Recenzja Cryptopia: kompletny przewodnik dla początkujących

Cryptopia to giełda kryptowalut, która oferuje jeden z największych asortymentów altcoinów na rynku. Handlowcy często zwracają się do giełdy, gdy szukają obiecujących altcoinów o niskiej kapitalizacji rynkowej.

Jednak Cryptopia jest bezpieczna i czy można im ufać?

W tym kompleksowym przeglądzie Cryptopii przyjrzymy się tej giełdzie i wszystkim, co ma do zaoferowania. Przeanalizujemy platformę, bezpieczeństwo, opłaty i doświadczenie tradera.

Przeprowadzimy Cię również przez platformę i przedstawimy Ci co wolno, a czego nie robisz w Cryptopii.

Przegląd kryptopii

Cryptopia to nowozelandzka giełda kryptowalut z siedzibą w Christchurch. Giełda działa jako legalna nowozelandzka firma o numerze rejestracyjnym 5392901.

Zgodnie z przepisami obowiązującymi w Nowej Zelandii, Cryptopia nie jest zarejestrowana jako „usługa finansowa”. Firma jest wymieniona jako „usługa tworzenia oprogramowania”, co najprawdopodobniej wiąże się z brakiem ogólnych globalnych regulacji dotyczących zasobów cyfrowych.

Został założony w 2014 roku przez dwóch założycieli, Roba Dawsona i Adama Clarka. Początkowo rozpoczęli wymianę jako hobby, ale w zeszłym roku zdecydowali się rzucić pracę i prowadzić wymianę w pełnym wymiarze godzin.

Ponieważ cena Bitcoin gwałtownie wzrosła w ciągu ostatniego roku, Cryptopia przeszła ogromną ekspansję. Na przykład w zeszłym roku giełdę obsługiwali tylko dwaj założyciele. Teraz zespół rozrósł się do ponad 50 osób, próbując sprostać popytowi na rynku.

Są wymianą peer to peer, w której użytkownicy dokonują transakcji bezpośrednio między sobą na platformie. Są również dość wyjątkowe, ponieważ obejmują rynek, na którym Bitcoin można wydać na prawie wszystko.

Czy Cryptopia jest bezpieczna?

Podobnie jak wiele innych giełd w przeszłości, Cryptopia była ofiara dość dużego włamania. Stało się to 14 stycznia 2019 r., Kiedy hakerzy uzyskali dostęp do 17 000 portfeli giełdy.

Chociaż został zgłoszony do Policja 14 stycznia hack trwał ponad dwa tygodnie po tym. Oznacza to, że hakerom udało się wydobyć tysiące kluczy prywatnych, o których Cryptopia nawet nie wiedziała.

W rezultacie hakerzy byli w stanie wyprowadzić z giełdy od 16 do 23 milionów dolarów. Wydaje się jednak, że giełda była w stanie powstrzymać przepływ, a policja stwierdziła, że ​​giełda może ponownie rozpocząć działalność 13 lutego.

Tak więc, chociaż giełda była w stanie zatrzymać włamanie i utorować drogę do powrotu do trybu online, nie wzbudza dużej pewności siebie. Przynajmniej Cryptopia jest o tym otwarta i regularnie aktualizuje użytkowników co do statusu śledztwa i wymiany.

Co to znaczy iść naprzód?

Cóż, jak wspomniano, było kilka innych giełd, które zostały zhakowane i które dość skutecznie powróciły. Należą do nich Poloniex i Bitstamp. Najważniejsze dla Cryptopii jest to, że wyciągnęli wnioski z tego doświadczenia i załatali swoje systemy, a także luki, które pozwoliły na to.

Wciąż istnieje niewiele informacji na temat wewnętrznych protokołów bezpieczeństwa, które są stosowane przez Cryptopia i możemy tylko mieć nadzieję, że postępują zgodnie z najlepszymi praktykami, jeśli chodzi o przechowywanie portfela w chłodni i protokoły z wieloma podpisami.

Istnieją jednak ważne zabezpieczenia użytkowników, które są stosowane.

Bezpieczeństwo użytkownika

Po pierwsze, od razu widzimy, że wymiana jest chroniona protokołem SSL. Oznacza to, że cały Twój ruch na giełdzie jest szyfrowany.

