Recenzja Iconomi (ICN): Platforma zarządzania zasobami cyfrowymi

Iconomi to coś innego w świecie kryptowalut i blockchain.

Chociaż koncentruje się na finansach, podobnie jak wiele projektów kryptograficznych, jest wyjątkowy, ponieważ umożliwia użytkownikom tworzenie własnej cyfrowej tablicy aktywów (DAA). Być może nawet ważniejsze jest to, że inni użytkownicy mogą wtedy zainwestować w te macierze aktywów cyfrowych.

Coinbase i inne wiodące firmy powiązane z blockchainem sugerują, że pomyślałeś, że pierwsze fundusze indeksowe kryptowalut pochodzą od nich, ale prawda jest taka, że ​​pierwszy fundusz indeksowy w kryptowalutach pochodzi z Iconomi w postaci Blockchain Index DAA.

Naprawdę świetną wiadomością dla indywidualnych inwestorów detalicznych jest to, że Iconomi nie nakłada żadnych ograniczeń na to, kto może inwestować w ich produkty DAA. W przeciwieństwie do Coinbase, który umożliwia tylko akredytowanym inwestorom dostęp do swojego funduszu indeksowego.

Zespół Iconomi podjął decyzję o utrzymaniu otwartego dostępu do swoich funduszy, ponieważ uważają, że to podejście „tworzy brakujące ogniwo między starą a nową gospodarką”. Ten nowy paradygmat to taki, w którym każda osoba może skorzystać z praktyk inwestycyjnych, które kiedyś były zarezerwowane dla bardzo zamożnych, elitarnych inwestorów.

Jak działa Iconomi

Zasadniczo Iconomi działa podobnie jak towarzystwo funduszy inwestycyjnych dla akcji, z główną różnicą jest skupienie się na aktywach blockchain.

Oferują różne narzędzia inwestycyjne w oparciu o apetyt na ryzyko danej osoby, a oferta stale rośnie, ponieważ każdy może stworzyć własny DAA. Te DAA można łatwo kupować i sprzedawać, bez blokad i bez okresu oczekiwania na wypłaty.

Inwestowanie w DAA nie jest wcale takie trudne. Najpierw musisz zarejestrować konto na Strona internetowa Iconomi. Gdy to zrobisz, możesz dokonać wpłaty w Bitcoin lub Ethereum, a niedawno dodano obsługę wpłat i wypłat w euro.

Po dokonaniu wpłaty możesz zainwestować w dowolny z 29 różnych DAA oferowanych obecnie na platformie. Inteligentne kontrakty oparte na Ethereum są używane do zarządzania inwestycjami na platformie, a prawie wszystkie fundusze są przechowywane w wielosygnalnym rozwiązaniu do przechowywania w chłodni, aby chronić je przed złymi aktorami.

Zalety DAA

Zalety tablic zasobów cyfrowych (DAA). Źródło: Iconomi.net

Intencją zespołu jest zapewnienie łatwego sposobu inwestowania w kryptowaluty, a także pomoc w ograniczaniu ryzyka w niektórych przypadkach, jednocześnie dążąc do maksymalizacji zysków w innych. Każdy menedżer może tworzyć i nadzorować własne DAA za pomocą zestawu narzędzi dostarczonego przez platformę, a następnie pobierać opłaty od tych, którzy zdecydują się zainwestować w swoje DAA.

Tablice zasobów cyfrowych

Obecnie wiele dostępnych funduszy to te utworzone przez fundusze, które zostały ręcznie wybrane przez Iconomi do przetestowania platformy. Dużą zaletą dla menedżerów jest to, że im większy sukces odnoszą oni w tworzeniu dochodowych DAA, tym więcej inwestorów prawdopodobnie przyciągną.

Początkowe DAA zostały stworzone przez liderów inwestycji kryptowalutowych, takich jak Columbus Capital Ltd. i Solidum Capital, ale od tego czasu zostały rozszerzone i obejmują teraz 29 różnych DAA do wyboru. Możesz rzucić okiem na listę tutaj i zobacz, jak różnorodna jest oferta. Istnieje niskie ryzyko, wysokie ryzyko i wszystko pomiędzy, z ogromną liczbą kryptowalut zmieszanych w różnych DAA.

