystali.

Coinsquare powiedział, że naruszenie danych zostało ujawnione wszystkim użytkownikom, władzom i organom regulacyjnym. To wciąż nie jest przyjemne do usłyszenia dla tych traderów, którzy mieli eksfiltrację danych.

Pokrycie aktywów

Coinsquare zaczynał jako giełda bitcoinów, ale ostatnio rozszerzył zakres swoich aktywów kryptowalutowych o Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash, Dogecoin, Dash, Ripple XRP oraz Stellar Lumens (XLM).

Coinsquare to tzw. „Fiat Gateway” przeznaczony głównie do użytku przez kanadyjskich handlowców, którzy chcą używać CAD do kupowania kryptowalut. Podczas gdy wielu użytkowników czułoby się komfortowo z monetami, które oferuje Coinsquare, zawsze istnieje możliwość przeniesienia tych monet na inną giełdę kryptowalut i odebrania innych altcoinów.

Konwerter kryptowalut Coinsquare

Przelicznik walut na Coinsquare

W związku z tym kanadyjscy inwestorzy kryptowalutowi mogą kupić swoje Bitcoiny za swoje kanadyjskie dolary na Coinsquare, a następnie przenieść je na inną giełdę, taką jak Kraken lub Binance, w celu zakupu mniejszych altcoinów. Jeśli chcesz się zorientować, ile kryptowalut możesz teraz kupić na ich platformie za swoje dolary, możesz skorzystać z ich przelicznika walut.

Opłaty Coinsquare

Opłaty transakcyjne na Coinsquare są stosunkowo łatwe do zrozumienia i naprawdę atrakcyjne. W rzeczywistości, w porównaniu do innych giełd Fiata, opłaty transakcyjne na Coinsquare stanowią co najmniej połowę z nich.

Mają dwa rodzaje zleceń, które są zleceniami rynkowymi „rynki bitowe” lub Quicktrade.

Opłaty za rynki bitowe

W przypadku transakcji BitMarkets stosują model producenta / przejęcia, w którym ci, którzy tworzą rynek, mają nieco niższą opłatę niż ci, którzy przyjmują cenę rynkową. Kiedy handlujesz na giełdzie Bit Markets, zapłacisz 0,1% jako „Maker” i 0,2% jako „taker”.

Co zatem rozumiemy przez „twórcę” i „odbiorcę”?

Po prostu taker to osoba, która odbiera płynność giełdzie, spełniając inne zlecenie, które jest już w księgach. Zostajesz obciążony nieco wyższą opłatą, ponieważ „zmniejszasz” księgi zamówień Coinsquare.

Z drugiej strony, jeśli jesteś producentem, składasz zamówienie, które jest odbiegające od bieżącej ceny, a tym samym dodajesz płynność na rynkach. Dlatego otrzymasz nieco niższą opłatę.

Szybkie opłaty handlowe

Jeśli z drugiej strony chciałbyś szybko kupić kryptowaluty bez konieczności składania zamówień w księdze, możesz dokonać zakupu za pomocą Quicktrade. W tym przypadku Twoim kontrahentem w transakcji jest Coinsquare i zapłacisz stałą opłatę za transakcję.

Jeśli wymieniasz Bitcoin na inną monetę, zostaniesz obciążony opłatą jednorazową w wysokości 0,2%. Alternatywnie, jeśli zamienisz jeden altcoin na inny altcoin (w ogóle bez Bitcoina), zapłacisz podwójną opłatę w wysokości 0,4%.

Dla porównania, jeśli miałbyś otrzymać najwyższą opłatę za transakcję w wysokości 0,4%, jest to nadal dość mała w porównaniu z opłatą 1,49%, która jest stosowana na przykład w Coinbase.

Metody płatności Coinsquare

Istnieje wiele sposobów wpłacania / wypłacania środków z konta na Coinsquare. Mają relacje z kilkoma kanadyjskimi bankami, co oznacza, że ​​opcje finansowania CAD są stosunkowo proste. Poniżej znajdują się opcje finansowania wraz z opłatami i czasem przetwarzania.

Ważne jest, aby pamiętać, zanim zdecydujesz się zasilić swoje konto, że powinieneś zostać zweryfikowany i wykonać wymagane kroki KYC. Omówimy to wszystko poniżej.

