Recenzja MobileGO (MGO): The Mobile Gaming Blockchain

Rozwój kryptowalut stworzył nowe grupy monet, które chcą wyprzedzić światowe branże warte miliardy dolarów.

Jedną z branż, która jest szczególnie odpowiednia do powszechnego przyjęcia kryptowalut, jest branża gier wideo. Nic więc dziwnego, że istnieje wiele projektów, które chcą zająć się tą niszą i wprowadzić monetę do gier.

Jednym z projektów, który wyróżnia się jako pionier w niszy gier wideo, jest MobileGo, który niedawno znalazł się w pierwszej setce monet według kapitalizacji rynkowej, ponieważ odnotował ogromny wzrost cen w październiku 2018 r..

W tej recenzji MobileGO przyjrzymy się dokładnie projektowi i podamy wszystko, co musisz wiedzieć. Przyjrzymy się podstawowej technologii, członkom zespołu i perspektywom tokenów MGO.

Co to jest MobileGo?

MobileGo to moneta do gry z podwójnym tokenem blockchain, która wykorzystuje zarówno Ethereum, jak i Waves. Został uruchomiony całkiem niedawno, a ICO odbył się w maju 2018 roku i jest siostrzaną walutą bardziej znanych GameCredits (GAME). GAME istnieje od 2014 roku i jest uważany za dziadka monet do gier, więc MobileGo ma dobrą rodzinną historię.

Co to jest MobileGO

Przegląd MobileGO. Źródło: Raport na temat MobileGO

MobileGo został opracowany jako środek do rozwijania zdecentralizowanych aplikacji do gier i oczekuje się, że odegra główną rolę w zakładach eSport. Jednym z zastosowań będzie motywowanie graczy nagrodami za lojalność i uczestnictwo. Miał być również używany w GNation sklep z aplikacjami mobilnymi, ale od tego czasu rozprzestrzenił się dalej, o czym dowiesz się w dalszej części tego artykułu.

Token MGO ma niezwykle szeroki zakres zastosowania, zapewniając liczne korzyści dla różnych populacji. Gracze mogą ułatwić rozgrywkę peer-to-peer i zdecentralizowane turnieje, służąc zarówno jako nagroda za mecz, jak i opłata za wejście. Ponadto posiadacze tokenów będą mogli uzyskać dodatkowe rabaty na zakup zawartości w grze.

Jak działa MobileGo

Kiedy MGO zostało uruchomione, zrobiło to z całkowitą podażą 100 milionów tokenów, ale w rzeczywistości jest ich 200 milionów. Dzieje się tak, ponieważ tokeny istnieją zarówno na platformach Ethereum (EMGO), jak i WAVES (WMGO).

MGO z Ethereum & amp; Fale

Przegląd dystrybucji tokenów GAME w Ethereum & Fale

Uczestnicy ICO mogli wybrać opcję otrzymywania EMGO lub WMGO, przy czym odpowiednik został zamrożony na innym łańcuchu bloków. Oznacza to, że gdyby 65% ​​wszystkich tokenów zostało odebranych w łańcuchu blokowym WAVES, odpowiadałoby im 65 milionów tokenów zamrożonych w sieci Ethereum.

Jednak ostatnio zmienił się zespół zarządzający i programistyczny w MobileGo, co spowodowało, że podjęli decyzję o przeniesieniu wszystkich tokenów na platformę Ethereum. Od początku października 2018 r. Testują beta swapy, a gdy system wymiany będzie wolny od błędów, będą oferować zamiany wszystkich tokenów WMGO na tokeny EMGO i będą kontynuować wyłącznie z tokenami MGO na platformie Ethereum.

Token MGO jest deflacyjny, ponieważ nie więcej niż początkowe 100 milionów zostanie nawet wybitych.

Rola MobileGo w grach

Prawdą jest, że większość funkcji MobileGo jest nadal w fazie rozwoju, ale niedawne partnerstwa stawiają go na bardzo obiecującej pozycji, ponieważ jego globalne wykorzystanie gwałtownie rośnie..

Oto przyszłe zmiany, nad którymi pracuje zespół MobileGo:

  • Portal internetowy ekosystemu: interfejs sieciowy i warstwa reprezentacji ekosystemu dla użytkownika końcowego (gracza). Dzięki temu produktowi użytkownik uzyskuje dostęp do największej części funkcjonalności ekosystemu. Wszystko w jednym miejscu, z ujednoliconym doświadczeniem na wszystkich platformach (PC / mobilne).
  • Platforma eSports: zestaw usług back-end i produktów front-endowych dla użytkownika końcowego, który zapewnia konkurencyjne wrażenia w grach mobilnych / HTML5 / PC. Ponadto zestaw interfejsów API i SDK, który pomaga wydawcy (twórcy gier) zintegrować jego zawartość (gry) z naszą platformą.
  • Platforma obliczeniowa: zestaw usług zaplecza i produktów dla użytkownika końcowego, który pomaga użytkownikowi uzyskać dostęp do naszej sieci komputerowej i udostępniać swój sprzęt komputerowy w sieci w zamian za nagrodę. Teraz chodzi o wydobycie.
  • Usługi podstawowe: wspólne usługi używane przez wszystkie produkty w ekosystemie (np. Usługa użytkownika, bramka API, usługa płatności itp.). Ponadto pewna typowa logika biznesowa dla działalności charytatywnej i grywalizacji ekosystemu (zadania, osiągnięcia itp.).
  • Konto wydawcy: produkt, który pomaga firmom (wydawcom) pracować z ekosystemem, przesyłać i dostosowywać treści (gry i materiały marketingowe, które publikujemy w portalu ekosystemu) oraz przeprowadzać integracje.

