Recenzja Icon (ICX): Blockchain to „Hyperconnect” The World

Potocznie nazywany Ethereum Korei Południowej, ICON to ambitny projekt, który ma na celu „hiperłączenie świata”. Wiele się zmieniło od czasu naszego ostatniego objęła projekt.

W ciągu zaledwie kilku ostatnich miesięcy ICON w końcu ujawnił swój protokół interoperacyjności blockchain i dokonał wielu innych skoków w rozwoju. To znacznie zbliżyło projekt do stania się siecią, która łączy wszystkie łańcuchy bloków na całym świecie, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz kryptowaluty.

Niedawno ICON zaczął zwracać uwagę na tokenizację aktywów fizycznych, takich jak nieruchomości, w swoim łańcuchu blokowym. Chociaż rozwój ten niekoniecznie jest nowy lub przełomowy w dziedzinie kryptowalut, ICON ma jedną bardzo ważną rzecz, której większość innych projektów kryptowalut nie ma.

Ma wsparcie dziesiątek uznanych instytucji zarówno z sektora publicznego, jak i prywatnego, w tym przez sam rząd Korei Południowej. ICON ma również jeden z plików najwyższy potwierdzony transakcje na sekundę (TPS) dowolnego blockchaina kryptowaluty: ponad 9000.

Co to jest IKONA?

ICON to zdecentralizowana organizacja autonomiczna (DAO), która stara się połączyć każdy pojedynczy łańcuch bloków na świecie, niezależnie od jego konstrukcji lub mechanizmu konsensusu (np. Dowód stawki, dowód pracy itp.).

Ikona sieci

Wizualizacja sieci ICON. Zdjęcie za pośrednictwem Średni

Natywny łańcuch bloków ICON jest znany jako loopchain i może być pomyślany jako cyfrowy zestaw kluczy, który umożliwia podłączenie wielu łańcuchów bloków do jednego koncentratora zwanego Nexus, który umożliwia im komunikację między sobą. Uczestniczące łańcuchy bloków ostatecznie być w stanie wybijać zarówno zamienne, jak i niewymienialne tokeny wspierane przez token ICX ICON i / lub aktywa w świecie rzeczywistym.

ICON został stworzony przez Koreę Południową Grupa finansowa DAYLI, który został „zbudowany” przez koreańsko-amerykańskiego Min Kim. Kim jest także jednym ze współzałożycieli szwajcarskiej fundacji ICON, która „nadzoruje podstawowe działania projektu ICON, w tym promocję i rozwój protokołu ICON”.

Firma, która została inkubowana przez DAYLI Financial Group w celu stworzenia sieci ICON, to ICONLOOP, południowokoreańska firma programistyczna, która koncentruje się na przyjęciu pętli ICON i tworzy niestandardowe rozwiązania dla przedsiębiorstw publicznych i prywatnych, w tym rządu Korei Południowej.

Ikona pętli

ICONLOOP, firma rozwijająca sieć ICON. Zdjęcie za pośrednictwem IconLoop

Chociaż każdy programista może tworzyć zdecentralizowane aplikacje w pętli ICON, sieć ICON nie jest jeszcze open source. Prawie cały rozwój i utrzymanie łańcucha bloków jest wykonywane przez ICONLOOP pod nadzorem ICON Foundation. ICON Foundation wyobraża sobie świat składający się z cyfrowych narodów określonych przez łańcuchy bloków, w których posiadacze tokenów są obywatelami.

W związku z tym rozwój technologii identyfikacyjnych opartych na łańcuchu bloków, takich jak MyID i zdecentralizowany identyfikator (DID) to jeden z głównych filarów ICON. ICON również oferuje ICONick, pseudonim, którego można używać zamiast adresu portfela, aby ułatwić transfer środków między użytkownikami w sieci.

Jak działa ICON?

Jak można się domyślić, ICON to plik niezwykle skomplikowany protokół. Każdy jej element wymagałby dokładnego wyjaśnienia całego artykułu. Ze względu na czytelność (i rozsądek) omówimy następujące elementy, które tworzą rdzeń ICON Network: mechanizm konsensusu ICON, Incentive Scoring System (IISS) ICON, strukturę zarządzania ICON, ekosystem ICON Dapp i protokół transmisji Blockchain (BTP) ICON ), niedawno wydanej technologii, która oficjalnie umożliwia interoperacyjność blockchain.