Konto do finansowania

Metoda płatności Min Maks Opłata Czas przetwarzania Wstrzymanie
Interac e-Transfer (r) 100 $ 3000 $ 0% 1-5 dni + 3
Karta kredytowa 100 $ 5000 $ 10% Natychmiastowy 7 dni
Flexepin 20 $ 500 $ 0% Natychmiastowy Natychmiastowy
Przekaz bankowy 1000 $ 9 000 $ 0% 1-3 + dni 14 dni
Przekaz pieniężny 100 $ 999 $ 0% 1-3 + dni 5 dni
Przelew 10 000 $ 300 000 $ 0% 0-3 + dni Natychmiastowy

W powyższym ujęciu „potrącenie u źródła” to czas, którego Coinsquare zajmie, aby przelać środki na Twoje konto. Można odstąpić od tego, ponieważ handlowcy są stałymi klientami. „Dni” wymienione powyżej są również dniami roboczymi. „Max” jest określany jako suma wszystkich środków, które wpłynęły na konto w ciągu 24 godzin.

Coś, z czym wiele osób wydaje się mieć problem, to koszt zakupów kryptograficznych kart kredytowych. To dość wygórowane na poziomie 10% (w porównaniu z 3,9% w Coinbase). Jednak wiele banków w Kanadzie próbuje to zrobić zakazać kryptograficznej karty kredytowej zakupy, więc wydaje się to całkiem rozsądne.

Oczywiście możesz również zasilić swoje konto kryptowalutą. W takim przypadku czas potrzebny na propagację transakcji określi, ile czasu zajmie umieszczenie na koncie. Nie pobiorą opłaty za zasilenie twojego konta krypto.

Opcje wypłaty

Jeśli chciałbyś wypłacić swoje środki w dolarach kanadyjskich, możesz to zrobić poniżej.

Metoda płatności Min Maks Opłata Czas przetwarzania
Bezpośredni depozyt bankowy 100 $ 10 000 $ 2% 1-9 dni
Przelew 10 000 $ 100 000 $ 2% 1-9 dni
Drut bogactwa 10 000 $ 100 000 $ 1% 1-9 dni
Rushed Wire 50 000 $ Nieograniczony 2% 1 dzień

„Przelew bogactwa” jest opcją płatności dla tych handlowców, którzy prowadzą konta majątkowe Coinsquare (więcej poniżej). Rush wire to to samo, co zwykły przelew, w którym oczekuje się, że zapłacisz premię, aby Coinsquare przetworzył twoją płatność w pośpiechu.

Podobnie, zawsze możesz wypłacić tylko monety z giełdy. Coinsquare nie pobierze za to opłaty, ale będzie musiał pobierać bieżącą stawkę za opłatę sieciową (wydobywczą).

Logowanie i rejestracja w Coinsquare

Jeśli chcesz zacząć kupować monety na Coinsquare, musisz zarejestrować konto. Możesz kliknąć przycisk „Rozpocznij” na stronie głównej, co spowoduje przejście do strony głównej rejestracji. Jest to dość proste i zostało przedstawione poniżej.

Rejestracja na Coinsquare

Główna strona rejestracji na Coinsquare

Będziesz musiał potwierdzić swój adres e-mail, zanim przejdziesz do następnych kroków. Po zakończeniu oficjalnie zarejestrowałeś się i utworzyłeś konto na Coinsquare. Jednak to konto jest kontem niezweryfikowanym, co oznacza, że ​​nie ukończyłeś KYC wymaganego na Coinsquare.

To ważny krok i może być dość uciążliwy.

Weryfikacje Coinsquare

Coinsquare jest prawnie wymagane do potwierdzenia tożsamości osób, które handlują na ich platformie. Dlatego wymagają od Ciebie przekazania informacji o sobie, w tym dowodu tożsamości i adresu. Są one podane na poniższym obrazku.

Wymagania weryfikacyjne w Coinsquare

Wymagania weryfikacyjne w Coinsquare

Będziesz musiał potwierdzić swój numer telefonu za pomocą prawidłowego numeru telefonu komórkowego. Następnie poproszą Cię o przesłanie dokumentu tożsamości, a także potwierdzenia adresu na platformie.

Akceptowalnym dokumentem tożsamości może być prawo jazdy, paszport, dowód osobisty, karta stałego pobytu lub karta zdrowia (zakładając prowincję Quebec). Dowodem adresu może być wyciąg bankowy lub rachunek za media.

Po przesłaniu dokumentów weryfikacyjnych Coinsquare będzie musiał poświęcić trochę czasu na ich przeczytanie i upewnienie się, że są dobrze przedstawione. Twierdzą, że starają się to zrobić jak najszybciej, ale należy przeznaczyć około 1 pełnego dnia na zakończenie weryfikacji.

