Recenzja Huobi Exchange: Opłaty handlowe, funkcje i bezpieczeństwo w 2020 roku

>

Ta recenzja jest częścią serii recenzji wymiany kryptowalut. Oceniliśmy pięć ostatnich recenzji KuCoin, Kraken, Bittrex, Binance, i Coinbase Pro. Publikujemy recenzje każdej z najlepszych giełd, więc nie przegap żadnej z tych aktualizacji do dołączenie do naszej grupy Telegram.

W świecie kryptowalut pamięć jest krótkotrwała. Tydzień może wydawać się miesiącem, a miesiącem rokiem. Samo myślenie o głębi bessy w latach 2017-2019 przypomina wspomnienie starożytnej historii. Biorąc pod uwagę, że kiedy myślimy o tym, jak długo Huobi grał rolę słabszej wymiany supergwiazd, mamy ochotę powiedzieć, że minęły dziesięciolecia.

Chociaż nic w kryptowalutach nie istnieje od dziesięcioleci, nawet kilka krótkich lat wystarczy, aby uzyskać status OG. Huobi przetrwał prawdziwą kryptograficzną próbę czasu, po pojawieniu się online w erze dinozaurów, takich jak Mt. Gox w 2013 roku. Dobrze przeczytałeś, 2013. Filmy z YouTube’a z 2013 roku wyglądają jak stare filmy dokumentalne PBS nakręcone na taśmie 8 mm – więc zastanów się, jak wtedy wyglądało środowisko handlu bitcoinami.

Fakt, że większość każdego, kto wziął kryptowalutę w tamtych latach, został zmyty przez piaski czasu, mówi wiele o każdym, kto nie tylko wciąż stoi, ale także dobrze się rozwija. Huobi to właśnie taki rzadki przykład. Po przetrwaniu burzliwej natury kryptowalut rok po roku tylko po to, by zyskać siłę, skonsolidować zyski i zapewnić coraz bardziej satysfakcjonujące doświadczenie w wymianie, oznacza to, że Huobi jest mocno zakorzeniony i warty rozważenia.

Historia Huobi zaczyna się od Leona Li, byłego inżyniera Oracle, który w 2013 roku zdecydował, że to wystarczy i kupił domenę Huobi, zanim zaczął handlować BTC jeszcze w tym samym roku. Szybkie na nogach i gotowe do wykorzystania siły zdobywanej na wschodzącym rynku Bitcoin, inwestycje aniołów Huobi z ważnych miejsc, w tym legendarnej obecnie grupy Sequoia Capital.

Udowadniając, że zdobywanie udziałów w rynku takich jak Mt. Gox, Huobi miał ponad 4 miliardy dolarów obrotu trzy miesiące po uruchomieniu. Do 2014 r. Ponad czterokrotnie zwiększył swoje obroty i udowodnił, że Azja ma rzeczywistą potrzebę cyfrowej wymiany aktywów, która w końcu została zaspokojona.

Dla wielu bessy na kryptowalutach z lat 2014-2015 okazały się zbyt trudne. Wymiany takie jak Mt. Gox wpadł w kupę dramatu, podczas gdy inni nowicjusze walczyli ze znalezieniem odpowiedniej formuły, aby przyciągnąć inwestorów. W międzyczasie Huobi był zajęty wyprzedzaniem konkurencji. W 2016 r. Giełda odnotowała obrót w wysokości 247 miliardów dolarów – tak, dobrze to przeczytałeś – dając jej nieco ponad połowę udziału w światowym rynku wymiany aktywów cyfrowych.

Oczywiście kryptowaluty są niczym, jeśli nie nieprzewidywalne. Jeśli jesteś w branży wystarczająco długo, na pewno pamiętasz, kiedy Chiny, gdy lato kończyło się w 2017 roku, zrzuciły banhammer na giełdy kryptowalut. Jednym nagłym ruchem najbardziej zaludniony kraj na świecie zdecydował się wycofać z handlu kryptowalutami, co oznacza, że ​​giełdy chińskie, takie jak Huobi, musiały wstrzymać się i opracować plan b.

To właśnie wtedy wymiana przeniosła się do Singapuru i wydawała się być poddawana drobnym poszukiwaniom duszy. Do tego momentu Huobi zawsze skupiał się wyłącznie na rynku chińskim. Teraz, kiedy Chiny wyszły na jaw, musiały wymyślić się na nowo, jeśli miały przetrwać tę chwilę. W tym momencie Huobi zaczął globalizować swoją platformę, zaczynając od Japonii, Korei, Rosji i międzynarodowej wymiany głównej.

Jego wysiłki nie poszły na marne. Zespół Huobi wiedział, że ma zwycięską formułę – jego silnik transakcyjny był szybki, interfejs użytkownika był czysty i responsywny, a bezpieczeństwo wymiany jest optymalne. Problem polegał na tym, że publiczność spoza Azji miała niewielkie zaufanie do giełdy i nigdy nie dała jej szansy.