Konsensus ICON

ICON używa mechanizmu konsensusu o nazwie Loop Fault Tolerance (LFT). Jest to zmodyfikowana wersja Bizantyjska tolerancja na błędy (BFT). Dla nieznających BFT obejmuje szereg węzłów, które weryfikują transakcje w łańcuchu bloków i generują nowe bloki.

Mechanizm konsensusu ikon

Techniczna wizualizacja mechanizmu konsensusu LFT ICON:. Zdjęcie za pośrednictwem Biały papier

Chociaż istnieje wiele różnych sposobów projektowania systemów BFT, jego podstawowymi funkcjami jest ochrona przed działaniami wszelkich złośliwych węzłów w sieci, a także umożliwienie jej kontynuowania działania w przypadku, gdy niektóre węzły nie mogą się komunikować. Od września 2019 roku ICON korzysta z delegowanego dowodu stawki (DPoS) do wybierania węzłów generujących bloki.

Konsensus będący podstawą ICON w znacznym stopniu pokrywa się ze strukturą zarządzania. Nie jest do końca jasne, którzy gracze w ramach struktury zarządzania są obecnie zaangażowani w generowanie i walidację bloków, zwłaszcza w kontekście ciągłego rozwoju ICON.

Z tego, co udało nam się zebrać, przedstawiciele publiczni (P-Reps) uruchamiają węzły, które generują bloki, węzły obywatelskie (C-Nodes) tworzą transakcje, a przedstawiciele obywateli (C-Reps) są weryfikatorami transakcji (więcej o tych kategoriach później) . Blok jest generowany mniej więcej co 2 sekundy, a opłaty transakcyjne w sieci ICON kosztują ułamek centa (około 0,01 ICX).

System punktacji motywacyjnej ICON (IISS)

IISS to metoda ICON zachęcająca użytkowników do współtworzenia sieci ICON. Użytkownicy sieci ICON nazywani są ICONistami. ICONistom mogą uczestniczyć na dwa sposoby: bezpośrednio lub pośrednio.

Bezpośredni wkład w sieć ICON obejmuje utworzenie zdecentralizowanej aplikacji (Dapp), uruchomienie węzła generującego bloki lub rozpoczęcie projektu rozszerzenia ekosystemu (EEP). Wkład pośredni obejmuje obstawianie i delegowanie ICX do ICONist, którzy bezpośrednio wnoszą wkład do sieci ICON (więcej na ten temat później).

Punktacja motywacyjna ikon

Techniczne wyjaśnienie dystrybucji nagród motywacyjnych w sieci ICON. Obraz za pośrednictwem Dokument techniczny

Dokument który ma na celu zapewnienie prostego przeglądu dokładnie tego, jak działa IISS, ma prawie 40 stron. Głównym wnioskiem jest to: nagrody za każdy wygenerowany blok nie są po prostu przekazywane węzłom, które je generują, ani stronom, które zatwierdzają transakcje.

Zamiast tego są wydawane ICONistom w sieci w zamian za I-Score, który uzyskali z bezpośredniego lub pośredniego wkładu w sieć. Możesz myśleć o I-Score jako o reputacji mierzonej numerycznie, którą można w dowolnym momencie sprzedać do skarbca ICON na tokeny ICX w tempie od 1000 I-Score do 1 ICX.

Ekosystem ICON Dapp

Chociaż ICONists nie mogą proponować zmian w podstawowym łańcuchu blokowym ICON, mogą zaproponować rozwój Dapps w sieci za pomocą czegoś, co nazywa się Program Dapp Booster. IKONista musi postawić co najmniej 500 ICX, aby złożyć propozycję i musi samodzielnie opracować Dapp.

Wszyscy ICONists w sieci mogą używać swoich postawionych ICX do głosowania na projekt. Co najmniej 10% wszystkich postawionych ICX musi wziąć udział w głosowaniu, w przeciwnym razie projekt zostanie odrzucony, a ICX postawiony przez ICONistę, który zaproponował Dapp, zostanie spalony.

Dapps na ikonie

Techniczne wyjaśnienie dystrybucji nagród motywacyjnych w sieci ICON. Obraz za pośrednictwem Biały papier

Zakładając, że ponad 10% postawionych ICX uczestniczyło w głosowaniu, 66% musi głosować za Dappem, w przeciwnym razie projekt zostanie ponownie odrzucony, ale tym razem bez spalenia początkowego pakietu 500+ ICX. Jeśli Dapp zostanie zatwierdzony do rozwoju, ICX postawiony przez wnioskodawcę zostaje zamrożony w inteligentnym kontrakcie.