Certyfikat SSL Cryptopia

Certyfikat SSL Cryptopia

Bardzo ważne jest, aby upewnić się, że odwiedzasz właściwą witrynę, która ma kłódkę SSL w pasku adresu przeglądarki. Hakerzy często wykorzystują phishing do przekierowania Cię na nielegalne strony.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo logowania, Cryptopia wydaje się mieć wszystkie standardowe procedury uwierzytelniania dwuskładnikowego. Nie jest to ustawienie domyślne, więc zaleca się włączenie tej funkcji w momencie tworzenia konta. Dzieje się tak, ponieważ wielu użytkowników zgłosiło nieznane próby logowania na swoich kontach Cryptopia.

Niezależnie od procedur bezpieczeństwa na giełdzie, nigdy nie powinieneś mieć zwyczaju pozostawiania dużych ilości monet na giełdzie. Od włamania Bitgrail do Mt. Gox one, ludzie nauczyli się trudnego sposobu pozostawiania funduszy na giełdzie.

Obsługa zasobów Cryptopia

Prawdopodobnie jednym z najlepszych punktów sprzedaży Cryptopia Exchange jest niezwykle szeroka obsługa aktywów. W rzeczywistości liczba obsługiwanych aktywów jest tak duża, że ​​jest mało prawdopodobne, aby którykolwiek przedsiębiorca potrzebował nawet połowy z nich.

Na przykład na Cryptopii można kupić PutinCoin (który na dzień dzisiejszy miał dzienny wolumen 0,6 bitcoina) MagnetCoin (z wolumenem 0,28 bitcoina dzisiaj), a nawet coś, co nazywa się King 93 (z wolumenem 0,04 bitcoina).

Nie tylko wybór aktywów jest niesamowicie szeroki, ale strona umożliwia również bezpośrednią wymianę między różnymi popularnymi walutami, takimi jak Litecoin i Ethereum. Jest to ważne, ponieważ oznacza, że ​​handlowcy nie muszą najpierw konwertować wszystkiego na Bitcoin, zanim będą mogli dokonać konwersji na inną kryptowalutę. Może to potencjalnie zaoszczędzić na opłatach, ponieważ za każdym razem, gdy waluta jest przedmiotem obrotu, pobierana jest opłata.

Jeśli chodzi o wolumen na giełdach w Cryptopia, obecnie masz łączny 24-godzinny wolumen na poziomie około 16 milionów dolarów. Poniżej możesz zobaczyć zestawienie największego wolumenu z ostatniego dnia. Prawdopodobnie zauważysz, że niektóre z mniej znanych altcoinów mają większy wolumen niż znane monety.

Wolumen wymiany kryptopii

Źródło: coinmarketcap.com

Jeśli chodzi o wolumen Altcoin, Cryptopia miała około 50% całego dziennego wolumenu dla monety Ormeus. To pokazuje, że byłaby to właściwa giełda, na którą można by się udać, gdybyś miał jakikolwiek szczególny interes w handlu tą monetą.

Opłaty za kryptopię

Cryptopia pobiera opłatę w wysokości 0,20% całkowitej wartości każdej transakcji. Porównując to do innych giełd, Binance pobiera 0,1%, a opłaty Polonium od 0% do 0,25%. Oznacza to, że opłaty Cryptopia są średniego zasięgu i nie są szczególnie wysokie ani niskie.

Jeśli chodzi o finansowanie i wypłaty, Cryptopia pobiera opłatę za wypłatę twoich monet. Te różnią się w zależności od monety i są zryczałtowane. Na przykład wynoszą 0,01 BTC za wypłatę 1BTC lub równowartości.

Opłatę za wypłatę danej monety możesz sprawdzić na swoim pulpicie nawigacyjnym, klikając „Ustawienia”. Cryptopia twierdzi, że są one oparte na opłatach za blockchain konkretnej monety.

Opłaty za wypłatę monet

Finansowanie / wypłata

Cryptopia ma siedzibę w Nowej Zelandii, a bank, z którego korzystają, ma również siedzibę w tym kraju. Oznacza to, że mają tylko opcje finansowania fiducjarnego dla osób mieszkających w Nowej Zelandii i finansujących się w NZD.

