Recenzja Digibyte: Naprawdę zdecentralizowany łańcuch bloków UTXO

Digibyte to jeden z najstarszych działających blokchainów, który został wydany w styczniu 2014 roku. Ostatnio zainteresowanie z powrotem zaczęło zalewać projekt i jego walutę DGB.

Bez firmy, dyrektora generalnego i centralnej siły kontrolnej. Rozpoczął się jako projekt oparty na wolontariacie i pozostaje całkowicie oparty na wolontariacie, a także jest projektem wspieranym przez globalną społeczność. Pojawiły się również wyzwania, takie jak szersze wsparcie wymiany.

Więc czy naprawdę warto to rozważyć?

W tej recenzji Digibyte postaramy się odpowiedzieć właśnie na to. Przyjrzymy się również długoterminowemu potencjałowi i przypadkom użycia DGB.

Co to jest Digibyte?

Jeden z celów Digibyte to wyprzedzić wiodące kryptowaluty Bitcoin i Ethereum. W niektórych kręgach Digibyte jest nawet znany jako „Bitcoin na sterydach” ze względu na swoją skalowalność. Ostatecznie Digibyte ma nadzieję zastąpić Bitcoin jako kryptowalutę używaną na całym świecie, a zwolennicy Digibyte uważają, że jest to znacznie lepsza waluta transakcyjna, podczas gdy Bitcoin najlepiej służy jako środek przechowywania wartości.

Korzyści z Digibyte

Korzyści z Digibyte

W porównaniu z Ethereum, Digibyte oferuje również blockchain, w którym można tworzyć zdecentralizowane aplikacje (dApps), a także rodzimą walutę (DGB). W przeciwieństwie do Ethereum Digibyte oferuje światu ogromną skalowalność on-chain i jeden z najszybszych blockchainów na świecie, z możliwością przetwarzania 2000 transakcji na sekundę.

Jak wspomniano powyżej, Digibyte jest znacznie szybszym blockchainem, a także jest bezpieczniejszy niż Bitcoin. Głównym celem projektu było dotarcie do większej zdecentralizowanej społeczności niż Bitcoin. Po ponad sześciu latach projekt przyniósł mieszane rezultaty.

Wartość tokena utrzymuje się na poziomie około 35 # pod względem kapitalizacji rynkowej przez kilka lat, co wskazuje na stagnację, jednak nastąpiło również prawie 300 000 pobrań węzłów, co wskazuje, że sieć rozprzestrzenia się całkiem pomyślnie. W rzeczywistości jest on ogromny w porównaniu z siecią Bitcoin, która ma mniej niż 10000 pełnych węzłów od maja 2020 r., Zgodnie z witryną śledzenia sieci Bitcoin. Bitnodes.io.


Statystyki Digibyte

Digibyte Stats on Network

Digibyte korzysta również z braku opłat i niemal natychmiastowych transakcji. Tam, gdzie potwierdzenie transakcji Bitcoin może zająć do 10 minut, Digibyte skrócił czas potwierdzenia do zaledwie kilku sekund. To sprawia, że ​​jest to jeden z najszybszych transakcyjnych łańcuchów bloków na świecie. Użytkownicy mogą wysyłać DGB do dowolnych innych użytkowników w dowolnym miejscu na świecie bez ponoszenia żadnych opłat ani nawet konieczności rejestracji.

Te ulepszenia w stosunku do istniejących łańcuchów bloków również nie spowolniły tempa rozwoju Digibyte. Nawet po ponad sześciu latach programiści Digibyte nadal ulepszają łańcuch bloków. Digibyte pozostaje jednym z najbardziej zaawansowanych i najnowocześniejszych łańcuchów bloków, dzięki ciągłym ulepszeniom wprowadzanym w celu maksymalizacji wydajności, bezpieczeństwa, szybkości i przepustowości Digibyte.

Koncentrując się na bezpieczeństwie, przepustowości i decentralizacji, Digibyte jest oczywiście odpowiednim rozwiązaniem problemów cyberbezpieczeństwa, bezpiecznych zdecentralizowanych aplikacji i handlu peer-to-peer.

Przypadki użycia Digibyte

Przez lata wielu twierdziło, że Digibyte nie ma tak naprawdę wyjątkowego przypadku użycia w porównaniu z innymi popularnymi rozwiązaniami blockchain. Jednak zespół programistów Digibyte twierdzi, że po ponad 6 latach rozwoju myślącego przyszłościowo,

DigiByte stał się jednym z najbezpieczniejszych, najszybszych, najdłuższych i najbardziej zdecentralizowanych istniejących łańcuchów bloków UTXO.

