Recenzja Electrify Asia (ELEC) – wszystko, co musisz wiedzieć

Ponad połowa światowej populacji mieszka w Azji, a prawie połowa z nich jest podłączona do centralnej sieci energetycznej, aby zaspokoić swoje potrzeby energetyczne.

To ogromny rynek, a ponieważ kraje coraz bardziej liberalizują swoje rynki energii elektrycznej, nastąpi eksplozja innowacji ze strony przedsiębiorców, którzy wykorzystają istniejącą infrastrukturę do zwiększenia prywatnej produkcji i dystrybucji energii..

Widzieliśmy to już w niektórych krajach zachodnich, a w połączeniu z technologią blockchain konsumenci będą mieli coraz bardziej zróżnicowany wybór, skąd czerpać energię.

Światowa Rada Energetyczna przewidziała już, że za mniej niż 10 lat 15% światowego zapotrzebowania na energię będą dystrybuowane za pomocą zdecentralizowanych sieci.

Ponieważ kraje w Azji przygotowują się do liberalizacji swoich rynków energii elektrycznej, ELECTRIFY zapewni wartość za pośrednictwem naszych platform rynkowych i platform peer-to-peer (P2P)

Konsumenci coraz bardziej koncentrują się na czystej energii, a rynki stają się coraz bardziej otwarte, więc innowatorzy są potrzebni, aby pomóc znaleźć sposoby dystrybucji energii w efektywny i inteligentny sposób.

Plik Projekt Electrify Asia chce właśnie to zrobić i już uruchomił z tokenem, którym można handlować, oraz z istniejącą infrastrukturą i rynkiem offchain.

Zespół Electrify Asia

Zespół Electrify Asia wnosi bogate doświadczenie w zakresie dystrybucji energii elektrycznej i technologii. Dyrektorem generalnym i współzałożycielem projektu jest Julian Tan, który wcześniej pracował w Sunseap Energy, a także pracował jako inżynier ds. Badań w Solar Energy Research Institute w Singapurze.

Zespół Electrify Asia

Zespół Electrify Asia. Źródło: electrify.asia

Jako COO dołączył do niego Martin Lim, kolejny absolwent Sunseap Energy, w którym pracował jako konsultant ds. Rozwoju biznesu. Wcześniej przez 15 lat pracował jako dyrektor kreatywny w różnych firmach.


Szefem inżynierii i technologii w Electrify Asia jest Sean Eu, specjalista IT z ponad 20-letnim doświadczeniem w opracowywaniu systemów i umożliwianiu transformacji biznesowej za pomocą technologii informatycznych. Wcześniej był dyrektorem technicznym grupy GlobalRoam i przez ostatnie dwie dekady pełnił liczne funkcje kierownicze w dziedzinie technologii.

Wreszcie, projekt Electrify Asia ma założyciela OmiseGo, Jun Hasegawę, jako głównego doradcę projektu. Jun wspiera projekt w zakresie rozwiązań płatniczych i skalowalności łańcucha bloków.

Podstawowa propozycja wartości

Podstawową propozycją dla Electrify Asia jest decentralizacja produkcji i dystrybucji energii, co daje konsumentom szerszą gamę źródeł energii i niższe ceny. Zostanie to zrealizowane poprzez przeniesienie istniejącej Electrify Asia inteligentny rynek offchain na rynek oparty na blockchain.

Marketplace 2.0 zastąpi obecną wersję offchain i umożliwi użytkownikom usługi Electrify Asia dostęp do Marketplace online za pośrednictwem przeglądarki internetowej i aplikacji mobilnych. Wszystko to zostanie przeprowadzone na blockchainie i zapewni konsumentom kilka kluczowych korzyści.

Electrify Asia Marketplace

Obecny rynek a proponowany

Po pierwsze, umożliwi klientom detalicznym zakup energii po obniżonych stawkach hurtowych, oszczędzając pieniądze. Następnie zapewni konsumentom większy wybór w zakresie dostaw energii, otwierając więcej alternatywnych i czystych źródeł energii na rynku P2P.

