Recenzja ETHLend: Przewodnik po rynku pożyczek kryptograficznych

ETHLend (LEND) został stworzony jako zdecentralizowana platforma pożyczkowa i pożyczkowa peer-to-peer dla kryptowalut.

Stara się rozwiązać problem niespłacanych pożyczek, ratując pożyczkodawców przed stratami poniesionymi, gdy pożyczkobiorcy nie są w stanie spłacić swoich pożyczek. Umożliwia również posiadaczom kryptowalut odblokowanie wartości z ich aktywów cyfrowych bez wymagania od nich sprzedaży tych aktywów.

Czy jednak potrafią odróżnić się od niezliczonych innych platform pożyczkowych?

W tym przeglądzie ETHLend przyjrzę się dogłębnie projektowi, a także tokenowi LEND i jego długoterminowemu potencjałowi adopcyjnemu. Podam również kilka najważniejszych wskazówek, które należy wziąć pod uwagę podczas korzystania z ETHLend.

Jak działa ETHLend

ETHLend wykorzystuje łańcuch bloków Ethereum, aby umożliwić bezpieczne pożyczanie za pomocą prostego modelu pożyczek peer-to-peer. W praktyce pożyczkobiorcy tworzą wniosek o pożyczkę, który tworzy inteligentny kontrakt oparty na Ethereum.

Przykład pożyczki ETHLend

Proste wyjaśnienie pożyczki ETHLend

Inteligentna umowa jest tworzona na podstawie danych wprowadzonych przez pożyczkobiorcę, takich jak kwota pożyczki, żądana stopa procentowa i czas trwania pożyczki. Wraz z tym pożyczkobiorca podaje również adres swojej kryptowaluty oraz kwotę do wykorzystania jako zabezpieczenie.

Po utworzeniu kontraktu inteligentnego kryptowaluta umieszczona jako zabezpieczenie jest przenoszona do kontraktu inteligentnego. Gdy to nastąpi, pożyczkodawca będzie mógł sfinansować pożyczkę. Pożyczkobiorcy mogą również przeglądać oferty pożyczek, a pożyczkodawcy mogą przeglądać wnioski o pożyczkę, aby wybrać te, które będą dla nich atrakcyjne.

A jeśli pożyczkobiorca nie spłaci pożyczki w terminie, zabezpieczenie jest przenoszone z inteligentnej umowy na pożyczkodawcę w celu pokrycia pożyczki. Gdy pożyczkodawca otrzyma tokeny, może je zatrzymać lub sprzedać na wolnym rynku.

ETHLend Marketplace

Rynek ETHLend i jego zalety

Ponieważ całość odbywa się za pośrednictwem inteligentnych kontraktów w łańcuchu blokowym Ethereum, wszystko jest bardzo bezpieczne. Nawet ETHLend nie ma dostępu do tokenów przechowywanych jako zabezpieczenie w Smart Contract.

Cały proces tworzy doskonałą usługę pożyczkową, która nie wymaga żadnych pośredników, co czyni go bardziej sprawiedliwym i tańszym systemem dla pożyczkobiorców oraz mniej ryzykownym systemem dla pożyczkodawców. Dzięki technologii blockchain wszyscy zyskują.

Pożyczki i zabezpieczenia w ETHLEND

System ETHLend umożliwia pożyczenie kilku różnych kryptowalut. W tej chwili możliwe jest pożyczanie ETH, LEND, DAI, TUSD i ETH powiązane z wieloma walutami fiducjarnymi. W tej chwili nie możesz pożyczyć zwykłej waluty fiducjarnej, ale jest to funkcja, którą zespół ETHLend planuje dodać w przyszłości.

Pożyczkobiorcy mogą używać ETH, BTC, LEND i ponad 180 innych tokenów ERC-20 jako zabezpieczenia pożyczek. Wymagane LTV wynosi 50% lub 55% w przypadku używania tokenów LEND, co oznacza, że ​​większość pożyczek jest zwracana o 200% zabezpieczenia. Zespół ETHLend zrobił to, aby wyeliminować jak największe ryzyko dla pożyczkodawców.

