Recenzja Kucoin Exchange: kompletny przewodnik dla początkujących

W tej recenzji KuCoin przyjrzymy się giełdzie, która szybko staje się jedną z najpopularniejszych dla szerokiej gamy Altcoinów.

Wielu traderów obecnie aktywnie handluje na tej stosunkowo nowej giełdzie. Oczywiście nasuwa się pytanie, czy handel z nim można uznać za bezpieczny? Postaramy się odpowiedzieć w pełni na to pytanie.

W tej recenzji przyjrzymy się Kucoin i zobaczymy, jak radzi sobie z innymi giełdami, jakie oferuje zalety i jakie ma potencjalne wady. Zamierzamy porównać Kucoin do tego samego podstawowego zestawu wytycznych, który obejmuje obsługę zasobów, bezpieczeństwo, opłaty, technologię platformy i obsługę klienta.

Zanurzmy się!

Przegląd KuCoin

Kucoin pierwotnie pochodził z Chin i był kiedyś jedną z największych platform giełdowych w Chinach kontynentalnych, konkurującą z innymi, takimi jak bit finance. Został uruchomiony w 2017 roku i szybko się rozwinął.

Po załamaniu giełd w kraju Kucoin przeniósł swoją działalność do Hongkongu, ale niedawno zarejestrował holding w Singapurze. KuCoin działa pod PHOENIXFIN PTE. SP. Z O.O. które zostało zarejestrowane 22 stycznia 2018 r.

Ukończyli również ICO w zeszłym roku, w którym zebrali znaczną ilość pieniędzy na inwestycje w ich technologię i działania marketingowe. W tym ICO wyemitowali akcje Kucoin (KCS), które są kolejną interesującą korzyścią z korzystania z giełdy.

KuCoin został założony przez Michaela Gana, który jest byłym pracownikiem chińskiego konglomeratu Ant Financial, jako dyrektor generalny. Dla tych, którzy nie wiedzą, Ant Financial jest spółką spin-off Alibaba, która jest często nazywana chińskim Amazon.com.

Powszechną praktyką w wielu częściach Azji jest przyjmowanie angielskiej nazwy w celu ułatwienia komunikacji w różnych językach. W przypadku Michaela Gana jego prawdziwe nazwisko brzmi Ku Gan. „Ku” w jego imieniu jest prawdopodobnie inspiracją dla nazwy giełdy. Ku Gan lub Michael jest wymieniony na stronie obok 11 innych członków personelu głównego.

Członkowie zespołu KuCoin

Członkowie zespołu KuCoin

Od czasu szybkiego wzrostu popytu w zeszłym roku, KuCoin gwałtownie się rozwinął. Teraz mają zespoły w wielu biurach na całym świecie. Rozszerzyli również giełdę, oferując usługi handlowe w wielu językach.

Czy KuCoin jest bezpieczny?

Kucoin wydaje się być całkiem bezpieczną wymianą. W systemie nie było jeszcze żadnych hacków, a użytkownicy są chronieni przez szereg osobistych narzędzi uwierzytelniających. co było dla nas dość zaskakujące, to fakt, że są to prawdopodobnie jedyne giełdy, na które się natknęliśmy, które domyślnie wymagają uwierzytelniania dwuskładnikowego przy zawieraniu transakcji.

Gorące portfele do mikro-wypłat, o których wspomnieliśmy powyżej, są przechowywane w usłudze chmury Amazon. Oznacza to, że znajdują się za szeregiem zaawansowanych technologii zapór ogniowych w chmurze AWS.

Na swojej platformie wykorzystują najbardziej zaawansowane protokoły szyfrowania transferu podczas przenoszenia danych przez ekosystem. Posiadają również szereg procedur wewnętrznych, które obsługują poufne informacje klientów. Mają specjalne uprawnienia osobiste, aby zapobiec wszelkim wyprawom phishingowym.

Chociaż większość z tych czynników bez wątpienia jest zachęcająca dla użytkowników, którzy rozważają Kucoin, musisz wziąć te słowa z przymrużeniem oka. Nadal są nową giełdą i być może nie mieli tak obszernych prób hakowania, które mieli bardziej ugruntowani konkurenci.

Można mieć tylko nadzieję, że procedury te są przestrzegane wewnętrznie. Jednak niezależnie od bezpieczeństwa, nigdy nie powinieneś zapisywać dużych ilości kryptowaluty na giełdzie. Powinieneś skorzystać z chłodni lub portfela sprzętowego.