Kiedy zarejestrowaliśmy nasze konto i przesłaliśmy dokumenty, zajęło to nieco ponad 1 dzień, co wciąż robi wrażenie. Jeśli porównać to z tygodniami, które zajęła wymiana, taka jak Bitstamp lub Kraken w grudniu / styczniu, to można by docenić.

Platforma handlowa

W zależności od tego, jakiego rodzaju jesteś kupującym kryptowalutą, platforma handlowa może zmienić Twoje doświadczenie. Niektórzy chcieliby po prostu kupić i „hodl”. Inni chcieliby bardziej regularnie handlować rynkami kryptowalut jako day trader. Ten ostatni będzie zatem naprawdę zainteresowany rodzajem technologii handlowej, jaką dysponuje giełda.

Dla tych, którzy są zainteresowani szybkim zakupem kryptowaluty za pomocą prostego zlecenia kupna, skorzystają z opcji „Szybki handel”, która jest dostępna bezpośrednio na pulpicie nawigacyjnym. Tutaj możesz uzyskać prostą wycenę kryptowaluty, którą chcesz kupić, a następnie złożyć zamówienie. Zostanie wykonany natychmiast i dodany do Twojego portfela.

Coinsquare quicktrade

QuickTrade na Coinsquare

Twoje zasoby po lewej stronie formularza zamówienia zostaną zaktualizowane, aby odzwierciedlić monety, które właśnie kupiłeś. Masz również podstawowy przegląd ruchów cen w ciągu ostatnich 24 godzin dla monet, które poruszały się najbardziej.

Poniżej znajdziesz również podsumowanie rynków na żywo ze zaktualizowanymi cenami wszystkich monet dostępnych do zakupu na platformie Coinsquare.

Handel zaawansowany

Dla tych day traderów, którzy chcieliby mieć do dyspozycji kilka dodatkowych narzędzi, możesz przejść do zakładki Advanced Trade na platformie. Zapewni to przedsiębiorcy większą funkcjonalność, jeśli chodzi o rodzaje zleceń i oczywiście nieco niższe opłaty (producent / taker).

Zawiera również więcej informacji na temat ksiąg zamówień, aktualnych cen, a także ostatnich zamówień. Poniżej znajduje się zrzut ekranu zaawansowanej platformy transakcyjnej z formularzem zamówienia po lewej stronie.

Zaawansowana platforma handlowa na Coinsquare

Zaawansowany handel w Coinsquare

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że Coinsquare umożliwia zmianę motywu zaawansowanej platformy handlowej. Jest to idealne rozwiązanie dla inwestorów, którzy kochają ten ciemny motyw w kolorze gwiezdnej szarości. Jest to również stosunkowo nowa funkcja na platformie i jest to mile widziana zmiana.

Jeśli spojrzysz na wykres po lewej stronie, będzie on dobrze znany większości traderów. Dzieje się tak, ponieważ wykres jest wykresem Tradingview. Coinsquare korzysta z oprogramowania od tego dobrze znanego dostawcy pakietów do tworzenia wykresów. Jest również używany przez wiele innych giełd jako preferowane oprogramowanie do tworzenia wykresów.

Tradingview wykresy zapewniają całą gamę narzędzi, za pomocą których możesz przeprowadzić analizę techniczną. Możesz nie tylko nakreślić wzorce i linie trendów, ale także zawiera kompendium wskaźników, które mogą dobrze służyć wykresom.

Wracając do platformy, możesz również przełączać się między wykresem cen a wykresem głębokości. Wykres głębokości to przydatny wskaźnik, który daje traderom wyobrażenie o tym, jak wyglądają księgi zamówień. Pozwala na ustalenie płynności na rynku i kierunku nastrojów.

Na przykład, jeśli spojrzysz na poniższe wykresy, wykresy głębokości, zobaczysz, że są one istotne sprzedaj ściany na BTC / CAD. Oznacza to, że bykom może być trudniej odzyskać przewagę, ponieważ istnieją duże zamówienia sprzedaży, które należy przeżuć, zanim ceny będą mogły wzrosnąć..

Coinsquare z wykresem głębokości

Zaawansowany wykres głębokości Coinsquare i zlecenia otwarte

Poniżej wykresów znajduje się przegląd zleceń, które aktualnie posiadasz na rynku (zarówno otwartych, jak i zamkniętych). Po prawej stronie masz pełne księgi zamówień, a także formularze zamówień, w których będziesz składać zamówienie.