Pożyczanie ETH & amp; WYPOŻYCZAĆ

Pożyczanie za pomocą tokenów ETH i LEND. Zdjęcie za pośrednictwem Blog ETHLend

ETHLend analizuje również pomysł wykorzystania Ethereum Domian Names jako źródła zabezpieczenia pożyczek. Logika tego posunięcia jest taka, że ​​w sieciach EDN zdeponowano Ether, aby je zabezpieczyć, a nazwy domen mają również swoją własną wartość. Trudność polega na subiektywnej naturze tej wartości.

Przypadki użycia ETHLend

Oprócz oczywistego zastosowania w odblokowywaniu wartości z posiadanej kryptowaluty i zapewnianiu pożyczkobiorcom płynności, istnieje kilka innych zastosowań, do których ETHLend zapewniłby wartość. Istnieje możliwość wykorzystania platformy do pozyskiwania środków na inwestycje w ICO.

Może być powiązany z USD lub innymi walutami fiducjarnymi, aby zmniejszyć zmienność dla pożyczkodawców. A w przyszłości, gdy wszystkie typy aktywów fizycznych będą miały tokeny do ich digitalizacji, dosłownie wszystko może zostać użyte jako zabezpieczenie pożyczki od ETHLend.

Kolejnym interesującym pomysłem zasugerowanym w przypadku platformy jest dodanie zdecentralizowanego ubezpieczenia. W takim przypadku towarzystwa ubezpieczeniowe byłyby w stanie ocenić profil ryzyka użytkowników ETHLand i zaoferować im polisy ubezpieczeniowe na podstawie profilu ryzyka użytkowników.

Zespół ETHLend

ETHLend jest własnością i jest zarządzany przez firmę Fintech Aave, i jest zarejestrowana w Estonii. Jednak pomimo zarejestrowania się tutaj, większość zespołu ma siedzibę w Helsinkach w Finlandii.

Witryna ETHLend i witryna Aave nie zawierają już informacji dotyczących zespołu. Wcześniej na stronie znajdowało się 22 członków zespołu i 6 doradców. Założycielem i CEO ETHLend jest Stani Kulechov i dołącza do niego Jordan Lazaro Gustave jako dyrektor operacyjny.

Założyciele ETHLend

Założyciele ETHLend. Zdjęcie za pośrednictwem Blog ETHLend

Pomimo pozornego braku marketingu ze strony ETHLend, kilku członków zespołu było skupionych na marketingu i korespondencji medialnej. W projekcie jest również wymienionych wielu doradców prawnych, finansowych i technicznych. Brakuje mi faktycznych deweloperów i programistów.

Korzyści ETHLend

Główną zaletą ETHLend jest to, że jest to platforma pożyczkowa bez zaufania. Uniemożliwia to komukolwiek zmianę lub manipulowanie danymi dotyczącymi kredytów i pożyczek. Uzyskujesz pełną przejrzystość dotyczącą pożyczkobiorców i pożyczkodawców, co zapewni uczciwość i demokrację w branży pożyczkowej. A ponieważ ETHLend jest platformą globalną, zapewnia dostęp do miliardów obywateli świata, którzy nie posiadają konta bankowego.

Wykorzystanie zasobów cyfrowych

Jedną z głównych zalet usługi ETHLend jest możliwość natychmiastowego uzyskania gotówki na swoje zasoby cyfrowe i wykorzystania tej gotówki, podczas gdy Twoje zasoby cyfrowe nadal zyskują na wartości. To o wiele lepsze niż konieczność sprzedaży kryptowaluty, a później utrata zysków. Korzystając z ETHLend, możesz zdobyć potrzebną gotówkę na inne inwestycje lub na rozpoczęcie działalności, a nawet w nagłych wypadkach, takich jak choroba lub wypadek.

Korzyści podatkowe

Wiele krajów będzie wymagać płacenia podatków od kryptowaluty, ale przepisy w wielu jurysdykcjach są nadal dość niejasne. Niektórzy nie są jeszcze nawet pewni, jak sklasyfikować ten nowy rodzaj aktywów.

Przynajmniej w Stanach Zjednoczonych, jeśli sprzedajesz swoją kryptowalutę, jesteś zobowiązany do zapłacenia podatku od zysków kapitałowych od wzrostu wartości, a mianowicie od zysków. Jeśli weźmiesz pożyczkę w zamian za swoją kryptowalutę, możesz odroczyć te podatki na późniejszy termin.

