Recenzja DigiByte: ekskluzywny wywiad z ambasadorem „Sleeping Giant”

DigiByte to projekt kryptowaluty, który pojawił się w 2014 roku. Według jego twórcy, Jareda Tate’a, powstał jako odpowiedź na dostrzeżone słabości Bitcoina.

W szczególności jest to odpowiedź na obawy związane z centralizacją wydobycia z powodu między innymi układów ASIC. Pomimo tego, że jest w pobliżu przez tak długi czas, a nawet jest oferowana w Shapeshift, waluta w pewnym sensie wypadła z oczu opinii publicznej.

Jej kapitalizacja rynkowa jest warta ponad 350 milionów dolarów (co plasuje ją w 50-60 największych walutach na coinmarketcap.com) i ma dziesiątki tysięcy bardzo aktywnych zwolenników, górników, operatorów węzłów i współpracowników.

Zameldowaliśmy się na kilku oficjalnych czatach Telegram dla DigiByte i po prostu tętniły one aktywnością, pomysłami i treścią. Obecnie jednostki DigitByte są sprzedawane po około 0,035 USD za sztukę.

Więc o co chodzi w DigiByte?

Więcej niż tylko waluta

Podczas gdy wiele projektów blockchain pojawiło się w tym samym czasie DigiByte did koncentrują się wyłącznie na transakcjach pieniężnych, DigiByte jest inny. Waluta stara się ewoluować w coś z wieloma rzeczywistymi przypadkami użycia. W przemówieniu wygłoszonym na Texas Bitcoin Conference, twórca DigiByte Jared Tate wygłosił porywającą przemowę, w której wyjaśnił swoje plany dotyczące DigiByte.

W szczególności chce, aby projekt rozwijał się w taki sposób, aby mógł wspierać handel międzynarodowy i stał się bardziej zorientowaną na bezpieczeństwo kryptowalutą. Zamierza również, aby projekt był w stanie w najbliższej przyszłości wspierać Dapps i inteligentne kontrakty. Według oficjalnej strony DigiByte jest już „gotowy na inteligentny kontrakt” z „wieloma Dappami w fazie rozwoju”.

Z technicznego punktu widzenia DigiByte ma wysoce zaawansowany system, w którym górnicy mogą korzystać z dowolnego z pięciu różnych algorytmów wydobywczych, w tym popularnych SHA-256 i Scrypt, które są algorytmami używanymi odpowiednio przez Bitcoin i Litecoin..

Ten wybór algorytmu, a także unikalny sposób, w jaki nagrody za wydobycie są podzielone między opcje algorytmów, oznacza, że ​​zarówno bitcoin ASIC, jak i górnicy procesora mogą zarówno wydobywać walutę obok siebie.

Handluj kryptowalutami IQ Option już teraz

A jednak wiele osób być może nigdy nie słyszało o DigiByte ani nie wie dokładnie, do czego służy. Dlatego skontaktowaliśmy się z zespołem programistów DigiByte i rozmawialiśmy z Josiah Spackmanem, oficjalnym ambasadorem DigiByte, aby dowiedzieć się więcej o tym projekcie i stale rosnącej liczbie zwolenników, którzy za nim stoją..

Nasz wywiad z Josiah Spackmanem

Rozmawialiśmy ze Spackmanem 27 lutego i mieliśmy kilka pytań dotyczących rozwoju i planów DigiByte.

Robert DeVoe, Biuro monet: DigiByte istnieje już od kilku lat. Z jakich osiągnięć zespół jest najbardziej dumny?

Josiah Spackman, DigiByte: Niektóre z rzeczy, z których jesteśmy najbardziej dumni, to posiadanie najdłuższego łańcucha blokowego UTXO o ponad milion bloków.

Postawiło to przed nami kilka interesujących wyzwań, z którymi inne monety nie miały jeszcze do czynienia. Takie rzeczy jak synchronizacja wielu bloków w portfelu, wiele innych Blockchainów nie zdaje sobie sprawy, że nie chodzi TYLKO o surowy rozmiar łańcucha.

Połączenie DigiShield (MultiShield) i naszego MultiAlgo zapewnia ogromne bezpieczeństwo i stabilność w łańcuchu bloków, które wielu innych uważa za oczywiste, a na poziomie osobistym jestem prawdopodobnie najbardziej dumny z tej zwycięskiej kombinacji. Rzut oka na przemówienie Jaredsa na ostatniej konferencji Bitcoin Texas na YouTube wyjaśnia, dlaczego jest to tak fantastyczny przełom w zakresie bezpieczeństwa łańcucha bloków.

