Recenzja Energi: Dash Fork Driving Crypto Mass Adoption

Energi (NRG) był jednym z największych ruchów w przestrzeni kryptowalut w ciągu ostatnich kilku dni – katapultując się do pierwszej setki.

Zasadniczo blockchain NRG stara się wprowadzić technologię rozproszonych rejestrów do mas i osiągnąć powszechną akceptację. Energi chce zbudować bezpieczną, przyjazną dla użytkownika platformę, która będzie godna zaufania i akceptowana na całym świecie.

Czy jednak te ambicje są zbyt wzniosłe? Co sprawia, że ​​ten projekt jest teraz tak cenny dla inwestorów?

W tej recenzji Energi spróbuję odpowiedzieć na to pytanie. Przyjrzę się również przypadkom użycia i możliwościom ich rodzimej monety NRG.

Co to jest Energi?

Podobnie jak większość innych kryptowalut, Energi jest zdecentralizowany i oparty na blockchainie. Koncentruje się na zdecentralizowanych aplikacjach i inteligentnych kontraktach i ma dobrą metodę zarządzania wraz z samofinansującym się modelem skarbu, który ma pomóc w uczynieniu z niej największej, najpopularniejszej platformy blockchain na świecie.

Projekt Energi rozpoczął się latem 2017 roku jako rozwidlenie łańcucha blokowego Dash. W tym czasie korzystał z mechanizmu konsensusu Proof of Work, z algorytmem odpornym na ASIC o nazwie Energi hash, który jest podobny do Ethereum Ethash.

Od tego czasu przeszedł do konsensusu Proof of Stake z siecią masternodów. Te masternody zapewniają użyteczność i niektóre z godnych uwagi funkcji Energi.

Masternodes ❓: Jeśli nie masz pewności, czym są masternody i jak działają, możesz przeczytać nasz obszerny przewodnik po Masternode.

Chociaż Energi jest rozwidleniem Dash, zostało mocno zmodyfikowane i ma zwiększoną prywatność, niższe opłaty i wyższą skalowalność w porównaniu z Dash.

Samofinansujący się system skarbowy Energi i system zarządzania łańcuchem zostały uchwalone w celu zapewnienia długoterminowego rozwoju projektu i służy jako środek przyciągania współpracowników i deweloperów.

Funkcje Energi

Energi ma te same podstawowe funkcje, które znajdziesz w prawie każdym projekcie blockchain; decentralizacja, model zarządzania w łańcuchu, własny portfel HD i transakcje bez zaufania.

Podkreślił również niektóre wspólne funkcje, aby były bardziej przydatne.

Skarb Państwa samofinansujący się

Samofinansujący się skarbiec nie jest niezwykłą cechą w łańcuchu bloków typu masternode, ale Energi ma jeden z największych procentowych alokacji do skarbca w jakimkolwiek łańcuchu bloków typu masternode. Pełne 40% uwolnionego NRG trafia do skarbca.

Finansowanie Energi Treasury

Cykl skarbowy w Energi. Zdjęcie za pośrednictwem Biały papier

Ponieważ każdego miesiąca wypuszczany jest 1 milion NRG, a całkowita podaż monet nie jest ograniczona, daje to skarbowi każdego miesiąca 400 000 NRG do wykorzystania na marketing i rozwój projektu. Ma to na celu zapewnienie długowieczności projektu, zapewnienie funduszy na ulepszenie technologii, rozwój społeczności i wynagrodzenie programistów.

Ponieważ nie ma limitu podaży, Energi przeznaczyło ten duży procent na skarbiec w celu poprawy decentralizacji łańcucha bloków i utrzymania wydajności sieci.

Wbudowane zarządzanie

Podobnie jak wiele innych nowszych projektów blockchain, Energi uwzględniło model zarządzania oparty na społeczności. W modelu Energi każdy interesariusz może złożyć propozycję do otwartego rozpatrzenia przez społeczność.

Następnie, po zakończeniu, właściciele masternodów głosują nad propozycjami, aby określić, czy zostaną one wdrożone, czy nie. Ten model zarządzania został wybrany, ponieważ nie tylko zachęca do adopcji, dając użytkownikom głos, ale także pomaga w skalowalności i zwiększa stabilność sieci.

Korzyści Masternode

Jako rozwidlenie Dash, sieć Energi obejmuje zarówno funkcje natychmiastowego wysyłania, jak i prywatne wysyłanie, ale główne węzły Energi pozwalają na to dzięki zwiększonej szybkości transakcji i niższym opłatom.

