Recenzja Ethos: Projekt wprowadzenia nowego portfela mobilnego – czy warto go obejrzeć?

Pojawił się ciekawy nowy projekt kryptowalutowy, którego celem jest stworzenie portfela mobilnego i waluty. Hipotetycznie pomoże to masowej adopcji kryptowaluty, jeśli się powiedzie.

Ten projekt nazywa się Ethos. Nie należy mylić z systemem operacyjnym „EthOs” o podobnej nazwie. Ethos stworzy portfel mobilny z wieloma zasobami z unikalnym projektem zabezpieczeń z inteligentnym kluczem.

Górny baner IQ Mining

Pozwoli to również użytkownikom śledzić zasoby na innych platformach, podobnie jak w przypadku Coin.fyi Pracuje. Portfel pozwoli również na szybką i łatwą dywersyfikację aktywów bez konieczności posiadania zaawansowanej wiedzy handlowej.

Firma wyda własną kryptowalutę, Ethos Token. Token może mieć różne zastosowania w przyszłości, gdy platforma stanie się bardziej popularna.

Portfel Ethos

Portfel mobilny Ethos

Zdjęcie za pośrednictwem ethos.io

Firma stojąca za Ethosem opisuje jako „firma świadcząca usługi kryptowalutowe zasilana przez ludzi”. Wydaje się, że główną atrakcją platformy Ethos jest rozwijany przez nią mobilny portfel z wieloma aktywami.

Według oficjalnej strony, portfel będzie obsługiwał tokeny bitcoin, „altcoins” i ERC-20. Nie podano dalszych szczegółów na temat tego, jakie inne altcoiny będą obsługiwane.

Portfel rzekomo pozwoli na szybką i automatyczną dywersyfikację opartą na kategoriach. Na przykład wydaje się, że jeśli zdeponujesz tylko bitcoiny, możesz użyć portfela do szybkiego zdywersyfikowania tego bitcoina w wiele innych aktywów kryptograficznych. Portfel najwyraźniej pozwoli ci wybrać rodzaje aktywów, które chcesz zdywersyfikować, takie jak tokeny platformy, tokeny narzędzi, monety prywatności i tak dalej.

Witryna twierdzi również, że portfel będzie siedliskiem dla zrzutów lotniczych. W szczególności etos twierdzi, że będzie miał wiele partnerstw z innymi projektami blockchain, które będą wykonywać zrzuty powietrza na portfele etosu.

Niedawno zrzuty powietrza były dość popularnym sposobem niektórych mniejszych projektów blockchain na dostarczenie tokenów do rąk opinii publicznej. Jednak krople powietrza również były źródłem nieporozumień, ponieważ niektórzy użytkownicy nie rozumieją, jaki typ portfela jest niezbędny do odbioru w zrzutach. Pisaliśmy o tym wcześniej w związku ze zrzutem OmiseGO.

Wydaje się prawdopodobne, że krople powietrza, które wystąpiłyby na platformie Ethos, nie będą tak naprawdę „kroplami powietrza”, jak są one dziś zdefiniowane, zwykle oznacza to tokeny ERC-20, które są przekazywane posiadaczom ETH. Zamiast tego może to być zastrzeżona metoda dystrybucji, która jest używana tylko na ich platformie.

Firma nie sprecyzowała jeszcze, z którymi partnerami zawarła umowy, ale twierdzi, że ma już kilku i jest o wiele więcej chętnych do zaangażowania.

Token Ethosa

Logo Ethos

Ethos Token. Zdjęcie za pośrednictwem Fotolia

Oficjalna strona internetowa opisuje również rodzimą walutę, która będzie istniała dla portfela. Jednak strona wydaje się trochę niepewna siebie, co do tego, do czego właściwie służy token Ethos.

Najpierw stwierdza się, że tokeny Ethos można wysyłać w dowolnym miejscu bez opłat transakcyjnych. Jednak stwierdza również, że Tokeny Ethos mogą być używane do płacenia opłat transakcyjnych (a także innych nieokreślonych „usług” na platformie).

