Recenzja Elastos (ELA): Budowanie Internetu przyszłości

Elastos to projekt kryptowaluty, który niedawno zebrał pieniądze za pośrednictwem ICO.

Twierdzą, że tworzą „smartweb”, który będzie zasilany przez blockchain. Chociaż jest to bez wątpienia intrygujące, istnieje wiele innych projektów, które mają podobne cele.

Czym więc różni się Elastos i jakie są przypadki użycia tokenów ELA?

W tej recenzji omówimy wszystko, co musisz wiedzieć o projekcie, w tym technologię, zespół, mapę drogową oraz zalety / wady.

Mając to na uwadze, przejdźmy od razu.

Przegląd Elastos

Przegląd Elastos

Źródło obrazu:elastos.org

W ciągu ostatniej dekady zawartość cyfrowa stała się ogromną częścią przeglądania Internetu. Dziś mamy dostęp do większej liczby filmów, zdjęć i piosenek, niż moglibyśmy kiedykolwiek skonsumować w ciągu całego życia.

Jednak wraz ze sposobem funkcjonowania Internetu coraz trudniej jest zidentyfikować właścicieli treści cyfrowych, a także generować pieniądze z tych treści, upewniając się, że zarobki trafiają do oryginalnych twórców.

Ponadto scentralizowani dostawcy treści, tacy jak Spotify, Netflix i Youtube, zmuszają Cię do płacenia za konsumpcję w formie miesięcznych subskrypcji lub oglądania reklam, a generowane przychody nie zawsze są sprawiedliwie dzielone między twórców treści.

To są główne problemy Elastos próbuje rozwiązać. Elastos tworzy nowy rodzaj technologii blockchain w Internecie. Tworzą sieć Dapps, która umożliwi użytkownikom wymianę treści cyfrowych w trybie peer to peer.

Użytkownicy będą mogli wydawać identyfikatory treści cyfrowych, śledzić, ile razy dany materiał został obejrzany, i upewnić się, że wszystkie formy zarabiania na tych treściach cyfrowych są skierowane do oryginalnego twórcy.

Jak to działa

Elastos stosuje unikalne podejście do sposobu, w jaki użytkownicy uzyskują dostęp do treści i wymieniają się nimi.

Budują sieć Dapps, które są zasilane przez technologię blockchain, ale nie muszą działać na samym blockchainie. Zamiast tego te Dapps będą dostępne tylko za pośrednictwem systemów operacyjnych użytkowników (Android, iOS lub PC).

Aby było to możliwe, Elastos przyjmuje filozofię projektowania stworzoną przez Ronga Chena, prezesa Elastos i byłego pracownika Microsoft. Głównym celem Chen było stworzenie platformy do działania aplikacji i usług bez bezpośredniego łączenia się z Internetem.

Zapobiegnie to narażeniu ich na złośliwe oprogramowanie, hacki i pory danych. Ta filozofia została później zintegrowana z technologią Blockchain w celu utworzenia Elastos Smart Web.

Przegląd Elatos Smart Web

Przegląd Elatos Smart Web

Elastos Smart Web ma 4 filary:

 1. Elastos Blockchain: korzystając z technologii blockchain, Elastos zapewnia zdecentralizowaną sieć, w której każde urządzenie, osoba, witryna internetowa i zasób cyfrowy mają wiarygodny identyfikator.
 2. Elastos Runtime: Runtime to system operacyjny, który uniemożliwia aplikacjom i usługom bezpośredni dostęp do Internetu. Elastos Runtime działa na urządzeniu mobilnym lub komputerze klienta.
 3. Elastos Carrier. Elastos Carrier to całkowicie zdecentralizowana platforma peer-to-peer.
 4. Elastos Software Development Kit: Dapps korzysta z Elastos SDK, aby uzyskać dostęp do swoich identyfikatorów i usług Elastos Carrier w Smart Web.

Elastos Smart Web

Rozwijając sieć Dapps, które nie łączą się z Internetem, Elastos jest w stanie uniemożliwić ludziom kradzież i ponowne przesyłanie treści online, gdy pierwotny właściciel nie może na nich zarabiać ani śledzić..

Funkcja Elastos Runtime tworzy zamknięte środowisko do przechowywania, przeglądania i zarabiania na treściach cyfrowych w Elastos Smart Web. W tym zamkniętym środowisku tokeny ELA służą do płacenia za dostęp do treści cyfrowych.

Twórcy treści mogą nawet ograniczyć liczbę kopii, które mogą znajdować się w obiegu w ekosystemie Elastos, powodując niedobory. Na przykład autor może zdecydować o wydaniu tylko 5000 egzemplarzy swojej książki na Elastos.

Ograniczona podaż oznacza, że ​​wraz ze wzrostem popytu rośnie cena książki. Gdy konsument skończy czytać książkę, może uzyskać udział w przychodach z książki, odsprzedając ją innym użytkownikom.

Połączone górnictwo

Blockchain Elastos wykorzystuje połączone wydobycie z Bitcoinem.

Kopanie połączone to proces umożliwiania jednoczesnego wydobywania dwóch różnych kryptowalut opartych na tym samym algorytmie. Dzięki temu kryptowaluty o niskiej wartości mieszania mogą zwiększyć moc mieszania za ich siecią, ładując ładowanie na bardziej popularne kryptowaluty.

W tym przypadku łańcuch bloków Bitcoin działa jako nadrzędny łańcuch bloków Elastos.

Zespół

Elastos ma duży zespół inżynierów, który pomaga rozwijać i utrzymywać 4 filary platformy Smart Web.

