Recenzja Elixir (ELIX): kompletny przewodnik dla początkujących

Elixir to platforma oparta na Ethereum, która zapewnia usługi płatności, pożyczek i finansowania społecznościowego w Blockchain.

Firma postrzega decentralizację jako bardzo potrzebną odpowiedź na problemy z bezpieczeństwem i wydajnością, z którymi boryka się wiele współczesnych usług finansowych.

Scentralizowane serwery narażają ważne dane użytkowników na ryzyko włamania (jak w przypadku Equifax), a obecne scentralizowane modele pożyczek i płatności wymagają czasu i pieniędzy, aby je przetworzyć, za co użytkownicy płacą wysokie opłaty.

W oparciu o te problemy token Elixir został opracowany, aby umożliwić użytkownikom dokonywanie płatności, tworzenie / proszenie o pożyczki i projekty finansowania społecznościowego w jednym ekosystemie przy użyciu technologii inteligentnych kontraktów Ethereum.

Ich celem jest najpierw opracowanie aplikacji mobilnej, aby zmaksymalizować adopcję wśród użytkowników z głównego nurtu i nie-kryptowalut.

Księga płatności

Eliksir oferuje prosty interfejs, który umożliwia użytkownikom wysyłanie i otrzymywanie płatności początkowo przy użyciu tokena Elixir i Etheruem.

Księga płatności śledzi wszystkie transakcje przychodzące i wychodzące na wniosku, a także pożyczki i informacje o stanie każdej pożyczki.

Użytkownicy mogą zdecydować, czy ich konto będzie połączone lokalnie z adresem lub bezpośrednio z aplikacją Elixir.

Mogą również zsynchronizować swoje kontakty z aplikacją, dzięki czemu mogą wydajniej wysyłać pieniądze znajomym i rodzinie.

Księgi płatności są połączone z portfelem kryptowalut, który jest oddzielny od aplikacji i można uzyskać do nich dostęp nawet po usunięciu aplikacji.

Platforma pożyczkowa peer-to-peer

Platforma pożyczkowa Elixir

W tradycyjnych strukturach pożyczkowych pożyczkobiorca uzyskuje korzyść z otrzymania pożyczki, podczas gdy pożyczkodawca odzyskuje pożyczkę wraz z odsetkami.

Elixir poprawia to na dwa sposoby. Po pierwsze, dzięki wykorzystaniu inteligentnych kontraktów Etheruem, aby przetwarzanie każdej pożyczki było bardziej wydajne i mniej kosztowne. Po drugie, tworząc motywacyjny model pożyczkowy, w którym zarówno pożyczkodawca, jak i odbiorca są nagradzani za zaangażowanie się w udaną umowę pożyczki, w której płatności są dokonywane na czas.

Dostarczając aplikację mobilną, Elixir ma nadzieję stworzyć społeczną sieć płatności między przyjaciółmi i rodziną.

Początkowa struktura pożyczki nie będzie zawierała żadnych zabezpieczeń ani odsetek, ale będzie polegać wyłącznie na motywowaniu zarówno pożyczkodawcy, jak i pożyczkobiorcy nagrodami do zawarcia udanej umowy pożyczki, w której płatności są dokonywane na czas.

W godzinach nadliczbowych platforma przydziela użytkownikom ocenę ryzyka, która sygnalizuje, którym osobom bezpieczniej jest pożyczać lub od kogo pożyczać. Będą również mogli tworzyć nowy rodzaj oceny kredytowej w oparciu o kwotę nagród w postaci żetonów uzyskanych z udanych umów pożyczki.

W tym momencie zabezpieczenia zostaną wprowadzone do modelu pożyczkowego i mają nadzieję na włączenie również pożyczkodawców instytucjonalnych.

Nagrody

Według ich białej księgi, dokładny model nagród używany przez Elixir jest następujący:

Tworząc pożyczkę, pożyczkodawcy i pożyczkobiorcy mogą zdecydować, czy ustawić okres wydobycia po zwrocie pożyczki. Funkcja wydobywania włączona przez inteligentne kontrakty pozwala pożyczkodawcy zablokować swój ELIX w portfelu na okres przechowywania, po którym zarówno pożyczkodawca, jak i pożyczkobiorca otrzymują nagrody.

Obecnie 65% nagrody trafia do pożyczkodawcy za przejęcie ryzyka, a 35% do pożyczkobiorcy za terminową spłatę pożyczki. Jeśli pożyczkobiorca spłaci pożyczkę z opóźnieniem, pożyczkodawca otrzymuje 100% nagrody.

Platforma finansowania społecznościowego

Korzystając z technologii inteligentnych kontraktów, Elixirs ma nadzieję zapewnić Blockchain i innym firmom platformę do gromadzenia funduszy.

Platforma (zwana „Boost”) umożliwi użytkownikom inwestowanie w projekty przy użyciu tokena do finansowania społecznościowego firmy Elix. Dostęp do społeczności inwestorów oznacza, że ​​użytkownicy nie będą musieli korzystać z wielu różnych platform, aby zebrać publiczność niezbędną do realizacji celów zbierania funduszy.

Będzie istniał minimalny próg, który musi zostać osiągnięty, a łączne finansowanie nie może przekroczyć maksymalnej wnioskowanej kwoty.

Elix weźmie procent zebranych środków jako przychód.

Historia & Zespół

Platforma została uruchomiona we wrześniu 2017 r. Od tego czasu wydała wersję beta swojej księgi płatności, a także usługi finansowania społecznościowego i pożyczek do testów.