Jeśli chodzi o typy zleceń, które możesz złożyć, możesz wybrać zlecenie „rynkowe” lub „limit”. Ten ostatni jest jedynie poziomem zamówienia, który jest wybrany przez Ciebie i umieszczony w księgach (otrzymujesz opłatę za twórcę). Zlecenie rynkowe oznacza, że ​​Twoje zlecenie zostanie zrealizowane po kursie rynkowym i zostaniesz obciążony opłatą takera.

Tak więc platforma handlowa jest zaawansowana?

Cóż, jest zdecydowanie bardziej zaawansowany niż podstawowa opcja i ma więcej funkcji i narzędzi niż większość innych giełd kanadyjskich. Wykres Tradingview oznacza, że ​​można go użyć do przeprowadzenia większości analiz, których może potrzebować analityk techniczny.

Istnieje jednak ograniczona liczba zamówień, które możesz złożyć. Na przykład, podczas wykonywania transakcji nie można ustawić zleceń stop loss na zamówienie. Nie masz też opcji, jeśli chodzi o porządkowanie życia. Zamówienia są wypełnione do wyczerpania zapasów, co oznacza, że ​​pozostaną żywe do momentu osiągnięcia ceny.

Dlatego jeśli jesteś day traderem, który potrzebuje najnowszych narzędzi do efektywnego handlu, sugerowałbym skorzystanie z innej platformy, takiej jak Bitmex.

Pomimo braku funkcjonalności zlecenia, silnik handlu jest dość skuteczny. Przetestowaliśmy niektóre zamówienia przed zakończeniem tej recenzji i przeszły one bezproblemowo.

Aplikacja Coinsquare

Dla tych handlowców i użytkowników kryptowalut, którzy nie mogą przebywać przed swoimi komputerami przez cały dzień, aplikacja mobilna Coinsquare bez wątpienia się przyda. Został on opracowany zarówno dla systemu Android, jak i iOS i ma niektóre z tych samych funkcji, co platforma handlowa online.

Aplikacja Coinsquare iOs

Aplikacja mobilna Coinsquare w iStore

Pobraliśmy aplikację i zaczęliśmy jej używać tylko do przetestowania funkcjonalności. Jest stosunkowo dobrze rozplanowany i możesz łatwo przełączać się między różnymi funkcjami, od handlu po finansowanie i wypłaty. Brakuje jednak zaawansowanej opcji handlu, więc nie możesz korzystać z bardziej zaawansowanych typów zleceń.

Przyjrzeliśmy się również recenzjom, które ludzie zostawiają w App Store i sklepie Google Play. Wygląda na to, że aplikacja na Androida miała sporo problemów technicznych, o których wspominali niektórzy użytkownicy. Pojawiło się sporo skarg dotyczących najnowszej wersji aplikacji, że nie została ona odpowiednio przetestowana przed wdrożeniem.

Było też wielu innych użytkowników, którzy mieli problem z opłatami za karty kredytowe, o których wspomnieliśmy powyżej. Zachęciło nas jednak to, że zespół programistów Coinsquare odpowiedział na większość wątpliwości i poprosił tych użytkowników, którzy mieli problemy, o przesłanie im więcej informacji na ich temat.

Wsparcie Coinsquare

Obsługa klienta jest bardzo ważną kwestią dla handlowca kryptowalut. Nie ma nic bardziej frustrującego niż czekanie dni na zgłoszenie do pomocy technicznej bez otrzymywania żadnych aktualizacji. Coinsquare wydaje się być dość skuteczny pod tym względem.

Na początek, jeśli masz jakieś ogólne pytanie, prawdopodobnie najlepiej nadajesz się do wypróbowania online Sekcja FAQ. W co najmniej 90% przypadków pytanie, które masz, można rozwiązać w sekcji FAQ.

Jeśli masz bardziej szczegółowe pytanie, z którym potrzebujesz pomocy, możesz skorzystać z ich systemu chatbota / zgłoszeń. Nie jesteśmy wielkimi fanami chatbotów, ale nadrabiają to czasem odpowiedzi na przesłane przez Ciebie zgłoszenia.

Biuro pomocy technicznej w Coinsquare jest czynne od 9:00 do 17:00 od poniedziałku do piątku. Mówią, że czas odpowiedzi, którego możesz się spodziewać, to 1-3 dni, ale kiedy skontaktowaliśmy się z pomocą techniczną, zwykle odpowiadało nam w ciągu 12 godzin.