Chociaż często myślimy o rozwiązaniach blockchain jako o sposobie wymiany i przechowywania wartości, Digibyte oferuje znacznie więcej, w tym tworzenie nowych tokenów, weryfikację tożsamości, dodawanie dokumentów notarialnych do łańcucha bloków i wiele więcej. I może to wszystko zrobić bez obaw użytkowników, że gra w kotki spowolni indeksowanie sieci.

Digibyte ma wiele zastosowań, ale ze względu na szybkość i bezpieczeństwo łańcucha bloków jest on najbardziej odpowiedni do tworzenia funkcji bezpieczeństwa i nowych zasobów. Dwa z obecnie opracowywanych przypadków użycia to Digi-ID i Digi-Assets

Digi-ID

Digi-ID to metoda uwierzytelniania opracowana dla łańcucha blokowego Digibyte, która zapewnia bezpieczeństwo i szybkość w metodzie, która zastępuje potrzebę używania haseł do aplikacji.

Działa poprzez użycie podpisu opartego na łańcuchu bloków, podobnie jak w przypadku podpisywania transakcji podczas przesyłania aktywów. Zasadniczo użytkownicy mogą więc wykorzystywać swoje klucze prywatne do uwierzytelniania się w aplikacji online lub na innych platformach.

Digi ID Steps

Kroki wymagane w przypadku DigiID

Oczywistą zaletą Digi-ID jest możliwość używania jednej aplikacji do logowania się do wielu aplikacji, ale bez podawania im tego samego ciągu danych, co w przypadku haseł. Jest to możliwe, ponieważ podpisy są wrażliwe na czas i za każdym razem, gdy używany jest identyfikator Digi-ID, tworzony jest unikalny podpis.

Oznacza to, że nawet jeśli haker jest w stanie złamać zabezpieczenia w witrynie internetowej i uzyskać dostęp do danych logowania, nie będzie mógł z nimi nic zrobić, ponieważ są one jednorazowego użytku.

Oprócz tego, że jest używany do logowania się do aplikacji, Digi-ID może w końcu zastąpić karty dostępu w celu zapewnienia bezpieczeństwa budynku. Digi-ID jest całkowicie anonimowy, nie przechowuje żadnych danych osobowych ani nie przekazuje ich. Nie wykorzystuje żadnych form rejestrowania ani przechowywania danych, co czyni go idealnym rozwiązaniem do przestrzegania europejskich przepisów RODO.

Digi-Assets

System Digi-Assets znajduje się w drugiej warstwie łańcucha blokowego Digibytes jako bezpieczny i skalowalny sposób wydawania tokenów, zasobów, inteligentnych kontraktów, tożsamości cyfrowych i wielu innych. Wszystko, co znajdziesz w prawdziwym świecie, można zdigitalizować i przedstawić kryptograficznie za pomocą Digi-Assets.

Obejmuje to oczywiste, takie jak akcje, obligacje i waluty, a także dokumenty prawne, takie jak hipoteki, akty i testamenty. Jest również przydatny w przypadku takich rzeczy, jak zamówienia i rachunki wszelkiego rodzaju, a nawet może być używany do ochrony znaków towarowych, praw autorskich i danych reklamowych.

Przegląd DigiAssets

Tworzenie zasobów w Digitbyte Blockchain

Oczywistym zastosowaniem Digi-Assets jest uruchomienie nowych zasobów cyfrowych. Mogą one być zamienne lub niewymienialne, w zależności od potrzeb twórcy. Aby zapewnić elastyczność, przy wydawaniu nowych tokenów można używać zarówno przeglądarki internetowej, jak i aplikacji mobilnej (Android lub iOS). Oznacza to, że każdy może utworzyć nowy zasób bezpośrednio ze swojego telefonu komórkowego i czuć się bezpiecznie, wiedząc, że zasób jest zabezpieczony przez łańcuch bloków Digibyte.

Każdy zasób utworzony za pomocą Digi-Assets pozostaje zweryfikowany w łańcuchu blokowym Digibyte i staje się niezmienny i niemożliwy do podrobienia, co prowadzi do przejrzystości własności, autentyczności i dostawy zasobu. Użytkownicy mogą swobodnie wysyłać i odbierać te zasoby.