Zespół Elixir

Członkowie zespołu Elixir. Źródło: elixirtoken.io

Na ich stronie internetowej podano, że planowali publicznie udostępnić swoją aplikację mobilną w drugim kwartale 2018 r., A następnie swoją aplikację internetową w trzecim kwartale. Reszta roku będzie przeznaczona na dalsze badania i rozwój oraz integrację z innymi usługami aplikacji..

Cechy Elixir młodego i skoncentrowanego technicznie zespołu:

David Jackson

David jest absolwentem Uniwersytetu Stanforda z doświadczeniem w zakresie przedsiębiorczości, technologii i finansów. Przed ELIX David pracował w Stanford Intelligent Systems Laboratory (SISL), Stanford Space Rendezvous Lab (SLAB) oraz laboratorium nanocząstek na Duke University. David posiada tytuł licencjata w dziedzinie inżynierii na Uniwersytecie Stanforda.

Melanie Plaza

Melanie jest programistą full stack z doświadczeniem w konsultingu & startupy na wczesnym etapie. Przed ELIX Melanie była CTO w To the Tens, współzałożycielka w Crunch button, programistka full stack w Vyu & AE Studio i przeprowadził badania w Mt. Synaj i Yale. Ma BS z Yale.

Devin Smith

Devin jest CTO w AE.studio i ma 15-letnie doświadczenie techniczne w pracy & czas wolny na tworzenie dynamicznych, bogatych w interfejs użytkownika witryn i aplikacji na każdym etapie publikowania w Internecie i aplikacji. Pracował przy projektach dla firm takich jak Walgreens, Toyota, Tokidoki, Luma Pictures, Red Cross i nie tylko.

Fernando Camargo

Fernando jest programistą front-end z pasją do tworzenia pięknych doświadczeń użytkowników dzięki najnowocześniejszym technologiom internetowym. Ma ponad 15-letnie doświadczenie w pracy dla dużych firm i startupów na całym świecie, w tym Samsung, Nokia, Ask.com, VW, Getty Images, Garnier i Havaianas..

Plusy

Elixir to rzeczywiście dość ciekawy projekt fintechowy z szeregiem zalet. Oto najważniejsze, które moglibyśmy wyodrębnić.

  • Rozwiązywanie podstawowych problemów w przestrzeni bankowej / finansowej (bezpieczeństwo, efektywność itp.).
  • Przedstawia unikalną usługę, która oferuje pożyczki / pożyczki, płatności i finansowanie społecznościowe w ramach jednej platformy.
  • Zespół skupiony technicznie i aktywna społeczność programistów
  • Niska kapitalizacja rynkowa tokenów Elixir wynosząca 9,696,368 $ oznacza większy potencjał zwrotów.

Cons

Chociaż Elixir ma wiele pozytywnych cech, uznaliśmy, że następujące czynniki mogą stanowić obciążenie dla jego przyjęcia na szeroką skalę.

  • Zespół jest trochę niedoświadczony, ponieważ większość ma po 20 lat. W dłuższej perspektywie mogą skorzystać na wyższej kadrze kierowniczej.
  • Będą musieli stawić czoła dużej konkurencji ze strony innych platform płatności, pożyczek i finansowania społecznościowego, takich jak SALT, ETHLend, Request Network, OmiseGo i Waves, aby wymienić tylko kilka. Ich najbardziej wyjątkową ofertą jest możliwość zapewnienia tych 3 funkcji na jednej platformie, ale indywidualnie te funkcje nie są tak wyjątkowe w przestrzeni Blockchain.

Wydajność monet & Wartość

Elixir Coin Token

Od 24 maja 2018 roku Elixir (ELIX) kosztuje 0,30 USD za token. Token wystartował 23 września w cenie 0,021 USD. Firma nie uruchomiła pierwszej oferty monet i obecnie zajmuje 493 miejsce pod względem kapitalizacji rynkowej (9,696,368 USD).

ELIX osiągnął szczytową cenę 8 stycznia na poziomie 2,44 USD, czyli około 8 razy więcej niż obecna cena. Ponieważ rynek kryptowalut przeżywa kryzys, może to być dobra moneta, na którą należy zwrócić uwagę, ponieważ może przynieść znaczne zyski, jeśli powróci do swojej maksymalnej ceny podczas kolejnej hossy na rynku kryptowalut.

Elixem można handlować na następujących platformach wymiany: Kucoin, Coinexchange.io, EtherDelta.

Wniosek

Elixir wykorzystuje technologię Blockchain, aby zapewnić użytkownikom bezpieczniejsze i wydajniejsze sposoby dokonywania płatności, pożyczania / pożyczania pieniędzy i finansowania zbiorowego ich projektów.

Do tej pory poczynili znaczne postępy, opracowując wersję beta dla swojej platformy płatności oraz architekturę inteligentnych kontraktów dla swoich platform pożyczkowych i crowdfundingu.

Stają w obliczu bardzo ostrej konkurencji ze strony platform, które koncentrują się wyłącznie na pożyczkach, płatnościach lub finansowaniu społecznościowym.

Elixir będzie musiał zaprojektować swoje 3 usługi tak, aby były równie solidne i bezproblemowo zintegrowane ze sobą, aby uzyskać przewagę konkurencyjną nad innymi Blockchainami.

Są to wciąż bardzo wczesne dni w dziedzinie pożyczek, płatności i finansowania społecznościowego w technologii Blockchain, więc nie ma wyraźnego lidera na rynku. Oznacza to, że Elixir mógłby stać się silnym graczem, gdyby był w stanie zamknąć duże umowy partnerskie lub zatrudnić więcej najlepszych doradców i programistów..

Wyróżniony obraz za pośrednictwem elixirtoken.io

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me