Recenzja Egretia: pierwszy silnik i platforma HTML5 Blockchain

Egretia (EGT) nie jest zupełnie nowym projektem blockchain, istnieje od prawie 2 lat. To nie jest nawet nowy token, ICO odbyło się w maju 2018 roku.

Ale ostatnio przyciągnął uwagę wielu traderów, gdy wskoczył do pierwszej 50 w rankingach CMC. Wynika to z gwałtownego wzrostu cen, w wyniku którego spadły one z poniżej 0,0001 USD w kwietniu 2019 r. Do maksimum powyżej 0,08 USD w lipcu 2019 r..

Czym więc jest Egretia i czy jest to zrównoważone?

W tej recenzji Egretii podam wszystko, co wiesz, i spróbuję odpowiedzieć na to pytanie. Zanim jednak to zrobimy, muszę trochę zapoznać się z HTML5.

Omówienie HTML5

Osoby zaznajomione z siecią wiedzą o tym HTML5, ustrukturyzowany język używany do prezentacji treści w sieci WWW. Istnieje już od dłuższego czasu, a początkowy rozwój sięgał 2004 roku, ale zajęło trochę czasu, zanim się przyzwyczaił.

Firefox był pierwszą dużą firmą, która dodała obsługę HTML w 2008 roku, a inne, takie jak YouTube, Twitter, LinkedIn, Flickr i inne, dodały obsługę HTML5 w następnych latach. Jednak wszyscy stwierdzili, że tworzenie aplikacji HTML5 było trudne i kosztowne, więc standard HTML5 zniknął.

Historia HTML5

Historia HTML5. Zdjęcie za pośrednictwem Slideplayer.

Rozwój smartfonów i komunikatorów internetowych zmienił to, a HTML5 jest obecnie szeroko stosowany na rynku gier. Szacuje się, że aplikacje do gier HTML5 docierają do około 4 miliardów użytkowników za pośrednictwem różnych komunikatorów.

A jednak nadal występują problemy z używaniem HTML5 w aplikacjach do gier. Kwestie te wyróżniono w następujący sposób:


 • Ponieważ nie ma globalnej platformy płatności dla tych gier HTML5, użytkownicy ponoszą dodatkowe ryzyko podczas korzystania z płatności kartą kredytową.
 • Użytkownicy nie mają rzeczywistego prawa własności do cyfrowych zasobów gier, które są przechowywane na serwerach firmowych.
 • Nie ma lepszej alternatywy dla przechowywania cyfrowych zasobów w grze.
 • Skuteczne zarabianie ruchu w grach jest trudne dla twórców gier.
 • Ochrona praw intelektualnych do produktów HTML5 jest trudna.

Wszystko to składa się na brak zachęty dla programistów do tworzenia wysokiej jakości gier. Tutaj pojawia się Egretia…

Czym jest Egretia?

Egretia powstał, aby rozwiązać te problemy, opracowując silnik gier HTML5 oparty na technologii blockchain. Technologia opracowana przez Egretię dociera już do ponad 1 miliarda terminali mobilnych i jest obsługiwana przez 200 000 programistów.

Można się zastanawiać, jak to jest możliwe w przypadku takiego nowego projektu. Dzieje się tak, ponieważ Egretia współpracuje z Egret Technology, firmą, która spędziła cztery lata na doskonaleniu przepływu pracy w HTML5.

Przegląd Egretii

Przegląd Egretii. Zdjęcie za pośrednictwem Strona internetowa Egretia.

Ten przepływ pracy obejmuje teraz 14 produktów i dociera do ponad 200 000 programistów. Treść zasilana przez przepływ pracy została rozesłana do ponad 1 miliarda terminali mobilnych.

Egretia wykorzystała sprawdzony przepływ pracy opracowany przez Egret i umieścił go w warstwie interfejsu blockchain. Daje to grom HTML5 i programistom dostęp do pełnego pakietu programistycznego blockchain. I nie tylko obsługuje blockchain Egretii, ale może zostać rozszerzony w przyszłości o Ethereum i inne sieci publiczne.

Egretia buduje kompletny ekosystem, który ma rozwiązania blockchain, które obejmują programistów, dostawców treści, graczy, a także reklamodawców i kanały dostarczania.