Członkowie zespołu Elastos

Członkowie zespołu Elastos

Rong Chen – przewodniczący

Rong ma rozległe doświadczenie techniczne jako starszy inżynier oprogramowania w firmie Microsoft. Bazując na swoim tamtym doświadczeniu, opracował filozofię działania aplikacji i usług bez bezpośredniego połączenia z Internetem. To rozwiązanie techniczne stanowi podstawę inteligentnej sieci Elastos.

Inne doświadczenia obejmują stanowisko prezesa i dyrektora generalnego firmy Kortide, która zapewnia międzyplatformowe innowacyjne środowisko do tworzenia aplikacji, widżetów i usług na najbardziej znanych platformach smartfonów (Android, Windows Mobile itp.).

Sunny Feng Han – współzałożyciel firmy Elastos

Sunny pochodzi z akademickiego wykształcenia, ma doktorat z fizyki na Uniwersytecie Tsinghua. Jest także uczonym wizytującym & pracownik naukowy na Uniwersytecie Columbia i doradca w Centralnym Instytucie Huawei

Doradcy

Elastos ma różnorodnych inwestorów z doświadczeniem w technologii Blockchain. Znani doradcy to:

 • Jihan Wu, dyrektor generalny Bitmain
 • Hongfei Da, założyciel i dyrektor generalny NEO
 • Runde Wang, założyciel Cooix

Mapa drogowa

 • Historia Elastos zaczyna się w maju 2000 r., Kiedy założyciel firmy, Chen Rong, wrócił do Chin z pracy w firmie Microsoft, aby rozpocząć badania i rozwój sieciowego systemu operacyjnego Elastos pierwszej generacji
 • Pierwsza duża inwestycja pojawiła się dopiero w 2013 roku, kiedy Elastos otrzymał 31 milionów dolarów dofinansowania od grupy Foxconn.
 • Ich druga duża inwestycja pochodziła z Bitmain w czerwcu 2017 r. Po inwestycji projekt Blockchain Elastos oficjalnie ruszył w teren.
 • Pierwszy publiczny blockchain Elastos został wydany w grudniu 2017 roku.
 • Elastos zbiera 94 miliony dolarów za swoją pierwszą ofertę monet
 • Zdecentralizowana wersja Elastos Carrier została opublikowana jako open source w lutym 2018 r
 • Framework dla mobilnych aplikacji internetowych zostanie opublikowany jako open source w sierpniu 2018 roku
 • W grudniu 2018 r. Wydobywanie Elastos Chain i Elastos ID Chain przez zewnętrzne węzły będzie otwarte i dostępne.

Wydajność tokena

1 lutego 2018 r. Token Elastos (ELA) został uruchomiony na giełdach w cenie 38 USD. Cena osiągnęła rekordowy poziom 89,19 USD 23 lutego, po czym spadła do najniższego w historii poziomu 18 USD 30 lipca. Było to zasadniczo zgodne z ogólnym spadkiem cen kryptowalut.

Huobi ELA

Zarejestruj się w Huobi i kup tokeny ELA

Tokeny ELA można kupić na Huobi Exchange i BCEX.

Plusy

 • System stwarza możliwości finansowe zarówno dla twórców, jak i konsumentów, motywując tym samym więcej osób do korzystania z Elastos
 • Elastos jest w stanie uniemożliwić ludziom kradzież i ponowne przesyłanie treści online, jeśli pierwotny właściciel nie może na nich zarabiać ani śledzić. Ich funkcja Runtime tworzy zamknięte środowisko do przechowywania, przeglądania i zarabiania na treściach cyfrowych w Elastos Smart Web.
 • Bardzo silny zespół techniczny i grupa doradców z już odnoszących sukcesy firm blockchain (NEO, Bitmain itp.)

Cons

 • Zamknięte środowisko Elastos nie jest w 100% zabezpieczone przed wyciekiem zawartości. Użytkownicy mogą nadal przechwytywać zawartość ekranu i udostępniać ją online.
 • Elastos nie ma również możliwości sprawdzenia, czy fragment treści faktycznie należy do przesyłającego, zanim przypisze mu swój identyfikator.

Nie ma jasnego rozwiązania tego problemu, gdyby wielu użytkowników nie zgadzało się co do tego, kto jest właścicielem utworu lub filmu. Niepewny jest również model podziału przychodów związany z remiksami.

Wniosek

Elastos opracowuje cenną alternatywę dla artystów i twórców treści do udostępniania swoich treści w celu zachowania kontroli i maksymalizacji możliwości zarabiania na nich. Nie są pierwszą firmą typu blockchain, której celem jest stworzenie nowego rodzaju internetu. Na przykład istnieją projekty, takie jak Substratum, które chcą zdecentralizować Internet lub Po.et, które chcą wykorzystać blockchain do zabezpieczenia IP.

Jednak Elastos był w stanie wyróżnić się dzięki opracowaniu Elastos Smart Web, który umożliwia wymianę treści peer to peer w zamkniętym środowisku, które nie jest połączone z Internetem.

Treści cyfrowe online są bardzo nasycone i zwykle mają bardzo krótki okres trwałości. Chociaż Elastos praktycznie nie jest w stanie zapobiec wyciekowi treści online, wydaje się, że platforma wykonała świetną robotę, ograniczając pory.

Ostatecznie każdy twórca treści, który chce odkryć alternatywne sposoby zarabiania i utrzymania kontroli nad swoją pracą, powinien zdecydowanie rozważyć Elastos jako platformę do udostępniania bieżących i przyszłych projektów..

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolita

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me