Sukces Binance prawdopodobnie przełożył się na otwarcie Huobi na międzynarodowy rynek. Binance, który początkowo był chińską giełdą, stał się tak popularny i zaufany, że inne chińskie giełdy zaczęły wydawać się mniej podejrzane. Rozpoznawalność marki Huobi wynikająca z przebywania w kosmosie przez tak długi czas z pewnością pomogła międzynarodowej publiczności. Ponadto wprowadzenie zarówno tokena Huobi, jak i ostatnio platformy Spotlight platformy IEO firmy Huobi, pomogło przyciągnąć uwagę wymiany bardziej niż kiedykolwiek wcześniej.

Renesans Huobi od czasu zagadki z 2017 roku został ostatecznie potwierdzony – pod koniec 2018 roku obroty giełdy wyniosły znacznie ponad 1 bilion dolarów, co zapewniło jej pozycję jednej z trzech największych giełd kryptowalut na świecie. Przez lata giełdy niemal bezkonkurencyjne rozwinęły się w rywalizacji z Binance o miano najlepszej na świecie platformy kryptograficznej. Jednak Huobi ma jedną główną przewagę nad resztą – od czasu swojego powstania Huobi nigdy nie przeszedł dużego włamania, jak prawie wszystkie inne giełdy.

Podsumowując, znakomita historia kryptowalut Huobi w połączeniu z najwyższymi ocenami bezpieczeństwa, prostym i eleganckim interfejsem użytkownika oraz opakowaniem zorientowanym na międzynarodowe rynki sprawia, że ​​jest to niezbędna wymiana dla dzisiejszego tradera kryptowalut. Z pewnością Huobi to coś więcej niż na pierwszy rzut oka, więc przyjrzyjmy się bliżej ofertom giełdy.

Otwarcie konta

Jak można się spodziewać, otwarcie konta w Huobi jest proste i proste. Jedyną rzeczą, na którą należy zwrócić szczególną uwagę na początku, jest to, której wersji Huobi potrzebujesz. To zależy od Twojego kraju zamieszkania. Dla większości odpowiedzią będzie międzynarodowa witryna Huobi, ale dla Amerykanów odpowiedzią jest Huobi US lub HBUS. Niezależnie od wybranej witryny, zawsze upewnij się, że adres internetowy jest prawidłowy dwukrotnie, a potem trzykrotnie, aby uniknąć wyłudzenia informacji.

Trzeba przyznać, że wybór odpowiedniej witryny Huobi może być nieco skomplikowany. Istnieją huobi.com, hbus.com, huobi.pro i hbg.com – która jest prawidłowa? Odpowiedź brzmi: wszystkie. Miejmy nadzieję, że zarządzanie Huobi usunie obecny nadmiar nazw domen, co również chroniłoby użytkowników przed logowaniem się do oszukańczych witryn.

Gdy znajdziesz się w wersji Huobi, która najlepiej pasuje do Twojego obywatelstwa, wszystko, co musisz zrobić, aby rozpocząć, to kliknąć przycisk „Zarejestruj się” w prawym górnym rogu. Spowoduje to wyświetlenie zwykłego monitu o podanie podstawowych informacji:

Po wprowadzeniu wymaganych informacji w skrzynce odbiorczej znajdziesz e-mail weryfikacyjny, który wymaga kliknięcia. Po zakończeniu zostaniesz odesłany z powrotem do Huobi, gdzie Twoje konto jest gotowe do działania. Kilka rzeczy, o których należy pamiętać, to osobiste bezpieczeństwo i wybór hasła, które jest solidne i łatwe do zapamiętania. OK – nie ma problemu – po skonfigurowaniu 2FA na swoim koncie i handlu hasłami, aby się chronić, jesteś gotowy do pracy.

Udaj się na rynki Huobi, a znajdziesz fajną funkcję, która jest świetna dla początkujących. Zasadniczo każdy sprawdzany zasób będzie miał dołączone schludne podsumowanie. Jak wygląda podaż monety, jaki jest jej cel – wszystko to szybko pokrywa firma Huobi, aby ułatwić zakupy kryptowalut z przewodnikiem. Oczywiście nadal powinieneś robić własne badania, ale posiadanie tych punktów orientacyjnych nie boli.

Funkcje i usługi

  • Ogromna różnorodność par handlowych – Dzięki Huobi prawie nigdy nie musisz dwukrotnie oglądać tego samego zasobu cyfrowego, jeśli nie chcesz. Dzieje się tak, ponieważ giełda oferuje imponującą gamę par handlowych, których prawdopodobnie nie znasz jako osoba z Zachodu. Wybór Huobi kładzie duży nacisk na projekty z Azji i jako taki jest zwykle pierwszym lądowaniem wielu obiecujących monet z Korei, Singapuru i Chin.