Jeśli użytkownicy mogą na przykład płacić za opłaty transakcyjne bitcoin za pomocą tokenów etosu, może to być nieodparty przypadek użycia, jeśli wynikiem są niższe opłaty transakcyjne. Wydaje się jednak, że nie jest to wyjaśnione w głównej witrynie, więc trudno jest dokładnie ustalić, co mają one na myśli.

Zagłębiając się nieco głębiej, znaleźliśmy projekt biały papier. Sam artykuł jest ukryty w FAQ pod konkretnym pytaniem. Co najmniej dziwny wybór projektu.

Zgodnie z białą księgą tokeny będą wykorzystywane do wykonywania dość prostych zadań, takich jak „obniżenie kosztów ponoszonych przez konsumentów za transakcje związane z kryptowalutami”. Następnie jest kilka trudniejszych do rozszyfrowania. Postaraj się zrozumieć ten jeden: „stwórz skalowalny mechanizm transferu mikropłatności dla wszystkich usług platformy”. Twoje przypuszczenia są prawdopodobnie tak dobre, jak nasze.

Jeszcze bardziej niejasne opisy istnieją na głównej stronie internetowej, takie jak powiedzenie że Ethos Tokens „[umożliwiają] konsumentom bezpieczne łączenie się bezpośrednio z łańcuchami bloków”. Mówią więc, że „bezpośrednie połączenie z łańcuchami bloków” jest domyślnie „niebezpieczne”?

Witryna jest również dość ostrożna, używając określonego języka prawniczego. W sposób jednoznaczny określa, że ​​tokeny etosu nie są udziałami w firmie. Nie dają prawa głosu i nie uprawniają do dywidendy. Jest to prawdopodobnie środek odstraszający SEC etykietowanie ich waluta jako „zabezpieczenie”.

Na tej samej stronie witryna zamieszcza jeszcze bardziej niejasne komentarze sugerujące, że tokeny Ethos mogą być „używane do wysyłania wartości, podobnie jak w systemie PayPal”, ale stwierdza, że ​​prawdopodobnie nie nastąpi to do jakiegoś czasu w przyszłości.

Nie jest jasne, co przez to rozumieją, ponieważ nie jesteśmy pewni, czy twierdzą, że można samodzielnie dokonywać transakcji za pomocą tokenów etosu jako środka do przenoszenia wartości, czy też będą one jakimś reprezentatywnym tokenem dla waluty fiducjarnej lub czymś innym. Biała księga sugeruje, że wiąże się to ze wsparciem fiat, pisząc, że „Podstawowym elementem platformy Ethos jest brama Fiata i platforma dywersyfikacji”.

Końcowe przemyślenia

Łatwy w użyciu portfel z wieloma aktywami prawdopodobnie znajdzie odbiorców w społeczności kryptowalut. Szczególnie wśród tych, którzy są nowicjuszami w kryptowalutach i nie chcą pobierać wielu pełnych portfeli węzłów na swój komputer z setkami gigabajtów danych blockchain. Podobnie niebezpieczne jest długoterminowe przechowywanie aktywów na giełdach, dlatego portfele z wieloma aktywami są atrakcyjne.

Jednak Ethos może już wyprzedzać część swoich konkurentów. Portfele z wieloma aktywami, takie jak Exodus i Jaxx już istnieją i są dość popularne. Co więcej, w tym roku pojawią się nowe portfele z wieloma aktywami, które oferują dodatkowe zachęty. Na przykład Celsius Network wyda własne portfele z wieloma aktywami, które pozwolą użytkownikom zarabiać na zdeponowanych kryptowalutach w tempie około 9% rocznie.

Jeśli jednak zalety oferowane przez Ethos Token są wystarczająco przekonujące, może przyciągnąć użytkowników. Zwłaszcza jeśli muszą dokonać wielu małych transakcji i jeśli platforma Ethos jest w stanie jakoś obniżyć ich opłaty transakcyjne.

Jednak w tym momencie to znowu jest niejasne. W każdym razie Ethos to projekt, na który warto zwrócić uwagę. Może mieć kilka interesujących funkcji, gdy portfel zostanie uruchomiony w najbliższej przyszłości.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me