Wnioskodawca ma następnie 90 dni na dostarczenie produktu do audytu i wdrożenia przez ICONLOOP. ICON ma nadzieję, że w końcu zaoferuje rodzaj „sklepu Dapp”, do którego każdy podłączony łańcuch bloków będzie mógł dołączyć i przesłać Dapps. W chwili pisania tego tekstu są kilkanaście aplikacji w sieci ICON związanej z reklamą, hazardem, podróżami, a nawet karaoke.

Struktura zarządzania ICON

Struktura zarządzania ICON jest dość złożona. Dzieje się tak, ponieważ musi zarządzać nie tylko samą siecią ICON, ale każdym dodatkowym łańcuchem bloków, który łączy się z Nexusem.

Łatwym sposobem na obejście tego problemu jest wyobrażenie sobie protokołu zarządzania ICON nie tylko jako mechanizmu głosowania, ale jako rodzaj cyfrowej instytucji z różnymi społecznościami, które wybierają przedstawicieli, gdzie każda społeczność odpowiada innemu blockchainowi podłączonemu do ICON Nexus. Możliwość głosowania na różnych przedstawicieli został wprowadzony w sierpniu / wrześniu ubiegłego roku, zmieniając ICON w DAO.

Zarządzanie ikonami

Wizualizacja struktury zarządzania ICON. Zdjęcie za pośrednictwem białej księgi

Węzły obywatelskie (C-Nodes) to użytkownicy dowolnego łańcucha bloków podłączonego do ICON Nexus. Wybierają przedstawicieli społeczności (C-Reps), którzy reprezentują interesy blockchaina, którego są częścią. Przedstawiciele publiczni (P-Reps) mogą być traktowani jako parlament sieci ICON.

To składa się 22 głównych P-Reps i 88 pomocniczych P-Reps, na które głosują użytkownicy w ramach ICON Network i jej różnych społeczności. 1 ICX liczy się za jeden głos, a P-Reps są głosowani mniej więcej co 24 godziny. 22 głównych przedstawicieli P może głosować nad 7 różnymi zmiennymi dotyczącymi zarządzania, w tym opłatami transakcyjnymi i nagrodami blokowymi.

ICON Blockchain Transmission Protocol (BTP)

Cytując ICON, „BTP (Blockchain Transmission Protocol) to standard, który zapewnia interoperacyjność heterogenicznych łańcuchów bloków, w tym łańcuchów bloków, które obejmują zupełnie inne modele konsensusu i algorytmy”.

Ikona BTP Blockchain

Wizualizacja protokołu współdziałania łańcucha bloków ICON, w którym przekaźnik jest punktem połączenia z pętlą ICON. Zdjęcie za pośrednictwem Średni

W przeciwieństwie do innej infrastruktury ICON, BTP jest zaskakująco łatwy do zrozumienia i zasadniczo składa się z 3 „wtyczek”, które inne łańcuchy bloków muszą włączyć do swojego kodu, aby komunikować się i uczestniczyć w sieci ICON. Są to centrum komunikatów BTP, weryfikator komunikatów BTP i program obsługi usługi BTP. Możesz przeczytać więcej na ten temat tutaj.

Czym jest kryptowaluta ICX?

Podczas gdy kryptowaluta ICON ICX została pierwotnie wydana jako token ERC-20 na łańcuchu blokowym Ethereum w 2017 r., Wszystkie tokeny zostały wyemigrowane w 2018 roku kiedy uruchomiono główną sieć ICON. Pamiętaj, że jeśli prześlesz swój ICX na adres ERC-20, utracisz go (wiele zasobów dotyczących ICON nadal odnotowuje go jako token ERC-20!).

ICX to kryptowaluta używana w pętli ICON dla wszystkich działań gospodarczych. Obejmują one obstawianie, uiszczanie opłat za inteligentne kontrakty i transakcje, nagradzanie użytkowników za udział w sieci ICON i ostatecznie zostaną wykorzystane do zwrotu wszelkich tokenów wydanych w sieci ICON..

ICON ICX ICO

Pierwsza oferta monet ICON (ICO) miała miejsce we wrześniu 2017 r. Nieco ponad 400 milionów ERC-20 ICX zostało sprzedanych po cenie około 11 centów USD za token. Należy zauważyć, że było to tylko 50% z początkowo wybitych 800 milionów ICX.