Masternode zwraca energię

Masternode powraca po blockchain Energi. Zdjęcie za pośrednictwem białej księgi

Ponieważ Energi ma rozmiar bloku 2 Mb i 1 minutę czasu blokowania, użytkownicy korzystają z niewielkich opłat i szybkich transakcji. Skalowalność jest również poprawiona dzięki zastosowaniu masternodów, przy czym skalowalność sieci rośnie wraz ze wzrostem liczby aktywnych masternodów.

DApps i inteligentne kontrakty

Planowana sieć dApps zapewni użyteczność sieci Energi, która pomoże jej zrealizować cel, jakim jest globalna adopcja. A dodanie inteligentnych kontraktów zwiększy brak zaufania, bezpieczeństwo, szybkość, wydajność i przejrzystość całego ekosystemu Energi.

Inteligentne kontrakty pomogą również promować rozwój, co z kolei przyciągnie nowych użytkowników i inwestorów do zwiększenia wartości NRG, ponieważ staje się ona coraz bardziej cenna jako waluta do opracowywania i zasilania dApps, a także waluta bazowa na planowanej giełdzie Energi X.

Masternodes

Każdy może hostować masternode, stawiając 10 000 NRG. Przy obecnych cenach oznacza to inwestycję w wysokości 86100 USD na dzień 5 lipca 2019 r.

Masternody zapewniają kilka funkcji Energi, w tym funkcję Private Send i Instant Send, a także samofinansowanie i samorządność oraz zwiększoną skalowalność i bezpieczeństwo sieci.

Właściciele Masternode są nagradzani za zabezpieczenie sieci za pomocą NRG. 40% generowanego NRG jest przydzielane do masternodów. To około 400 000 NRG miesięcznie. Obecnie istnieje 798 masternodów, co oznacza, że ​​każdy z nich otrzymuje około 500 NRG miesięcznie, co odpowiada nieco ponad 4300 USD. To 51 600 USD rocznie lub roczny zwrot w wysokości 60%.

Skonfigurowanie masternodu nie jest zbyt proste i potrzebujesz trochę doświadczenia w linii poleceń, aby to zrobić. Zespół Energi starał się uczynić to tak prostym, jak to tylko możliwe, dzięki temu pięknemu intuicyjny przewodnik.

Alternatywy ❓: Ci, którzy mają mniej niż 10000 NRG, mogą również postawić swoje monety i otrzymać zwrot z zakładu. Minimalne wymagane do postawienia monety to tylko 1 NRG, a ustawienie i konfiguracja jest o wiele łatwiejsze.

Zespół Energi

Zespół Energi składa się z 18 oddanych i posiadających wiedzę osób, z których wszyscy są zaangażowani w technologię blockchain i tworzenie zdecentralizowanej sieci, która jest samofinansująca się i zarządzana przez społeczność. Pochodzą z wielu różnych dyscyplin, w tym z rozwoju, operacji, marketingu i oczywiście przedsiębiorczości.

Prezesem i założycielem Energi jest Tommy, znany również jako TommyWorldPower ze swoich kont na Twitterze i YouTube. Jest znanym ewangelistą blockchain i edukatorem w przestrzeni blockchain. Jego zrozumienie, jak działa blockchain i jego potencjalne zastosowania, było inspiracją i podstawą platformy Energi.

Członkowie zespołu Energi

Niektórzy członkowie zespołu Energi. Od lewej: Tommy, Ryan Lucchese & Andrey Galkin

Prezydentem Energi jest Ryan Lucchese który nadzoruje codzienne operacje. Ma duże doświadczenie w tworzeniu oprogramowania, co bez wątpienia jest atutem projektu Energi. Przed rozpoczęciem pracy w Energi był inżynierem w Hyland Software i NCH Software.

Na czele siedziby dewelopera stoi Andrey Galkin. Jego linkedin nie wymienia swoich doświadczeń na Energi, ale być może jest to przeoczenie. Andrey ma długie doświadczenie inżynieryjne i pełnił liczne role zarówno w środowisku korporacyjnym, jak i startupowym.

To są tylko niektórzy członkowie zespołu, ale możesz wyświetlić resztę ich poświadczeń na ich strona zespołu.

Społeczność

Kiedy kryptowaluta uruchamia się bez ICO lub premine, nie ma dużego budżetu marketingowego na rozpowszechnianie świadomości monety. Tutaj może pomóc silna i zaangażowana społeczność.

W tym celu Energi ma za sobą całkiem pokaźną społeczność.

Na przykład mają dużą liczbę członków w swoim Kanał telegramu z ponad 14 tys. członków. Postanowiłem wskoczyć do kanału, aby lepiej zrozumieć toczącą się rozmowę.