  • Obsługa klienta na miejscu – To szalone, jak szybko Huobi reaguje na roszczenia klientów. Kontaktowanie się z Huobi w sprawie problemów z kontem często oznacza, że ​​możesz spodziewać się odpowiedzi w ciągu godziny. Ten szybki czas reakcji stawia go znacznie wyżej niż jakakolwiek inna wymiana.

  • Fundusz ochrony użytkowników Huobi – Podobnie jak SAFU Binance, Huobi przenosi zyski do swojego funduszu ochrony użytkowników jako polisa ubezpieczeniowa przed włamaniami, kradzieżami i innymi nieprzewidzianymi zdarzeniami, które mają wpływ na portfele użytkowników. Jako klient jest to ogromny plus, ponieważ oznacza, że ​​możesz czuć się stosunkowo pewny, że jeśli coś pójdzie daleko poza twoją kontrolę, będziesz bezpieczny, a Huobi prawdopodobnie przywróci ci prawa.

  • Instytucjonalne konta handlowe – Jako jedna z największych giełd na świecie rok do roku, Huobi przyciąga uwagę inwestorów instytucjonalnych i kont na całym świecie. W związku z tym Huobi stworzył oddzielne stanowisko transakcyjne dla użytkowników instytucjonalnych i firmowych, które obejmuje zarówno transakcje OTC, jak i dark pool.

  • Handel instrumentami pochodnymi – Pod naciskiem innych głównych giełd, Huobi wprowadził również własne produkty pochodne zarówno dla rynków kontraktów futures, jak i swapów.

  • Handel marżą – Wraz z handlem instrumentami pochodnymi Huobi stał się również jednym z liderów oferujących wsparcie dla pożyczek Margin i C2C.

Opłaty

Huobi jest bardzo konkurencyjny, jeśli chodzi o opłaty handlowe, a to głównie dzięki mądrej decyzji o przejściu na rodzimą gospodarkę opartą na tokenach, podobną do KuCoin, Binance i Bibox. Huobi Token, w skrócie HT, daje użytkownikom prawo do obniżania opłat transakcyjnych o połowę, angażowania się w decyzje zarządcze dotyczące platformy i uczestniczenia w IEO.

Obniżka opłat na platformie za pomocą HT jest łatwa. Po prostu trzymaj HT w swoim portfelu i w panelu konfiguracji użytkownika wybierz opcję wykorzystania HT do opłat transakcyjnych. Teraz będziesz cieszyć się dużym rabatem w stosunku do standardowej opłaty, która wynosi:

  • Opłata producenta, 0,2%

  • Opłata za przyjęcie, 0,2%

Korzystając z HT, każda z tych opłat jest obniżana o połowę. Ponadto istnieją członkostwa VIP, które możesz zarezerwować, które zmniejszają te same opłaty do 65%.

Dobry i zły

Ogólnie rzecz biorąc, Huobi oferuje podwyższone doświadczenie w zakresie wymiany, które jest zgodne z jego wysoką reputacją jako jednej z najlepszych giełd kryptowalut. Nie jest łatwo zaimponować giełdom, ale Huobi robi dokładnie to dzięki natychmiastowej obsłudze klienta, szybkiemu i płynnemu interfejsowi użytkownika oraz bardzo bezpiecznej wymianie z mnóstwem opcji ochrony Twojego konta.

Jedyną rzeczą, która mi się nie podoba, jest to, że niektóre aspekty wymiany są dość zagmatwane. Nadmiar nazw domen i skomplikowana prezentacja członkostwa VIP na Huobi Token utrudnia przeanalizowanie, która opcja jest najlepsza. To dziwne, że Huobi w ogóle zawraca sobie głowę członkostwem VIP, skoro może po prostu wrzucić wszystkie te korzyści do posiadania HT na różnych poziomach (tak jak robi to Binance).

Pomimo tych niedociągnięć Huobi dostarcza produkty tam, gdzie to się liczy i daje nam dostęp do tokenów z rynku azjatyckiego, którymi inaczej nie czulibyśmy się komfortowo.

Ocena

Ocena łączna – 4,3

Huobi od lat jest światowym liderem giełd kryptowalut. Dzięki wyjątkowemu bezpieczeństwu, obsłudze klienta, wykazom aktywów i opłatom handlowym Huobi jest świetną opcją dla każdego poważnego handlowca kryptowalut.

Krewetki to bot handlowy i aplikacja do zarządzania portfelem. Połączenie twojego konta Huobi z Shrimpy odblokowuje wygodne funkcje handlowe, które mogą pomóc zautomatyzować twoją strategię kryptograficzną. Wypróbuj już dziś!

Śledź nas na Świergot i Facebook aby otrzymywać aktualizacje i zadawać pytania naszym niesamowitym, aktywnym społecznościom w witrynie Telegram & Niezgoda.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me