Recenzja Monetha (MTH): Zdecentralizowane zarządzanie reputacją

Handel elektroniczny jest prawdopodobnie jednym z największych rozwijających się sektorów gospodarki i oczekuje się, że w nadchodzącej dekadzie nadal będzie się rozwijał gwałtownie.

Jedną z platform blockchain, która chce wykorzystać ten wzrost, jest Monetha, zdecentralizowana platforma reputacji. Próbują zwiększyć ogólny poziom pewności i prawdopodobieństwa sukcesu każdej transakcji.

Jednak czy Monetha naprawdę może osiągnąć te cele?

W tej recenzji Monetha przyjrzymy się dogłębnie projektowi i członkom jego zespołu. Przeanalizujemy również podstawową technologię, przypadki użycia i potencjał przyjęcia tokenów MTH na dużą skalę.

Czym jest Monetha?

Monetha został stworzony, aby pomóc handlowcom i konsumentom poprzez zbudowanie platformy, która wzmacnia zaufanie i reputację, prowadząc do wzrostu satysfakcji i sukcesu transakcji e-commerce online. Wszystko to jest połączone z bramką płatniczą, a wszystko jest zbudowane z inteligentnych kontraktów w sieci Ethereum.

Pierwszym celem platformy jest zapewnienie transakcji e-commerce w czasie rzeczywistym, które eliminują interwencję osób trzecich. Drugim i być może ważniejszym celem jest zbudowanie reputacji odpornej na cenzurę i możliwej do przeniesienia, która jest wiarygodna i oparta na zachowaniach użytkowników i kupców.

Czym jest Monetha

Funkcje Monetha. Zdjęcie ze strony internetowej Monetha

Rdzeniem technologii Monetha jest zdecentralizowany system zaufania i reputacji (DTRS). Zbudowany na podstawie inteligentnych umów, tworzy niezawodne relacje między kupcami a klientami. Algorytm wbudowany w system weryfikuje każdą transakcję w momencie jej wystąpienia i przypisuje ocenę zaufania.

Ta ocena zaufania jest używana w mechanizmie oceny zaufania platformy w celu zapewnienia przejrzystości. Wszystkie oceny są publicznie widoczne, niezmienne i przyznawane na podstawie zachowań użytkowników i handlowców. Im dłużej system jest używany i im więcej użytkowników, tym dokładniejsze stają się oceny zaufania.

Słabe strony, którymi zajmuje się Monetha

Obecne modele e-commerce mogą być dobrze ugruntowane, ale mają również kilka słabych punktów, które wymagają poprawy. Większość e-commerce ma następujące słabości:

  • Wysokie opłaty i prowizje dla stron trzecich;
  • Brak zaufania;
  • Brak przejrzystości;
  • Niezabezpieczone platformy i transakcje.

Monetha rozwiązał te problemy, tworząc zdecentralizowaną platformę blockchain, która zapewnia bezpieczeństwo, przejrzystość i zaufanie, jednocześnie prawie eliminując opłaty stron trzecich, które mogą powodować, że transakcje e-commerce kosztują 10-15% lub nawet 20% więcej niż to konieczne.

Ulepszenia e-commerce Monetha

Monetha to coś więcej niż tylko bramka płatności. Chce na nowo zdefiniować relacje między klientem a sprzedawcą, rozwiązując problemy omówione powyżej. Oprócz doskonałego rozwiązania płatniczego tworzy również platformę, która umożliwia budowanie niezmiennego zaufania i reputacji oraz przenoszenie ich na wiele zewnętrznych platform e-commerce online.

Rozwiązanie Monetha zamiast Status Quo

Monetha kontra status quo. Przez Biała księga Monetha

Wystarczy wziąć pod uwagę następujące korzyści płynące z platformy Monetha:

Lepsze zaufanie

Zaufanie jest podstawą relacji, w tym relacji między kupującymi a sprzedającymi. Kiedy obecne jest zaufanie, transakcje stają się łatwiejsze i bezproblemowe. System zaufania i reputacji Monetha pozwala kupcom budować solidną reputację w oparciu o ich sprzedaż i usługi.

A co najlepsze, ponieważ jest powiązany ze sprzedażą, nie musisz martwić się o fałszywe lub złośliwe recenzje. Możesz także wyświetlać wynik zaufania na dowolnej platformie obsługującej Monetha, która obejmuje już Shopify, Facebook Marketplace, Craigslist i wiele innych.

Zwiększone bezpieczeństwo

Inteligentne kontrakty zapewniają bezpieczeństwo każdej transakcji i eliminują potrzebę partnerstwa z osobami trzecimi, które mogą narazić zarówno kupujących, jak i sprzedających na niepotrzebne ryzyko. Kiedy Twoje transakcje odbywają się w łańcuchu bloków, nie musisz już martwić się o bezpieczeństwo, otrzymywanie płatności lub ciężar dowodu w jakimkolwiek aspekcie transakcji. Inteligentne kontrakty zapewniają bezpieczeństwo przewyższające tradycyjne prawo umów.