Kanał Energi Telegram

Kanał Energi Telegram

Jak widać, administratorzy są bardzo pomocni dla członka społeczności i powyższej rozmowy. Na tym kanale jest również wyraźny brak typowych „księżycowych chłopców”, co jest dobrym znakiem.

Oprócz kanału telegramu mają również plik Serwer Discord co mogłoby być atrakcyjną alternatywą dla tych użytkowników, którzy preferują tę platformę.

Na froncie mediów społecznościowych Energi ma całkiem przyzwoite poparcie Świergot z ponad 30 000 obserwujących. Tutaj regularnie informują swoich użytkowników o najnowszych osiągnięciach. Te tweety są bardzo zaangażowane.

Na koniec warto wspomnieć, że Energi ma również rozszerzenie oficjalny blog do których regularnie się przyczyniają. Pomaga to w informowaniu szerszej społeczności kryptowalut.

Token NRG

NRG zaczęło się jako moneta Proof of Work bez ICO i bez pre-mine. Uruchomienie sieci głównej zostało ogłoszone i wydobycie rozpoczęło się uczciwie.

Pierwsze notowanie NRG na CoinMarketCap miało miejsce 24 sierpnia 2018 r., A cena otwarcia wyniosła 0,264592 USD. Cena natychmiast podskoczyła o około 0,10 USD i spędziła kilka miesięcy handlując od najniższego w historii poziomu 0,244958 USD do około 0,40 USD.

W październiku 2018 roku moneta zaczęła rosnąć po rozpoczęciu płatności masternodowych i osiągnęła poziom ponad 1 dolara na początku listopada. Ten rajd jest znacznie wcześniejszy niż rajd Bitcoinów i koniec rynku kryptowalutowego dla szerszej przestrzeni kryptowalut.

Wydajność cenowa NRG

Wyniki NRG Coin Price. Zdjęcie za pośrednictwem CMC.

Cena spadła w styczniu i lutym 2019 r., Ale nigdy poniżej 0,54 USD, a do marca NRG ponownie osiągnął wartość powyżej 1 USD. W kwietniu 2019 roku utrzymywał się między 1 a 2 USD, po czym w maju 2019 roku zmienił się w przedział od 2 do 3 USD.

Prawdziwy wzrost rozpoczął się w czerwcu 2019 r., Kiedy NRG osiągnął rekordowy poziom 9,90 USD 25 czerwca 2019 r. Od tego czasu nieco się cofnął i od 5 lipca 2019 r. Kosztuje 8,61 USD..

Dla zainteresowanych zespół Energi przeprowadzał zrzuty monety i jest jeszcze jedna ostatnia runda 1 miliona NRG do zrzutu. Szczegóły można znaleźć tutaj po rozpoczęciu rundy zrzutów.

Handlowy & Przechowywanie NRG

Jeśli chcesz kupić lub wymienić swój NRG, istnieje ograniczona liczba wymian, z których możesz skorzystać. Należą do nich takie jak Digifinex, Kucoin i Cryptobridge.

Digifinex ma jednak większość wolumenu, a wskaźniki obrotów wydają się być najniższe dla monety o tak dużej kapitalizacji rynkowej. Oznacza to, że płynność może stanowić wyzwanie dla inwestorów, którzy próbują wykonywać duże zlecenia blokowe.

Gdy zdobędziesz swoje tokeny NRG, będziesz chciał usunąć je z giełd. Wszyscy jesteśmy zbyt świadomi zagrożeń, które wynikają z dużej scentralizowanej giełdy.

Jeśli chcesz po prostu wysłać / odebrać monety i „hodl” je w celu zwiększenia ceny, możesz skorzystać z portfela Coinomi. Jest to portfel innej firmy, który obsługuje dodatkowo ponad 500 kryptowalut. Jest dostępny na urządzeniach mobilnych i komputerach stacjonarnych w wielu systemach operacyjnych.

Niestety portfela Coinomi nie można używać do stawiania monet. Jeśli chcesz to zrobić, musisz pobrać i zainstalować ich podstawowy portfel. Istnieje również wiele bardziej zaawansowanych funkcji, które może wykonywać podstawowy portfel.

Rozwój Energi

Postęp w rozwoju projektu uważam za krytyczny miernik, który należy śledzić. To może dać ci wyobrażenie o tym, ile pracy faktycznie wykonuje się każdego dnia.

Chociaż niektórzy programiści mogą pracować prywatnie, te projekty, które są open source, powinny korzystać z publicznego repozytorium kodu. Na szczęście Energi ma publiczność GitHub to pozwala nam zagłębić się w ich kod.