Każda z nich pobiera również własną opłatę za zarządzanie, wynoszącą zwykle od 1% do 6%. Niektóre DAA zostały nawet tokenizowane i można je samodzielnie wypłacić do portfeli zgodnych z ERC-20, a nawet mogą być notowane na giełdach.

Najskuteczniejsze DAA

Najlepiej działające DAA w Iconomi. Źródło: Iconomi.net

Niektóre z najlepszych funduszy oferowanych przez Iconomi to:

Indeks Blockchain (BLX)

To był pierwszy DAA oferowany przez Iconomi i pozostaje okrętem flagowym platformy. Założyciele powiedzieli, że został stworzony, aby „trzymać rękę na pulsie gospodarki blockchain” i robi to poprzez inwestowanie w 29 różnych kryptowalut w sposób ważony kapitałem rynkowym, który dostosowuje się do zmian wolumenów handlu. Obejmuje Bitcoin, Ethereum, Monero, EOS, DASH i 24 inne aktywa cyfrowe.

Future Chain Index (FCI)

Twórcy tego najlepiej działającego DAA mają ponad 20 lat w tradycyjnym handlu na rynkach finansowych i wprowadzili to na nową arenę kryptowalut. Ten DAA jest ściśle ukierunkowany, w tym Bitcoin, Ethereum, Monero, 0x, Wanchain i tylko 8 innych kryptowalut. Wygląda na to, że stale się zmienia i zapewnia najlepszy zwrot dla inwestorów.

KryptoSTAR Core (KCOR)

Fundusz, który był kolejnym z najlepszych podmiotów na platformie Iconomi, stara się utrzymać rdzeń najlepszych kryptowalut, jednocześnie równoważąc, aby uchwycić długoterminowy wzrost w niektórych mniejszych i bardziej dynamicznych projektach. Chociaż zawarte zasoby cyfrowe mogą się różnić, obecnie DAA obejmuje Bitcoin, Ethereum, Monero, Melon, TenX i sześć innych kryptowalut.

Token ICN

Iconomi ma oczywiście swój własny token, który reprezentuje akcje na platformie Iconomi.

Początkowo planowano również wykorzystanie tokena do emisji dywidend, ale kiedy odkryto, ile przeszkód regulacyjnych trzeba będzie pokonać ze względu na przepisy dotyczące papierów wartościowych w dziesiątkach krajów, zespół Iconomi zdecydował się zamiast tego na model odkupu. Dzięki temu modelowi odkupu zespół Iconomi wykorzystuje zyski firmy do odkupywania części ICN w określonych odstępach czasu, a następnie spala te monety, aby stworzyć wartość dla posiadaczy.

Może się to wydawać, że token nie ma zbytniej użyteczności, co dotyczyło również wczesnych inwestorów. Jednak wraz z rozwojem platformy i obejmowaniem większej liczby DAA token zostanie ostatecznie wykorzystany do utworzenia DAA, a także do innych działań na platformie, takich jak równoważenie, zmiana opłat lub podniesienie limitu środków. W rzeczywistości jest już używany w ten sposób, chociaż platforma pozostaje w fazie beta.

Binanace ICN

Zarejestruj się na Binance i kup tokeny ICN

Token ICN zyskał na popularności w marcu 2018 r. Po dodaniu obsługi używania tokena do regulowania opłat platformowych. W tym czasie kapitalizacja rynkowa wzrosła do prawie 240 milionów dolarów, co plasuje ICN w pierwszej setce monet według kapitalizacji rynkowej. Cena od tego czasu spadła, a od początku czerwca 2018 r. Token ICN jest notowany jako # 136 na Coinmarketcap.com, a jego kapitalizacja rynkowa wynosi nieco ponad 94 mln USD.

Wyraźnie widać, jak token spadł wraz z Bitcoinem w maju, więc chociaż na początku czerwca 2018 r. Kosztował zaledwie 0,95 USD, powinien być w stanie wzrosnąć z powrotem powyżej 1 USD, a być może nawet 2 USD, jeśli szerszy rynek odzyska.

