Recenzja Everex (EVX): Projekt przekazów pieniężnych oparty na technologii Blockchain

Everex (EVX) to ciekawy projekt blockchain, który skupił się na przekazach pieniężnych i mikrofinansowaniu dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Projekt rozpoczął się w 2016 r. I odniósł coraz większe sukcesy w regionie Azji Południowo-Wschodniej. Zbudowany w oparciu o blockchain Ethereum, Everex ukończył spore ICO w 2017 roku, w którym wydali swój token narzędziowy EVX.

Jednak czy Everex naprawdę może konkurować z niektórymi z większych projektów blockchain przekazów pieniężnych?

W tej recenzji Everex spróbuję odpowiedzieć na to szczegółowe omówienie projektu, jego mapy drogowej technologii i rozwoju. Przyjrzę się również długoterminowym przypadkom użycia i możliwościom przyjęcia tokenów EVX.

Co to jest Everex?

Jak wspomniano powyżej, Everex to projekt blockchain zajmujący się płatnościami transgranicznymi, przeliczaniem walut i przekazami pieniężnymi. Zaczęło się od kolejnego projektu, który miał na celu zbankowanie osób nieposiadających rachunku bankowego, aw 2016 r. Przeprowadził udany pilotaż, który udowodnił skuteczność ich systemu przekazów pieniężnych, umożliwiając setkom birmańskich pracowników migrujących przelanie łącznie 850 000 THB z Tajlandii z powrotem do Mjanmy.

Od tego wstępnego pilotażu projekt rozszerzył swoją misję i obecnie koncentruje się na małych i średnich przedsiębiorstwach, ale nadal jest zaangażowany w świadczenie usług również dla osób fizycznych. Rozliczenia transakcji transgranicznych w czasie rzeczywistym oraz bezpieczeństwo z poziomu blockchain to dwa mocne strony projektu.

Everex działa na blockchainie Ethereum i działa poprzez tworzenie różnych stablecoinów powiązanych z wartością odpowiednich walut fiducjarnych. Dzięki temu osoby fizyczne i MŚP mogą łatwo i szybko przesyłać pieniądze w kraju i na całym świecie.

Według założyciela Everex, Alexi Lane:

platforma może zdigitalizować dowolne aktywa w łańcuchu blokowym Ethereum, aby ułatwić globalne przekazy pieniężne, wymianę walut i rynki kapitałowe peer to peer

Przypadki użycia Everex

Everex twierdzi, że zamierza poprawić globalne przekazy pieniężne, które, jak twierdzi, są obecnie przedmiotem wielu problemów. Te problemy obejmują duże opóźnienia dla odbiorców, wysokie opłaty i długie kolejki w kantorach wymiany walut. Sieć Everex pozwoli użytkownikom bez wysiłku uniknąć wszystkich tych problemów.

Korzyści Everex

Korzyści z Everex

Jedną z grup, która jest szczególnie podatna na negatywny wpływ obecnego globalnego systemu przekazów pieniężnych, są pracownicy migrujący i emigranci. Obie grupy płacą wygórowane opłaty i zbyt długo czekają na otrzymanie środków z zagranicy. To są osoby, które mogą odnieść największe korzyści z sieci Everex.

Ekspaci i pracownicy migrujący nie są jedynymi, którzy mogą skorzystać na ulepszonym globalnym systemie przekazów pieniężnych. MŚP odniosą korzyści, ponieważ otrzymają płatności za faktury niemal natychmiast. A brokerzy walutowi zauważą, że wpłaty i wypłaty będą przetwarzane szybciej przy niższych opłatach.

Everex w pracy

Każdy może wejść do banku lub centrum wymiany walut, aby wymienić gotówkę na równowartość stabilnej „e-gotówki”. Everex będzie mógł wydawać eUSD, eEUR, eJPY i wersje cyfrowe dowolnej waluty fiducjarnej. Każda jednostka będzie wymienna w stosunku 1: 1 na walutę fiducjarną. Czyli 1 eUSD = 1 USD.

