Recenzja Groestlcoin: natychmiastowa i prywatna kryptowaluta transakcyjna

Groestlcoin (GRS) to dość dziwnie brzmiąca kryptowaluta, która ostatnio cieszy się sporym zainteresowaniem.

Został uruchomiony w marcu 2014 roku jako moneta potwierdzająca pracę, podobnie jak Bitcoin i podobnie jak Bitcoin został stworzony jako kryptowaluta płatnicza i transakcyjna. Ma prawie zerowe opłaty, jest półanonimowa i jest jedną z niewielu monet, które pozostają odporne na ASIC.

Czy jednak moneta może konkurować z niektórymi z nowszych rywali?

W tej recenzji Groestlcoin dam ci wszystko, co musisz wiedzieć o technologii projektu, rozwoju i wydobywaniu. Przyjrzę się również długoterminowemu potencjałowi wzrostu tokena GRS i temu, czy mógłby on rozwinąć szersze przypadki użycia i adopcję.

Technologia Groestlcoin

Groestlcoin została stworzona wyłącznie jako kryptowaluta płatności peer-to-peer (P2P), podobnie jak Bitcoin i Litecoin. To powiedziawszy, ma kilka unikalnych atrybutów, które odróżniają go od Bitcoin i Litecoin.

Ze względu na te unikalne cechy Groestlcoin był w stanie osiągnąć kilka ważnych „nowości” w ekosystemie kryptowalut. Była to pierwsza moneta, która wdrożyła Segregated Witness, a także pierwsza dokonała transakcji Lightning Network w sieci głównej. Dzieje się tak częściowo dlatego, że zespół programistów Groestlcoin był aktywny i ciężko pracował od pierwszego dnia, publikując najważniejsze aktualizacje programistyczne co 3 miesiące, jak w zegarku.

Groestlcoin w porównaniu z innymi

Porównanie Groestlcoin. Zdjęcie za pośrednictwem docroid

Twórcy stworzyli również portfel o nazwie Samourai, który umożliwia anonimowe transakcje Groestlcoin. Portfel został utworzony z obsługą Tor i VPN, nie przetwarza adresów i ma wbudowane szyfrowanie AES-256. Aplikacja mobilna ma również tryb ukrycia, który powoduje jej zniknięcie z listy aplikacji telefonu, programu uruchamiającego i ekranu głównego.

Oprócz portfela Samourai znajdziesz portfel na prawie każdą platformę, jaką chcesz. Istnieją portfele na komputery stacjonarne dla systemów Windows, Linux i OSX. Istnieją portfele mobilne na Androida, iOS i Blackberry. Są też portfele internetowe i portfele ChromeOS. Dla tych, którzy lubią używać tego samego portfela na kilku platformach, jest portfel GroeslPay.


Groestlcoin jest również bardzo dumny z faktu, że jego transakcje są prawie bezpłatne. Możesz wysłać 10000 GRS, a koszt będzie znacznie mniejszy niż grosz (w rzeczywistości 0,00007 USD do 0,0003 USD). Koszt transakcji różni się w zależności od używanego portfela, a najtańsze transakcje pochodzą z Portfel Core Groestlcoin.

Groestlcoin Mining

Jeśli chodzi o algorytm haszowania, moneta korzysta z algorytmu wydobywczego Grøstl-512, od którego pochodzi jej nazwa. Jest to mniej złożony algorytm niż SHA-256 Bitcoina. Oznacza to, że nadal można go wydobywać na procesorach graficznych, co ułatwia domowym górnikom.

Groestlcoin używa dwóch rund czystego Grøstl-512, co czyni go odpornym na ASIC. Obecnie nie ma ASIC, które są w produkcji, aby go wydobyć. Oprócz korzyści, jakie ma to dla górników GPU, oznacza to również, że moneta jest stosunkowo bardziej zdecentralizowana niż jej większy kuzyn Bitcoin.

Programiści Groestlcoin stworzyli również uproszczone oprogramowanie do wydobywania, które ułatwia społeczności wydobywanie GRS z ich procesorem / GPU. To jest Groestlcoin easyminer który został zakodowany od podstaw i ma wiele przydatnych funkcji. Możesz postępować zgodnie z tymi instrukcjami, jeśli chcesz skonfigurować oprogramowanie na swoim komputerze.

Groestlcoin Easyminer

Groestlcoin rozpoczął się od nagrody za wydobycie w wysokości 512 GRS za blok, z obniżeniem o połowę co tydzień. To zmniejszenie o połowę miało miejsce, dopóki nagroda za blok nie osiągnęła 5 GRS na blok, czyli tam, gdzie jest teraz i gdzie pozostanie, dopóki wszystkie GRS nie zostaną odkryte.

