Recenzja Hicky ICO: zdecentralizowane randki online w Blockchain

Jeśli chodzi o znajdowanie miłości swojego życia w Internecie, może przyjść na myśl wiele aplikacji. Możesz wypróbować Tindera, Bumble, Happn lub inny wariant.

Wszystko to jest dobre, jeśli chodzi o ustalony cel znalezienia partnera, ale wiąże się z kilkoma ważnymi zastrzeżeniami. Są to scentralizowane aplikacje, w których tworzenie i przechowywanie odbywa się na serwerach kontrolowanych przez daną firmę.

Dlaczego Twoje intymne rozmowy i preferencje seksualne powinny podlegać warunkom obowiązującym w jednej z tych witryn? Tutaj pojawia się Hicky jako aplikacja randkowa oparta na blockchain, która chce wstrząsnąć branżą randkową.

Hicky obecnie przechodzi ICO i przyjmuje wpłaty od inwestorów. Przyjrzymy się dogłębnie platformie, a także ICO i przedstawimy nasz pogląd na temat potencjalnych zwrotów dla inwestora.

Co to jest Hicky?

Hicky to aplikacja randkowa, która chce stworzyć zdecentralizowany ekosystem randkowy. Chcą spróbować pokonać wiele oszustw i chatbotów, które ludzie często napotykają w najnowszych aplikacjach randkowych.

Według oświadczenia firmy, aplikacja Hicky chce podnieść jakość interakcji i ma taki pogląd na obecne aplikacje randkowe:

Nie widząc tego, co jest na ekranie, kogoś, kto przesuwa palcem po Tinderze, można łatwo pomylić z kimś, kto strzela z procy. Obie wymagają mniej więcej takiej samej uwagi i obie dają mniej więcej taką samą satysfakcję

Hicky nie tylko tworzy aplikację, której można używać na blockchainie, ale także gromadzi fundusze na rozwój poprzez sprzedaż własnego natywnego tokena. Nadal trzeba ustalić, czy te tokeny mogą być postrzegane jako „tokeny użytkowe”.

Firma rozpoczęła zbiórkę funduszu ICO 14 lutego. Dla tych, którzy lubią randki, były to walentynki.

Kupidyn byłby dumny!

W przeciwieństwie do wielu innych ICO, które próbują zebrać duże fundusze bez posiadania produktu, o którym można by mówić, Hicky ma już działającą aplikację. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą zorientować się, w jaki sposób aplikacja będzie używana.

Jak działa Hicky

Hicky Overview Use

Hicky korzysta z technologii Blockchain, aby zbudować wysoce bezpieczną iw pełni zaufaną aplikację randkową. Jest to coś, z czym wiele innych aplikacji randkowych ma problemy, ponieważ muszą polegać na ręcznej weryfikacji, jeśli chcą pełnego uwierzytelnienia.

Chociaż aplikacja mobilna wygląda dość podobnie w UX do wielu innych, które są online, różni się znacznie pod względem dopasowania algorytmów do ludzi. Na przykład Hicky używa określonych „kategorii”. Pomaga to zawęzić wyszukiwanie tych użytkowników na platformie Hicky.

Innym problemem, z którym często spotykają się użytkownicy w dzisiejszych czasach, są fałszywe informacje lub przeinaczenia. Wiele osób często używa zwodniczych zdjęć, kłamie na swój temat lub, co gorsza, tworzy fałszywe profile.

W rzeczywistości jest to tak częste zjawisko w przypadku internetowych aplikacji randkowych, że mają nawet imię: Kocia ryba.

Aby usunąć suma z internetowego stawu randkowego, Hicky korzysta z zaawansowanych algorytmów, które mogą usunąć fałszywe profile. Są w stanie najskuteczniej dopasować Cię do prawdziwych użytkowników, którzy podali weryfikowalne informacje.

Nazwali nawet swoją sieć randkową jako zdecentralizowaną autonomiczną sieć randkową. Aby to opisać, wybrali dziwaczny akronim „DAD”. Dlatego jeśli użytkownicy mają jakiekolwiek spory na platformie, mogą je zabrać do DAD w celu arbitrażu w sposób autonomiczny.

Korzystanie z Hicky

Po pobraniu aplikacji będziesz musiał wykonać kilka kroków, aby utworzyć swój profil i zweryfikować siebie. Poniżej znajduje się kilka czynności, które należy wykonać, aby utworzyć swój profil.

