Recenzja DENT Coin: Marketplace dla mobilnej wymiany danych

Dent (DENT) to unikalny projekt oparty na blockchain, który stanowi nowe spojrzenie na stary paradygmat firmy telekomunikacyjnej (telco).

Mówiąc dokładniej, tworzą wirtualną firmę telekomunikacyjną i światowy rynek danych, wszystko z tyłu łańcucha bloków i z wbudowaną walutą użytkową, aby ułatwić wymianę danych. Nadzieja polega na umożliwieniu swobodnego przepływu danych mobilnych w sieciach, tak jak może to zrobić każda zdecentralizowana kryptowaluta.

Czy jednak DENT może naprawdę zrobić „Wgniecenie” w istniejącej przestrzeni Telco?

W tym przeglądzie monet DENT przyjrzymy się dogłębnie projektowi, jego technologii i szerszemu planowi działania. Przeanalizujemy również długoterminowe przypadki użycia tokenów DENT i czy kiedykolwiek mogą stanąć w obliczu długoterminowej adopcji.

Przegląd sieci bezprzewodowej Dent

Globalny przemysł telekomunikacyjny jest od jakiegoś czasu zakorzeniony, ale staje się coraz bardziej niestabilny w miarę odkrywania nowych globalnych modeli przychodów. Globalizacja świata zmieniła sposób, w jaki dane są konsumowane i wymieniane, a stara gwardia telekomunikacji stara się nadążyć, tworząc w wielu przypadkach partnerstwa, aby przetrwać.

Do tego dochodzi technologia oparta na blockchain WYGIĘCIE, chcąc uwolnić konsumentów z uścisku regionalnych firm telekomunikacyjnych i dać każdemu swobodę wyboru przy zakupie i korzystaniu z danych mobilnych.

Kluczowe dane dotyczące wgnieceń 2019

Kluczowe dane dotyczące aplikacji DENT Wireless

Dobrą wiadomością dla tych firm telekomunikacyjnych jest to, że DENT umożliwia im nawet uczestnictwo, co pozwala uniknąć sytuacji, w której stają się nieistotni na nowym globalnym rynku danych mobilnych.

Założyciele DENT zauważyli, że blokady wymagane przez tradycyjnych operatorów telekomunikacyjnych uniemożliwiały wielu osobom dostęp do danych w sposób, w jaki ich potrzebowali, jako płynne medium, które płynie wraz z nimi, ignorując granice i ograniczenia geograficzne.

Zamiast tego użytkownicy zostali obciążeni wygórowanymi opłatami za roaming poza swoim regionem „macierzystym” i podlegali „silosom” operatorów telefonii komórkowej, które ograniczałyby konsumentów do długoterminowych planów, w których byliby stale nadmiernie obciążani za dane i dostęp do sieci.

DENT stara się rozwiązać te problemy konsumenckie, dodając interoperacyjność do globalnych planów danych, odblokowując konsumentów i zwracając miliardy dolarów wartości do ekosystemu danych mobilnych.

Dane mobilne jako towar

DENT szacuje, że każdego miesiąca marnuje się prawie 5 miliardów dolarów danych i chcą stworzyć nową gospodarkę rynkową z tych niewykorzystanych danych.

Na podstawie badania przeprowadzonego przez Cisco w 2016 r. Wykorzystywano 7,2 miliarda gigabajtów danych mobilnych, a od tego czasu liczba ta tylko wzrosła..

Globalny wzrost danych mobilnych

Prognozy wzrostu Global Data. Zdjęcie za pośrednictwem Cisco

Dzięki uczynieniu rynku danych mobilnych bardziej przejrzystym i połączonym, DENT uwolni wartość zmarnowanych i niewykorzystanych danych mobilnych, umożliwiając konsumentom kupowanie, sprzedawanie i handel danymi mobilnymi na globalnym rynku.