Jeśli jednak chcesz handlować na Cryptopii, a nie mieszkasz w Nowej Zelandii, nadal możesz korzystać z finansowania kryptowalutowego. Musiałbyś skorzystać z innej bramy Fiata w swoim kraju, która pozwoli ci kupić Bitcoin lub Ethereum za swoje waluty.

Jako nowe konto masz poziom weryfikacji na poziomie 1. Dzięki temu możesz wypłacić do 5000 NZD dziennie bez jakiejkolwiek formy identyfikacji. Jeśli chcesz uzyskać wyższy poziom weryfikacji, możesz poprosić o weryfikację poziomu 2.

Wymaga to dostarczenia dokumentów, takich jak dowód osobisty, a także adres zamieszkania. Jeśli zostałeś zweryfikowany do poziomu 2, masz prawo do wypłaty do 500 000 NZD. Istnieje trzeci poziom weryfikacji dostępny dla zamożnych osób fizycznych i kont firmowych.

Obsługa klienta Cryptopia

Podobnie jak wiele innych popularnych giełd, kategoria obsługi klienta to taka, w której Cryptopia wydaje się zawodzić. Szybkie wyszukiwanie w Internecie ujawnia setki, a nawet tysiące klientów, którzy są źli, że nie otrzymują żadnej odpowiedzi, często przez kilka dni lub nawet tygodni.

Te skargi często dotyczą wpłat lub wypłat, które nie działają lub się nie pojawiają. Może to być bardzo niepokojące doświadczenie, gdy klient czuje, że jego pieniądze w zasadzie zniknęły i nikt się tym nie przejmuje.

Oprócz klientów osoby, które chcą, aby ich aktywa były notowane na giełdzie, również mają własne skargi.

Mówiąc pod warunkiem anonimowości, jedna bardzo szanowana osoba, która pracowała przy kilku projektach blockchain, które chciały znaleźć się na giełdzie, zauważyła, co następuje:

„..Zaufaj mi: trzymaj się z dala od Cryptopii” i „to NIE jest profesjonalna firma i spodziewam się wielu problemów w przyszłości”.

Źródło podało dalej

… Wiem, że ich obsługa klienta jest nieprofesjonalna jak cholera – żartuje o seksie i tak dalej, kiedy chcesz wymienić swoją monetę.

Źródło poinformowało nas, że cena za notowanie na Cryptopii wynosi już ponad 400 000 USD w ekwiwalencie kryptowaluty.

Należy jednak zauważyć, że jest prawdopodobne, że tylko osoby mające złe doświadczenia będą chodzić do internetu, aby zostawić komentarze na temat wsparcia. Jeśli ktoś miał dobre doświadczenie, najprawdopodobniej nie zostawi na ten temat komentarzy. Jednak sama liczba negatywnych komentarzy oznacza, że ​​nadal istnieje wiele problemów z obsługą klienta Cryptopia.

Na szczęście Cryptopia to jest coś, na co zwracają uwagę. Widzieliśmy, że zespół Cryptopia zmienił się z 2 osób rok temu do ponad 50. Na ich stronie pomocy umieszczono następujące informacje:

Ze względu na stały bezprecedensowy wzrost otrzymujemy zgłoszenia serwisowe szybciej, niż jesteśmy w stanie przeszkolić nowych pracowników, jak sobie z nimi radzić

Ponieważ rynki kryptowalut ostygły od intensywnego popytu w grudniu / styczniu, prawdopodobne jest, że czasy odpowiedzi przy wsparciu Cryptopia uległyby poprawie.

Platforma handlowa

Przejdźmy do silnika bestii. Kiedy przejdziemy do zakładki giełdy w Cryptopia, zobaczysz zakres rynków, na których można handlować. Mają też ładne podsumowanie monet, które są popularne w ciągu dnia.

Najpopularniejsze rynki Cryptopia

Jest to potrzebne, ponieważ ilość monet, które są wymienione na giełdzie, może być nieco przytłaczająca. W czasie tego przeglądu było ich 1737. Należy się zastanawiać, czy konieczne jest umieszczenie wszystkich tych monet na liście, zwłaszcza tych, które prawie nie mają objętości. Bez wątpienia jest to decyzja biznesowa Cryptopii.