Dzięki temu DigiAssets jest bezpieczniejszy, skalowalny i zdecentralizowany niż jakakolwiek inna platforma dostępna dotychczas na rynku. Ponieważ inne łańcuchy bloków mają problemy z pojemnością lub scentralizowaną weryfikacją, DigiByte sprawia, że ​​DigiAssets jest idealną platformą do uruchamiania dowolnego zasobu. DigiByte ma skalowalność w łańcuchu, sprawdzone bezpieczeństwo i godną pozazdroszczenia decentralizację we wszystkich aspektach.

Technologia Network Stack

Blockchain Digibyte ma trzy warstwy: aplikacje, zasoby cyfrowe i protokół podstawowy. Pozwala to na wdrażanie i rozwój aplikacji i inteligentnych kontraktów zarówno w formie scentralizowanej, jak i zdecentralizowanej.

Architektura Digibyte

Warstwa aplikacji Digibyte & Protokół podstawowy

Środkowa warstwa zasobów cyfrowych zajmuje się przede wszystkim bezpieczeństwem sieci, podczas gdy podstawowa warstwa protokołu obsługuje całą infrastrukturę sieci. Ponieważ Digibyte ma możliwość wdrażania inteligentnych kontraktów, jest znacznie bardziej przydatny w porównaniu z Bitcoinem.

Górna warstwa – aplikacje

Najwyższa warstwa Digibyte jest podobna do sklepu z aplikacjami, dając blockchainowi rzeczywiste zastosowania. Możliwe jest tworzenie wszelkiego rodzaju zasobów cyfrowych i zdecentralizowanych aplikacji od góry do górnej warstwy łańcucha bloków Digibyte. Umożliwia także korzystanie z inteligentnych kontraktów, które wykorzystują bezpieczeństwo łańcucha blokowego Digibyte.

Warstwa środkowa – zasoby cyfrowe

Bezpieczeństwo i administracja blockchain pochodzi z warstwy środkowej. To tutaj znajduje się księga publiczna i tutaj jest utrzymywana niezmienność łańcucha bloków. Wszystkie transakcje są rejestrowane w księdze publicznej i nie można ich zhakować, powielić, sfałszować ani zmienić. Utrzymuje to bezpieczeństwo tworzonych zasobów cyfrowych.

Dolna warstwa – protokół podstawowy

W dolnej warstwie sieci Digibyte znajduje się system operacyjny i komunikacja w sieci. Globalne węzły Digibyte przekazują informacje w tej warstwie. Wszystkie instrukcje protokołu znajdują się w tej warstwie. Setki tysięcy globalnych węzłów pomagają tutaj przekazywać transakcje, a jednocześnie pomagają w zabezpieczaniu sieci.

Algorytmy górnicze

Digibyte został stworzony jako blockchain Proof-of-Work i we wrześniu 2014 został rozwidlony w celu dodania cechy o nazwie MultiAlgo, która umożliwia wydobywanie z pięcioma różnymi algorytmami kryptograficznymi. Pięć używanych algorytmów to Sha256, Scrypt, Skein, Qubit i Odocrypt.

Ten ostatni, Odocrypt, jest wyjątkowy, ponieważ zmienia się co 10 dni, aby utrzymać odporność na układ ASIC. Pięć algorytmów wykorzystuje system regulacji trudności w czasie rzeczywistym, aby zapobiec złośliwej centralizacji wydobycia i niestabilnym fluktuacjom mocy mieszania.

Algorytmy Digibyte Mining

5 algorytmów wyszukiwania w Digibyte

Wydobywanie wielu algorytmów pochodzi z kodu w Myriadcoin i zostało dodane w celu zapewnienia elastyczności dla górników, zapewniając szereg metod wydobywania PoW. Obecnie górnicy mogą używać technologii ASIC, GPU, CPU lub FPGA do przetwarzania transakcji i zabezpieczania łańcucha bloków. Twórcy chcieli takiej konfiguracji, ponieważ pozwala ona na zwiększoną decentralizację łańcucha bloków, dając użytkownikom wiele sposobów wydobywania Digibyte.

Wydobywanie Digibyte jest nieco bardziej złożone niż w przypadku innych łańcuchów bloków, biorąc pod uwagę unikalną naturę algorytmów. Jeśli chcesz uzyskać przegląd, możesz przeczytać nasz przewodnik krok po kroku dotyczący wydobywania Digibyte.

Zespół & Historia

Twórcą i założycielem Digibyte jest programista i przedsiębiorca tzw Jared Tate. W pełnym wymiarze godzin rozwija Digibyte od października 2013 roku..

