Recenzja KuCoin 2020 – Czy handel kryptowalutami jest bezpieczny dla klientów z USA?

>

Aktualizacja: KuCoin został zhakowany 25 września 2020 r. Wstępne raporty sugerują, że skradziono około 150 milionów dolarów kryptowaluty.

Ta recenzja jest częścią serii recenzji wymiany kryptowalut. Oceniliśmy pięć ostatnich recenzji Kraken, Bittrex, Binance, Huobi, i Coinbase Pro. Publikujemy recenzje każdej z najlepszych giełd, więc nie przegap żadnej z tych aktualizacji do dołączenie do naszej grupy Telegram.

Ci czytelnicy, którzy mają już konta KuCoin, zarejestruj się na Konto Shrimpy aby rozpocząć automatyzację strategii handlowej. Konfiguracja zajmuje tylko 5 minut i może zwiększyć zwroty z prostej strategii kup i trzymaj o ponad 305%!

KuCoin od dawna pozostaje w cieniu Binance, swojego bardziej znanego konkurenta. Jeśli jednak cena tokena jest jakimkolwiek wskaźnikiem, KuCoin ($ KCS) zyskuje na popularności zarówno w oczach inwestorów, jak i handlowców.

Historia KuCoin jest ciekawa. Zapytaj, a przekonasz się, że dla wielu KuCoin nagle się pojawił. Żadnego modnego wejścia na rynek, żadnej błyskotliwej kampanii prasowej – po prostu otworzył swoje podwoje dla handlowców i to wszystko. Pomimo tego, że nie wszedł na rynek z wielką pompą, KuCoin od samego początku zrobił jedną rzecz – oferował tokeny i pary handlowe, których nie można było znaleźć nigdzie indziej.

Kiedy KuCoin pojawił się online we wrześniu 2017 roku – zaledwie miesiąc po debiucie Binance – zaczął działać w bardzo szczególnym momencie. Rynek kryptowalut nadal znajdował się w fazie ochłodzenia po parabolicznej wiosennej kampanii. ICO cieszyły się dużym powodzeniem i pomagały w agregowaniu wartości zarówno w BTC, jak i ETH. Giełdy były wciąż w powijakach – najbardziej znane były Coinbase, Bittrex, Poloniex, Kraken i Bitfinex, ale miały marne oferty altcoinów.

To, co wydarzyło się później, mogło wydawać się oczywistą grą, ale nikt, dopóki KuCoin nie zdecydował się to zrobić – zespół KuCoin zebrał wszystkie te składniki i stworzył to, co nazwali „The People’s Exchange”. KuCoin wiedział, że ludzie mają dość hazardu na podejrzanych giełdach, takich jak Liqui.io, EtherDelta i inne, aby kupić niejasne altcoiny. Wiedzieli, że gdyby ludzie mieli możliwość zakupu tych samych altcoinów na legalnej wymianie, nie zawahaliby się opuścić na zawsze miejsc takich jak EtherDelta.

Dokładnie tak się stało – z wyjątkiem tego, że ucieczka od giełd o niskiej płynności ze złą obsługą klienta nie nastąpiła z dnia na dzień i nie tylko z powodu KuCoin. Wokół tej samej koncepcji powstało kilka innych giełd. Coss i Bibox zadebiutowali niedługo po KuCoinie i poszli za tym samym rynkiem. Huobi rozszerzył swoją ofertę, próbując zdobyć większy udział w rynku. Pomimo polityki rynkowej i zawirowań, KuCoin okazał się mocny i wyrzeźbił miejsce dla siebie, oferując rozsądne wrażenia użytkownika poparte imponującą gamą tokenów.

Michael Gan, założyciel KuCoin, Uważa, że ​​sukces giełdy wynika z jej preferencji w zakresie wystawiania na sprzedaż kryptowalut „ukrytych klejnotów”. Chociaż jest to bez wątpienia duży element historii sukcesu KuCoin, innym niezapomnianym posunięciem wykonanym przez zespół na początku było zaoferowanie użytkownikom programu polecającego. Program poleceń był zasadniczo programem dzielenia się zyskami, innym niż wszystkie, które pojawiły się przed nim. Z powodu niesamolubnych zachęt oferowanych przez wymianę ludzie stali się zagorzałymi ewangelistami KuCoin, pomagając giełdzie gromadzić nowych użytkowników w zawrotnym tempie.

KuCoin szybko zebrał tak wielu nowych użytkowników, że zostali zalewani ruchem w witrynie i musieli podjąć kroki, aby spowolnić własny rozwój. Teraz wyobraź sobie to – odnoszenie takiego sukcesu, że świadomie decydujesz się na hamowanie własnego sukcesu.