Trendy zmieniające branżę mobilną

Istnieją trzy ogromne trendy, które pojawiły się, aby zrewolucjonizować tradycyjną branżę danych mobilnych:

 • Rozdział rozliczeń za dane – Jest to najbardziej widoczne w tej chwili w branży kablowej, gdzie usługi przesyłania strumieniowego, takie jak Netflix i Hulu, przejmują udział w rynku od tradycyjnych operatorów kablowych, oferując uwolnione usługi kablowe. Nastąpił również ruch w zakresie danych mobilnych w celu uwolnienia usług, najpierw od dostawców takich jak Cricket. Teraz DENT przenosi to na wyższy poziom, budując globalny rynek danych mobilnych.
 • Eliminacja kosztów roamingu międzynarodowego – W przeszłości uzyskiwanie danych mobilnych w roamingu na całym świecie było niezwykle kosztowne ze względu na kosztowną architekturę routingu starszych systemów telekomunikacyjnych. DENT omija ten problem, wykorzystując znacznie tańszy transport internetowy i blockchain.
 • Pay as you go Dane mobilne – Ten trend rozpoczął się od dostawców usług bezprzewodowych typu prepaid, ale teraz DENT przeniesie go na wyższy poziom poprzez ich globalny rynek i komercjalizację danych mobilnych. Dzięki DENT uzyskasz najlepszą cenę danych i kupisz tylko to, czego potrzebujesz.

Rola eSIMS i Soft SIM

Jedną z powstających technologii, które pomagają w realizacji projektów takich jak DENT, jest zmieniający się krajobraz technologii Subscriber Identity Module (SIM). Nowa technologia eSIM i Soft SIM uwalnia użytkowników od fizycznych kart SIM i wykorzystuje modele elektroniczne i oparte na chmurze.

Karta eSIM jest wbudowana w telefon, ale preferowana jest miękka karta SIM, ponieważ rezygnuje z fizycznej obecności i działa w technologii chmury. Obie wersje umożliwiają użytkownikowi płynne przełączanie się między dostawcami danych mobilnych. DENT jest prekursorem w wykorzystywaniu technologii chmury i blockchain, aby zapewnić użytkownikom swobodę wyboru dostawców danych.

Jak działa wgniecenie

DENT będzie działał przy użyciu tokena narzędziowego DENT, aby zapewnić użytkownikom natychmiastowy dostęp do światowej sieci operatorów telekomunikacyjnych. DENT to token ERC-20 zbudowany na Ethereum, który zapewnia wbudowaną funkcję inteligentnego kontraktu potrzebną do uruchomienia mobilnego rynku danych opartego na blockchain.

Wymiana wgnieceń

DENT Exchange na PC iw aplikacji DENT

DENT składa się z trzech głównych składników:

 1. Mobilny rynek danych: Tutaj użytkownicy będą mogli używać tokenów DENT do kupowania i sprzedawania danych mobilnych. Sprzedawcy otrzymają tokeny DENT za swoje przydziały, podczas gdy kupujący mogą nabywać tokeny DENT z giełd. DENT stworzył również ścianę ofertową, na której użytkownicy mogą uzyskać bezpłatne DENT, grając w gry, wypełniając ankiety i nie tylko.
 2. Mobilna wymiana danych: DENT stworzył giełdę, na której ponad 13 milionów użytkowników już kupuje, sprzedaje i handluje tokenizowanymi pakietami danych mobilnych.
 3. Aplikacje mobilne DENT: Aplikacje mobilne DENT są podstawowym interfejsem umożliwiającym dostęp do DENT Exchange i interakcji z tablicą ofert. Aplikacja mobilna będzie również uczestniczyć w programie lojalnościowym Dent Afterburner, umożliwiając użytkownikom obstawianie DENT, aby otrzymywać zniżki na opłaty handlowe i bezpłatne minuty na rozmowy.

Aplikację DENT można łatwo pobrać i skonfigurować w zaledwie 2 minuty. Ponadto DENT zachęca użytkowników do pobrania aplikacji, dając bezpłatne DENT każdemu, kto dokończy pobieranie.

Aplikacja DENT jest dostępna zarówno na iOS, jak i na Androida i ma już dość dużą bazę użytkowników. Na przykład istnieje ponad 14 milionów zweryfikowanych pobrań za pośrednictwem sklepu Google Play, sklepu iTunes lub bezpośrednich pobrań APK. Należy to zrobić z szczypta soli chociaż użytkownicy otrzymali DENT, aby zainstalować aplikację.

W obu sklepach jest też mnóstwo recenzji aplikacji. Na przykład w sklepie Google Play jest ponad 25 000 recenzji. Wydają się one być dość spolaryzowane, chociaż większość z nich jest pozytywna.