Gdzie kupować i przechowywać Iconomi (ICN)

Binance ma największy rynek ICN, ale istnieje również dobry wolumen obrotu i płynność dla tokena w Liqui i Kraken. Znacznie mniejszy wolumen handlu występuje w HitBTC, a jeszcze mniej w OKEx.

Token ICN jest kompatybilny z ERC-20, więc wszystkie typowe portfele ERC-20 mogą być używane do przechowywania ICN. Oznacza to MyEtherWallet, MetaMask i portfele sprzętowe Trezor i Ledger Nano S..

Zespół Iconomi

Iconomi została założona przez Tima Zagara i Janiego Valjaveca, którzy wcześniej byli dyrektorem generalnym i założycielem praskiej bramki płatności Bitcoin Cashila. Jani Valjavec jest także członkiem-założycielem Columbus Capital Ltd., jednego z oryginalnych twórców DAA.

Członkowie zespołu Iconomi

Członkowie zespołu Iconomi. Źródło: Iconomi.net

COO Iconomi, Matej Tomazin, ma za sobą bogatą karierę, pracując zarówno jako broker, jak i zarządzający portfelem, a także dyrektor generalny. A CTO w Iconomi, Miha Vidmar, ma ponad 15 lat jako inżynier oprogramowania i programista.

Mapa drogowa Iconomi

Zespół Iconomi opublikował swoje Mapa drogowa 2018 pod koniec 2017 r. i po osiągnięciu większości celów w poprzednim roku, są na dobrej drodze do osiągnięcia celów z 2018 r. Plan zawiera ulepszenia dla użytkowników, nowe oferty platform, dodane narzędzia DAA i nie tylko. Niektóre znaczące dodatki obejmują:

  • Integracja Fiata dla wpłat / wypłat (euro dodane od maja 2018)
  • Bezpośredni zakup poszczególnych aktywów
  • Karta debetowa
  • Obsługa kont firmowych menedżera DAA
  • Optymalizacja tokenizacji DAA
  • Opłaty należne od ICN (stan całkowity w marcu 2018)
  • Audyt Wielkiej Czwórki
  • Uruchomienie prywatnych DAA (inwestycje tylko na zaproszenie)
  • Integracja API dla danych / handlu

Wniosek

Jeśli zespół Iconomi postawi na swoim, wkrótce będziemy mieli platformę inwestycyjną zaprojektowaną dla przeciętnego człowieka i opartą na technologii blockchain, która przyniosła bogactwo tak wielu osobom, które nie byłyby w stanie uzyskać dostępu do elitarnych możliwości inwestycyjnych.

Dzięki tablicom aktywów cyfrowych, które są tak podobne do funduszy inwestycyjnych, sprawiają, że kryptowaluty są bardziej zrozumiałe i dostępne dla ogółu społeczeństwa. Liczba dostępnych DAA wzrosła już ponad dwukrotnie w 2018 r., A ponieważ coraz więcej menedżerów zdaje sobie sprawę z potęgi platformy, liczba i różnorodność dostępnych DAA może eksplodować.

Właśnie widzieliśmy, jak platforma dodała możliwość wpłat i wypłat w euro, co jest ogromne, i spodziewamy się, że wkrótce doda również obsługę dolara amerykańskiego. Mamy również nadzieję, że zdobędą możliwość przyjmowania inwestorów z USA, ale będzie to w dużej mierze zależało od tego, jak zadziała presja regulacyjna. Możemy się założyć, że główne fundusze amerykańskie chciałyby zarządzać niektórymi DAA, gdyby platforma zaczęła się rozwijać.

Iconomi opracowało platformę, która może faktycznie zrewolucjonizować ekosystem kryptowalut, udostępniając ją ogółowi społeczeństwa. Podczas gdy dostawcy tacy jak Coinbase mogą mieć teraz większą siłę marketingową, Iconomi ma możliwość tworzenia dowolnej grupy kryptowalut i może to zrobić szybko, nie martwiąc się o korporacyjną biurokrację.

Jednak jedno słowo ostrzeżenia. Kod Iconomy nie jest open source i nie został udostępniony do wglądu. To sprawia, że ​​niektórzy entuzjaści kryptowalut martwią się możliwością centralizacji.

Po prostu coś, o czym należy pamiętać, jeśli martwi Cię brak przejrzystości.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia & Iconomi

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me