Po drodze KuCoin dokonał zmian w swoim programie poleceń iw pewnym momencie całkowicie go zaprzestał. Pomijając zmiany zasad, od debiutu giełda działa bez przerw w świadczeniu usług i włamań. Ostatni punkt – to, że KuCoin nie został zhakowany – jest głównym świadectwem zaangażowania zespołu w zapewnienie bezpieczeństwa swoim użytkownikom.

Czy więc KuCoin jest odpowiednim miejscem, jeśli chcesz zebrać kilka trudnych do znalezienia tokenów? Przejdźmy do sedna tego pytania, szczegółowo przyglądając się operacjom giełdy.

Otwarcie konta

Rejestracja konta KuCoin jest łatwe – może nawet zbyt łatwe. Po przejściu do KuCoin.com (zawsze potrójnie sprawdź, czy adres jest poprawny przed wprowadzeniem jakichkolwiek informacji), poszukaj przycisku „Zarejestruj się” znajdującego się w prawym górnym rogu strony. Śmiało i kliknij, zanim pojawi się monit o wprowadzenie adresu e-mail, który zostanie wstępnie sprawdzony z kodem weryfikacyjnym.

Po usunięciu przeszkody związanej z kodem e-mail możesz zakończyć tworzenie konta, wprowadzając silne hasło.

Po wejściu do środka zostaniesz przeniesiony do panelu przeglądu konta, który z biegiem lat znacznie się poprawił. Kiedy KuCoin po raz pierwszy otworzył sklep, brakowało jego interfejsu użytkownika w porównaniu z ciężkimi hitterami, takimi jak Coinbase i Binance. Jednak obecnie przyjazność dla użytkownika KuCoin osiągnęła nowy poziom. Jeśli w przeszłości korzystałeś z giełdy kryptowalut, pulpit nawigacyjny KuCoin nie powinien stanowić żadnego wyzwania.

Jak zawsze sugerujemy zmaksymalizowanie opcji bezpieczeństwa na koncie, zaczynając od włączenia zabezpieczeń 2FA. Aby rozpocząć konfigurację, kliknij awatar swojego profilu w prawym górnym rogu. Tam zobaczysz kilka opcji związanych z ustawieniami bezpieczeństwa, KYC i hasłem handlowym. Zmaksymalizuj ustawienia bezpieczeństwa i ustaw hasło handlowe. Po zakończeniu zechcesz przejść przez KYC, aby móc odzyskać swoje konto, jeśli pewnego dnia zostaniesz zablokowany.

Na koniec musisz zasilić swoje konto. KuCoin działa trochę inaczej niż inne używane giełdy. Podczas gdy Binance, Coinbase, Bittrex i inne używają jednego głównego konta, które przyjmuje depozyty, wysyła wypłaty i dokonuje transakcji bezpośrednio, KuCoin rozdziela twoje konto na “ konto główne ” i “ konto handlowe ”. Aby handlować, musisz :

  1. Zasil swoje konto główne, kupując krypto za pomocą karty kredytowej lub wysyłając krypto z innego źródła do portfela KuCoin.

  2. Wyślij środki z konta głównego na swoje konto handlowe.

  3. Handluj – następnie, gdy będziesz gotowy do wycofania, wykonaj proces w odwrotnej kolejności.

Chociaż rozdzielanie kont może wydawać się zbędne, uważamy, że jest to doskonale bezpieczny projekt. Interfejsy API mają dostęp tylko do Twojego konta handlowego – więc jeśli chcesz zbłądzić po stronie bezpieczeństwa i korzystasz z interfejsów API innych firm, możesz zachować lwią część swojego bogactwa w bezpiecznym miejscu na swoim głównym koncie.

Funkcje i usługi

Korzystanie z KuCoin po raz pierwszy przypomina trochę podróż z USA do Australii. Wszystko wydaje się prawie takie samo – ale kiedy przyjrzysz się bliżej, zaczniesz dostrzegać wszystkie drobne różnice. Pochodzenie z giełdy, takiej jak Coinbase, może początkowo sprawiać, że KuCoin może wydawać się nieco onieśmielający, ale dzieje się tak głównie ze względu na szereg funkcji, które są odpowiednie dla traderów o różnym profilu.

  • Mnóstwo par handlowych – Głównym losowaniem KuCoin jest sama liczba par handlowych oferowanych za tokeny, których nie znajdziesz na żadnej innej dużej giełdzie. W większości przypadków KuCoin otwiera drogę tokena do wielkich lig, debiutując projekt na swojej giełdzie, zanim inne giełdy, takie jak Huobi i Binance, również odbiorą token. Piękno wyboru KuCoin polega na tym, że nie musisz wędrować po oszukańczych giełdach, aby zdobyć zazwyczaj niepłynne tokeny, takie jak J8T lub nowsze projekty, takie jak MTV.