Maksymalna podaż wynosi 105 milionów GRS, a do tej pory w obiegu znajduje się nieco ponad 72 miliony. Groestlcoin ma bloki 1 MB i czasy bloków wynoszące zaledwie 1 minutę. Daje to 80 transakcji na sekundę, a programiści zapowiedzieli, że zwiększą rozmiar bloku, jeśli potrzeba więcej transakcji na sekundę.

Członkowie drużyny

Groestlcoin został uruchomiony 22 marca 2014 r. Przez anonimowego programistę o nazwie użytkownika Gruve_P na forum Bitcointalk. Od tego czasu zespół rozrósł się i liczy ponad 20 oddanych osób z całego świata. Członkowie zespołu pozostają anonimowi, a większość podaje tylko swoje imię i kraj pochodzenia.

Groestlcoin Team

Niektórzy z anonimowych członków zespołu Groestlcoin

Chociaż może to podnieść czerwoną flagę dla niektórych projektów kryptowalut, tak się nie stało w przypadku zespołu Groestlcoin. Fakt, że konsekwentnie publikują aktualizacje co trzy miesiące, dał zespołowi akceptację i zaufanie społeczności kryptowalut.

To poświęcenie pozwoliło również Groestlcoin być pierwszym, który wdrożył SegWit i pierwszym, który przeprowadził transakcję mainnet w sieci Lightning Network. W przyszłości można się spodziewać szybszych i bardziej imponujących zmian.

Społeczność Groestlcoin

Zaangażowanie społeczności jest często potężnym składnikiem przyjęcia kryptowaluty.

Groestlcoin jest dość aktywny i zaangażowany. Na przykład pojawiło się wiele wezwań do rebrandingu, ponieważ społeczność nie uważa, że ​​kryptowaluta o tak dziwnej nazwie może cieszyć się powszechnym przyjęciem, ale jak dotąd nie wygląda na to, aby jakakolwiek zmiana nazwy nadeszła.

Przyglądając się bliżej wielkości tej społeczności, jest ich ponad 38 000 Obserwatorzy na Twitterze, co nie jest złe i ponad 8000 polubień strony na Facebooku, co od tego czasu jest dość duże jak na projekt kryptograficzny Facebook tak naprawdę nie jest platformą do śledzenia kryptowaluty.

Platformą służącą do śledzenia kryptowaluty jest Reddit, a entuzjazm dla Groestlcoin można zobaczyć, patrząc na sub-Reddit dla projektu, ponieważ ma ponad 100 000 obserwujących. Codziennie pojawiają się posty i mnóstwo komentarzy, aw każdej chwili w Internecie będzie kilka tysięcy obserwujących.

Token GRS

Nic dziwnego, biorąc pod uwagę rynki kryptowalut, cena GRS od czasu wprowadzenia go na rynek w 2014 r. Utrzymuje się na wysokim poziomie. W rzeczywistości, w obszarze znanym ze zmienności, GRS jest znacznie bardziej zmienny niż większość kryptowalut.

We wczesnych latach wszystko było dość spokojne, a cena jednego GRS wahała się między 0,002 a 0,003 USD do początku 2017 r. Wtedy właśnie pojawiła się moneta i zmienność stała się normą.

Binance GRS

Zarejestruj się na Binance i kup tokeny GRS

Od początku 2017 r. Do 13 lipca cena spadła z 0,001 USD do 0,41 USD przed załamaniem. W ciągu następnych trzech miesięcy cena systematycznie spadała, osiągając 0,08 USD do 22 października. A potem znowu wzrosła, osiągając 0,85 USD w zaledwie 9 dni! Ten skok nastąpił, gdy inwestorzy kryptowalut zaczęli coraz bardziej interesować się monetami odpornymi na ASIC.

Cena spadła nieznacznie w listopadzie, ale potem została złapana przez gorączkę otaczającą kryptowaluty pod koniec 2017 roku, która doprowadziła ją do rekordowego poziomu 2,69 USD w dniu 21 grudnia 2017 r..

Podczas bessy na kryptowalutach w 2018 roku GRS utrzymywał się w dość dobrej kondycji, a nawet zyskał na wartości w kwietniu i maju. Jednak do lutego 2019 roku cena na krótko dotknęła poziomów poniżej 0,20 USD.

Niedawno cena odnotowuje kolejny skok, z 0,25 USD 10 marca 2019 r. Do 0,74 USD 11 marca 2019 r., Po tym, jak zespół Groestlcoin ogłosił wydanie karty debetowej GRS Mastercard, której można używać do zakupów lub wypłat w bankomatach. Cena szybko spadła z tych szczytów i od 17 marca 2019 roku wynosi 0,416770 USD.

Portfel GroestlPay

Funkcje i zalety portfela mobilnego GroestlPay. Wizerunek Źródło

Jak wspomniano wcześniej, portfel Samourai to świetne miejsce do przechowywania Groestlcoin, podobnie jak portfel GroestlPay. Jedną z największych zalet Groestlcoin jest to, że znajdziesz portfel na prawie każdą platformę, jaką chcesz.