Nie ma jednak sensu robić tego tylko po to, by uniknąć podatków. Pamiętaj, że od każdej pożyczki będziesz mieć odsetki do spłaty, więc odroczenie podatku jest przydatne tylko wtedy, gdy naprawdę potrzebujesz pożyczki na początek.

Potencjalne ryzyko związane z ETHLend

Jest jednak kilka rzeczy, które mogą stanowić zagrożenie dla pożyczek na ETHLend. Jest to głównie związane z brakiem informacji o procesie kredytowym.

Słabe zastrzeżenia i proces

Witryna ETHLend wykonuje dość kiepską robotę, wyjaśniając, jak działa cały proces, i zamiast tego prawie wrzuca Cię bezpośrednio do procesu pożyczania lub pożyczania bez jasnego wyjaśnienia, jak działa platforma, jakie są opłaty i obowiązki oraz wiele innych aspektów procesu pożyczki. Należy dodać jasność i więcej wyjaśnień, zanim wrzucisz ludzi do procesu pożyczania.

Proces arbitrażowy

Decentralizacja może rozwiązać wiele typowych problemów w branży pożyczkowej, ale co ze sporami? Jeśli dwie strony nie zgadzają się co do czegoś, nadal będzie potrzebna bezstronna strona trzecia do wysłuchania sporu i rozwiązania problemu między obiema stronami..

Wymaga to pewnego rodzaju organu centralnego. Czy będą to pracownicy ETHLend? Albo jakaś grupa niezależnych arbitrów? Ponieważ coraz więcej osób zaczyna korzystać z platformy ETHLend, problem ten z pewnością pojawi się raczej wcześniej niż później.

Żeton Pożyczki

LEND to token ERC-20, który jest używany do kilku celów w ekosystemie ETHLend. Jednym z nich jest zwiększenie LTV dla pożyczkobiorców z 50% do 55%. Innym jest skorzystanie z mikrokroków na platformie. Porozmawiam o tym nieco później. Posiadacze Pożyczek mogą również skorzystać z list funkcji pożyczek. I oczywiście LEND może być używany do regulowania opłat na platformie.

ETHLend utrzymał swoje ICO w listopadzie 2017 r., Zbierając 16,2 miliona dolarów, sprzedając prawie 1 miliard tokenów po 0,0176 $ każdy. Wkrótce po tym, jak token został złapany w krypto-ferwor grudnia 2017 i stycznia 2018 roku, osiągając rekord wszechczasów 0,442615 $ 7 stycznia 2018.

Binance LEND

Zarejestruj się na Binance i kup tokeny LEND

Od tego czasu cena tokena stale spada, a po osiągnięciu najniższego w historii poziomu 0,006225 7 grudnia 2018 r., Cena nieznacznie się odbiła, ale pozostaje znacznie poniżej ceny ICO. Na dzień 29 kwietnia 2019 roku jedna Pożyczka jest warta 0,008323 $, co stanowi stratę ponad 50% dla tych, którzy kupili w ICO.

Nie możesz kupić LEND za pomocą waluty fiducjarnej i będziesz potrzebować BTC lub ETH, jeśli chcesz kupić LEND. Jest dostępny na kilku giełdach, w tym BiteBTC, ABCC i Binance.

Wydaje się, że na tych giełdach istnieje rozsądny poziom płynności dla tokenów LEND. Jednak ponad 50% wolumenu jest sprzedawane na BiteBTC, która jest mniej znaną giełdą. W rzeczywistości ceny z tej giełdy są wyłączone z kalkulacji cen LEND w dniu CoinMarketCap.

Gdy już będziesz mieć swoje tokeny LEND, będziesz chciał je przechowywać na giełdzie w bezpiecznym miejscu. Ponieważ LEND jest tokenem ERC-20, możesz go trzymać w dowolnym portfelu kompatybilnym z ERC-20, ale aby czerpać korzyści z posiadania tokenów LEND, musisz przechowywać je w portfelu zapewnianym przez ETHLend.