  • Bezpieczeństwo – Giełdy mogą robić wrażenie na wiele sposobów, ale najważniejszą cechą, jaką należy posiadać, są solidne zabezpieczenia. Chociaż KuCoin zaimplementował szereg punktów kontrolnych bezpieczeństwa w interfejsie użytkownika, które sprawiają, że wymiana wydaje się bezpieczna, były one przedmiotem najnowszego głośnego włamania. W jednej chwili z giełdy 25 września 2020 roku skradziono kryptowalutę o wartości 150 milionów dolarów. Hakerzy mogli uzyskać dostęp do gorących portfeli KuCoin, które zawierały znaczną część ich wszystkich aktywów. Ten wadliwy projekt zabezpieczeń może doprowadzić do ostatecznego upadku giełdy.

  • Wsparcie 24/7 i potężny silnik handlowy – Personel pomocniczy KuCoin jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu za pośrednictwem strony internetowej giełdy i poczty elektronicznej. Pomimo dużej liczby żądań napływających z całego świata, personel pomocniczy KuCoin wykonuje szlachetną robotę, szybko odpowiadając na zapytania dotyczące wsparcia. Innym sposobem, w jaki giełda wspiera swoich użytkowników, jest utrzymywanie potężnego silnika handlowego, który może obsłużyć do 2 milionów zamówień na sekundę. Nawet w warunkach skrajnego przymusu i popytu operacje giełdy płyną bez zauważalnego spowolnienia.

  • Platforma Spotlight IEO – Przegapienie szaleństwa IEO to błąd, którego nie warto popełniać. Jako taka, KuCoin była jedną z pierwszych giełd kryptowalut, która nie tylko wskoczyła na modę IEO, ale także wprowadziła innowacje dzięki swojej platformie Spotlight. To dało użytkownikom KuCoin przewagę nad modą, która nie wydaje się zanikać w najbliższym czasie. Zarówno MultiVAC, jak i Trias były prezentowane jako wczesne IEO Spotlight i pomimo ich tak dobrych wyników rynkowych, przyciągające uwagę nagłówki wokół IEO były świetne dla wzrostu wymiany KuCoin i wartości tokenów.

  • Biuro transakcji OTC – Podobnie jak platformy IEO, platformy transakcyjne OTC stały się normą dla giełd kryptowalut. Zainteresowanie instytucjonalne kryptowalutami rosło przez cały rok, a przy handlu aktywami cyfrowymi, który jest obecnie w pełnym rozkwicie, biuro transakcyjne OTC firmy KuCoin jest bardziej aktualne niż kiedykolwiek. Handel pozagiełdowy dotyczy na ogół rachunków o dużej wartości netto i wielkości firmy, które muszą rozliczać transakcje poza księgą zleceń. Stanowisko OTC firmy KuCoin jest obecnie w fazie próbnej i jest dostępny dla par USDT i CNY.

  • Handel marżą – KuCoin uruchomił swoje usługi handlu marżą 31 października 2019 r. Ta platforma początkowo obsługiwała 12 różnych aktywów, co zapewniało możliwość handlu z dźwignią do 10x. Oprócz funkcji handlu z depozytem zabezpieczającym oznacza to również otwarcie platformy pożyczkowej dla użytkowników, którzy chcą pożyczyć swoje tokeny innym osobom w celu handlu z depozytem zabezpieczającym.

  • KuCloud – Po ogłoszeniu, że Binance pozwoli deweloperom na zbudowanie własnej giełdy z wykorzystaniem infrastruktury Binance, KuCoin szybko odpowiedział własną ofertą. KuCloud to rozwiązanie do handlu kryptowalutami, które umożliwia programistom uruchamianie własnych platform kryptograficznych i platform handlu kontraktami futures.

Udziały KuCoin ($ KCS) i opłaty

Gdy kilka miesięcy temu wydawało się, że bessy na rynku kryptowalut wygasły, większość wartości tokenów utknęła w martwym punkcie. Rodzimy token KCS firmy KuCoin był jednak zajęty samodzielnym prowadzeniem byka. Analizując token KuCoin Shares, jest wiele rzeczy do polubienia. Podobnie jak inne tokeny giełdowe, takie jak BNB, HT i BIX, KCS służy do dyskontowania opłat transakcyjnych i innych usług giełdowych – ale to nie jest największa atrakcja tokena.