Niższe opłaty i prowizje

Inteligentne kontrakty nie tylko zwiększają bezpieczeństwo, ale także obniżają opłaty i prowizje związane z transakcjami e-commerce. Jednym z kosztów, który znika w systemie Monetha, są koszty zapewnienia przestrzegania umowy przez obie strony oraz koszt podjęcia działań, jeśli tak się nie stanie.

Całkowity przychód z płatności

Money Makers zarabiają…

Innym kosztem, który znika, są liczne opłaty od zewnętrznych procesorów. Zamiast 5% -20% ukrytych opłat, transakcja Monetha ma stałą opłatę transakcyjną w wysokości 1,5%, z której 0,5% jest zwracane udziałowcom Monetha. W planach jest również wprowadzenie 0,2% programu lojalnościowego dla klientów.

Szybsze przetwarzanie płatności

Tradycyjne metody płatności mogą oznaczać, że faktyczne otrzymanie płatności na konto bankowe zajmie sprzedawcy kilka dni. Z Monetha transakcje są realizowane w 2 minuty. Lepszy przepływ gotówki pomaga wzmocnić działalność handlową.

System zaufania i reputacji

Brama płatnicza Monetha jest powiązana z łańcuchem bloków, co oznacza, że ​​każda transakcja zawiera dane, takie jak adres portfela wysyłającego i odbierającego, czas transakcji, co zostało przesłane, informacje o gwarancji, instrukcje dostawy i inne dane niezmiennie zapisane w łańcuchu bloków. Ułatwia to przeglądanie zarówno sprzedawców, jak i klientów oraz przeglądanie historii wszystkich takich recenzji, co prowadzi do działającego systemu zaufania i reputacji.

Możliwość przeglądania i oceniania transakcji nie jest niczym nowym, ale Monetha czyni ją bardziej niezawodną, ​​wiążąc ją ze sprzedażą i umieszczając wszystkie informacje w łańcuchu bloków. Dodają również oceny dla klientów, co jest unikalną funkcją. Ten system oceny pozwala sprzedawcom i klientom rozwijać swoje profile w miarę dokonywania większej liczby transakcji.

Ponieważ wszystko jest oparte na blockchain, zapewnia się bezpieczeństwo i anonimowość. System jest globalny, działa samodzielnie i bez kierownictwa jakiejkolwiek scentralizowanej władzy.

Sprzedawcy na platformie są oceniani tylko przez zweryfikowanych kupujących, a ta ocena jest oparta na ich poziomach usług, takich jak szybkość wysyłki, czy przestrzegają wszystkich warunków i czy produkt jest zgodny z opisem.

Klienci otrzymują również oceny zaufania na platformie Monetha na podstawie liczby i wielkości zakupów, a także historii ich recenzji. Przeglądanie transakcji zwiększa ocenę zaufania klienta, ponieważ zwiększa ich wartość dla platformy. Platforma umożliwia nawet handlowcom odmowę sprzedaży klientowi, jeśli uważają, że ich ocena zaufania jest zbyt niska.

Aplikacja Monetha służy do wprowadzania recenzji i roszczeń oraz przechowuje wszystkie te dane w łańcuchu bloków. Klienci mogą złożyć reklamację, jeśli otrzymają produkt, który jest uszkodzony, wadliwy lub po prostu coś, z czego nie są zadowoleni, a roszczenia te będą miały wpływ na ocenę zaufania sprzedawcy. Dlatego tak ważne jest, aby sprzedawcy za pierwszym razem prawidłowo dostarczyli towar lub szybko dokonali naprawy, jeśli wystąpi problem z zamówieniem..

Jak dotąd system Trust Rating zebrał pozytywne recenzje zarówno od klientów, jak i sprzedawców. Klienci są w stanie znaleźć najbardziej godnych zaufania sprzedawców, a sprzedawcy mogą ocenić wiarygodność swoich klientów, co wcześniej nie było możliwe. Wraz ze wzrostem wykorzystania systemu zespół Monetha był w stanie precyzyjnie dostroić oceny, aby były jeszcze dokładniejsze i skuteczniejsze.

Zespół Monetha

Założyciele Monetha spotkali się na początku 2017 roku, aby rozwiązać problemy związane z zaufaniem do globalnego handlu. Pod koniec roku zdecydowali, że do osiągnięcia takiego poziomu zaufania potrzebny jest zdecentralizowany ekosystem. To dało im impuls do uruchomienia kolejnego ICO.

Monetha ma siedzibę na Litwie, a trzej założyciele mają różne pochodzenie. Andrej Ruckij wcześniej był CTO i współzałożycielem firmy Wowtto, która była agencją reklamy zewnętrznej. Przed założeniem Monetha pracował w Adform jako wiceprezes ds. Inicjatyw strategicznych.

Założyciele Monetha

Założyciele Monetha

Jest jednym z jego współzałożycieli Justas Pikelis który również założył wiele innych start-upów, w tym UFO Favours i Stebink. Ostatnim współzałożycielem jest Laurynas Jokubaitis który jest również założycielem Wowtto i członkiem Forbes 30 poniżej 30 lat za swoją pracę nad technologią blockchain i systemami reputacji.