Recenzje aplikacji Dent

Recenzje aplikacji Dent w sklep itunes i Sklep Play

Chociaż istnieje kilka negatywnych recenzji, wspaniale jest zobaczyć, że programiści reagują na nie i podążają za użytkownikami. Możesz również skontaktować się z programistami bezpośrednio pod adresem [email protected], jeśli masz jakieś szczegółowe pytania dotyczące funkcjonalności.

DENT Team

DENT wireless ma siedzibę w Hongkongu i został założony w 2014 roku. Wcześniej nosił nazwę „Commando Coder” i był zautomatyzowanym systemem rynkowym, który miał wbudowane funkcje zarządzania ryzykiem. Znaczna część oryginalnej technologii jest obecnie integrowana z platformą DENT, aw 2017 roku DENT został uruchomiony po otrzymaniu finansowania od innych założycieli.

Obecnie zespół DENT składa się z 9 osób, które mają doświadczenie we wszystkim, od technologii mobilnych po inżynierię oprogramowania i handel walutami.

Założyciele Dent Wireless

DENT Wireless Founders

Leading DENT jest CEO i współzałożycielem Tero Katajainen. Ma doświadczenie w zakresie systemów transakcyjnych na rynku Forex i płatności u operatorów telefonii komórkowej jako początkujący przedsiębiorca technologiczny. Był także jednym z pierwszych deweloperów, który wdrożył system płatności bezpośrednich operatorów mobilnych w konsumenckich aplikacjach mobilnych.

Dołącza do niego współzałożyciel Mikko Linnamaki, który przez całą swoją karierę był seryjnym przedsiębiorcą. Ma również doświadczenie w podstawowej architekturze mobilnej, co czyni go cennym atutem projektu DENT.

Trzecim współzałożycielem projektu jest Andreas Vollmer, specjalista ds. Urządzeń mobilnych. Tworzy aplikacje mobilne od ponad 12 lat i jest współzałożycielem firmy TDsoftware zajmującej się tworzeniem aplikacji mobilnych..

Krytyka DENT

Istnieją pewne kontrowersje dotyczące dystrybucji tokenów. ICO miało 70 miliardów tokenów z całkowitej podaży 100 miliardów dostępnych do sprzedaży, ale tylko 8,6 miliarda zostało sprzedanych. Wszystkie niesprzedane tokeny trafiają do zespołu, który obawia się centralizacji i potencjału telekomów do zdobycia dużego procentu dostępnych tokenów.

Oznacza to, że projekt może ostatecznie być niewiele lepszy niż obecny przemysł telekomunikacji mobilnej, z większością tokenów DENT i mocą, w posiadaniu samego zespołu DENT, dostawców usług telekomunikacyjnych i kilku wielorybów. W końcu doprowadzi to do zachwiania równowagi na korzyść interesów handlowych.

Token DENT

DENT to token ERC-20 oparty na Ethereum. Powstało 100 miliardów, a w obiegu jest obecnie nieco ponad 56 miliardów, a dodatkowe tokeny są wydawane kwartalnie.

DENT został pierwotnie stworzony i sprzedany w ICO w lipcu 2017 r., Które zebrało 4,3 miliona dolarów. W tym czasie sprzedano 8,6 miliarda DENT po cenie 0,0005 USD za DENT. Pierwsi inwestorzy mogliby sobie dobrze poradzić, gdyby sprzedali we właściwym czasie, ponieważ DENT osiągnął najwyższy w historii poziom 0,111397 USD 9 stycznia 2018 r..

Binance DENT

Zarejestruj się na Binance i kup DENT Tokens

Niestety, gwałtownie spadł z tej ceny i w ciągu tygodnia był o ponad 50% niższy. W 2018 r. Nadal spadał i nadal spada w 2019 r., Osiągając najniższy poziom 0,000744 USD 21 kwietnia 2019 r..

Zdecydowanie największy wolumen obrotu w DENT znajduje się na Binance, a następnie na Bittrex. Istnieje również niewielki, ale akceptowalny wolumen obrotu na Vebitcoin, Upbit, CoinBene i KuCoin. Ogólnie jednak wydaje się, że token ma stosunkowo dużą płynność, mimo że jest on tak zmienny.