Firmy mogą również uzyskać dostęp do sieci Everex, aby tworzyć własne wymiany walut i przelewy.

W każdym przypadku cyfrowe odpowiedniki będą natychmiast dostępne i mogą być natychmiast przeniesione w dowolne miejsce na świecie. Ponieważ portfele można zainstalować na dowolnym komputerze lub smartfonie, użytkownicy mają dostęp do swoich funduszy, nawet gdy są w drodze.

Everex eFiat Ecosystem

Everex Przepływ transakcji z ekosystemem eFiat. Zdjęcie za pośrednictwem Biały papier

Everex będzie również mógł oferować mikrokredyty, z silnikiem sztucznej inteligencji określającym ryzyko kredytowe na podstawie historii indywidualnego użytkownika.

Ponieważ waluty elektroniczne są tworzone tylko wtedy, gdy waluta fiducjarna jest zdeponowana i spalona, ​​gdy waluta fiducjarna jest wycofywana, nigdy nie ma kwestii, czy jest wystarczająca ilość waluty fiducjarnej, aby pokryć e-walutę. Wszystkie zdeponowane środki są przechowywane na publicznie przejrzystym rachunku powierniczym strony trzeciej.

Podstawą funkcjonalności jest globalna sieć partnerów, którzy będą pełnić rolę punktów wymiany, umożliwiając użytkownikom dowolne przełączanie się między walutą fiat a kryptowalutą. Everex wierzy, że ten system na zawsze zmieni globalny system przekazów pieniężnych.

Portfel Everex

Jednym z pierwszych produktów wydanych przez Everex był portfel Everex. Został wydany w 2016 roku i jest portfelem mobilnym dostępnym na Androida, a wkrótce pojawi się wersja na iOS. Istnieje również internetowa usługa wymiany danych dostępna pod adresem Everex.cash.

Interfejs użytkownika aplikacji Everex

Everex Przepływ transakcji z ekosystemem eFiat. Zdjęcie za pośrednictwem PlayStore

Everex stworzył również inne platformy i aplikacje Ethereum, które są dostępne dla każdego. Obejmuje to przeglądarkę tokenów Ethereum na Ethplorer.io oraz aplikację, która zapewnia przechowywanie rekordów blockchain, dowód istnienia i aeon linki o nazwie Chainy.

Początkowa dystrybucja portfela była przeznaczona dla klientów z Tajlandii, ale od tego czasu portfel został przetłumaczony i jest dostępny na całym świecie.

Funkcje Everex

Everex oferuje szereg podstawowych funkcji, z których niektóre już omówiliśmy powyżej. Podstawowe cechy sieci są następujące:

  • Szybkie wpłaty: Użytkownicy mogą wpłacać pieniądze i zamieniać je na stablecoiny jednym kliknięciem przycisku.
  • Szybkie wypłaty: Użytkownicy mogą wypłacać środki w swojej lokalnej walucie u dowolnego uczestniczącego dostawcy na całym świecie. Everex udostępni również wypłaty w kantorach i bankomatach na całym świecie.
  • Depozyt cyfrowy: Płatności można przesyłać za pomocą jednorazowego kodu PIN. Odbiorcy mogą odblokować środki tylko wtedy, gdy nadawca dostarczy im kod PIN.
  • Transfery: Pieniądze można wysłać w dowolnym miejscu, nawet na własne konto bankowe, natychmiast.
  • Płatności międzynarodowe: Użytkownicy mogą płacić dostawcom lub usługodawcom w dowolnym miejscu na świecie, natychmiast, jednym kliknięciem przycisku.