Zasoby kryptograficzne

Obsługa zasobów Kucoin

Wizerunek Źródło

Według coinmarketcap.com, obecnie Kucoin oferuje 179 par handlowych. Podczas gdy większość giełd oferuje tylko pary handlowe między bitcoinami i altcoinami oraz Ethereum i altcoinami, Kucoin pozwala na transakcje między tokenami NEO, Bitcoin Cash i Tether USDT.

Chociaż nie wszystkie opcje mają taką samą liczbę par handlowych, istnieje wiele opcji do wyboru. I chociaż liczba aktywów dostępnych do handlu nie jest tak duża jak w Cryptopia, wybór aktywów powinien być wystarczający dla większości traderów.

Zgodnie z mapą drogową przedstawioną w białej księdze Kucoin chce wypuścić kilka innych monet. Na przykład w czerwcu tego roku chcą udostępnić funkcję, która pozwoli znacznie efektywniej dodawać pary.

Oznacza to, że osoby należące do społeczności mogą dodawać własne monety do rozważenia. Zgodnie z harmonogramem mają nadzieję mieć co najmniej 1000 par kryptowalut do grudnia 2018 roku.

Opłaty Kucoin

Kucoin oferuje zaskakująco niskie opłaty. W przypadku większości aktywów opłaty za transakcje wynoszą 0,1%. Jest to dość niskie w przypadku branży, w której 0,15% lub 0,18% jest częstsze. Co więcej, całkiem interesujące jest to, że nie ma opłat za wypłatę aktywów takich jak NEO i NEO Gas. Użytkownicy zgłaszają również, że czasami nie będzie żadnych opłat transakcyjnych za różne aktywa.

Niektóre monety mają również bardzo niskie opłaty za wypłatę. Na przykład opłaty za wypłatę na 0,0005 na BTC, 0,001 na LTC i 0,01 na ETH. Jeśli wypłacasz kwotę, która jest niższa niż obecna opłata pomnożona przez 100 000, zostanie ona przetworzona w ciągu zaledwie kilku sekund. Możesz przeczytać więcej o ich strukturze opłat za wypłatę tutaj.

To, co naprawdę podobało nam się w strukturze opłat KUCoin, to sposób ich wydawania. Tylko stosunkowo niewielka część (10%) jest faktycznie zatrzymywana przez KuCoin. Reszta trafi z powrotem w ręce użytkowników. Na przykład 50% trafi do użytkowników w ramach premii KUCoin, o której wspomnieliśmy powyżej, a pozostałe 40% w ramach premii za zaproszenie.

Chociaż jest to bez wątpienia inny model biznesowy niż większość giełd, zachęca użytkowników do częstszego korzystania z giełdy. Zachęca ich również do polecania swoich znajomych na platformę w celu skorzystania z ofert bonusowych.

Oprócz tej ogólnie niższej struktury opłat, Kucoin wydaje się być pionierem unikalnego modelu biznesowego, w którym inwestorzy mogą kupować tokeny Kucoin, co następnie uprawnia posiadacza do okresowych dywidend, które stanowią 50% opłat pobieranych przez platformę Kucoin. Inne giełdy poszły w jego ślady, takie jak Flyp.Me, który oferuje własny token, który zapewnia podobną 50% dywidendę, którą wydaje kwartalnie.

Warstwy programów afiliacyjnych KUCoin

Warstwy inwestycyjne KUCoin – źródło: KUcoin.com

Niepokojące jest to, że Kucoin oferuje program partnerski, który pozwala na 20% opłat płaconych komuś, kto użył linku partnerskiego do twórcy linku.

Następnie, jeśli ci, którzy zarejestrowali się za pomocą linku, mają dodatkowych użytkowników, osoba udostępniająca link otrzyma dodatkową część opłat, do 3 stopni separacji.

Chociaż niektórzy podejrzewali, że ma to podejrzany kształt piramidy, nie wygląda to na oszustwo. Zamiast tego, przynajmniej na pierwszy rzut oka, wydaje się, że jest to prawdziwy mechanizm podziału zysków, podobny do afiliacyjnego mechanizmu rozpowszechniania popularności w programie..

Obsługa klienta & Wypłaty

Jak może zaświadczyć wielu handlowców kryptowalut, obsługa klienta jest jednym z najważniejszych czynników przy wyborze giełdy. Wygląda na to, że Kucoin bez wątpienia bierze to pod uwagę i obsługuje sprawne wsparcie 24/7.

Możesz skontaktować się z zespołem wsparcia bezpośrednio z giełdy handlowej na pulpicie nawigacyjnym. Oczywiście mają również możliwość wysłania do nich e-maila. Można to zrobić pod adresem [email protected] Poza swoją witryną obsługują również kanał czatu z telegramem i wydają się reagować na swoim Twitterze.