Platforma i funkcje Egretii

Platforma Egretia ma w planach uwzględnienie następujących komponentów, z których wszystkie pomogą w rozwiązaniu problemów już opisanych powyżej. Główne planowane obecnie komponenty platformy to:

 • Wymiana zasobów cyfrowych – Platforma ta pozwoli graczom na tworzenie własnych gier, które będą mogły wymieniać cyfrowe zasoby z innymi grami. Planowane jest wydanie w trzecim kwartale 2019 roku.
 • Reklama – Platforma reklamowa pozwoli na inteligentne kontrakty i płatności elektroniczne, w których każdy będzie mógł kupić przestrzeń reklamową w grach opartych na blockchain.
 • Platforma do gier – Tutaj gracze będą uzyskiwać dostęp i grać w gry oparte na łańcuchu bloków. Wykorzysta mechanizm konsensusu Proof of Game do generowania nagród dla graczy. Został zaplanowany na wydanie w drugim kwartale 2019 roku, a sieć testowa została uruchomiona 4 czerwca 2019 roku.
 • Szkółka Egretia – Będzie to obszar inkubacji, który będzie wspierał tworzenie zespołów, które pozwolą na pomost między programistami a graczami.
 • Platforma magazynowa – Programiści będą mogli przechowywać wszystkie obiekty gry i dane bezpośrednio na łańcuchu blokowym Egretia, korzystając z platformy pamięci.
 • Platforma do tworzenia gier – To tutaj programiści będą tworzyć gry HTML5. Obejmuje silnik Egretia, serwer Egretia i Egretia SmartIDE.

Egretia rozpoczęła pracę na blockchainie Ethereum, ale niedawno przeszła na własną sieć testową. Planuje uruchomienie sieci głównej w drugim kwartale 2020 r. Blockchain będzie miał wtedy swój własny natywny token i następujące funkcje:

 • Mechanizm konsensusu delegowanego dowodu stawki (DPoS), podobny do EOS.
 • Początkowe prędkości 2000 transakcji na sekundę. Zespół programistów twierdzi, że w razie potrzeby można to zwiększyć za pomocą mechanizmu DPoS.
 • Elastyczność wbudowana w łańcuch bloków, umożliwiająca łatwe zmiany czasu tworzenia bloków, rozmiaru bloku i opłat transakcyjnych. Wszystko zostanie rozstrzygnięte w drodze głosowania wśród węzłów.
 • Zgodnie z celami elastyczności, zestaw narzędzi programistycznych używany przez Egretię będzie obsługiwał wiele różnych języków programowania.

Zespół Egretia

Główny zespół programistów Egretia składa się z dwóch założycieli Egretia, założyciela Egret i dwóch dodatkowych członków.

Liderem zespołu Egretia jest CEO i założyciel Peter Huang. Przed założeniem Egretia był także współzałożycielem Egret, a przejście na blockchain było dla niego naturalne. Wcześniej kierownik techniczny w Adobe Systems, ma ponad 18-letnie doświadczenie w tworzeniu gier i projektach internetowych.

Współzałożycielem Egretii jest Dirk Meyer i chociaż jest częścią zespołu Egretia Blockchain, nie wygląda na to, że pracuje nad projektem w pełnym wymiarze godzin, ponieważ jego profil LinkedIn pokazuje go po prostu jako członka zespołu, a także pokazuje go pracuje jako starszy kierownik programu w Creative Cloud, Digital Media w Adobe Systems.

Zespół Egretia

Niektórzy członkowie zespołu Egretia. Od lewej: Peter Huang, Dirk Meyer, Edwin Chen

Kolejnym członkiem zespołu Egretia Blockchain jako lidera badań i rozwoju jest Edwin Chen. Jest także założycielem i CEO firmy Egret, co daje mu bliskie związki z projektem Egretia.

Wiele prac technicznych jest wykonywanych przez Yin Ma, który wcześniej pracował dla Qualcomm i jest ekspertem w zakresie kompilatorów i narzędzi z ponad 20-letnim doświadczeniem w tworzeniu kompilatorów.

Ostatnim członkiem zespołu Egretia Blockchain jest Ross Przybylski, który jest również założycielem D20Studios i byłym producentem w Electronic Arts. Wnosi do projektu ponad 15 lat doświadczenia w tworzeniu oprogramowania, a także ponad 10 lat doświadczenia w tworzeniu gier.