Jako token ERC-20 DENT można przechowywać w dowolnym portfelu kompatybilnym z ERC-20, takim jak MetaMask lub MyEtherWallet. Jednak użytkownicy wkrótce będą mogli obstawiać DENT, trzymając go w portfelu aplikacji DENT.

Mapa drogowa DENT

Zespół DENT ma przed sobą dość ambitną mapę drogową na lata 2019-2020. Przedstawili szczegółowe kamienie milowe i wskaźniki, które mają nadzieję osiągnąć w ciągu następnych kilku kwartałów:

 • II kwartał 2019 r .: Mają nadzieję, że protokoły z rozmów głosowych będą dostępne do handlu na giełdzie DENT. Mają również nadzieję, że giełda DENT zostanie dodana do CMC i będą mieć 15 milionów użytkowników DENT u 185 operatorów w 55 krajach
 • III kwartał 2019 r .: Zespół chce uruchomić stanowisko Telco Trading, oferujące wall 2.0, a także świadczyć usługi telefoniczne do 80 krajów. Idealnie byłoby, gdyby do jego zakończenia byli notowani na 3 giełdach kryptowalut.
 • IV kwartał 2019 r .: DENT przygotuje się do uruchomienia eSIM i rozszerzy swoje połączenia głosowe do ponad 100 krajów. Mają także nadzieję, że udostępnią aplikacje DENT 3.0 i będą mieć łącznie 25 milionów użytkowników w 70 krajach i 220 operatorów.
 • I kwartał 2020 r .: Po zintegrowaniu technologii eSIM firma ma nadzieję, że będzie oferować ją w 30 różnych krajach. Chcieliby również rozszerzyć telefonię głosową do ponad 120 krajów i uzyskać tokeny DENT notowane na 2 kolejnych giełdach.
 • II kwartał 2020 r .: Zespół DENT ma nadzieję, że do końca tego kwartału wyda DENT 4.0 i swój komunikator. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, mają nadzieję, że łącznie będzie ich 40 milionów użytkowników DENT w 90 różnych krajach. Dotarli również do 140 krajów, w których dostępna jest ich telefonia głosowa.

Istnieje znacznie bardziej obszerna mapa drogowa z bardziej szczegółowymi szczegółami na temat kamieni milowych na ich temat stronie internetowej. Oczywiście warto zauważyć, że mogą one ulec zmianie, a opóźnienie o jeden kamień milowy może wpłynąć na daty premiery bardziej znaczących aktualizacji.

Wniosek

DENT chce przekształcić dane mobilne w towar, tworząc globalny rynek, na którym każdy może kupować i sprzedawać dane mobilne, niezależnie od tego, z jakiego operatora telekomunikacyjnego pochodzą. Stworzyli własną giełdę DENT, aby to ułatwić i już teraz przyciągają 13,5 miliona użytkowników na całym świecie.

Projekt spotkał się z pewną krytyką, ale nadal rozwija się i rośnie. Jego rynek danych zawiera dane od dostawców z 60 różnych krajów i poświęcił się również finansowaniu rozwoju w krajach trzeciego świata.

O ile projekt wydaje się być na dobrej drodze, sytuacja żetonów DENT jest co najmniej niepokojąca. Zespół DENT kontroluje około 40% tokenów, co może łatwo doprowadzić do problemów z centralizacją. Ponadto cena tokena DENT nadal spada, mimo że szerszy rynek kryptowalut zaczął odradzać się od bessy z 2018 roku..

Niemniej jednak zarówno konsumenci, jak i firmy telekomunikacyjne wydają się dostrzegać wartość projektu DENT, dlatego był w stanie rozwijać się tak szybko, nawet jeśli obawy stanowią podstawę tego wzrostu. Pewnym pozytywem jest to, że jest to jeden z niewielu projektów kryptograficznych, który nie tylko ma solidne zastosowanie, ale ma również działającą aplikację i szybko rosnącą adopcję.

Nie możemy być pewni, że DENT odniesie sukces, ale wydaje się, że jest to projekt, na który warto mieć oko.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Zastrzeżenie: są to opinie autora i nie powinny być traktowane jako porady inwestycyjne. Czytelnicy powinni przeprowadzić własne badania.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me