Alokacja ICO

Dystrybucja tokena ICX i wykorzystanie przez IKON funduszy ICO. Zdjęcie za pośrednictwem ICO Drops

Z pozostałych 400 milionów ICX 16% przekazano zespołowi, wczesnym współpracownikom i doradcom, 20% społeczności projektu i jego partnerom, a 14% Fundacji ICON. Kryptowaluta ICX nie ma limitu podaży.

Staking kryptowalut ICX

IKONA wprowadzono obstawianie do sieci pod koniec sierpnia 2019 r., kiedy rozpoczęła proces preselekcji dla przedstawicieli P. Do końca września 2019 r. Pomyślnie wybrano 22 głównych przedstawicieli P, cementując integrację obstawiania na ICON. Obstawianie odbywa się za pośrednictwem portfela ICONex firmy ICON i jest również dostępne z Ledger Nano X.

Zwroty stawek ICX

Szczegóły i kalkulator obstawiania ICX. Zdjęcie za pośrednictwem ICX Stakr

Nagrody za obstawianie dla ICX wahają się od 6% do 36% rocznie, w zależności od całkowitej kwoty postawionej stawki ICX, gdzie większa kwota postawionej stawki ICX odpowiada mniejszym rocznym zwrotom. W maju tego roku ICON Foundation ogłosiła LICX, nowy protokół, który ostatecznie pozwoli ICONistom na przesyłanie postawionych tokenów ICX w sieci i nadal otrzymywanie nagród za obstawianie.

Stakowanie nagród w sieci ICON nie są opłacane bezpośrednio w ICX, ale zamiast tego płacone w I-Score, który można natychmiast zamienić na ICX ze skarbca. Kiedy stawiasz ICX, twoje fundusze są zablokowane na okres zwany „Okresem odstawienia”, który może trwać od 5 do 20 dni.

Okres nierozstrzygnięcia ICX

Wykres okresu odstakowania ICX. Zdjęcie za pośrednictwem Papier IISS

Ten okres może być przedłużony w nieskończoność i podobnie zależy od ilości ICX postawionych w sieci (im mniej ICX jest postawione, tym dłużej musisz zablokować swoje fundusze). Obstawianie sieci ICX zasadniczo polega na głosowaniu na przedstawiciela P i jednoczesnym delegowaniu go do ICX, aby mogli głosować nad zmianami zmiennych zarządzania. Dokumentacja ICON nazywa ten delegowany dowód wkładu (DPC).

Jedną interesującą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę w przypadku obstawiania ICX, jest to, że jest to widoczne kilku doświadczonych palaczy jako niezawodne miejsce do kryptowalut HODL. Dzieje się tak, ponieważ cena ICX pozostaje stabilna i niska przez ostatnie kilka miesięcy (lub nawet lat, w zależności od twojej definicji stabilnej).

Ponieważ nagrody za obstawianie są wypłacane w ICX, oznacza to, że możesz mieć pewność, że uzyskasz stały zwrot w wartości USD, a jednocześnie będziesz dobrze przygotowany na nadchodzące rundy byków. Obecny roczny zwrot z obstawiania ICX wynosi około 13%.

Analiza cen ICX

ICX ma dość przewidywalną historię cen. Weszła na rynki kryptowalut pod koniec 2017 roku po cenie około 40 centów USD za monetę (4x jej cena ICO) i odnotowała spektakularny wzrost do prawie 13 USD na początku 2018 roku..

Historia cen ICX

Historia cen kryptowaluty ICX. Zdjęcie za pośrednictwem CoinMarketCap

W kolejnych miesiącach spadł do połowy początkowej ceny rynkowej i do końca 2019 r. Osiągnął poziom około 10 centów USD. Jednak cena wzrosła do prawie 50 centów w lutym 2020 r. I odbiła się w granicach 20-40 centów. Od tego czasu USD.

Notowania giełdowe ICX

ICX odnotował ogromną ekspansję par rynkowych od czasu, gdy ostatnio zajmowaliśmy się ICON. ICX jest teraz dostępny na wielu renomowanych giełdach, w tym Binance, OKEx, Kraken i Huobi. Płynność wydaje się być dość równomiernie rozłożona na 10 najlepszych par i giełd.

