Recenzja Enjin Coin: Wprowadzenie gier na Blockchain

Enjin to projekt, który rozwija się w szybkim tempie. Ta społeczność graczy obsługuje ponad 300 000 społeczności graczy z 19 milionami zarejestrowanych graczy.

Od 2009 roku Enjin umożliwia graczom tworzenie stron internetowych dla klanów i gildii, tworzenie forów, dodawanie wiki, grup czatu i wiele więcej. W 2017 roku zorganizowali ICO, aby wprowadzić swoją technologię do łańcucha bloków – a także dodać innowacyjne nowe funkcje.

Jednak czy Moneta Enjina jest nadal warta rozważenia?

W tej recenzji Enjin spróbuję odpowiedzieć na to pytanie, przyglądając się dogłębnie. Przeanalizuję również długoterminowy potencjał adopcyjny i przypadki użycia tokena ENJ.

Co to jest Enjin Coin?

Enjin to token ERC-20 zbudowany w sieci Ethereum. Oznacza to, że projekt nie tylko przynosi korzyści płynące z blockchain do gier, ale także korzyści wynikające z inteligentnych kontraktów.

Co to jest Enjin Coin

Przypadki użycia dla platformy Enjin

Jedną z ogromnych korzyści promowanych przez Enjin jest to, że przenosząc gry do łańcucha bloków, będą oni w stanie pomóc graczom uniknąć niezwykle wysokiego poziomu oszustw powszechnych przy transferze wirtualnych towarów.

Enjin dokonał również kilku nowości w ekosystemie Ethereum. Na przykład stał się jednym z pierwszych projektów, w którym przetestowano możliwości sieci Ethereum Raiden Network, a po uruchomieniu powinien być w stanie obsłużyć miliony transakcji.

Zespół Enjin ma plany dotyczące dziesiątek funkcji za pośrednictwem publicznych pakietów SDK i interfejsów API, ale w duchu zwięzłości zamierzam tylko poruszyć główne funkcje w tym artykule.

Enjin Virtual Goods

Największą wartością, jaką Enjin ma nadzieję wnieść do społeczności graczy za pomocą swojego tokena, są wirtualne towary. Korzystając z dołączonych narzędzi, programiści mogą tworzyć monety specyficzne dla ich własnej społeczności, a te monety będą wspierane przez Enjin Coin. Dodaje to zalety łańcucha blokowego, zachowując jednocześnie branding i charakter odpowiednich platform.

Enjin Virtual Goods

Enjin Virtual Goods. Źródło: Biały papier

Fakt, że pozycje zostaną zapisane w jednym inteligentnym kontrakcie rejestru, oznacza, że ​​wszelkie pozycje dodane do łańcucha blokowego zostaną rozpoznane przez każdy portfel Enjin. To połączy cały ekosystem, umożliwiając przenoszenie zasobów w dowolne miejsce na platformie.

Może to stać się szczególnie ważne, ponieważ nowe gry są opracowywane specjalnie dla łańcucha bloków, dając programistom możliwość tworzenia pojedynczych zasobów, które działają w wielu grach.

Wsparcie dla Enjin ERC-1155

Enjin ma nie tylko pełne wsparcie dla zasobów ERC-1155. Eksplorator łańcucha bloków EnjinX był pierwszym, który dał użytkownikom dostęp do wszechświata tych zasobów. Użytkownicy mogą teraz wykonywać wszystkie poniższe czynności:

Zasadniczo jest to uniwersalny katalog wszystkich przedmiotów w grze w całym multiwersie Enjin. Oznacza to, że gracze mogą teraz łatwo przeglądać przedmioty do gier i zobaczyć, kiedy zostały utworzone, kto je stworzył, kto jest ich właścicielem, co robią i jak je zdobyć..

Niezmienna przejrzystość łańcucha bloków została wprowadzona do świata gier.

Enjin Smart Wallet

Wszystko, o czym rozmawiałem do tej pory, znajduje się w inteligentnym portfelu Enjin. Smart Wallet obsługuje Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Enjin Coin i wszystkie monety ERC-20. Co ważniejsze, obsługuje również wszystkie wirtualne elementy z każdej dodanej zaufanej platformy i bez wysiłku synchronizuje się z adresem Ethereum. Obejmuje to pozycje ERC-721 i ERC-1155.

W ramach portfela będziesz mógł handlować monetami i wirtualnymi przedmiotami do gier z każdym innym użytkownikiem Smart Wallet. Dostępna jest obsługa żądań transakcji, które można wysyłać do innych właścicieli portfeli, które następnie potwierdzają lub odrzucają. Ponadto możesz skonfigurować reguły lub progi, aby zapobiec występowaniu nieautoryzowanych lub niepożądanych transakcji.