Zgodnie ze swoją nazwą, akcje KuCoin służą do otrzymywania kawałka firmowego tortu. Każdego dnia KuCoin pobiera swoje dzienne opłaty transakcyjne, zatrzymuje połowę dla siebie, a pozostałe 50% rozdziela proporcjonalnie na portfele posiadające KCS. Im większe masz udziały w KCS, tym więcej przychodów KuCoin masz prawo otrzymać. Losowanie modelu dzielenia się przychodami na giełdzie jest łatwo widoczne – dopóki wymiana będzie nadal opłacalna i rośnie, jako posiadacz KCS możesz spodziewać się udziału w sukcesie firmy.

Aby osłodzić umowę, KuCoin ogłosił na horyzoncie nowy plan bonusowy. Ale w międzyczasie zdecydowali się podnieść stawkę. Zwykle KuCoin pobiera 10% swoich kwartalnych zysków i wykorzystuje je do sprzedaży KCS, które następnie spala z podaży. Jednak na czas trzeciego kwartału podatkowego, KuCoin dodatkowo odkupi i spali KCS – wrzucanie dodatkowego paliwa do płomienia. Wymiana przewiduje znaczny wzrost szybkości spalania, co może pobudzić popyt.

Dobry i zły

KuCoin zyskał zasłużoną reputację jako główna giełda do polowań na altcoiny. W obecnym krajobrazie wymiany kryptowalut nikt nie jest bliski zaoferowania różnorodności mniej znanych aktywów cyfrowych, jak robi to KuCoin. W związku z tym wymiana wypełnia niszę i pozornie nie ma bliskiego rywala. Można argumentować, że akcje Binance pokrywają się z rynkiem KuCoin, ale w rzeczywistości obie giełdy raczej uzupełniają się, niż konkurują ze sobą bezpośrednio.

Pomimo sukcesu w swojej niszy, KuCoin postanowił nie spocząć na laurach. Zamiast tego giełda chce się zdecentralizować wraz z uruchomieniem łańcucha bloków i zdecentralizowanej wymiany w najbliższej przyszłości. Chociaż takie gesty są z pewnością doceniane, obecna scentralizowana wymiana działa dobrze, jeśli wiesz, czego szukasz.

Niestety, opóźnione w branży praktyki bezpieczeństwa KuCoin, które obejmują trzymanie znacznej części ich kryptowaluty w gorących portfelach, są głównym problemem. Trudno przeoczyć tę poważną wadę, gdy ludzie stawiają na szali własne pieniądze. W nadchodzących tygodniach będziemy nadal monitorować, w jaki sposób KuCoin jest w stanie odzyskać utracone środki. Społeczność kryptowalut zjednoczyła się wokół wysiłków zmierzających do odzyskania środków, ale zwrot wszystkiego, co zostało utracone, może być niemożliwy.

Ponieważ przepisy dotyczące kryptowalut zaostrzają się na całym świecie, fakt, że KuCoin umożliwia handlowcom wskakiwanie do nich bez przechodzenia przez protokoły weryfikacyjne, oznacza, że ​​prawdopodobnie zobaczą napływ użytkowników w nadchodzących miesiącach. Może to mieć coś wspólnego z niedawnym zwiększeniem projektu, wsparcia i zestawu funkcji giełdy, ale ostatecznie wszystkie te ulepszenia przynoszą korzyści temu, co szybko staje się jedną z głównych giełd kryptowalut.

Ocena

Ocena łączna – 4,3

KuCoin jest wiodącą giełdą kryptowalut nie bez powodu. Oferowane przez nich aktywa, opłaty i projekt interfejsu użytkownika sprawiają, że KuCoin jest doskonałą opcją do handlu kryptowalutami.

Dodatkowe czytanie

Recenzja wymiany kryptowalut Coinbase Pro

Recenzja Kraken – Funkcje wymiany, opłaty handlowe i bezpieczeństwo

Ostateczny przewodnik po tworzeniu funduszu indeksowego Crypto

Kompletny przewodnik po typach zleceń wymiany kryptowalut

Boty do handlu kryptowalutami – kompletny przewodnik

Krewetki to bot handlowy, który ma we współpracy z KuCoin uprościć zarządzanie portfelem kryptowalut. Połączenie twojego konta KuCoin z Shrimpy odblokowuje wygodne funkcje handlowe, które mogą pomóc zautomatyzować twoją strategię kryptograficzną. Wypróbuj już dziś!

Shrimpy’s Universal Crypto Exchange APIs to jedyne ujednolicone interfejsy API do wymiany kryptowalut, które zostały zaprojektowane specjalnie dla twórców aplikacji. Zbieraj dane z ksiąg handlowych lub zamówień w czasie rzeczywistym, zarządzaj kontami wymiany użytkowników, realizuj strategie handlowe i upraszczaj sposób łączenia się z każdą giełdą.

Śledź nas na Świergot i Facebook aby otrzymywać aktualizacje i zadawać pytania naszym niesamowitym, aktywnym społecznościom w Telegram & Niezgoda.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me