Jeśli chcesz wymienić konkretną monetę, wybierz rynek po lewej stronie. Po wybraniu rynku zostaniesz przeniesiony do ksiąg zamówień i wykresów danego rynku. Poniżej zrzut ekranu przedstawiający rynek Electroneum.

Platforma handlowa Cryptopia

Tutaj możesz przełączać się między różnymi rynkami. Formularze zleceń kupna / sprzedaży są dość proste. Książki zamówień możesz również zobaczyć pod formularzem zamówienia. Niestety, dla tych profesjonalnych traderów, którzy chcą zaawansowanych wykresów, Cryptopia nie wydaje się oferować tego.

Nie podoba nam się również to, że głębokość rynku jest na osobnej zakładce. Będziesz musiał się tam udać, aby zobaczyć ściany kupna / sprzedaży przed dokonaniem transakcji.

Pod względem szybkości handlu silnik wydaje się być dość responsywny i stosunkowo skutecznie wypycha Twoje zamówienie do księgowości. Zakładając, że istnieje rozsądna płynność na rynku, którym jesteś zainteresowany, Twoje zlecenie powinno zostać zrealizowane w miarę efektywnie.

Podsumowując, platforma handlowa wydaje się być stosunkowo łatwa w użyciu, ale pozostawia wiele do życzenia bardziej zaawansowanym traderom.

Dodawanie nowych monet

Biorąc pod uwagę reputację Cryptopii w zakresie posiadania obszernej listy monet będących przedmiotem obrotu, wiele osób byłoby zainteresowanych procedurą wymaganą w celu dodania monet. Mogą to być użytkownicy w społeczności, którzy chcą dodać swoją monetę, lub członkowie zespołu projektowego.

Dodawanie nowych monet w Cryptopia

Dodawanie nowych monet w Cryptopia

Jeśli chcesz dodać monety, będziesz musiał przejść do sekcji Paytopia. Tutaj będziesz zamawiać wszystkie usługi i produkty oferowane bezpośrednio przez giełdę. Wybierz opcję „Notowanie giełdowe”.

Jak widać, kosztuje to 5 mln DOT (Dotcoin). Przy obecnych stawkach rynkowych kosztuje około 95 000 USD. Chociaż nadal jest drogi, jest to znacznie mniej niż koszt notowań na większych rynkach, takich jak Binance (blisko 1 mln USD).

Po umieszczeniu w tym pakiecie, twoja moneta zostanie wymieniona na trzy pary (LTC, BTC i Doge). Twoja moneta będzie również korzystać z silnika handlowego Cryptopias i narzędzi Arbitrage. Istnieje również szereg innych usług wymiany, które możesz kupić, ale nie będziemy tutaj omawiać.

Czy to dobry pomysł od Cryptopia? tak i nie.

Chociaż to wspaniale, że giełda ułatwia każdemu wystawienie swoich monet, oznacza to, że na liście może znaleźć się cała masa monet o naprawdę niskiej jakości. Dopóki drużyna jest w stanie zeskrobać razem 5m DOT, może otrzymać dowolną losową monetę z listy.

Po dodaniu niektórych z tych monet mogą one w rzeczywistości marnować się z niewielką objętością, jak widzieliśmy.

Inne funkcje

Jak pewnie zauważyłeś, Cryptopia jest dość dziwną wymianą w zakresie oferowanych towarów i usług. Chociaż nie ma wątpliwości, że najważniejszą częścią giełdy jest ich platforma handlowa, mają kilka innych funkcji, które gwarantują pewne pokrycie.

Cryptopia Marketplace

Jak wspomniano, Cryptopia została zapoczątkowana bardziej jako hobby przez dwóch kiwi w 2014 roku. Jednym z interesujących rozszerzeń, które uwzględnili, był rynek kryptowalut. Opierając się luźno na modelu eBay, użytkownicy mogą kupować lub sprzedawać szereg towarów za kryptowalutę na platformie.