Enjin Wallet

Enjin Wallet UI. Źródło: Google Play

Enjin Smart Wallet został stworzony z myślą o bezpieczeństwie, a jedną z najlepszych funkcji bezpieczeństwa jest Bezpieczna klawiatura, która została opracowana dla Enjin Smart Wallet.

Ta klawiatura jest natywnie częścią aplikacji i uniemożliwia keyloggerom lub szpiegom zobaczenie lub przechwycenie wszystkiego, co wpisujesz – w tym haseł i kluczy prywatnych. A dla tych, którzy są szczególnie świadomi bezpieczeństwa, portfel może być skonfigurowany tak, aby losowo wybierać klucze.

Dodatkowym zabezpieczeniem portfela są dwie oddzielne warstwy kryptografii. Poziom sprzętu obejmuje Advanced Encryption Standard, a oprogramowanie wykorzystuje niestandardowe szyfrowanie programowe do szyfrowania wszelkich danych przetwarzanych przez portfel. Portfel będzie również blokował wszelkie nagrania lub zrzuty ekranu samego portfela bezpośrednio na poziomie systemu operacyjnego.

Jeśli nie jesteś zainteresowany wszystkimi tymi funkcjami i bezpieczeństwem, możesz również przechowywać swoje monety Enjin w dowolnym portfelu zgodnym z ERC-20, takim jak MyEtherWallet, MetaMask lub jednym z bezpiecznych portfeli sprzętowych.

Przeglądarka dApp Portfel

W maju 2019 zespół Enjin udostępnił przeglądarkę dApp dla portfela Enjin, ułatwiając użytkownikom wykonywanie transakcji jednym kliknięciem. Dzięki przeglądarce Enjin Wallet dApp użytkownicy mogą:

 • Zaloguj się do wielu witryn internetowych, aby zweryfikować ich zasoby
 • Wprowadź szczegóły płatności podczas zakupów online
 • Wprowadź adres dostawy dla kupowanego zasobu

Dzięki przeglądarce Enjin DApp klienci mogą podpisywać transakcje ze 100% nadzorem nad swoimi środkami, jednocześnie ciesząc się nowym poziomem bezpieczeństwa i niezależności. Dzięki temu portfel Enjin Wallet jest o krok bliżej, aby stać się kompleksowym punktem kompleksowej obsługi wszystkich zdecentralizowanych potrzeb.

Platforma Enjin

Platforma Enjin została uruchomiona w sieci testowej Ethereum w marcu 2019 roku i od tamtej pory odnotowuje ulepszenia.

Platforma Enjin to blockchain PaaS (Platform as a Service), który umożliwia tworzenie gier typu blockchain i zarządzanie nimi – bez złożoności tworzenia i utrzymywania infrastruktury blockchain lub pisania kodu związanego z blockchain.

Enjin Platform

Enjin Wallet UI. Źródło: Enjin Blog

Jest to solidny, elastyczny, potężny zestaw narzędzi i usług do tworzenia przełomowych gier typu blockchain. Wszystko razem składa się z czterech oddzielnych, ale połączonych ze sobą części – Trusted Cloud, Platform API, Wallet Daemon i Blockchain SDK.

Zebrane razem te narzędzia ułatwiły programistom tworzenie nowych gier i obiecują łatwy sposób promowania masowego przyjęcia Enjin jako platformy do tworzenia gier..

 • Zaufana chmura – główna usługa backendowa platformy Enjin; jest to usługa hostowana w chmurze, która łączy gry z łańcuchem blokowym Ethereum.
 • Platforma API – umożliwia programistom wysyłanie zapytań i wysyłanie poleceń do platformy Enjin w celu ułatwienia tworzenia gier typu blockchain.
 • Portfel Deamon – narzędzie służące do automatyzacji autoryzacji żądań transakcji do i z Trusted Cloud.
 • Pakiety SDK Blockchain – Enjin wydał SDK dla Unity w tym samym czasie, kiedy wydali Enjin Platform. Istnieją również zestawy SDK, które zostały wydane dla języków Java, Godot i GraphQL.

Rynek Enjin

Enjin Marketplace to kolejny krok w zapewnieniu, że aktywa blockchain mogą być przechowywane i sprzedawane tak łatwo, jak to tylko możliwe. Jest to jeden z głównych tematów Enjin przy wprowadzaniu technologii blockchain do głównego nurtu.

Enjinx Marketplace

Interfejs użytkownika Enjinx Marketplace. Zdjęcie za pośrednictwem Enjinx

Dodanie rynku do ekosystemu Enjin zapewnia użytkownikom:

 • Bezpieczeństwo: Nigdy więcej ryzyka oszukania przez nieuczciwych handlowców. Kupuj aktywa z pełnym przekonaniem, że faktycznie je otrzymasz, i sprzedawaj z pewnością, że otrzymasz wynagrodzenie za to, co oferujesz.
 • Zunifikowane doświadczenie: Zbudowany z UX, który pomaga wyróżnić Enjin.
 • Łatwość użycia: Realizuj transakcje bez opuszczania urządzenia mobilnego.
 • Bezproblemowe wyszukiwanie: Znajdź w jednym miejscu aktywa i ceny w promocji.
 • Przezroczystość: Świadome podejmowanie decyzji tworzy silniejsze rynki.

