Recenzja GXS Coin – napędzanie zdecentralizowanej gospodarki opartej na danych

Jedna moneta pnie się wyżej w kapitalizacji rynkowej, a podczas dotychczasowego spadku kryptowalut w 2018 r. Całkiem nieźle sobie radziła. Moneta, o której mówię, to moneta GXS firmy GXChain.

To interesujący publiczny łańcuch bloków, który jest tworzony w celu wspierania przechowywania i wymiany danych osobowych. W przeciwieństwie do obecnych aplikacji, które po prostu pobierają dane użytkownika, a następnie wykorzystują je do generowania zysków firmy, zespół GXChain przewiduje sposób, aby osoba fizyczna mogła zachować kontrolę nad własnymi danymi i móc na nich zarabiać cyfrowo.

W tym przeglądzie GXS Coin przyjrzymy się dogłębnie projektowi, w tym technologii, zespołowi i perspektywom na tokeny. Wskakujmy.

Wizja GXChain

Wielu z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, ile aplikacji i organizacji obecnie gromadzi i sprzedaje dane użytkowników. Nawet jeśli nie sprzedają danych bezpośrednio, wykorzystują je w sposób, który generuje zyski dla korporacji, ale pozostawia osobę fizyczną, prawdziwego właściciela tych danych, bez rekompensaty.

Do tej pory nie było możliwości, aby osoba fizyczna wygenerowała rekompensatę za własne dane. W rzeczywistości, gdy dane osobowe są rozrzucone tak daleko na tak wielu platformach, prawie niemożliwe staje się nawet zarządzanie własnymi danymi lub ustalenie, kto je posiada..

Problemy z danymi osobowymi

Problemy z danymi osobowymi. Źródło: GXchain stronie internetowej.

GXChain ma nadzieję rozwiązać te problemy, najpierw uzyskując zgodę użytkownika na gromadzenie i przechowywanie danych osobowych, a następnie umieszczając te dane w nieusuwalnym łańcuchu bloków. Dostęp do danych przechowywanych na blockchainie może być zarządzany za pomocą klucza prywatnego, który może być bezpiecznie wygenerowany i dostępny tylko dla właściciela danych, dając mu pełną kontrolę nad dystrybucją i wykorzystaniem własnych danych. Wzywa to zespół GXChain Blockcity, i omówię to bardziej szczegółowo w dalszej części tego artykułu.

GXChain stworzył ogólny system weryfikacji ID lub G-ID, który jest używany do weryfikacji każdej osoby i do wydawania unikalnego G-ID, który zabezpiecza dane użytkownika i zapobiega fałszowaniu danych od innych użytkowników. Wydobycie będzie odbywać się za pomocą unikalnego mechanizmu konsensusu Proof of Data, a użytkownicy będą mogli zbierać monety GXS, a także inne kryptowaluty.

Platforma będzie wyposażona w rynek peer-to-peer, aby ułatwić sprzedaż danych, handel i zakup aktywów cyfrowych i fizycznych. GXSChain obsługuje zdecentralizowane tworzenie aplikacji, w tym inteligentne kontrakty i blockchain jako usługę (BaaS), a także inne unikalne usługi.

GXChain stara się być siecią handlu danymi przyszłości, chroniącą dane użytkowników i prywatność, oferując jednocześnie ochronę praw autorskich i użyteczność. Oczywiste rzeczywiste aplikacje obejmują obecnie pożyczki konsumenckie, ubezpieczenia i bankowość, ale istnieje wiele innych sposobów wykorzystania łańcucha bloków i platformy, w tym do zastosowań medycznych, usług konsumenckich, a nawet rozrywki.

Zespół GXChain

Dyrektorem generalnym i założycielem GXChain jest Minqiang Huang, znany również jako Vincent, który od ponad 10 lat zajmuje się technologiami wymiany danych. Ma również doświadczenie z fintech i pracuje w przestrzeni blockchain od 2012 roku.

Członkowie zespołu GXChain

Członkowie zespołu GXChain

Wcześniej zajmował stanowisko CTO w Hakim Information Technology i Insigma Internet, a także ukończył Shandong University of Science and Technology z tytułem licencjata w dziedzinie informatyki, a następnie w Hong Kong Finance and Economics College z tytułem magistra zarządzania..