Dlaczego Everex jest potrzebny

Platforma Everex jest przydatna dla osób fizycznych, małych i średnich firm, a nawet większych korporacji. Każdy, kto może skorzystać z natychmiastowych, niedrogich międzynarodowych przekazów pieniężnych, może skorzystać z Everex. Założyciele i programiści w Everex stworzyli platformę, która jest szczególnie przydatna dla następujących czterech grup:

  • Osoby nie posiadające rachunku bankowego i osoby nieposiadające rachunku bankowego: Na świecie jest ponad 2 miliardy ludzi, którzy nie mają podstawowego konta bankowego. Niektórzy nie mogą uzyskać konta, ponieważ nie mają osobistego identyfikatora, inni są fizycznie zbyt daleko od instytucji finansowej, a jeszcze inni nie mają niezbędnej infrastruktury komunikacyjnej na swoim terenie. Everex pracuje nad świadczeniem usług bankowych, przekazów pieniężnych, mikrofinansowania i mikrokredytów dla tej grupy osób.
  • Pracownicy migrujący: Na świecie są dziesiątki milionów pracowników migrujących i wszyscy mogą skorzystać z tanich, szybkich i łatwych przekazów pieniężnych z powrotem do swoich krajów pochodzenia.
  • Emigranci i turyści: Ci, którzy mieszkają i podróżują za granicę, są nękani przez wysokie opłaty za wymianę przy wymianie walut fiducjarnych na lokalne waluty. Korzystając z Everex, mogą zamienić swoją walutę krajową na walutę cyfrową i wypłacić ją przy minimalnych opłatach w dowolnym miejscu na świecie.
  • Organizacje pozarządowe i organizacje pomocowe: Everex może ułatwić organizacjom świadczącym usługi pomocowe przenoszenie funduszy do i z krajów rozwijających się, a także sprawić, że takie transakcje będą publicznie widoczne i poddawane audytowi.

Zespół Everex & Doradcy

Zespołowi Everex kieruje współzałożyciel i dyrektor generalny Alexi Lane, który jest seryjnym przedsiębiorcą z ponad 15-letnim doświadczeniem na rynku usług finansowych, płatności i usług kapitałowych. Jest absolwentem University of Tennesse i pracował w takich firmach, jak Morgan Stanley i Wealth Strategies group.

Członkowie zespołu Everex

Niektórzy członkowie zespołu Everex

Drugi współzałożyciel, Alexander Kakunov, pełni funkcję CTO w Everex. Ma ponad 15-letnie doświadczenie w projektowaniu oprogramowania na poziomie korporacyjnym oraz trzyletnie doświadczenie w tworzeniu aplikacji opartych na blockchain. Warto jednak zauważyć, że profil Aleksandra został usunięty ze strony głównej projektu, podczas gdy jego linkedin wciąż wymienia swoje stanowisko.

W projekcie Everex jest również dwóch doradców, a są to Kirill Gourov i Faisal Khan. Kirill jest menedżerem portfela i szefem badań w Full Node Capital i był dość aktywny w dziedzinie blockchain i kryptowalut. Doradzał wielu startupom i instytucjom finansowym w branży.

Faisal ma nieco inne doświadczenie, ponieważ jest gospodarzem talkshow i współautorem Quora. Mimo to konsultował szereg innych projektów z obszaru bankowości i płatności transgranicznych.

Token EVX

Everex utrzymał swoje ICO w sierpniu 2017 r., Zbierając 26,7 miliona, sprzedając tokeny EVX po 2,10 USD za sztukę. Łączna podaż wynosi 25 milionów tokenów EVX i 22,4 miliona tokenów w obiegu. Całkowita podaż monet jest stała, więc nie zobaczysz żadnej inflacji monet.

Po ICO cena EVX spadła, odbijając się od zaledwie 1 dolara do 1,85 dolara, aż w grudniu 2017 r. Osiągnęła rekordowy poziom 7,36 dolara 8 stycznia 2018 r. Moneta spadała wraz z szerszym rynkiem w 2018 r., Osiągając najniższy poziom 0,179642 USD 14 grudnia 2018 r.

Token odbił się i spędził pierwszy kwartał 2019 roku, handlując między 0,20 USD a 0,25 USD, a następnie wzrósł w dniach 25 i 26 marca po wiadomościach, że otrzymał zgodę na rozpoczęcie wdrażania klientów w USA. obecna cena 0,983440 USD w dniu 9 kwietnia 2019 r.