Marketplace będzie działał na inteligentnych kontraktach energetycznych, które są zabezpieczone na blockchain, a cały proces będzie napędzany tokenem ELEC. Token ELEC, który jest tokenem kompatybilnym z ERC-20 utworzonym w łańcuchu blokowym Ethereum, umożliwi producentom i detalistom dostęp do ekosystemu Electrify Asia.

Aby móc oferować energię na rynku, producenci i sprzedawcy detaliczni będą zobowiązani do złożenia ELEC jako depozytu. Opłaty transakcyjne będą również uiszczane przez dostawców energii w tokenach ELEC.

Konsumenci utworzą konta i będą mogli logować się, aby kupować energię od producentów w Marketplace 2.0. Ułatwi to PowerPod i urządzenie Internet of Things stworzone przez Electrify Asia, aby umożliwić producentom rejestrowanie ich produkcji energii w łańcuchu bloków.

PowerPod to w zasadzie inteligentny licznik energii, który zdecentralizuje śledzenie i gromadzenie danych związanych z produkcją i zużyciem energii. Wszystkie zebrane dane będą dostępne za pośrednictwem Pulpit nawigacyjny Synergy P2P Trading.

Electrify Asia Opportunity

Logo Electrify.sg

Źródło obrazu: electrify.sg

Electrify Asia ma dobry start z ugruntowanym rynkiem energii w Singapurze. Ten rynek został zaprojektowany dla klientów korporacyjnych i ma już kilkunastu sprzedawców detalicznych dostarczających energię. Ten rynek pierwszej generacji potwierdza ważność biznesplanu Electrify Asia, a także architekturę roboczą dla ekspansji firmy na rynki zagraniczne.

Electrify Asia już teraz korzysta w Singapurze z przewagi pierwszego gracza i braku konkurencji, co powinno dać im jasną ścieżkę rozwoju w ich ojczystym kraju po pomyślnym wdrożeniu technologii onchain Marketplace 2.0. W tym momencie wystarczy jasno zademonstrować zalety rozwiązania blockchain dla przeciętnego konsumenta.

Nie powinno to być trudne, ponieważ oczekuje się, że konsumenci zobaczą oszczędności w wysokości 25-30% w taryfach energii elektrycznej w porównaniu z dostawcą usług publicznych w Singapurze. Oczekuje się, że przyniesie to 20% oszczędności na rachunkach za energię elektryczną. Te obniżone stawki będą pochodzić od sprzedawców detalicznych, którzy będą mogli kupować energię elektryczną po cenach hurtowych, a następnie odsprzedawać klientom z rabatem na rynku Electrify.

Oszczędności te stanowią ogromną zachętę dla firm i konsumentów do przejścia na rynek Electrify. Fakt, że energia elektryczna pozostaje w głównej sieci, bez utraty stabilności i jakości, będzie dodatkową zachętą dla konsumentów do przejścia na Electrify.

Kolejną naprawdę ważną zaletą Electrify Asia jest partnerstwo z Tepco, który jest największym dostawcą energii elektrycznej w Japonii i jednym z największych na świecie. Nie byłoby to zaskoczeniem, ponieważ Japonia ma liberalne środowisko regulacyjne i bardzo otwarte podejście do technologii blockchain.

Elektryzuj słabości Azji

Jednym z głównych punktów sprzedaży projektu Electrify Asia jest liberalizacja rynku energii. Rażącą kwestią jest to, że w Azji nie ma wyraźnego trendu w kierunku deregulacji rynku, zwłaszcza w gospodarkach bardziej kontrolowanych centralnie. Może to stanowić poważne przeszkody regulacyjne dla Electrify Asia, które próbują penetrować wiele rynków Azji Południowo-Wschodniej.

Umowa Power Ledger w Tajlandii

Znaki Power Ledger z BCPG. Źródło obrazu: Średni

Weźmy pod uwagę Filipiny, gdzie prąd dostarczany przez rząd jest dość silny. Electrify Asia uzna, że ​​wejście na ten rynek jest prawie niemożliwe bez powiązanego z rządem sponsora lub partnerstwa podobnego do tego ustanowionego przez Power Ledger w Tajlandii.

W całym rozwijającym się świecie bardzo często można zobaczyć rządy dostarczające energię elektryczną poprzez wytwarzanie energii przez państwo lub we współpracy z firmami kumoterskimi, które pomagają przywódcom rządowym.