Binance ICX

Zarejestruj się na Binance i kup ICX

Dzienny wolumen obrotu jest również całkiem dobry, biorąc pod uwagę, że ICX jest kryptowalutą podlegającą opodatkowaniu. Od maja tego roku można również kupić ICX bezpośrednio z fiat za pomocą karty debetowej lub kredytowej za pośrednictwem Simplex.

Portfele kryptowalut ICX

Niestety, jeśli chcesz bezpiecznie przechowywać swoją kryptowalutę ICX, Twoje opcje są ograniczone. Jedynymi portfelami innych firm, które obsługują ICX, są Trust Wallet (mobilny) i portfel sprzętowy Ledger Nano X.

Portfel IconEx

Portfel ICON ICX, ICONex. Zdjęcie za pośrednictwem Icon Foundation

Fajne jest to, że możesz użyć tego ostatniego do obstawiania ICX. ICON oferuje własny natywny portfel o nazwie ICONex. Jest dostępny zarówno jako rozszerzenie Google Chrome, jak i jako aplikacja mobilna na urządzenia z systemem Android i iOS. Oba obsługują tyczenie ICX. Ciekawostka: możesz również przechowywać Ethereum na ICONex.

Mapa drogowa ICON

Pomimo ponurej ceny ICX, zespół programistów ICON ciężko pracował za kulisami. Fundacja ICON wykonała bardzo dobrą robotę, informując społeczność ICON o zmianach w mapach drogowych i osiągnięciach przez Medium.

Mapa drogowa ICON

Mapa drogowa 2020 dla sieci ICON. Zdjęcie za pośrednictwem Icon Blog

W lutym tego roku oni szczegółowy plan działania przez cały 2020 rok i od tego czasu dostarczamy comiesięczne aktualizacje. W lutowym poście zwrócono uwagę na cztery kluczowe „tematy”: ulepszenie sieci, ulepszenie oprogramowania typu open source, aktualizacje systemu zarządzania oraz wdrożenie BTP, a także łańcucha bocznego.

ICON Open Source Development

W marcu ICON zrobił mały krok w kierunku otwartego oprogramowania, pozwalając innej południowokoreańskiej firmie blockchain / fintech o nazwie VELIC przejąć rozwój ICONex i ICON Tracker. Przypomnijmy, że był to natywny portfel kryptowalut ICON.

Velic ICON

VELIC zostaje deweloperem w sieci ICON. Zdjęcie za pośrednictwem Icon Blog

Ten ostatni jest eksploratorem blockchain firmy ICON. Co dziwne, ICON Foundation zauważyła, że ​​ta zmiana została wdrożona przede wszystkim po to, aby ICONLOOP mógł bardziej skupić się na rozwoju i zastosowaniu innych technologii, takich jak MyID i DID.

Rozwój sieci ICON

Aby ulepszyć sieć ICON, w kwietniu zespół programistów ujawnił nowy konsensus mechanizm znany jako LFT2. Obecnie w fazie opracowywania można go po prostu rozumieć jako bardziej wydajną wersję aktualnego konsensusu ICON.

Ikona LFT2 Mechanizm

Techniczna wizualizacja mechanizmu konsensusu ICON LFT2. Zdjęcie za pośrednictwem Icon Blog

Po wdrożeniu zrobi trzy rzeczy: zwiększy TPS sieci ICON, poprawi wydajność inteligentnych kontraktów budowanych w sieci oraz zwiększy bezpieczeństwo sieci. Warto zauważyć, że LFT2 został audytowany przez KAIST, wiodący uniwersytet badawczy w Korei Południowej.

Rozwój zarządzania ICON

Aby poprawić zarządzanie, ICON przedstawił serię poprawek do swojego ekosystemu w kwietniu i maju. Dwa najbardziej godne uwagi to wprowadzenie Program delegacji P-Rep oraz zmiana mechanizmu dystrybucji nagród za blok.

Rozwój zarządzania ikonami

Zmiany w nagrodach blokowych ICON. Zdjęcie za pośrednictwem Icon Blog

Główną atrakcją programu delegacji P-Rep jest to, że ICON Foundation przekaże część funduszy skarbowych ICX stronom w sieci, które aktywnie uczestniczą w budowaniu społeczności, rozwoju sieci i / lub marketingu.

Blokuj nagrody zostały również zmienione tak, że nagroda uzyskana z każdego wygenerowanego bloku zostanie podzielona z 17,5% na 82,5% Weryfikator / Wyborca ​​zamiast poprzednich 36% do 65%. Zostało to zmienione, aby zachęcić wyborców do udziału w wyborach.