Jeśli chodzi o wypłaty, starają się je zakończyć w ciągu około 10 minut od złożenia wniosku. Będzie to oczywiście zależeć od tego, czy żądana kwota jest poniżej określonego progu.

Weryfikacje KuCoin

W przeciwieństwie do niektórych giełd, KuCoin nie ma obowiązkowych wymagań KYC. Możesz bezpiecznie handlować na anonimowym koncie, ile chcesz. Jednak KuCoin wprowadzi limity wypłat na niezweryfikowanych kontach jeszcze w tym roku.

Jeśli nie zweryfikowałeś swojego konta, od 1 listopada 2018 będziesz ograniczony do wypłaty tylko 2 BTC w ciągu 24 godzin. Oczywiście KuCoin zaleca weryfikację, abyś mógł z powodzeniem odzyskać swoje konto w przypadku przejęcia.

Aby zweryfikować swoje konto, musisz odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących tożsamości i źródła funduszy, a także przesłać swój dokument tożsamości.

Weryfikacje w KuCoin

Weryfikacje na platformie KuCoin

Po wykonaniu tych kroków KuCoin będzie musiał ręcznie zweryfikować Twoje konto. Stwierdzili, że może to zająć od 1-2 tygodni.

Platforma handlowa KuCoin

Przejdźmy teraz do prawdopodobnie jednego z najważniejszych aspektów giełdy: platformy handlowej

Platforma handlowa obsługuje jedną z najbardziej zaawansowanych technologii. Na przykład silnik handlu ma przepustowość na poziomie miliona. Oznacza to, że w szczytowym momencie silnik jest w stanie złożyć 2 miliony zamówień na sekundę. Po umieszczeniu szczytowy poziom przetwarzania wynosi 1 milion zamówień na sekundę. Jest to wielokrotnie więcej niż obecny standard branżowy.

Przyjrzyjmy się, jak najlepiej wykorzystasz wymianę. Kiedy po raz pierwszy wejdziesz na stronę, pojawi się ekran rejestracji, jak pokazano poniżej.

Ekran rejestracji Kucoin

Jak to jest dość standardowe na giełdach kryptowalut, musisz założyć konto i potwierdzić swój adres e-mail. Po ponownym zalogowaniu się na swoje konto będziesz mieć możliwość skonfigurowania uwierzytelniania dwuskładnikowego. Jest to oczywiście wysoce zalecane, ponieważ może uchronić Cię przed wszelkimi wektorami ataków phishingowych.

Po zakończeniu rejestracji możesz zasilić swoje konto kryptowalutą. W przeciwieństwie do innych giełd, KUCoin nie jest „bramą Fiata”. Oznacza to, że nie możesz zasilić swojego konta żadnym rodzajem waluty Fiat.

Jednak jeśli chodzi o kryptowalutę, każda moneta, którą możesz handlować, ma opcję sfinansowania. Po prostu udaj się do znaku dolara w prawym górnym rogu ekranu. Zobaczysz ilość monet, które masz na swoim saldzie oraz opcje wypłaty lub wpłaty.

Kucoin Balance

Po zasileniu konta wybraną kryptowalutą możesz przejść do niektórych transakcji. Jeśli zależy Ci na zdobyciu kilku monet, możesz skorzystać z opcji szybkiego handlu. Pozwoli ci to natychmiast kupić lub sprzedać monety.

Jeśli ustawiłeś uwierzytelnianie dwuskładnikowe, zostaniesz poproszony o wprowadzenie kodu przed zawarciem transakcji. Odbywa się to w celu upewnienia się, że nie mają miejsca nieautoryzowane transakcje. Niemniej jednak możesz łatwo to wyłączyć w ustawieniach zabezpieczeń.

Kucoin Quick Trade

W zależności od tego, czy chcesz kupić, czy sprzedać daną monetę, będziesz musiał wprowadzić cenę na poziomie Ask / Bid, który jest aktualnie dostępny na rynku. Aby to zrobić, wystarczy kliknąć niebieski przycisk Kup / Zapytaj, aby złożyć zamówienie na tym poziomie. Możesz również wprowadzić żądany poziom, ale nie ma gwarancji, że zostanie on szybko wypełniony, ponieważ przejdzie do ich książek zamówień.

Dla tych z Was, którzy preferują korzyści płynące z zaawansowanych wykresów, zawsze mogą przejść na platformę na żywo. Tutaj możesz zobaczyć wszystkie ważne informacje na rynku, w tym książki zamówień i tablice kupna / sprzedaży.