Społeczność Egretia

Jak można się spodziewać po nieznanym projekcie, Egretia nie ma wielu obserwatorów w mediach społecznościowych. Widzieli ich Konto Twitter przyciągnęły rzesze fanów w ciągu ostatnich dwóch miesięcy w odpowiedzi na ogromny skok wartości EGT.

Obecnie na Twitterze jest około 41 300 obserwujących. Wygląda na to, że konto na Facebooku również odnotowało szybki wzrost w ciągu ostatnich kilku miesięcy i ma teraz nieco mniej niż 3600 obserwujących ich stronę.

Inne konta nie wykazują tego szybkiego wzrostu i pozostają niewielkie. Sub-Reddit Egretia ma mniej niż 1000 czytelników i bardzo małą aktywność, szczególnie przed czerwcem 2019 roku Kanał telegramu ma tylko 1893 członków, co jest dość małą liczbą w obszarze blockchain.

Token EGT

Token EGT jest tym, co niedawno ujawniło projekt Egretia, ponieważ od początku roku wzrósł on o szalone 20 000% +, przenosząc go na 32. pozycję w oparciu o kapitalizację rynkową i czyniąc go zdecydowanie najlepszym zyskiem w 2019 roku.

Ruch w górę rozpoczął się pod koniec maja i przyspieszył w czerwcu i do początku lipca. Skok jest prawie na pewno odpowiedzią na uruchomienie sieci testowej dla projektu, ale biorąc pod uwagę wczesne etapy rozwoju, wydaje się skrajnie przesadzony.

Niektórzy sugerowali, że jest to typowa pompka bezwartościowej monety, ale gdyby tak było, powinniśmy byli widzieć wzrost ceny nie dłużej niż tydzień lub dwa, po czym nastąpiłby powrót do pierwotnej ceny.

Wydajność cenowa EGT

Wydajność cenowa EGT. Zdjęcie za pośrednictwem CoinMarketCap

Tak się nie stało w przypadku EGT, który jest poniżej szczytu 0,095559 USD ustalonego na 10 lipca 2019 r., Ale pozostaje powyżej poziomu 0,07 USD na dzień 24 lipca. I to cofnięcie nastąpiło, gdy ogólny rynek kryptowalut zaczął wykazywać pewne słabość.

Token EGT jest tokenem ERC-20, ale natywny token zostanie uruchomiony, gdy zespół uruchomi sieć główną w 2020 r. Token został uruchomiony za pośrednictwem ICO w maju 2018 r. I został dobrze przyjęty, gdy zespół podniósł 23 650 000 $ w mniej niż 24 godziny.

W tamtym czasie tokeny EGT były oferowane po 0,00858 $ każdy, co oznacza, że ​​ci, którzy kupili podczas ICO, zauważyli zwroty przekraczające 800% ceny ICO. W rzeczywistości jednak zwroty były znacznie większe w kategoriach ETH. Tokeny kupione za pomocą ETH odnotowały wzrost o ponad 24 000% pod względem ETH od czasu ICO.

Kupowanie & Przechowywanie EGT

Ci, którzy uważają, że token EGT ma jeszcze dobre strony, mogą go kupić na wielu giełdach.

Największy wolumen znajduje się na platformie OKEx, a następnie CoinTiger. Rosnący wolumen pochodzi również z Huobi Global, gdzie token EGT został właśnie wymieniony 10 lipca. Jak na ironię, jest to również data najwyższego w historii tokena.

Coś, co mnie bardzo zaskoczyło, to obszerny wolumen tokena, szczególnie w przypadku OKEx. Ten tom to więcej niż widziałem, nawet w przypadku niektórych z najbardziej znanych tokenów. Oznacza to więc wysoki stopień płynności dla dużych zamówień blokowych.

Huobi EGT

Zarejestruj się w Huobi i kup tokeny EGT

Istnieje ryzyko i to jest kluczowe ryzyko walutowe. Wolumeny na OKEx stanowią 80% całości dla EGT. Oznacza to, że płynność może dramatycznie spaść w przypadku jakichkolwiek problemów w OKEx.

Teraz, gdy już będziesz mieć swoje tokeny EGT, będziesz chciał usunąć je z giełdy i przechowywać w portfelu offline. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z zagrożeń wynikających z hackowania scentralizowanej wymiany.