Niestety nie ma wsparcia telefonicznego dla osób ze standardowymi kontami. Być może wraz z rozwojem zespołu Coinsquare i zwiększeniem osobistego wsparcia na pokładzie, mogą zacząć oferować coś podobnego do tego, co Coinbase zaczął oferować teraz.

Program poleceń Coinsquare

Jeśli zdecydujesz się zarejestrować i handlować na giełdzie i masz przyjemne doświadczenie, powinieneś skorzystać z programu polecającego Coinsquare. Dzięki temu możesz polecić swoich znajomych na platformę i zarobić 20 $ za każdego poleconego znajomego.

Możesz skierować ich na trzy różne sposoby.

Po pierwsze, możesz po prostu wysłać im swój link polecający, a oni będą mogli się na nim zarejestrować. Będzie to śledzone przez Coinsquare, a po zasileniu konta kwotą 100 $ otrzymasz 20 $. Zarobią również 20 USD jako opłatę powitalną za zakupy kryptowalut.

Polecenia Coinsquare

Opcje polecania Coinsquare

Po drugie, możesz dać im swój kod polecający, a oni mogą go wstawić podczas rejestracji. Ostatnią opcją jest wysłanie im e-maila bezpośrednio z pulpitu nawigacyjnego konta. Dzięki temu otrzymają wiadomość e-mail od Coinsquare z numerem polecającym. Ich rejestracja zostanie zarejestrowana.

Uwaga ✍️: Upewnij się, że przeczytałeś regulamin, który ma zastosowanie do tych bonusów, a także dopuszczalne praktyki marketingowe. 

CEO Wash Trading

Czerwiec 2020 nie był dobrym miesiącem dla Coinsquare. Oprócz naruszenia danych, które miało miejsce z powodu kradzieży pracowników, pojawiło się również wiele doniesień, że dyrektor generalny zachęcał pracowników do prowadzenia handlu myjniami na giełdzie.

Dla tych, którzy nie wiedzą, Wash Trading to praktyka jednoczesnego kupowania i sprzedawania tego samego aktywa, aby wyglądało na to, że na giełdzie jest więcej aktywności niż w rzeczywistości.

Były one oparte na dokumentach, które wyciekły, które zostały również udostępnione Publikacja na płycie głównej. Pokazali, że dyrektor generalny polecił swojemu pracownikowi włączyć algorytmy handlu praniem po odwiedzeniu ich przez organy regulacyjne.

Dlatego ważne jest, aby wiedzieć o tych przejęciach, jeśli zamierzasz tam handlować. Obrót praniem jest w rzeczywistości nielegalny i jest formą manipulacji na rynku, która została zakazana przez komisję papierów wartościowych i giełd (SEC).

Coinsquare Wealth

Coś, czego nie widzieliśmy, by było aktywnie promowane na innych giełdach, to osobne usługi dla większych wielorybów na ich giełdach. Inne giełdy będą miały różne opłaty w zależności od wolumenu obrotu, ale nie będą segmentować traderów na oddzielne grupy kont.

Coinsquare wychodzi z paczki, oferując swoje najwyższej jakości usługi handlu kryptowalutami za pośrednictwem bogactwa Coinsquare. Zostało to opisane przez Coinsquare jako:

Ekskluzywna usługa z niższymi opłatami, priorytetową obsługą konta i niezrównanym bezpieczeństwem dla elitarnych klientów

Jakie dokładnie korzyści czerpią ci handlarze bogactwem Coinsquare?

Mają trzy oddzielne poziomy kont w klasycznym stylu członkostwa. Mają poziomy konta Gold, Platinum i Diamond. Różnią się one w zależności od opłat, które mają zastosowanie do finansowania, wypłat i dostępu do wsparcia / VIP. Poniżej znajduje się zestawienie:

Coinsquare Wealth

Poziomy konta Coinsquare Wealth

Chociaż mogą wydawać się atrakcyjne, ważne jest, aby pamiętać, że te minimalne rozmiary dotyczą zamówień. Aby tylko uzyskać złoty standard, musisz złożyć zamówienia na minimum 25 000 $. Jeśli planujesz tak duży wolumen, bez wątpienia będzie to korzystne.

Ponadto będziesz mieć dostęp do punktu OTC, co oznacza, że ​​transakcje można wykonywać po niższym kursie niż jest to dostępne w książkach zleceń.