EnjinMarketplace usuwa tarcia z procesu handlowego, umożliwiając każdemu, kto posiada ERC-1155, szybkie i łatwe wystawienie go na sprzedaż za pomocą zaledwie kilku dotknięć lub kliknięć. A kupowanie aktywów z Enjin Marketplace jest tak proste, jak zeskanowanie kodu QR.

Zespół Enjin Coin & Postęp

Enjin, firma, która opracowała Enjin Coin, od dawna jest największą platformą do tworzenia społeczności graczy online. Firma zapewnia graczom narzędzia do tworzenia stron internetowych, funkcje czatu, fora i różne narzędzia do budowania gildii i klanów od 2009 roku..

Jeszcze przed utworzeniem Enjin Coin firma miała ponad 60 milionów odsłon miesięcznie, 19 milionów zarejestrowanych użytkowników i 300 000 witryn z grami.

To powinno znacznie przyspieszyć przyjęcie monety Enjin, ponieważ zespół Enjin będzie wdrażał ją w całym ekosystemie Enjin obejmującym 300 000 stron internetowych i 19 milionów użytkowników.

Doradcami projektu są Anthony Diiorio (współzałożyciel Ethereum) i Pat LaBine (poprzedni producent i dyrektor techniczny w Bioware). Enjin nawiązał również współpracę z Unity, PC Gamer i NRG eSports.

Główny zespół Enjin Coin

Zespół założycielski Enjin Coin

Pod koniec 2017 roku zespół przeprowadził udane ICO, zbierając około 35 milionów dolarów, które mają zostać w całości wydane na rozwój, marketing i wzrost projektu.

Chociaż projekt jest młody, Enjin ma silny zespół i zasoby, co oznaczało, że w ostatnim kwartale 2017 roku opracowano mobilny portfel Smart Wallet, interfejs API platformy, Java SDK i wtyczkę do Minecrafta. 2018 ma agresywną mapę drogową, z planami dodatkowych wtyczek do gier, wydaniem Efinity, licznymi pakietami SDK i innymi ulepszeniami ekosystemu.

Rozpoczęto kilka projektów związanych z grami, takich jak konkurenci Enjin Coins WAX i GameCredits, ale żaden z nich nie stał się jeszcze dominujący.

Istnieją jednak wyraźne różnice między tymi trzema, a Enjin CMO Elija Rolovic sklasyfikował te różnice, nazywając Enjin Coin „Ethereum of Gaming”, jednocześnie nazywając konkurencję jedynie „tokenizacją ich scentralizowanych gier / rynków”.

Mapa drogowa Enjin

Możesz znaleźć mapę drogową Enjin na stronie Enjin Coin tutaj. Na drodze czeka wiele ekscytujących wydarzeń, z których nie najmniejszym jest partnerstwo z Efinity. Efinity doda sidechain do łańcucha blokowego Enjin, który będzie działał w podobny sposób jak Lightning Network dla Bitcoin.

Pozwala obejść zatory w sieci, które rosły w sieci Ethereum, a także rosnące opłaty transakcyjne. Teoretycznie umożliwi skalowanie sieci Enjin do milionów użytkowników przy dużych prędkościach transakcji i prawie zerowych kosztach transakcji. I zachowa transakcje w łańcuchu blokowym Ethereum, dzięki czemu pozostaną bez zaufania.

Logicznym punktem końcowym będą gry działające w łańcuchu blokowym, który ma tworzyć innowacje w branży gier wideo. Kolejną ekscytującą funkcją jest nadchodząca implementacja Enjin Blockchain Explorer, która ostatecznie umożliwi przeglądanie wszystkich zasobów ENJ w przyszłości.

Jeśli chcesz zobaczyć, co zespół Enjin już osiągnął, spójrz na opublikowaną oś czasu tutaj.

Moneta Enjin (ENJ)

Całkowita podaż monet Enjin (ENJ) wynosi 1 miliard, z czego nieco ponad 750 milionów w obiegu. 80% ENJ zostało rozdzielone podczas crowdsale, a pozostałe 20% zostało podzielone między zespół Enjin i doradców.

Można oczekiwać, że podaż ENJ w obiegu będzie nadal spadać, ponieważ za każdym razem, gdy tworzony jest składnik niestandardowy, odpowiednia ilość ENJ jest usuwana z obiegu. Oczekuje się, że z czasem zwiększy to wartość tokenów ENJ.