Jest mało prawdopodobne, aby te rządy z zadowoleniem przyjęły konkurencję w sektorze, który zapewnia hojne zyski rządowi i / lub jego politykom. Jedynym sposobem na włamanie się do tych krajów będzie nawiązanie kontaktów z wysokimi rangą urzędnikami rządowymi.

Bardziej otwarte gospodarki wydają się łatwym obszarem do ekspansji na powierzchni, ale ze względu na otwarty charakter tych gospodarek, Electrify Asia prawie na pewno doświadczy zwiększonej konkurencji ze strony innych rynków energii opartych na blockchain, zwłaszcza jeśli konkurencja już się rozwinęła..

Dobrym tego przykładem jest Australia, która jest celem Electrify Asia, ale widziała już programy pilotażowe ustanowione przez projekty takie jak Power Ledger.

Zrozumienie tokena ELEC

Kluczem do zasilania całego ekosystemu Electrify Asia jest token ELEC i zgodny z ERC-20 token utworzony w łańcuchu bloków Ethereum. Producenci i sprzedawcy energii wykorzystają token jako depozyt, aby uzyskać dostęp do Rynku i wystawić dostępną energię do sprzedaży.

Tokeny ELEC będą również wykorzystywane do regulowania opłat transakcyjnych w sieci. Dodatkowo planowane jest wydawanie tokenów ELEC konsumentom w ramach programu lojalnościowego. Faktyczne płatności od konsumentów dla detalistów pozostaną w walutach fiducjarnych, podobnie jak płatności dokonywane na platformie handlu energią typu peer-to-peer Synergy.

Sprzedaż tokenów ELEC ICO

ICO dla ELEC zostało zakończone 2 marca 2018 r. Z twardą czapką na sprzedaż za 30 milionów dolarów. 375 milionów z planowanych 750 milionów tokenów było dostępnych podczas ICO, z ceną 0,08 USD za ELEC i płatnościami dokonanymi w Ethereum.

Witryna Electrify Asia nie jest jasna, ile faktycznie udało się zebrać, ale twierdzi, że ICO odniosło sukces, a ponieważ obecna podaż w obiegu wynosi 411 567 025 ELEC, prawdopodobnie zespół osiągnął docelowy pułap 30 milionów dolarów.

52 procent zebranych funduszy przeznacza się na rozwój, technologię i badania. Dodatkowe 19% przeznacza się na zatrudnienie, 10% na działalność operacyjną, 10% na rozwój biznesu i partnerstwa, a ostatnie 9% na księgowość i prawo.

Wydajność cenowa ELEC

Wydajność cenowa ELEC. Źródło: coinmarketcap.com

Od czasu ICO token ELEC był sprzedawany aż do 0,193292 USD pod koniec kwietnia 2018 r., Ale od tego czasu cena stale spadała i na koniec maja 2018 r. Cena jednego tokena ELEC wynosi 0,064992 USD.

Większość wolumenu handlu ELEC odbywa się na KuCoin, więc jest oczywiste, że token może znacznie skorzystać, będąc notowany na jednej z głównych giełd, takich jak OKEx, Binance, Huobi lub Bitfinex. Płynność jest tylko średnia, z dziennym wolumenem handlu poniżej 500 000 USD.

Wniosek

Handel energią na blockchainie jest idealnym przykładem zastosowania tej technologii, a konkurencja w tej przestrzeni będzie rosła tylko w nadchodzących latach. Electrify Asia ma przewagę nad większością konkurencji i dużą przewagę jako pionier w rodzimym Singapurze.

Jednak charakter przemysłu energetycznego zmierza w kierunku wysokiego poziomu regulacji i zaangażowania rządu, co może sprawić, że rynek energii stanie się produktem trudnym do dostarczenia konsumentom.

Electrify Asia musi wykorzystać swoją dominującą pozycję w swoim kraju, aby sprzedawać rynek w obcych jurysdykcjach. Jeśli uda im się znaleźć sposób na współpracę z istniejącą infrastrukturą lub organami regulacyjnymi w nowych krajach docelowych, mogą odnieść sukces.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me