Poniżej znajdują się zatwierdzenia GitHub dla głównego repozytorium protokołu Energi:

Zobowiązania do kodowania Energi

Zobowiązania dla Energi w ciągu ostatnich 12 miesięcy

Jak widać, programiści byli dość zajęci wysyłaniem aktualizacji kodowania do swojego podstawowego protokołu. Warto również zauważyć, że w ich GitHubie jest kolejnych 14 repozytoriów, chociaż tylko 4 mają jakiekolwiek zatwierdzenia kodu w ciągu ostatniego roku.

Porównując zatwierdzenie kodowania dla podstawowego repozytorium z resztą kompleksu kryptowalut, jest ono rozsądnie ustawione. Na przykład zajmują 134 miejsce ta strona który znajduje się między Bytomiem a siecią zgłoszeń.

Rzeczywiście, ta czynność związana z kodowaniem może mieć więcej sensu, gdy spojrzy się na szerszą mapę drogową. Zespół Energi osiągnął kilka kluczowych punktów kontrolnych i planowanych jest kilka naprawdę interesujących aktualizacji…

Mapa drogowa Energi

Załączam tę sekcję, ponieważ uważam, że ważne jest, aby wiedzieć, co zespół zaplanował na przyszłość. Jest to istotne, ponieważ Energi zależy od platformy dApp i funkcji inteligentnych kontraktów, ale jak dotąd nie ma żadnego z nich. Obecnie projekt to niewiele więcej niż kolejny blockchain typu masternode z własną kryptowalutą.

Plik Mapa drogowa Energi jest kompletny i zawiera szczegółowe plany rozwoju na najbliższe 18-24 miesiące.

Obecnie najważniejszym punktem na mapie drogowej jest uruchomienie Energi 3.0 w czwartym kwartale 2019 r. Obejmuje to inteligentne kontrakty i pozwoli na migrację Ethereum dApps i jest pierwszym prawdziwym krokiem w kierunku globalnej adopcji..

Warte rozważenia?

Energi zyskał popularność wśród wielu traderów, ponieważ od 5 lipca 2019 r. Wzrósł z ponad 200 do 58 kapitalizacji rynkowej. Jego notowanie na popularnych platformach DigiFinex i KuCoin jest również z pewnością pozytywne..

Biorąc pod uwagę, że rajd w NRG rozpoczął się w październiku, może nie podążać za Bitcoinem. Może również wycofać się, prowadząc do uruchomienia Energi 3.0, co, jak oczekiwałbym, zapoczątkuje nowy rajd, ponieważ inteligentna umowa i funkcjonalność dApp są podstawowymi cechami platformy..

Możesz się zastanawiać, dlaczego ta moneta zyskała 300% w czerwcu, kiedy w tej chwili jest to niewiele więcej niż moneta masternoda PoS. Nie było żadnych wstrząsających wiadomości z projektu ani większych zmian. Czy to oznacza, że ​​była to zmanipulowana pompa monetą? Nie ma sposobu, aby stwierdzić na pewno, ale jeśli to prawda, te korzyści szybko znikną.

Energi Warto?

Energi – tak lub nie?

Weź również pod uwagę, że chociaż Energi twierdzi, że ich uruchomienie było uczciwe, w rzeczywistości nie było publicznego ogłoszenia głównej sieci aż do wysokości bloku 171897. To nie jest sprawiedliwe, a ponieważ skarbiec otrzymuje 40% nagród, a założyciele otrzymują 10% nagród, nie ma powodu. za tego typu oszustwa.

Wzrost ceny sprawił, że uruchomienie masternodu było droższe, ale zwrot jest nadal całkiem dobry. Może tak nie być, ponieważ nowi inwestorzy konfigurują masternody, aby skorzystać z generowanych 60% rocznych zwrotów.

Energi twierdzi, że chce być wiodącą globalną kryptowalutą, ale prawie wszystkie projekty blockchain mają ten cel. Energi z pewnością poczyniło ostatnio duże postępy, ale co sprawia, że ​​projekt jest inny lub wyjątkowy?

Będzie więcej możliwości dzięki wprowadzeniu inteligentnych kontraktów i dApps, ale Energi nadal nie będzie wyjątkowy. I już przesunęli wprowadzenie tych funkcji z trzeciego kwartału 2019 r. Na czwarty kwartał 2019 r.

Będziesz więc musiał zdecydować, czy NRG są nadal atrakcyjne na tych poziomach, czy też zbliża się zniesienie – co może stanowić dodatkowe możliwości.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Zastrzeżenie: są to opinie autora i nie powinny być traktowane jako porady inwestycyjne. Czytelnicy powinni przeprowadzić własne badania.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me