Od tego czasu otrzymywał zaproszenia od Harvardu, MIT i rządu USA do wypowiadania się na temat technologii blockchain. Jest także współautorem książki Blockchain 2035: The Digital DNA of Internet 3.0, która była pierwszą książką napisaną przez założyciela blockchain.

Jared Tate Digibyte

Jared Tate na Harvardzie & Kongres. Zdjęcie za pośrednictwem Digibyte Twitter

Jedną z charakterystycznych cech zespołu Digibyte jest jego uczciwość i wiarygodność. Ponieważ wszyscy są nieopłacanymi wolontariuszami, nie bierze się pod uwagę chciwości ani korzyści finansowych, a cały zespół ma tylko najlepsze intencje, aby stworzyć najlepszy blockchain.

To odświeżające podejście w branży, w której drogie ICO i pre-mining często mogą stworzyć atmosferę, w której członkowie są bardziej skoncentrowani na zyskach finansowych niż na przyszłości projektu..

Deweloperzy DigiByte

Wszyscy programiści Digibyte są bezpłatnymi wolontariuszami, którzy poświęcają swój czas i oferują swoje umiejętności, aby rozwijać projekt, w który mocno wierzą. Każdy może wykorzystać swoje umiejętności do projektu Digibyte, a wszyscy programiści mogą swobodnie tworzyć własne aplikacje na podstawie blockchain Digibyte.

Zespół ds. Świadomości DigiByte

Nie każdy jest zainteresowany dodawaniem umiejętności kodowania do wysiłków Digibyte. Osoby nietechniczne mogą dodać swoje talenty do działań społecznościowych stworzonych przez Digibyte Awareness Team (DGBAT).

Digibyte Awareness

Zdjęcie za pośrednictwem Witryna Digibyte Awareness

Członkowie grupy to nie tylko programiści, ale także pisarze i pedagodzy. Grupa korzysta z mediów społecznościowych i innych form pomocy, aby rozpowszechniać informacje o korzyściach płynących z projektu Digibyte.

Fundacja DigiByte

W przeciwieństwie do innych projektów, które mają Fundację, która nadzoruje projekt w sposób scentralizowany, plik Fundacja Digibyte jest organizacją non-profit zarządzaną przez wolontariuszy. Działa na rzecz promowania i ochrony podstaw decentralizacji.

Ponieważ nie ma zachęty finansowej dla osób pracujących nad projektem Digibyte, nie zaobserwowano również oznak oszustwa lub korupcji. W przeszłości widzieliśmy, że zdecentralizowany charakter społeczności Digibyte prowadzi do samodoskonalenia się systemu.

Gdy ktoś ma złe intencje lub wielokrotnie zawiedzie system, cała społeczność to zauważy i wykluczy tę osobę z przyszłego udziału w projekcie.

Moneta DGB

Digibyte Coin (DGB) nigdy nie został wydobyty i nie miał ICO. Są produkowane wyłącznie w wyniku wydobycia. Ostatecznie całkowita podaż wyniesie 21 miliardów DGB, po czym więcej nie powstanie. Blockchain został stworzony w ten sposób z 1000 razy większą liczbą monet niż Bitcoin, aby umożliwić większą dystrybucję DGB i łatwość użycia jako waluty transakcyjnej.

Digibyte kontra Bitcoin

Digibyte Network Stats vs. Bitcoin

DGB różni się również od BTC sposobem, w jaki zmniejsza nagrody za blockchain. Zamiast zmniejszać nagrody o połowę co 210 000 bloków lub mniej więcej 4 lata, tak jak Bitcoin, zmniejsza nagrodę za blok o 1% każdego miesiąca. Do roku 2035 wszystkie DGB zostaną wydobyte, a górnicy będą wtedy polegać wyłącznie na opłatach transakcyjnych.

Jeśli chodzi o przechowywanie DGB, biorąc pod uwagę, że Digibyte istnieje od tak dawna, istnieje wiele portfeli, które go obsługują. Niedawno przyjrzeliśmy się niektórym z najlepszych portfeli Digibyte w osobnym poście.

Historia cen DGB i notowania giełdowe

Digibyte odnotował kilkakrotnie wyższy wzrost wartości swojego natywnego tokena DGB. Po raz pierwszy miało to miejsce w czerwcu 2017 r., Kiedy cena na krótko osiągnęła 0,0566 USD po tym, jak w ciągu poprzednich 12 miesięcy była na poziomie około 0,00035 USD..