Weryfikacja twarzy:

Podobnie jak w przypadku wielu innych internetowych aplikacji randkowych, będziesz musiał utworzyć swój profil i przesłać wszystkie swoje zdjęcia. Jednak po wykonaniu tej czynności aplikacja poprosi Cię o zrobienie selfie.

Będzie to używane do weryfikacji twarzy. Wymagają również jakiejś formy krajowego dokumentu tożsamości. Porównają obraz, który podałeś jako selfie, z obrazem w dokumencie tożsamości.

Weryfikacja głosowa

To coś naprawdę wyjątkowego dzięki platformie Hicky. Używają weryfikacji głosowej, aby upewnić się, że rzeczywiście istnieje osoba, która zakłada konto. Ma to na celu zapewnienie, że żadne boty ani oszuści nie zakładają kont z fałszywymi informacjami.

Przesuń palcem w lewo od prawej

W podobny sposób, jak w przypadku tradycyjnych aplikacji, użytkownicy podejmą następnie proces poszukiwania potencjalnych partnerów. Po znalezieniu kogoś, kto jest również zainteresowany rozmową z nimi, można rozpocząć rozmowę.

Te rozmowy nie są przechowywane w scentralizowanej bazie danych, ale są wysyłane bezpośrednio do danej osoby za pomocą wiadomości peer to peer. Będą również używać Protokół Whisper VS aby upewnić się, że te rozmowy są szyfrowane i bezpieczne.

Utrzymywanie ich uczciwych

Tutaj do gry wkracza token natywny. Gdy użytkownicy ustalą, że chcieliby pójść na randkę, mogą postawić swoje tokeny w funduszu zwanym „datą depozytu”. Będzie to odbywać się w tych inteligentnych kontraktach do zakończenia daty.

Gdy data minie i obaj użytkownicy będą z niej zadowoleni, otrzymają z powrotem tokeny i będą mogli kontynuować budowanie relacji. Z drugiej strony, jeśli wystąpi jakiś konflikt (brak okazywania lub niegrzeczne zachowanie), strona może złożyć skargę, a DAD wkroczy, aby go rozwiązać.

Korzyści z Hicky

Korzyści z Hicky

Istnieje wiele zalet, które Hicky ma w porównaniu z innymi uznanymi aplikacjami randkowymi. Najważniejsze z nich sprowadza się do sposobu, w jaki Twoje dane są przechowywane i wykorzystywane. Jest to również szczególnie istotne w przypadku najnowszych Rewelacje na Facebooku.

Kiedy przesyłasz swoje informacje do usługi takiej jak Tinder, wszystkie Twoje zdjęcia, informacje, wiadomości i preferencje dotyczące relacji są przechowywane na ich serwerach. Oznacza to, że są głównym celem hakera, który może ukraść te informacje. Przydarzyło się to wielu innym serwisom randkowym, w tym jednym z największych, Wyszukiwarka przyjaciół dla dorosłych.

Kolejną zaletą korzystania z aplikacji, która jest w stanie weryfikować informacje o użytkownikach, jest to, że zmniejsza ona szanse na fałszywe profile. Te fałszywe profile mogą być osobami, które chcą się z tobą spotkać w nikczemnych celach lub mogą to być oszuści, którzy chcą uzyskać od ciebie fundusze.

Dzięki algorytmom grupowania w Hicky użytkownicy są najskuteczniej dopasowywani do potencjalnych konkurentów. Jest mniej zniechęcających doświadczeń niż ludzie na innych platformach, takich jak Tinder i tym podobne.

Technologia na platformie Hicky

Hicky wykorzystuje technologię blockchain do prawidłowego uwierzytelniania informacji o użytkownikach i zapewnienia bezpieczeństwa ich danych. Gdy użytkownik utworzy profil, jego informacje będą przechowywane w łańcuchu bloków. Jest to niezmienny magazyn informacji o użytkownikach i nie można go zmienić.

Rzeczywiście, jest wiele osób, które zdają sobie sprawę z korzyści płynących z blockchain dla osobistych danych identyfikacyjnych. Firmy takie jak Civic.com już używają łańcucha bloków do przechowywania tych danych na potrzeby ważnych praktyk KYC.