Binance EVX

Zarejestruj się na Binance i kup tokeny EVX

Jako token ERC-20, EVX można przechowywać w dowolnym portfelu zgodnym z ERC-20, takim jak Metamask i MyEtherWallet. Jeśli jednak chcesz odblokować wszystkie funkcje sieci Everex, będziesz musiał skorzystać z natywnego portfela Everex.

Jeśli chcesz kupić tokeny EVX, Binance ma największy wolumen obrotu z ponad 90% udziałem w rynku. Istnieje kilka innych giełd oferujących token, w tym BX Thailand, Huobi Global i HitBTC.

Chociaż istnieje dobra płynność dla EVX, jego zależność od wolumenu jednej giełdy może w pewnym momencie stanowić problem (co wielu traderów będzie musiało wziąć pod uwagę). Token jest również dość zmienny w porównaniu z innymi monetami o podobnych limitach rynkowych.

Społeczność Everex & Marketing

Analizując potencjał wzrostu projektu w perspektywie średnio- i długoterminowej, ważne jest, aby ocenić wielkość i entuzjazm społeczności. Szeroka i zaangażowana społeczność zwolenników może pomóc w rozpowszechnianiu wiedzy na temat projektu i zwiększeniu wykorzystania EVX.

Everex ma standardowe konta społecznościowe na obu Facebook i Świergot. Pierwszy z nich ma ponad 7 tysięcy polubień, a drugiego 17 tysięcy obserwujących. Wydaje się, że są dość aktywni na tych platformach i regularnie informują swoich obserwujących o najnowszych wydarzeniach / wydarzeniach.

Ponadto projekt ma aktywny kanał Telegram z nieco ponad 5 tys. Członków. Pozwoli to członkom zaangażować się w bardziej ożywioną debatę wokół projektu. Wreszcie niedawno uruchomili również plik oficjalny blog gdzie publikują pewne aktualizacje istotne dla społeczności.

Everex kontra Ripple

Chociaż zarówno Everex, jak i Ripple (XRP) są rozwiązaniami płatniczymi, różnią się one na tyle, że można je uznać za uzupełniające się, a nie konkurencyjne.

Everex kontra Ripple

Różnice między Everex & Marszczyć

Tam, gdzie Everex pracuje nad zwiększeniem integracji finansowej, głównie dla osób fizycznych i MŚP, Ripple koncentruje się na transakcjach między przedsiębiorstwami i obsługuje głównie duże banki jako swoich klientów. Jest też technologia stablecoin, która jest podstawą platformy Everex, ale nie istnieje w technologii Ripple.

Wniosek

Everex ma długą historię związaną z projektem blockchain, a ich niedawna zgoda na dodanie klientów z USA wydaje się być na dobrej drodze. Niedawno otrzymali również zgodę Tajlandii i Mjanmy na wdrożenie technologii do międzynarodowych przekazów pieniężnych między tymi dwoma krajami.

Oczywiście wiele osób, które zainwestowało w ten projekt, ma nadzieję, że ta dodatkowa adaptacja może zwiększyć cenę EVX. Rzeczywiście, jeśli spojrzeć na ogromny wzrost wolumenu obrotów w ostatnim czasie, a także niewielki wzrost cen, wydaje się, że pesymizm rynkowy zmienił róg..

Więc powinieneś rozważyć EVX?

Cóż, zdecydowanie zachęciłbym cię do przeprowadzenia własnych badań (DYOR) ale wydaje się, że projekt robi duże postępy. Zdecydowanie istnieje zapotrzebowanie na niedrogie rozwiązania w zakresie przekazów pieniężnych, a Everex zapewnia solidną alternatywę.

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami z projektu, miej ich na oku blog.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Zastrzeżenie: są to opinie autora i nie powinny być traktowane jako porady inwestycyjne. Czytelnicy powinni przeprowadzić własne badania.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me