Od ukończenia ICO Monetha powiększa swój zespół i obecnie zatrudnia 15 innych pracowników, którzy mają doświadczenie w tworzeniu oprogramowania, obsłudze klienta i marketingu.

Mocne i słabe strony Monety oraz obawy

Monetha to unikalne rozwiązanie problemów e-commerce, a wraz ze wzrostem jej wpływu zapowiada się zakłócenie przestrzeni.

Dzięki ratingom zaufania Monetha klienci będą mogli szybciej podejmować decyzje dotyczące tego, od kogo chcą robić zakupy, i będą wiedzieć, że ich transakcje są bezpieczne i chronione. Tradycyjne platformy e-commerce nie mogą obiecać poziomu zaufania i przejrzystości oferowanego przez Monetha.

Zdecentralizowany system, który opracowali, zwrócił władzę sprzedawcom i klientom oraz odebrał ją scentralizowanym platformom stron trzecich, które sprawiły, że handel elektroniczny stał się droższy i mniej wiarygodny.

Korzyści Monetha

Korzyści dla kupujących i sprzedających Monetha

System został również opracowany w celu powstrzymania oszustów, dzięki czemu ekosystem jest bardziej wiarygodny również dla sprzedawców.

Największym wyzwaniem stojącym przed Monetha jest to samo, przed którym stoi ekosystem blockchain jako całość. Kryptowaluty muszą zostać zdemistyfikowane dla ogółu społeczeństwa, a ich związek z zachowaniem przestępczym musi zostać usunięty.

System nie jest pozbawiony wad. Ponieważ system Trust Rating jest stosowany do sprzedawców, nie obejmuje poszczególnych produktów. Może to prowadzić do problemów z jakością produktu, ale przyszłe ulepszenia platformy mogą obejmować oceny produktów.

I chociaż nie zostały jeszcze znalezione, mogą istnieć luki w systemie ocen, które pozwalają sprzedawcom lub klientom wykorzystać system. To powiedziawszy, dopóki zespół Monetha szybko zareaguje na wszelkie takie luki, system powinien pozostać bezpieczny i odporny.

Token MTH

Monetha przeprowadziła ICO w sierpniu 2017 r., Zbierając około 37 milionów dolarów poprzez sprzedaż 200 milionów tokenów po średniej cenie 0,19 $. W miesiącach następujących po ICO cena tokena spadła do około 0,05 USD. Zwiększył się w grudniu 2017 r. I 11 stycznia 2018 r. Osiągnął rekordowy poziom 0,566 USD.

Poruszał się stabilnie niżej przez cały okres bessy w 2018 r. I spadł poniżej 0,02 USD we wrześniu 2018 r. Od tego czasu nieco się odreagował i od 13 listopada 2018 r. Kosztuje około 0,048 USD, czyli nadal nieco poniżej ceny ICO..

Binance MTH

Zarejestruj się na Binance i kup tokeny MTH

Prawie cały wolumen obrotu tokenami MTH znajduje się na giełdzie Binance, chociaż jest dostępny na kilku innych platformach wymiany, takich jak Mercatox, OKEx i KuCoin. Nie ma możliwości zakupu MTH w walutach fiducjarnych, a wszystkie zakupy muszą być dokonywane za pomocą BTC lub ETH.

Ponieważ MTH jest tokenem opartym na Ethereum ERC-20, można go przechowywać w dowolnym portfelu kompatybilnym z ERC-20.

Wniosek

Monetha rozpoczęła się jako prosta bramka płatnicza, która konkurowała z Paypal, ale wraz z dodaniem systemu recenzji handlowców i klientów, który można przenieść do dowolnego sklepu e-commerce, wydaje się być silniejszym konkurentem w przestrzeni e-commerce. Dodając zaufanie do zakupów online, ma nadzieję zdobyć część z ponad 1 biliona dolarów w globalnym handlu elektronicznym.

Chociaż istnieją inne platformy blockchain zaangażowane w płatności i e-commerce, Monetha jest wyjątkowa pod względem zaufania i przejrzystości w ekosystemie e-commerce. Jeśli uda im się zostać czołowym dostawcą zaufania dla e-commerce, staną się jedną z najsilniejszych platform blockchain.

Siła waluty MTH pozostaje jednak wątpliwa, ponieważ jest to tylko token użyteczności. Ponieważ jest przydatny tylko w ekosystemie Monetha, ma mniejszą wartość dla inwestorów, ale jeśli zespół programistów znajdzie sposób na wykorzystanie go poza ekosystemem Monetha, może szybko eksplodować..

Ogólnie Monetha to wyjątkowy projekt, który mógłby być niedoceniany i niedoceniany.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Zastrzeżenie: są to opinie autora i nie powinny być traktowane jako porady inwestycyjne. Czytelnicy powinni przeprowadzić własne badania.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me