Innymi zaletami ekosystemu blockchain jest to, że platforma nie ma centralnego organu, który określi kierunek, w jakim powinna podążać. Będzie ewoluować organicznie i rosnąć w zależności od ilości interakcji użytkownika z systemem zarządzanym przez czysty kod.

Co więcej, biorąc pod uwagę, że blockchain jest publiczną księgą z zapisem wszystkich transakcji, które na nim miały miejsce, jest on całkowicie przejrzysty. Programiści nie mają możliwości zmiany czegoś na platformie bez zauważenia tego przez osoby używające jej.

Możesz przeczytać więcej o technologii stojącej za Hicky w ich biały papier.

Przegląd zespołu Hicky

Projekt Hicky jest prowadzony przez Juliana Fuchsa, Patrcka Schwetlicka. Obaj mają duże doświadczenie w biznesach internetowych i cyfrowych start-upach. Mają również podobne wcześniejsze doświadczenia finansowe, obaj pracowali w bankowości.

Członkowie zespołu Hicky

Członkowie zespołu Hicky.

Chociaż zespół ma siedzibę w Berlinie, sama firma jest zarejestrowana na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. Mają też kilku naprawdę doświadczonych doradców, którzy pracowali w podobnych firmach. Na przykład mają Hermoine Way, który jest byłym szefem komunikacji w Tinder, a także Timothy Galebach, który jest współzałożycielem Blockmason.

Hicky Token (HKY)

Jak już wspomniano, Hicky jest obecnie w trakcie sprzedaży tokenów. Sprzedają tokeny ERC20 zwane tokenami Hicky (HKY). Poniżej kilka najważniejszych szczegółów dotyczących sprzedaży tokenów:

  • Żeton: HKY
  • Pre ICO: zakończone
  • ICO Crowd Sale: 14 lutego 2018 r. – 14 marca 2018 r
  • Cena w Crowdsale: 1 ETH: 7500 tokenów HKY
  • Typ tokena: ERC20
  • Platforma: Ethereum
  • Twardy limit: 36000 ETH
  • Czapka miękka: 3000 ETH

Potencjalne wyzwania i obawy

Chociaż projekt rzeczywiście oferuje interesujący zwrot z tradycyjnych aplikacji randkowych online, nadal jest to wysoce konkurencyjny rynek. Chociaż oferują korzyści wynikające z decentralizacji, nie jest od razu jasne, że ludzie przestawią się na alternatywę z tego powodu.

Trudno jest również zobaczyć, jak będzie używany token natywny poza zwykłym stakowaniem. Nie ma sensu nakładać kosztów finansowych na te randki za złe zachowanie, ale będzie musiało być więcej przypadków użycia, aby token mógł się docenić.

Wiele osób skomentowało także nachalne taktyki marketingowe ICO stosowane przez niektórych członków zespołu. Chociaż możemy zrozumieć irytację niektórych, wydaje się, że jest to obecnie dość powszechne w przestrzeni ICO. Zespół musi przekazać wiadomość.

Czy powinieneś wnieść swój wkład?

Koncepcja Hicky jest dość interesująca. Jeśli chodzi o randki online, zbyt często są ludzie, którzy mają nieprzyjemne doświadczenia. Aplikacje takie jak Tinder otrzymały w przeszłości sporo negatywnej opinii z powodu wielu błędów.

Koncepcja wykorzystania łańcucha bloków do decentralizacji naszego kojarzenia i zabezpieczania naszych danych jest myśleniem przyszłościowym. Ponadto upewnienie się, że osoba zakładająca konto jest zweryfikowana, stanowi dodatkową zachętę dla innych do dołączenia do platformy. Może to stworzyć pozytywną pętlę zwrotną dotyczącą przyjęcia.

Chociaż mogą pojawić się pewne pytania co do stopnia przyjęcia aplikacji, można mieć nadzieję, że zespół Hicky będzie miał kompleksową strategię marketingową. Aby token zyskał na wartości, ta adopcja jest kluczowa.

Czy powinieneś kupić tokeny Hicky?

Chociaż nie możemy udzielać porad inwestycyjnych, możemy powiedzieć, że projekt Hicky wydaje się być renomowany. Jeśli aplikacja jest w stanie uzyskać poziom adopcji, o którym twierdzi zespół, warto rozważyć tokeny. To do jednostki należy określenie, czy adopcja jest prawdopodobna.

Zastrzeżenie: są to opinie autorów i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjne

Obrazy za pośrednictwem Hicky.io

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me