Ponieważ EGT jest tokenem ERC-20, można go przechowywać w dowolnym portfelu kompatybilnym z ERC-20. Dodatkowo zespół pracuje nad własnym portfelem, co miało nastąpić w pierwszym kwartale 2019 r., Ale zostało opóźnione.

Rozwój Egretii & Mapa drogowa

Czasami dokładne określenie, ile pracy jest wykonywane nad projektem, może być dość trudne. Często zdarza się, że zespół wyolbrzymia postępy w realizacji projektu.

Jednak dla mnie jednym z najbardziej konkretnych sposobów określania postępów jest aktywność w ich publicznych repozytoriach kodu. Dlatego zdecydowałem się wskoczyć do GitHub firmy Egretia i spójrz na ich zatwierdzenia w kodzie. Poniżej znajduje się lista zatwierdzeń kodu z ich trzech przypiętych repozytoriów.

Egretia GitHub

Kod zobowiązuje się do wyboru repozytoriów w ciągu ostatnich 12 miesięcy

Jak widać z powyższego, są to dość jałowe repozytoria. Wypchnęli tylko kilka zatwierdzeń przez te repozytoria tego samego dnia zeszłego roku. Chociaż istnieje kolejnych 7 repozytoriów, wszystkie są równie suche.

Oczywiście nie jest to najlepszy znak z projektu, zwłaszcza takiego, który ma opracowywać silnik blockchain typu open source.

Oczywiście najprawdopodobniej zespół rozwija swój protokół offline lub pracuje w prywatnych repozytoriach. Jednak nadal pomaga, jeśli mogą na żywo dzielić się postępami projektu ze swoją społecznością.

Powiedziawszy to, wydaje się, że zaplanowali kilka ważnych aktualizacji, przynajmniej w odniesieniu do ich oficjalnej mapy drogowej. Poniżej przedstawiamy, co przedstawili na resztę 2019 i 2020 roku:

 • II kwartał 2019 r: Wydanie platformy gier typu blockchain
 • III kwartał 2019 r: Zwolnienie handlu towarami wirtualnymi
 • IV kwartał 2019 r: Platforma reklamowa
 • 2020 Q1: Kandydat do zwolnienia z łańcucha publicznego
 • 2020 Q2: Wydanie 1.0 łańcucha publicznego Egretia

Biorąc pod uwagę, że nie widzimy bezpośredniego postępu w repozytoriach projektu, będziemy musieli polegać na aktualizacjach rozwojowych, które mogą publikować na swoich oficjalny blog.

Wniosek

Szczerze mówiąc, ogromne zyski, jakie przyniósł ten nieznany wcześniej projekt, wydają się podejrzane. Chociaż gry blockchain prawie na pewno będą bardzo dochodowym sektorem w przyszłości, platforma Egretia jest nie tylko nieprzetestowana, ale jest prawie nierozwinięta. Chociaż obiecuje, to nie wystarczy, aby uzasadnić zysk o 20 000%. Krótko mówiąc, myślę, że token wróci na ziemię.

Sukces projektu zależy od tego, jak szybko mogą się one rozwijać i uruchamiać integrację z blockchainem HTML5. Gry mobilne to ogromna branża i prognozuje się, że w nadchodzącej dekadzie przychody w grach HTML5 osiągną 100 miliardów dolarów.

Dzięki partnerstwu z Egret Technology i ich społecznością ponad 200 000 programistów, Egretia jest dobrze przygotowana do odniesienia sukcesu. Powinni być w stanie wykorzystać partnerstwo, które Egret również cieszy się z Tencent, Xiaomi i Microsoft oraz 75% dominację nad chińskim rynkiem gier HTML5.

Uruchomienie sieci testowej jest kolejnym pozytywnym wynikiem, ale niektóre punkty kontrolne na mapie drogowej są opóźnione, a to nigdy nie jest dobre. Można mieć nadzieję, że te opóźnienia nie staną się trendem, ponieważ mogłoby to cofnąć projekt na tyle, by pozwolić konkurencji nadrobić zaległości i wyprzedzić pozycję zbudowaną przez Egretię.

Ogólnie rzecz biorąc, Egretia ma bardzo dobrą propozycję, teraz to od nich zależy spełnienie obietnicy.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Zastrzeżenie: są to opinie autora i nie powinny być traktowane jako porady inwestycyjne. Czytelnicy powinni przeprowadzić własne badania.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map