Wydajność cenowa ENJ

ENJ nie widział niczego naprawdę niezwykłego od czasu ICO w listopadzie 2017 r. Podążył za szerszym rynkiem wyżej w grudniu 2017 r., A następnie spadł wraz z rynkiem w styczniu. Od tego czasu utrzymuje się na tych niższych poziomach i na koniec maja 2018 r. Kosztuje 0,103285 USD.

Gdy zobaczymy bardziej zwyżkowy rynek kryptowalut, oczekuje się, że ENJ zostanie zniesiony wraz z resztą rynku. Oczekuje się również, że nastąpi większy wzrost cen w odpowiedzi na premiery produktów i ogłoszenia o partnerstwie. Oczekuje się również, że wzrośnie, ponieważ zyskuje większą akceptację, ze względu na usunięcie ENJ z obiegu, gdy dodatkowe aktywa są dodawane do łańcucha blokowego.

Wydajność cenowa ENJ

Wydajność cenowa ENJ. Zdjęcie za pośrednictwem CMC

W 2019 roku ENJ odnotował wzrost w pierwszym kwartale wraz z szerszym rynkiem, osiągając 0,215806 USD 8 marca 2019 r. Od tego czasu cena stale spadała, chociaż na początku grudnia nastąpił wzrost, w którym cena podwoiła się w mniej niż dwa tygodnie. od 25 listopada do 5 grudnia. Od tego czasu znaczna część tych zysków została odwrócona i od 9 grudnia 2019 roku cena ENJ wynosi 0,076167 USD.

Historycznie najwyższy poziom ENJ wyniósł 7 stycznia 2018 r. I wyniósł 0,493384 USD, a najniższy poziom osiągnął 2 listopada 2017 r. 0,015620 USD..

Kupowanie & Przechowywanie ENJ

Nie można kupić ENJ za walutę fiducjarną (z wyjątkiem won południowokoreańskich). Zamiast tego musisz użyć USDT, BTC lub ETH. Największą giełdą dla ENJ jest Binance, ale istnieje również przyzwoity wolumen obrotu na LAToken i Bithumb.

Binanace ENJ

Zarejestruj się na Binance i kup tokeny ENJ

Mimo że Binance posiada większość wolumenu obrotu, reszta wolumenu jest dość dobrze rozłożona na inne giełdy. To dobrze wróży odkryciu ceny tokenów ENJ, ponieważ jest więcej giełd, aby zamknąć błędne wyceny.

Gdy już będziesz mieć swój ENJ, będziesz chciał przechowywać go w bezpiecznym portfelu offline. Być może najlepszym rozwiązaniem będzie portfel Enjina. Biorąc jednak pod uwagę, że jest to token ERC20, możesz go przechowywać w dowolnym portfelu zgodnym z Ethereum, w tym w portfelach sprzętowych.

Wniosek

Enjin Coin chce przynieść korzyści dla 17 miliardów dolarów rynku dóbr wirtualnych. Umieszczając zasoby gier w łańcuchu bloków, mają nadzieję zapobiec oszustwom w branży, które, jak sugerują niektóre środki, mają wpływ na około 80% wszystkich transakcji.

To byłaby ogromna poprawa dla branży gier i graczy, a przy ogromnej bazie klientów, którą ma już Enjin, moneta powinna być w stanie dość szybko osiągnąć przyjęcie na dużą skalę.

To powiedziawszy, pozostaje nowym projektem i również niesprawdzonym. Jak dotąd zespół dobrze radził sobie z osiąganiem celów zawartych w mapie drogowej i będzie musiał to robić, jeśli chcą udowodnić żywotność monety Enjin.

Współpraca z Unity powinna pomóc im w osiągnięciu jednego z ich celów, którym jest tworzenie rzeczywistych gier w łańcuchu bloków, a to pomoże w dalszym przyjęciu monety Enjin. Nic nie zostało jeszcze udowodnione, ale projekt wydaje się mieć świetlaną przyszłość.

Od 2019 roku widzieliśmy imponujący postęp w projekcie Enjin, z dodaniem łatwego w użyciu eksploratora blockchain, wbudowanej w portfel przeglądarki dApp oraz rynku, który umożliwia graczom łatwe kupowanie i sprzedawanie aktywów nabytych w multiwersie Gry.

Ciągła ekspansja pomoże przyspieszyć adopcję, ale to, czego teraz naprawdę potrzebuje projekt, to przebojowa gra, która przyciąga miliony graczy. Dzięki temu jednemu hitowi mogą wprowadzić zarówno monetę ENJ, jak i Multiverse do głównego nurtu gier.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Shutterstock

Zastrzeżenie: są to opinie autorów i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjne. Czytelnicy powinni przeprowadzić własne badania.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me