Jeśli czujesz się gotowy na zakup GRS, możesz go znaleźć na Upbit, Binance i Bittrex, a płynność na tych giełdach jest dość znaczna. Jest również dostępny na wielu innych giełdach, ale wolumeny są na nich dość małe.

Oczywiście, jeśli masz przy sobie dość mocny komputer, zawsze możesz odpalić easyminer i rozpocząć haszowanie dla jakiegoś GRS. Nawet przy zwiększonej konkurencji programiści twierdzą, że wydobywanie GRS za pomocą procesora / GPU jest nadal opłacalne.

Rozwój

Jest jedna wielka praktyczna zasada, której możesz użyć, aby określić, ile pracy programistycznej jest wykonywane nad projektem. Ma to na celu przyjrzenie się repozytoriom GitHub projektu i sprawdzenie, ile kodu zostało przekazane.

Ponadto, biorąc pod uwagę, że Groestlcoin jest projektem open source, ich GitHub jest w pełni publiczny, co ułatwia społeczności przeglądanie kodu. Postanowiłem wskoczyć do ich repozytoriów i przyjrzeć się liczbie zatwierdzeń, które włożyli do repozytoriów core, electrum i lightning.

Repozytoria Groestlcoin

Zatwierdzenia w ciągu ostatnich 12 miesięcy dla wybranych repozytoriów

Jak widać powyżej, w tych repozytoriach była intensywna aktywność. To także tylko niewielki wybór z niezliczonych innych repozytoriów projektu. To więcej zatwierdzeń niż widzieliśmy w przypadku wielu nowszych monet, które zakończyły ICO w ciągu ostatnich 2 lat.

Dla porównania Groestlcoin stopnie 47 w zatwierdzeniach do podstawowego repozytorium w porównaniu z innymi projektami. To stawia je ponad innymi monetami prywatności, takimi jak Monero (XMR) i Zcash (ZEC).

A więc razem mamy do czynienia z bardzo aktywnym projektem, w którym odbywa się wiele prac rozwojowych. Jest to być może zrozumiałe w kontekście ich dość obszernej mapy drogowej.

Mapa drogowa

Zespół Groestlcoin utrzymuje ładną obszerny plan działania ze szczegółową listą funkcji i integracji, które mają zostać wdrożone. Na przykład poniżej przedstawiamy tylko niektóre z nadchodzących funkcji, które mają nadzieję udostępnić w tym roku.

Mapa drogowa Groestlcoin

Nadchodzące funkcje na 2019 rok

Nie jestem pewien, czy programiści będą w stanie dotrzymać tych terminów. Jeśli jednak chcesz przyjrzeć się aktualizacjom, które wprowadzili w ciągu ostatnich 5 lat, są one zasadniczo zgodne z harmonogramem harmonogramu.

Istnieje również wiele innych funkcji, które umieścili w swoim planie działania na 2019 rok, chociaż nie otrzymały one określonej osi czasu. Zespół ma również listę cech i funkcji, które umieścił na liście życzeń dotyczących rozwoju.

Niektóre z najbardziej interesujących z nich obejmują poufne transakcje, podpisy Schorra i atomowe swapy. Poufne transakcje zwiększą prywatność monety, podczas gdy podpisy Schnorra sprawią, że te transakcje będą bardziej wydajne. Atomowe swapy poza łańcuchem pozwolą Ci na wymianę GRS na inne monety, takie jak Bitcoin itp.

Wygląda więc na to, że w nadchodzącym roku możemy spodziewać się wielu rzeczy. Groestlcoin również dostarczył poręczny postęp w rozwoju strony, której możesz użyć do monitorowania etapów ukończenia różnych aktualizacji, o których wspomniałem powyżej.

Wniosek

Chociaż może nie znajdować się w 100 najlepszych kryptowalutach, Groestlcoin ma solidną historię rozwoju, a zespół pracuje nad ulepszeniem Bitcoin i stworzeniem lepszego systemu płatności peer-to-peer.

Dotychczasowe ulepszenia obejmują prawie bez opłat transakcje Groestlcoin, ciągłą odporność na ASIC i ciągły regularny rozwój, aby utrzymać kryptowalutę w czołówce rozwijającej się technologii blockchain.

Jedyną rzeczą, która prawdopodobnie powstrzymuje projekt, jest jego nazwa, która nie jest przyjazna dla użytkownika. Jeśli zespół zdecyduje się na zmianę marki i rozpoczęcie kampanii marketingowej, może to być właśnie to, czego potrzebuje projekt, aby katapulować go do 100 najlepszych kryptowalut.

Jest to szczególnie ważne, odkąd wypuścili swoją kartę debetową Mastercard, ponieważ tego rodzaju integracja z tradycyjnymi systemami finansowymi jest potrzebna do powszechnego przyjęcia. To tylko kolejny znak, że Groestlcoin jest pierwszym graczem.

Czas pokaże, czy uda im się wykorzystać przewagę.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map