Coinsquare vs Coinbase

Jednym z największych konkurentów Coinsquare jest Coinbase z siedzibą w Kalifornii w USA. Chociaż są bramkami Fiata w USD, oferują zakupy kartą kredytową, które mają znacznie niższą opłatę niż Coinsquare. Poniżej znajdują się niektóre z czynników, które możesz wziąć pod uwagę, wybierając między Coinbase i Coinsquare.

  Coinsquare Coinbase
Ustanowiony 2014 2012
Jurysdykcja Kanada Światowy
Metody kupna / wpłaty Interac, karta kredytowa, przekaz bankowy, przelew bankowy, przekaz pieniężny Karta kredytowa, karta debetowa, przelew bankowy
Metody sprzedaży / wypłaty Depozyt bankowy, przelew bankowy, szybki przelew, kryptowaluty PayPal, przelew bankowy, kryptowaluta
Dostępne pary kryptowalut BTC, ETH, LTC, BCH, DOGE, DASH BTC, ETH, ETC, LTC, BCH
Akceptowane waluty Fiat CHAM USD, EUR, GBP
Platforma handlowa Podstawowy Zaawansowane (Coinbase Pro)
Języki Angielski, francuski język angielski
Obsługa klienta System obsługi biletów E-mail, formularz kontaktowy, numer wsparcia
Opłata handlowa 0,1% / 0,2% (twórca / biorący) 0,2% / 0,4% (pojedynczy / podwójny) 1,49%
Bezpieczeństwo Standard zaawansowane

Tak więc, podczas gdy Coinsquare oferuje Kanadyjczykom niedrogi sposób kupowania kryptowalut za dolary kanadyjskie, Coinbase ma znacznie bardziej zaawansowaną platformę handlową. Ponadto, jak wspomniano, Coinbase ma dedykowany numer telefonu wsparcia, więc musisz ustalić, ile to dla Ciebie oznacza.

Co nam się nie podobało

Chociaż Coinsquare wydaje się rozsądną alternatywą dla większości Kanadyjczyków, jest kilka rzeczy, które naszym zdaniem wymagają rozwiązania, zanim wymiana będzie mogła się naprawdę rozwinąć.

Po pierwsze, masz pytania, które dotyczą tego naruszenia danych. Zezwolenie pracownikowi na kradzież 5000 kont użytkowników bez żadnych mechanizmów ochronnych było niefortunne. Użytkownicy powinni wziąć to pod uwagę przed przekazaniem swoich danych do celów KYC.

Po drugie, zarzuty dotyczące handlu myjniami są bez wątpienia poważne i rodzą szereg pytań dotyczących prowadzenia giełdy i dyrektora generalnego. Nie można czuć się całkowicie komfortowo korzystając z giełdy, w przypadku której wie, że wolumen nie jest uzasadniony.

Oprócz innych ulepszeń uważamy również, że Coinsquare powinien integrować więcej kryptowalut. Istnieje wiele dużych giełd kryptowalut altcoin, które zaczęły przyjmować depozyty bankowe Fiata. Bez wątpienia zjedzą udział w rynku Coinsquare, chyba że będą w stanie zaoferować realną alternatywę dla szeregu innych Altcoinów.

Na koniec uważamy również, że Coinsquare powinien znaleźć bardziej przystępny cenowo procesor kart kredytowych. Obciążenie 10% za zakup kartą kredytową jest dla wielu osób niesmaczne i źle odbija się na wymianie.

Wniosek

Nasza recenzja Coinsquare była stosunkowo łatwa do ukończenia. To dość duża giełda, która od kilku lat oferuje Kanadyjczykom atrakcyjną alternatywę handlową.

Co więcej, próbują rozwinąć się pionowo w branży kryptowalut, ponieważ inwestują również w przedsięwzięcia związane z wydobyciem kryptowalut, a także w większą działalność na rynkach kapitałowych.

Jednak pomimo tego giełda budzi wiele obaw. Muszą podjąć konkretne kroki w celu rozwiązania problemu naruszenia danych i zmywania zarzutów handlowych. Jest to szczególnie prawdziwe, biorąc pod uwagę konkurencję, z jaką obecnie borykają się w Kanadzie.

Ciekawie będzie zobaczyć, jaki kierunek działań przyjmie w świetle tego wymiana. Jeśli jednak szukałeś stosunkowo szybkiego i łatwego sposobu na zdobycie kryptowalut z CAD, to ta coul będzie przyzwoitą alternatywą.

Obrazy za pośrednictwem Coinsquare

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me