Cryptopia Marketplace

Rynek Cryptopia

Jak widać, na sprzedaż jest wystawionych wiele różnych przedmiotów. Niektóre z nich są związane z oprogramowaniem, takim jak boty i usługi sygnałowe. Istnieją również obszerne przewodniki handlowe i materiały edukacyjne.

Jeśli chcesz samodzielnie utworzyć ofertę, kliknij przycisk „Dodaj”. Po uzupełnieniu informacji możesz ustawić stałą cenę za aukcję lub pozwolić jej działać jako aukcja.

Coininfo

Jeśli chcesz uzyskać ładne i zwięzłe podsumowanie wszystkich monet znajdujących się na rynku, a także informacje techniczne na ich temat, przejdź do sekcji Informacje o monetach. To jest w górnym pasku nagłówka giełdy.

Cryptopia Coininfo

Sekcja Coininfo na giełdzie kryptopii

Zapewnia informacje na temat monety, w tym algorytm haszowania, ocenę użytkownika, algorytm konsensusu, a także aktualną wysokość bloku. Możesz także kliknąć konkretną monetę, a po lewej stronie zobaczysz bardziej szczegółowy podział.

Informacje te obejmują takie rzeczy, jak portfele, zaopatrzenie w monety, wydobycie i odpowiednie linki do projektów. Strona Coininfo to naprawdę świetny sposób, aby uzyskać przegląd monet o mniejszej kapitalizacji. Najlepsze jest to, że nie musisz nawet mieć konta w Cryptopia, aby wyświetlić te informacje.

Arbitraż

Chce wykorzystać różnice cenowe na wielu rynkach kryptowalut?

Cryptopia oferuje usługę arbitrażu wymiany. To w zasadzie dostarczy Ci informacji na temat cen, w których wiele popularnych kryptowalut jest notowanych na innych giełdach. Może to dać Ci możliwość „arbitrażu” różnych stawek, jeśli zidentyfikujesz błędną wycenę.

Chociaż zarabianie pieniędzy na arbitrażu kryptowalut może być obecnie dość trudne w przypadku monet o większej kapitalizacji, nadal mogą istnieć liczne możliwości związane z kryptowalutami o mniejszej kapitalizacji. Zgodnie z ogólną zasadą monety, które mają mniejszą płynność i wolumen, będą miały większe możliwości w zakresie Arb.

Arbitrage Tracker

Arbitrage Tracker

Na przykład na powyższym obrazku wydaje się, że istnieje niewielka możliwość arbitrażu w Einsteinium (EMC2). Możesz go kupić na Poloniex (Ask), a następnie natychmiast sprzedać na Bittrex (Bid) z niewielkim zyskiem. Oczywiście obejmuje to opłaty za wymianę i opłaty sieciowe.

Nagrody kryptopii

Kolejnym interesującym dodatkiem w Cryptopia jest ich bot-nagroda. Zasadniczo nagrodzi to handlowców, którzy wykonują szereg zadań na platformie. Zadania, a także monety i kwota nagrody są w rzeczywistości losowe i muszą zostać ukończone w określonym czasie.

Na przykład nagrody mogą być przyznawane za znalezienie określonych bloków, głosowanie nad jakimś wynikiem i napiwki lub handel.

Wygląda na to, że najnowsze nagrody pojawiły się w marcu, więc być może liczba użytkowników decydujących się na udział w programie koncentruje się na innych rzeczach.

Wniosek

Będziesz musiał użyć bramki Fiata, aby uzyskać Bitcoin w celu zasilenia konta. Chociaż silnik handlowy wydaje się być stosunkowo skuteczny, możesz rozważyć inną giełdę, jeśli jesteś zainteresowany bardziej zaawansowanymi wykresami.

Będziesz także musiał ćwiczyć cierpliwość w obsłudze klienta, ponieważ są znani z tego, że są dość powolni, jeśli chodzi o swoje bilety. Na szczęście mają forum na stronie, na którym możesz zapytać innych handlowców, którzy mogą mieć wgląd.

Krótko mówiąc, jest to świetna wymiana na altcoiny o mniejszej kapitalizacji rynkowej, które nie są dostępne na większych giełdach i zwykle są poligonem doświadczalnym dla zupełnie nowych monet.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Cryptopia.co.nz

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me