Jeśli chodzi o oprogramowanie do tworzenia wykresów, jest ono zapewniane za pośrednictwem Tradingview. Jest to to samo oprogramowanie, które jest używane przez wiele innych giełd i jest standardem branżowym. Masz wskaźniki, analizy techniczne i analizę sentymentów.

Giełda handlowa Kucoin

Proces zamawiania przebiega podobnie jak w przypadku szybkiego zamówienia. Jedyną różnicą jest to, że masz obok siebie formularze zleceń kupna / sprzedaży i możesz zobaczyć, jak Twoje zamówienie jest dodawane do książek.

Jeśli jesteś programistą, który tworzy własne oprogramowanie handlowe, możesz skorzystać z ich łączności API. Wysoka wydajność silnika handlowego bez wątpienia przyniesie korzyści botowi handlowemu, który w pełni wykorzystuje szybką realizację.

Czy są jakieś wady?

Cóż, dla tych traderów, którzy lubią handlować na marginesie, możesz być nieco zawiedziony. Na Kucoin nie ma opcji handlu z depozytem zabezpieczającym, ponieważ mają one być bardziej tradycjonalistyczną giełdą. Jeśli byłeś zainteresowany zrobieniem tego, możesz skorzystać z giełdy takiej jak Poloniex lub brokera CFD, takiego jak IQ Option.

Aplikacja mobilna KuCoin

Dla tych handlowców, którzy są w ruchu i chcieliby monitorować swoje pozycje z telefonu, KuCoin ma aplikację mobilną.

Jest to obecnie dostępne tylko na Androida, chociaż testują wersję na iPhone’a. Postanowiliśmy pobrać wersję na Androida i zobaczyć, jak wypada na tle innych aplikacji mobilnych używanych przez inne giełdy.

Aplikacja mobilna KuCoin na Androida

Aplikacja KuCoin na Androida w Google Play. Źródło: Playstore

Chociaż aplikacja oferuje pewne podstawowe funkcje, które pozwalają monitorować swoje pozycje i zawierać transakcje, istnieje wiele rzeczy, które sprawiają, że jest ona mniej atrakcyjna niż korzystanie z wersji na komputery PC. Rzeczywiście, w aplikacji brakuje wielu narzędzi do tworzenia wykresów.

Na przykład, kiedy uruchomiliśmy aplikację i przeszliśmy do wykresu Bitcoin, mogliśmy zobaczyć, że wykresy nie pokazują osi ceny (osi y). Jest to dość fundamentalna wada, którą naszym zdaniem należy naprawić, zanim inwestorzy będą mogli poczuć się komfortowo z aplikacją.

Istnieje również wiele błędów, które inni użytkownicy zauważyli i zostawili komentarze w sekcji recenzji KuCoin w sklepie Google Play. Na przykład niektórzy nie zgadzają się z faktem, że są proszeni o pozwolenie na instalację zewnętrznych aplikacji. Aplikacja jest wymieniona w Sklepie Play, więc powinna być „zaufaną aplikacją”.

Niektórzy użytkownicy zgłaszali również otrzymywanie powiadomień w języku chińskim w angielskiej wersji aplikacji. Niektórzy narzekają również na fakt, że aplikacja zapomni danych logowania po jej zamknięciu, co oznacza, że ​​muszą się logować kilka razy.

Tak więc, chociaż aplikacja mobilna jest bez wątpienia wygodna, sugerujemy używanie tylko aplikacji mobilnej KuCoin do monitorowania Twojego portfela. Po naprawieniu szeregu problemów i błędów w aplikacji możesz ponownie zacząć używać jej do handlu.

Warto również zaznaczyć, że powinieneś upewnić się, że pobierasz oficjalną aplikację KuCoin, a nie klon, który wykradnie twoje dane uwierzytelniające.

Wystawianie tokena na KuCoin

Jeśli byłeś programistą lub członkiem zespołu kryptowalutowego i chciałeś umieścić swoją monetę na giełdzie, najpierw musisz wypełnić formularz zgłoszeniowy na Kucoin.

Będzie to wymagało udzielenia odpowiedzi na szereg pytań dotyczących Twojego projektu, a także uzyskania zgody na wszystkie warunki, które KuCoin może mieć dla aukcji monet.

Po wypełnieniu wniosku KuCoin zajmie się nim i miejmy nadzieję, że skontaktuje się z Tobą, jeśli będzie miał jakieś pytania. Jest jeszcze jeden ostatni etap, który twoja moneta będzie musiała przejść, aby znaleźć się na liście, a jest nim przejście powszechnego głosowania.