R & D: Jak widzisz DigiByte w ciągu najbliższych pięciu lat? A jakie są główne kamienie milowe, które masz nadzieję osiągnąć w tym czasie?

JS: DigiByte będzie w dużej mierze częścią przestrzeni bezpieczeństwa. Tak wielu ludzi patrzy na blockchain i kryptowaluty jako właśnie na walutę, skoro jest o wiele więcej niesamowitych zastosowań do tego. Nadchodzące portfele mobilne i ich ulepszenia w dalszej części roku to nasz główny kamień milowy, który będziemy musieli ukończyć, aby to osiągnąć, a nadchodzi wiele dodatkowych ekscytujących rzeczy.

… Moglibyśmy wziąć wszystkie transakcje z Top # 50 blockchainów razem i nadal nie mieć żadnych problemów. ”

R & D: Rozumiem, że DigiByte chce obsługiwać zdecentralizowane aplikacje w swoim łańcuchu blokowym w taki sam sposób, jak Ethereum. Czy ta funkcja została już włączona? Czy są już jakieś projekty, które go używają? Jakie są zalety korzystania z DigiByte zamiast innego łańcucha bloków?

JS: Wiele osób zakłada, że ​​Ethereum jest jedynym blockchainem, który może obsługiwać zdecentralizowane aplikacje ze względu na ich pełne wsparcie językowe, podczas gdy często większość tego, co ludzie chcą zrobić, można osiągnąć na szybszym, mniej zatłoczonym łańcuchu bloków. Widzieliśmy już, jak CryptoKitties mają poważny wpływ na czasy transakcji i Gas, ale na szczęście dzięki 560 transakcjom na sekundę, które obsługuje DigiByte, mogliśmy połączyć wszystkie transakcje z topowych łańcuchów blokowych 50 i nadal nie mamy żadnych zagadnienia.

R & D: Czy DigiByte ma obecnie jakieś rzeczywiste przypadki użycia jako waluty? Na przykład, czy są jakieś firmy, które bezpośrednio lub pośrednio przyjęły płatność?

JS: DigiByte jest używany w prawdziwym życiu od lat, jednym z wcześniejszych przypadków użycia była akceptacja w House of Blue Jeans w Holandii. Istnieje również DiguSign, który jest używany przez wiele firm, na przykład do zabezpieczania międzynarodowych manifestów wysyłkowych. Widzimy też Loly opierając się na nas w przełomowych zastosowaniach związanych z przyzwoleniem seksualnym i wykorzystując niezmienność łańcucha bloków.

R & D: DigiByte został zaprojektowany tak, aby mieć bardzo dużą liczbę tokenów po stosunkowo niższej cenie za token. Jak DigiByte wypada w porównaniu z innymi tokenami o podobnym modelu ekonomicznym, takimi jak Dogecoin lub Bytecoin?

JS: DigiByte został celowo zaprojektowany ze współczynnikiem 1000: 1 w porównaniu do Bitcoin, aby był bardziej „zarządzalny” pod względem rozmiaru.

R & D: Jeśli DigiByte jest w stanie osiągnąć wszystkie swoje najbardziej fantastyczne i dalekosiężne cele, gdzie by się znalazł w świecie kryptowalut w porównaniu z obecnymi liderami branży? Czy byłby większy niż bitcoin, czy lepiej pasowałby do bardziej specyficznych rynków niszowych?

JS: Jeśli DigiByte osiągnie swoje cele, nie tylko świat kryptowalut zostanie w rezultacie zmieniony. Nie postrzegamy tego również jako scenariusza zwycięzcy / przegranego ani nie próbujemy zdetronizować nikogo z arbitralnej listy. Jednak mając to na uwadze, postrzegamy siebie jako globalną publiczność, która niekoniecznie dotyczyłaby innych kryptowalut, a nasza wszechstronność jest również ogromną siłą.

Końcowe przemyślenia

Niektórzy ze sfery kryptowalut określają DigiByte jako „śpiącego giganta”. Dzięki kapitalizacji rynkowej przekraczającej 350 milionów dolarów i prawdziwym hordom zwolenników projektu, DigiByte może już nie spać. A przynajmniej jest na dobrej drodze, by stanąć na własnych nogach.

Projekt z pewnością ma wzniosłe cele. Jeśli jest w stanie je zarówno osiągnąć, jak i zobaczyć przyjęcie, z pewnością może zmienić sposób, w jaki ludzie postrzegają projekt.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me