ICON BTP i rozwój sidechain

BTP zostało ujawnionie pod koniec maja i być może pamiętacie, że jego wewnętrzne funkcjonowanie zostało opisane wcześniej w tym artykule. Łańcuch boczny nie został jeszcze zaimplementowany, ale kilka szczegółów na jego temat zostało opublikowanych w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Będzie działać jako maszyna wirtualna zwana wirtualną maszyną Java (JVM), która zachęci programistów do tworzenia inteligentnych kontraktów.

Celem łańcucha bocznego jest zwiększenie skalowalności i umożliwienie pętli ICON skupienia się na interoperacyjności blockchain i przetwarzaniu transakcji. Chociaż łańcuch boczny będzie zasadniczo zależny od łańcucha głównego, łańcuch boczny będzie miał swój własny, unikalny model zarządzania i strukturę zachęt.

Przyszły rozwój ICON

Długoterminową mapę drogową ICON można znaleźć na Witryna internetowa Fundacji ICON i jest podzielony na 3 sekcje: Blockchain, Governance i Services. Obok każdego z nich znajduje się ikona, która wskazuje, czy została ukończona, czy jest obecnie optymalizowana, czy jest w trakcie badań, czy też w fazie rozwoju.

Mapa drogowa ikon

Mapa drogowa ikon. Zdjęcie za pośrednictwem Icon Foundation

Chociaż jest zbyt wiele kamieni milowych, aby je tutaj wymienić, być może najbardziej interesująca jest niedawna aktualizacja standardu niezmiennego tokena (NFT) o nazwie IRC-3, która została po raz pierwszy zaproponowana w 2018 roku. Odpowiednik tokenów ERC-721 Ethereum, IRC- 3 tokeny pozwolą użytkownikom tworzyć przedmioty kolekcjonerskie i ostatecznie tokenizować aktywa świata rzeczywistego w łańcuchu blokowym ICON.

Nasze podejście do ICON i ICX

ICON to z pewnością jeden z największych projektów w przestrzeni kryptowalut. Chociaż różne zespoły i osoby stojące za siecią ICON są naprawdę uzasadnione, prawie niezgłębiony zakres projektu sprawia, że ​​naprawdę trudno jest wyjaśnić, a nawet nadążyć za.

Przegląd sieci ikon

ICON w skrócie. Zdjęcie za pośrednictwem Icon Foundation

Wygląda na to, że ICONLOOP naprawdę włożył nos w kamień szlifierski w ostatnich miesiącach, co jest absolutnie fantastyczne, ale poruszają się tak szybko, że wydaje się mało prawdopodobne, aby więcej niż garstka ludzi, którzy są ściśle zaangażowani w projekt, mogła naprawdę udzielić wyczerpującego wyjaśnienia co dokładnie się dzieje. Dopiero co zarysowaliśmy powierzchnię!

Brak jasności ICON

W naszym poprzednim artykule na temat ICON w 2018 roku wyraziliśmy frustrację z powodu niejasności i słabej komunikacji z projektem, a mianowicie w słowie, która była jego początkową białą księgą.

Wydaje się, że od tamtego czasu ICON Foundation włożyła wiele wysiłku w wyjaśnienia dotyczące sieci ICON. Najlepszym tego dowodem są różne publikacje żółte, które opublikowali, na temat podstawowych cech ich łańcucha blokowego, w szczególności konsensusu, zarządzania i struktur motywacyjnych..

Ikona wywiadu

Min i Ricky z ICON Foundation grillowani przez Blockchain Brad. Zdjęcie za pośrednictwem Youtube

Mimo to duża część istniejącej dokumentacji jest nadal nieco zbyt techniczna dla przeciętnego człowieka, a sprzeczna terminologia używana w ważnych dokumentach w przeszłości i obecnie sprawia, że ​​naprawdę trudno jest zrozumieć, jak sieć ICON funkcjonuje u jej podstaw..

Nie wydaje się to być celowe, a jedynie konsekwencją projektu, który jest niczym innym jak wieżowcem kodu komputerowego. Co to jest warte, częste występy Min Kim i wywiady pomogły zrozumieć, co dzieje się za kulisami w ostatnich miesiącach.