Współzałożycielem i wiceprezesem GXChain jest Goujun Tu, znany również jako Andy, który zajmował stanowisko kierownicze w trzech różnych firmach i spędził ostatnie 21 lat jako seryjny przedsiębiorca w dziedzinie bezpieczeństwa informacji i płatności.

Technologia GXChain

Istnieją trzy różne komponenty technologii stojącej za platformą GXChain. Każdy komponent jest przeznaczony dla innej grupy użytkowników, a zespół nazywa go modelem „CBD”, co oznacza Klient, Biznes, Programista.

Blockcity – składnik klienta

Blockcity to aplikacja mobilna na GXChain, która pomoże użytkownikom przejąć kontrolę i zarządzać ich danymi osobowymi. Pozwoli to na sprzedaż lub udostępnianie danych, a klientom będzie stanowić zachętę do wyrażania zgody na wykorzystanie ich danych oraz do weryfikacji ich tożsamości i informacji. Przy silnym nacisku na prywatność użytkownika nie ma buforowania danych użytkownika. Blockcity ma już populację ponad 2 milionów zweryfikowanych użytkowników.

Zdecentralizowany rynek danych – komponent biznesowy

Zdecentralizowany rynek danych jest alternatywą peer-to-peer dla tradycyjnego przesyłania danych. Obejmuje to handel za pośrednictwem stron trzecich lub podziemne transmisje danych. Ten zdecentralizowany projekt ma wiele zalet, w tym ochronę prywatności, obsługę anonimowości, dane w pamięci masowej i ochronę przed oszustwami.

Przegląd sieci GXChain

Przegląd sieci GXChain

Istnieje już kilka rzeczywistych aplikacji dla zdecentralizowanego rynku danych, w tym opieki zdrowotnej, ubezpieczeń, technologii fintech, pożyczek, logistyki, a nawet rządów. Rynek już działa i przyniósł ponad 10 milionów dolarów przychodu.

GXChain – komponent programisty

Blockchain GXChain obsługuje wiele różnych form rozwoju, w tym blockchain jako usługę, inteligentne kontrakty, szybkie logowanie, weryfikację KYC i ID oraz obsługę danych wielowymiarowych.

Przy prędkościach wynoszących już 100 000 transakcji na sekundę jest bardzo niewiele typów aplikacji, które wymagałyby większej szybkości transakcyjnej. GXChain obsługuje również wydawanie nowych zasobów lub typów tokenów, dzięki czemu jest podobny do Ethereum.

Sieć GXChain

Tokeny GXShares (GXS) zostały stworzone jako sposób zasilania GXChain. Zespół przyjmuje interesujące podejście, polegające na tym, że za każdym razem, gdy użytkownik wyda GXS na aplikację, usługę lub funkcję, te tokeny zostaną spalone, zmniejszając podaż w czasie. Zostało to wdrożone, aby uniknąć dewaluacji tokena w czasie.

Całkowita podaż tokenów GXS wynosi 100 000 000, a obecnie (sierpień 2018 r.) W obiegu znajduje się podaż 60 000 000 tokenów GXS.

Zamiast typowego Proof of Stake (PoS), w którym każdy może postawić monety, aby pomóc w walidacji transakcji, GXChain używa modelu Delegated Proof of Stake (DPoS). Model DPoS pozwala posiadaczom monet głosować na delegatów (zwanych również świadkami), którzy przeprowadzają walidację transakcji i utrzymują łańcuch bloków. Ci delegaci są nagradzani za swoje wysiłki większą liczbą monet GXS.

W przyszłości zespół GXChain powiedział, że będzie również dodawać wydobycie w Blockcity, ale na podstawie obecnego wyjaśnienia nie wygląda na to, że to wydobywanie będzie wspierać blockchain. Zamiast tego wydaje się wspierać użytkowników i zdecentralizowany rynek. Ten rodzaj wydobycia będzie oparty na Proof of Data (PoD).