Głosowanie na monety

Aby KuCoin mógł zorientować się w popycie na konkretną monetę, będzie musiał skontaktować się z obecną bazą użytkowników. To właśnie robią w głosowaniu na monety KuCoin. Poniżej znajduje się przykład monet, które są obecnie dostępne do głosowania na giełdzie.

Głosowanie na żeton KuCoin

Głosuj na monetę w KuCoin

Zasady głosowania są również nieco dziwne, ponieważ możesz głosować do 50 razy, ale każdy głos będzie cię kosztował 0,5 KCS. Zapobiegnie to przynajmniej możliwości rozsyłania spamu przez dużą liczbę kont, jednocześnie czyniąc go demokratycznym z ograniczeniami głosowania.

Aby jakakolwiek moneta mogła zostać uwzględniona na platformie, wymagane jest minimum 100 000 głosów. Oczywiście KuCoin ma prawo zawiesić monety w procesie głosowania, jeśli podejrzewa się jakiekolwiek nadużycie.

Akcje Kucoin (KCS)

Logo akcji Kucoin

Zdjęcie za pośrednictwem Fotolia

Akcje Kucoin są rodzimym tokenem giełdy Kucoin. W obiegu znajduje się łącznie 200 mln tych monet. Istnieje nadzieja, że ​​ta podaż zmniejszy się do 100 milionów poprzez serię wykupów przez samych Kucoin.

Te odkupienia tokenów będą odbywać się co kwartał. Kwota, która zostanie odkupiona przez wymianę, jest równa 10% całkowitego zysku, jaki ta wymiana przyniesie w tym kwartale. Po zakupie KCS przez giełdę są one niszczone.

KCS jest również tokenem ERC20, co oznacza, że ​​możesz przechowywać je w dowolnym portfelu zgodnym z monetami opartymi na łańcuchu blokowym Ethereum. Kucoin sprzedał te tokeny inwestorom w zeszłorocznym ICO na wielu różnych etapach, które rozdzieliły 100 milionów tokenów.

Założyciele otrzymali około 35% początkowej dystrybucji, a inni inwestorzy, a fundusze venture capital około 15%. Reszta żetonów została sprzedana w sprzedaży zbiorowej. Zarówno założyciele, jak i inwestorzy VC mieli okresy blokady. Były to cztery lata dla drugiego i 2 lata dla pierwszego.

Czy więc Kucoiny są warte „hodowania”?

To zależy od twojego spojrzenia na wydajność samej wymiany. Wynika to z czynników, które będą miały wpływ zarówno na popyt, jak i podaż w równaniu. Gdy giełda poprawi swoją wydajność, odkupią więcej monet i zmniejszą podaż.

Po stronie popytu, ponieważ więcej użytkowników trafia na giełdę Kucoin, będą również chcieli zatrzymać tokeny, aby zdobyć potencjalne nagrody bonusowe, o których wspomnieliśmy powyżej. Do Ciebie należy decyzja, jakie jest prawdopodobieństwo ich wystąpienia.

Podsumowanie

Kucoin to stosunkowo nowa giełda, która właśnie wylądowała na scenie kryptowalut. W związku z tym wciąż musi przejść, zanim będzie można go uznać za realistycznego przeciwnika większych giełd.

Jednak zgodnie z ich mapą drogową jest to ich aktywny cel. Chcieliby, aby Kucoin była jedną z 10 najlepszych giełd kryptowalut do czerwca 2019 r. Nie jest to zbyt mało prawdopodobne, biorąc pod uwagę, że inne giełdy, takie jak Binance, przeszły od zera do bohatera w niecały rok.

Zaawansowana technologicznie platforma handlowa, a także bogata oferta kryptowalut, które obejmują, była pozytywna. Podoba nam się również fakt, że wypłaty były stosunkowo szybkie, a także obsługa klienta.

Ponadto istnieje wiele korzyści, które można uzyskać, handlując z Kucoin. Na przykład nagrody i premie Kucoin to świetny sposób na wymianę części nagród z powrotem. Dopasowują swoje zainteresowania do interesów użytkowników.

Więc Kucoin jest dla Ciebie wymianą?

Rzeczywiście zaznaczają szereg pól, które zwykle mają handlowcy kryptowalut. Oczywiście nic nie przebije osobistego doświadczenia, więc będziesz musiał założyć konto z ograniczonymi funduszami i zobaczyć, jak dobrze to działa.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem KUcoin.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me