Drugi skok nastąpił na przełomie 2017 i 2018 roku, podczas tego samego skoku, który znacznie wzrósł prawie w każdej kryptowalutach. Ten skok zakończył się, gdy DGB osiągnął rekordowy poziom 0,142889 USD 14 stycznia 2018 r.

Cena spadła z tej wysokości i kontynuowała trend spadkowy, aż osiągnęła poziom z 2016 r. Około 0,00035 USD w połowie marca 2020 r. I tak rozpoczął się trzeci skok.

Wydajność cenowa DGB

Wydajność cenowa DGB. Zdjęcie za pośrednictwem CMC

Na początku maja 2020 r. Tokeny DGB wzrosły do ​​0,018921 USD i nadal rosną w momencie pisania tego artykułu. Token wzrósł o prawie 700% w ciągu sześciu tygodni, ale nie ma jasnego wskazania, dlaczego nastąpił skok.

Jeśli chodzi o notowania giełdowe Digibyte, możesz je znaleźć na OKEx, DigiFinex, Bittrex i dosłownie dziesiątkach innych giełd. Nie znajdziesz go na Poloniex po tym, jak giełda usunęła DGB w grudniu 2019 r. Po kilku tweetach założyciela DigiByte, Jareda Tate krytykując wymianę.

Założyciel i dyrektor generalny TRON Justin Sun oraz współzałożyciel i dyrektor generalny Binance Changpeng Zhao. Nie jest również wymieniony na Binance, ponieważ giełda odmówiła umieszczenia DGB, mimo że wygrała ankietę społeczności Binance z prośbą o umieszczenie go na liście.

Mapa drogowa Digibyte

Jako całkowicie zdecentralizowany i prowadzony przez wolontariuszy blockchain, mapa drogowa projektu jest również otwarta i każdy może zasugerować zmiany lub ulepszenia. Chociaż może się to wydawać, że może się zepsuć, prawda jest taka, że ​​Digibyte odnotował bardzo stały i solidny postęp w ciągu sześciu lat swojego istnienia.

Ponieważ DigiByte jest rozwijany i wspierany przez zespół Core i społeczność (wszyscy nieopłacani wolontariusze), nigdy nie mogą ustalać dat, aby zrealizować przyszłe projekty. Dlatego prosimy o rozważenie, aby przyszłe projekty były elastyczne w czasie.

Mapa drogowa Digibyte

Niektóre większe elementy rozwoju akcji. Obraz za pośrednictwem GitHub

Zamiast mapy drogowej, zespół główny utrzymuje Potok na Githubie, który pokazuje rzeczy, które chcieliby osiągnąć, czy jest oferowana nagroda i czy jest ona obecnie w trakcie wykonywania.

Elementy, nad którymi obecnie pracujemy od maja 2020 r., Obejmują ProgPoW algorytm wspierający wydobywanie GPU i dywidendy dla DigiAssets.

Wniosek

Digibyte jest interesującym projektem, jeśli weźmie się pod uwagę brak zrozumienia dla projektu poza społecznością, w połączeniu z dużym zaangażowaniem i dużym rozmiarem tej społeczności. Ten zespół wolontariuszy poczynił pod wieloma względami znacznie większe postępy niż inne projekty blockchain próbujące stworzyć transakcyjną kryptowalutę, która wypiera Bitcoin.

Patrząc na sposób, w jaki token DGB rośnie w maju 2020 r., Możliwe, że Digibyte jest wreszcie gotowy na akceptację i uznanie poza własną społecznością. Kapitalizacja rynkowa monety osiągnęła prawie 250 milionów dolarów i nadal silnie rośnie.

Szkoda, że ​​założyciel Jared Tate został uwikłany w konfrontację z założycielami Binance i TRON, ale biorąc pod uwagę obecny wzrost liczby tokena DGB, nie wydaje się, że brak pozycji na Binance powstrzymuje DGB..

Z ponad sześcioletnim rozwojem jest jasne, że Digibyte pozostanie tutaj, i jest równie jasne, że społeczność będzie nadal rozwijać i ulepszać blockchain, jednocześnie informując o oczywistych korzyściach, jakie Digibyte przynosi w zakresie bezpieczeństwa, skalowalności, wydajność i szybkość.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Shutterstock

Zastrzeżenie: są to opinie autora i nie powinny być traktowane jako porady inwestycyjne. Czytelnicy powinni przeprowadzić własne badania.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map