Proof of Data (PoD) to innowacyjny mechanizm motywacyjny, którego pionierem był zespół GXChain. Użytkownicy mogą zarabiać na zasobach cyfrowych, autoryzując swoje dane. Mechanizm ten zachęca użytkowników do szerokiego i ciągłego autoryzowania swoich informacji. Można otrzymać więcej zasobów, im więcej rodzajów danych jest autoryzowanych.

Historia cen GXS

Token GXS był sprzedawany powyżej 5 USD, kiedy został wydany w czerwcu 2017 r., Ale wkrótce po tym, jak spadł poniżej 2 USD, tylko po to, by w sierpniu na krótko odbić powyżej 5 USD. Szybko spadł ponownie i był wymieniany od 1 do 2 USD do hossy od listopada do stycznia na kryptowalutach.

Historia cen tokena GXS

Historia cen tokena GXS. Źródło: Coinmarketcap

Najwyższy w historii token GXS wyniósł 10,38 USD w dniu 13 stycznia 2018 r. Od tego czasu token był sprzedawany w przedziale od 2,50 USD do 4,40 USD. Ten zakres utrzymał się nawet wtedy, gdy większość tokenów była stale niższa przez większość 2018 roku, co jest obiecującym znakiem dla przyszłości tokena GXS.

Zakup GXS

Najpierw potrzebujesz portfela do przechowywania GXS, a zespół GXChain utworzył plik portfel online, portfele na komputery stacjonarne na komputery Mac, Windows i Linux oraz portfele mobilne na Androida i iOS. Wszystkie są dostępne na stronie GXChain.

Podstawowym miejscem zakupu GXS jest giełda OEX.com, na której znajduje się prawie 90% wolumenu obrotu w GXS. Wszystkie te transakcje są dokonywane w chińskim juanie (CNY). Możesz również kupić GXS za BTC lub ETH na Huobi lub na giełdzie Binance. Istnieje również możliwość zakupu GXS z USD Tether od QBTC i Gate.io.

Partnerstwa GXChain

Jednym z powodów, aby wierzyć w sukces GXChain, jest rosnąca liczba strategicznych partnerstw, które nawiązał z różnymi chińskimi firmami.

Lista partnerów GXChain

Lista partnerów GXChain

Należą do nich China Mobile, państwowa firma telekomunikacyjna, która zapewnia usługi bezprzewodowe w całych Chinach kontynentalnych; China Unicom, kolejna państwowa firma telekomunikacyjna oferująca usługi bezprzewodowe w Chinach kontynentalnych; oraz China Unionpay, procesor płatności dla czterech głównych chińskich banków. Ponadto GXChain otrzymał finansowanie inwestycyjne od kilkunastu różnych chińskich agencji i funduszy inwestycyjnych.

Mapa drogowa GXChain

Nie ma oficjalnego planu działania, który został opublikowany przez GXChain. To powiedziawszy, wyraził zamiar kontynuowania rozwoju projektu, chociaż nie chce być ograniczany do określonego harmonogramu wydarzeń. Informuje jednak o postępach w sprawie Średni blog co tydzień. Przeglądając te aktualizacje, łatwo zauważyć, że zespół dokonał już wielu imponujących osiągnięć.

Jednym z ostatnich było uruchomienie platformy deweloperskiej GXChain w czerwcu ubiegłego roku. Ostatnio ekscytował się również fakt, że dyrektor generalny i założyciel GXChain Vincent Huang odbył kilka spotkań z Alibaba i otrzymał od nich zachęcające opinie..

Wniosek

Chociaż trudno jest znaleźć informacje o GXChain poza ich stroną internetową i blogiem Medium, sam projekt wydaje się całkiem solidny. Zwłaszcza jeśli myślisz, że jakakolwiek znacząca część ponad 1 miliarda chińskiej populacji w końcu skorzysta z platformy GXChain. To cała masa użytkowników i danych osobowych.

Obiecuje również, że partnerstwa będą tworzone przez GXChain i stabilność tokena w 2018 roku, kiedy większość kryptowalut systematycznie spadała. Może to wskazywać, że moneta będzie mocno rosnąć, gdy kryptowaluty się odbudują. Jest to również dobry wskaźnik wartości, jaką inwestorzy wnoszą do projektu i platformy.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem GX Chain

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me