Problemy z konsensusem i zarządzaniem ICON

W mechanizmie konsensusu i strukturze zarządzania ICON istnieje wiele problemów. Najbardziej oczywiste jest to: w systemie, w którym 1 głos = “” 1 ICX, ci, którzy mają najwięcej ICX, będą mieli największy wpływ w sieci. Kropka.

Nie ma znaczenia, jaki fantazyjny akronim umieścisz przed słowem „konsensus”, nadal jest to prawdą i tworzy system pay-to-play, który jest skutecznie sfałszowany od samego początku, ponieważ znaczna ilość tokenów jest przechowywana przez graczy sieć ICON, w tym ICONLOOP i ICON Foundation.

Icon Tracker

Pięciu najważniejszych przedstawicieli P w systemie zarządzania ICON. Zdjęcie za pośrednictwem Icon Tracker

ICON nie jest też prawdziwie zdecentralizowaną, autonomiczną organizacją. Być daleko, Min Kim przyznał się do tego i określił, że będzie to stosunkowo powolne przekazanie do społeczności ICON.

Do tego czasu wydaje się, że ICON Foundation ma ostatnie słowo za pośrednictwem ICONLOOP, który wydaje się wdrażać różne zmiany niezależnie, ponieważ inni ICONists mogą składać tylko propozycje Dapps, które są ponownie weryfikowane przez ICONLOOP.

Nawet jeśli społeczność ICON miałaby coś do powiedzenia na temat bardziej podstawowych elementów w łańcuchu blokowym, ICON Foundation i inne powiązane strony nadal miałyby znaczący wpływ na wyniki głosowania.

Blockchain to nie kryptowaluta

Niezależnie od tego, czy jest to zamierzone, czy nie, wydaje się, że w codziennych dyskusjach o kryptowalutach istnieje powiązanie między blockchainem a kryptowalutą. Faktem jest, że taki kraj jak Chiny rozwija swój własny wewnętrzny łańcuch bloków nie zrobi nic, aby przyspieszyć adopcję kryptowalut. W rzeczywistości chińskie eksperymenty z blockchainem mogą być postrzegane jako bardziej negatywny rozwój niż pozytywny.

Chiny Blockchain

Stosowanie technologii blockchain przez Chiny może doprowadzić do nasilenia się totalitarnych praktyk ich rządu. Zdjęcie za pośrednictwem Shutterstock

ICON wydaje się kroczyć tą cienką linią, ponieważ ściśle współpracuje ze starymi instytucjami i rządem Korei Południowej. Teraz przypomnij sobie, że ICONLOOP opracowuje identyfikatory blockchain. Wdrożenie tego rodzaju technologii może bardzo szybko przekształcić się z czegoś dobrego w coś niewyobrażalnie złego.

Ponadto należy zauważyć, że protokół interoperacyjności BTP nie jest ani pozbawiony zaufania, ani prywatny. Porównaj to z projektem takim jak RenVM Ren, który pozwala na bez zaufania współdziałanie między łańcuchami bloków.

Chociaż ta interoperacyjność jest na razie ograniczona do kilku łańcuchów kryptowalut, liczba obsługiwanych łańcuchów bloków będzie rosła w miarę upływu czasu i teoretycznie może w pewnym momencie wspierać inne poza przestrzenią kryptowalut. Wreszcie, jest wątpliwe, czy starsze instrukcje chętnie implementowałyby komponenty BTP wymagane do współdziałania z siecią ICON.

Wniosek

Odkładając na bok obawy, wydaje się, że ICON hojnie wieje w kierunku swoich żagli. Rozwój był w tym roku nieustępliwy i nie wykazuje żadnych oznak spowolnienia. Co najważniejsze, ICON włożył dodatkową pracę, aby nawiązać kontakty z podmiotami spoza Korei Południowej i Azji.

Nawet coś tak prostego, jak notowania na większej liczbie giełd, znacznie przyczynia się do umieszczenia projektu na arenie międzynarodowej. Chociaż jest jeszcze długa droga, ICON udowodnił, że ma wytrzymałość i odwagę, aby osiągnąć swoje cele.

Czas pokaże, czy uda mu się przewyższyć inne podobne projekty, takie jak Ethereum i innych nowych konkurentów, którzy mogą pojawić się w nadchodzących latach..

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Shutterstock

Zastrzeżenie: są to opinie autora i nie powinny być traktowane jako porady inwestycyjne. Czytelnicy powinni przeprowadzić własne badania.

>

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me