Ostatnie partnerstwa

Ponadto oprogramowanie do tworzenia gier Unity pracuje nad integracją implementacji MGO w grach Unity za pomocą jednego kliknięcia. Byłoby to ogromne, ponieważ mniej więcej połowa wszystkich mobilnych gier wideo jest zasilana przez Unity. Miało to zostać uruchomione zeszłego lata, ale wydaje się, że zostało opóźnione, być może z powodu zmian w zarządzaniu i zespole programistycznym w MobileGo.

Najnowsze ważne wieści z MobileGo pojawiły się pod koniec października, kiedy twórca zestawu do tworzenia gier, Xsolla, dodał MobileGo (MGO) i GameCredits (GAME) jako dostępne metody płatności dla swoich partnerów zajmujących się grami mobilnymi i komputerowymi..

XSolla MobileGO

Oznacza to, że twórcy gier mogą teraz otrzymywać tantiemy w tokenach MGO. Wypłaty będą dokonywane na ruchomej skali procentowej określonej przez samych deweloperów. Oznacza to również, że Xsolla może stać się kolejnym sposobem zakupu kryptowalut za pomocą Paypal, w sposób okrężny.

Ponieważ Xsolla obsługuje już ponad 700 różnych metod płatności, dodanie MGO i GAME jest w rzeczywistości całkiem sporą sprawą, ponieważ Xsolla wcześniej nie obsługiwała kryptowalut. Gracze mają teraz większy wybór w zakresie płacenia za gry i towary w grze. Narzędzia Xsolla są dostępne w ponad 200 krajach i terytoriach, znacznie zwiększając zasięg MobileGo.

Historia cen MGO

Token MGO zebrał ponad 50 milionów dolarów w swoim ICO w maju 2017, co czyni go drugim co do wielkości ICO wszechczasów w tamtym czasie. Niestety, po ICO wielu inwestorów straciło wiarę w projekt, ponieważ zespół zarządzający i programista był mało komunikatywny i mniej niż przejrzysty.

Po osiągnięciu w czerwcu wysokiego poziomu 2,60 USD po premierze, w listopadzie 2017 r. Spadł do prawie 0,20 USD. W grudniu / styczniu odbił się wraz z resztą na rynku, ale do września 2018 r. Token spadł do prawie 0,09 USD, a projekt wyglądał umierało.

Na szczęście projekt odrodził się w październiku 2018 r. Wraz ze zmianami w zarządzaniu i zespole programistycznym w MobileGo. Wydaje się, że ta zmiana tchnęła nowe życie w projekt i token.

Wydajność tokena MGO

Wydajność cen tokenów MGO. Źródło: CoinMarketCap

Pierwszym ogłoszeniem było upuszczenie tokena WAVES z powodu problemów technicznych podczas pracy nad tym blockchainem. Od końca października 2018 zespół testuje platformę wymiany, a gdy będzie gotowa, wszystkie WMGO zostaną zamienione na EMGO. Zmiana w zarządzie spowodowała podwojenie wartości tokena MGO od ostatniego tygodnia września do 2 października, ale to był dopiero początek.

5 października zespół ogłosił, że token MGO został dodany do Bitfinex i Ethfiniex. Do 13 października cena MGO przekroczyła 0,45 USD, co daje prawie 500% zwrotu od czasu zmiany w zarządzie. Dodano kolejne giełdy i możesz kupić MGO na przykład na Cryptopia i HitBTC.

Projekt zyskał ogromne poparcie chińskich społeczności graczy, które bez wątpienia odegrały ważną rolę w przesunięciu tokena na listę 100 największych kapitalizacji rynkowej.

Wniosek

Ponieważ branża gier wideo jest warta ponad 1 miliard dolarów rocznie, nie powinno być trudno MobileGo odnotować szalony wzrost. Zaledwie 1% tego rynku będzie netto 100 milionów dolarów, a gry mobilne rosną tak dramatycznie, że wydaje się to małym celem.

Wydaje się, że odrodzenie projektu przyniosło znaczące partnerstwa i zmiany, a projekt wraca na właściwe tory. Miejmy nadzieję, że tak pozostanie i będzie się dalej rozwijać. MobileGo był kiedyś szalenie popularnym projektem i może znowu być przejrzysty i ciężko pracować.

Powinien również skorzystać na rosnącej liczbie wydarzeń związanych z grami sponsorowanych przez GNation oraz na nowej możliwości wydobywania GN Gold, która jest używana do dołączania do turniejów, które wypłacane są w MGO.

Pod koniec października planowane jest również wydanie Pixel Wars, mobilna gra MMORPG, która jest bardzo oczekiwana przez graczy. Niewiele wyciekło na temat gry, ale po premierze powinna ona skorzystać z dużego budżetu marketingowego i reklamowego przechowywanego od czasu ogromnego transportu ICO.

Chociaż token MGO osiągnął duże zyski już w październiku, pozostaje poniżej swojego rekordowego poziomu i może zobaczyć ogromną pompę, jeśli ta gra Pixel Wars jest tak doskonała, jak się spodziewano.

W każdym razie ostatnia zmiana w zarządzaniu oraz zwiększona komunikacja i przejrzystość ze strony zespołu MobileGo to krok we właściwym kierunku.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem MobileGO

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me