Pożyczka na mikro-stawki

Od sierpnia 2018 roku ETHLend wprowadził koncepcję Pożyczki Mikro-Stakingu w celu uatrakcyjnienia jej posiadania dla inwestorów. Micro-staking w zasadzie tworzy Smart Contract na platformie, w którym niewielka kwota ETH jest wysyłana dla każdej transakcji i jest konwertowana na LEND, aby była przechowywana jako globalna wpłata.

Okresowo niewielki procent tokenów LEND jest udostępniany użytkownikowi obstawiającemu Smart Contract. Tokeny LEND są odbierane przez użytkowników na podstawie kwoty ETH, którą wysłali do Global Staking Deposit. W ten sposób większe wykorzystanie platformy przekłada się na większe nagrody.

Microstaking ETHLend

Microstaking i dystrybucja tokenów do Global Staking Deposit. Źródło

Pożyczka w tyczce użytkownika Smart Contract rośnie tak długo, jak długo użytkownik jest aktywny. Mogą odebrać tę stawkę, gdy są aktywni, ale niewielka kwota zostanie odesłana do Global Staking Deposit jako kara za wcześniejszą wypłatę. Jeśli użytkownik chce odebrać całą stawkę, musi poczekać, aż stanie się nieaktywny na platformie, a następnie wycofać się w ramach czasowych wypłaty.

Stawki, które nie zostały wycofane w okresie wypłaty, są zablokowane i mogą być ponownie aktywowane tylko przez użytkownika, który ponownie uzyska dostęp do platformy i zacznie ją używać.

ETHLend kontra sól

ETHLend nie jest jedyną platformą pożyczkową kryptowalut dostępną obecnie na rynku. Jednym z najbardziej znanych konkurencyjnych projektów jest projekt Salt.

Sól to scentralizowana platforma pożyczkowa kryptowalut. Główną różnicą między tym a ETHLend jest to, że daje możliwość pożyczenia zwykłej gotówki w zamian za krypto jako zabezpieczenie. Oznacza to, że możesz odblokować natychmiastową płynność fiat dla swoich zasobów kryptograficznych.

ETHLend vs. pożyczki soli

Sól kontra ETHLend

Ponadto Salt jest firmą o bardziej ugruntowanej pozycji z silnym zespołem i pulą doradców, z których można skorzystać. Opracowali również bardziej funkcjonalną i intuicyjną platformę pożyczkową, z której tysiące użytkowników kryptowalut korzysta do udzielania pożyczek.

Mimo to pożyczanie soli nie jest dostępne dla wszystkich. Na przykład mogą w nią inwestować tylko akredytowani inwestorzy w USA. Oznacza to, że muszą być w stanie wykazać, że ich wartość netto przekracza 1 mln USD. Jest również dostępny tylko w niektórych stanach USA, Wielkiej Brytanii i Nowej Zelandii.

Oznacza to, że użytkownicy przebywający w innych krajach nie mogą korzystać z pożyczek soli. Co więcej, oznacza to również, że sieć jest bardziej scentralizowana niż sieć ETHLend. Jak wszyscy wiemy, centralizacja jest zawsze zagrożeniem dla pozbawionego zaufania łańcucha bloków.

Wniosek

ETHLend poszukuje pełnowartościowego rozwiązania dla zdecentralizowanych pożyczek. Oczekują, że uczyni to proces udzielania pożyczek bardziej atrakcyjnym dla pożyczkobiorców i pożyczkodawców, a także da miliardom obywateli globalnych bez banków alternatywę dla zaciągania pożyczek.

System został stworzony, aby zminimalizować ryzyko dla pożyczkodawców, jednocześnie maksymalizując korzyści dla pożyczkobiorców. Jest to szczególnie ważne w przypadku tych, którzy odblokowują płynność swoich aktywów cyfrowych.

ETHLend zapewnia sposób na dalsze przechowywanie kryptowalut, aby cieszyć się wzrostem cen, a jednocześnie odblokować bieżącą wartość gotówkową w celu wzięcia udziału w dodatkowych inwestycjach lub sfinansowania firmy.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Zastrzeżenie: są to opinie autora i nie powinny być traktowane jako porady inwestycyjne. Czytelnicy powinni przeprowadzić własne badania.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me