Recenzja Monolith (TKN): kompletne rozwiązanie karty dla DeFi

Dla wszystkich hodowców, którzy są zadowoleni z siedzenia na siedzeniach i czekania na oczekiwany księżycowy strzał, są inni, którzy chcą zrobić więcej ze swoją kryptowalutą. Na szczęście dla nich staje się to łatwiejsze.

Coraz więcej firm i platform wypuszcza karty, które pozwalają ich użytkownikom na dokonywanie zakupów za pomocą ich kryptowalut w taki sam sposób, w jaki wszyscy codziennie wydajemy waluty fiducjarne.

Karty Visa Monolith

Status quo płatności kartą

Wszyscy znamy wielkie nazwiska w świecie płatności bezgotówkowych, w szczególności Visa i Mastercard. Te dwa behemoty stanowią między nimi aż 90% rynku kart kredytowych i debetowych i znajdują się w górnym biegu S&P 500.

Visa ma obecnie wartość rynkową 449 miliardów dolarów, a Mastercard 324 miliardy dolarów: to z ich systemów prawie zawsze korzystamy, gdy zginamy plastik. W związku z tym wszystkie duże karty kryptograficzne współpracują z jednym z tych dostawców, dzięki czemu klienci mogą wydawać swoje kryptowaluty na całym świecie.

Tak więc systemy są gotowe, abyś mógł wydać tę kryptowalutę za pomocą jednej z wielu dostępnych kart. Jeśli jesteś zainteresowany zdobyciem jednej z tych kart, omówiliśmy kilka z najlepszych kryptograficznych kart debetowych kilka miesięcy temu. Jedną z najbardziej ekscytujących kart na naszej liście jest ta dostarczona przez Monolith, obiecującą nazwę w sektorze DeFi, zbudowaną w sieci Ethereum.

Karty Monolitów

Fale tworzenia kart monolitycznych

Dzisiaj przyjrzymy się dokładniej karcie Monolith: jej funkcjom, działaniu i opłatom. Przyjrzymy się również szerszemu ekosystemowi Monolith i przedstawimy podstawowe informacje o samej platformie. Wszystko to powinno pomóc ci jasno zrozumieć, czy karta Monolith jest czymś, co powinieneś rozważyć dodanie do swojego portfela.

Przedsiębiorstwo

Monolith to nazwa handlowa Token Group Limited, która została zarejestrowana w 2017 roku. Została założona przez Mela Geldermana i Davida Hoggarda, którzy nadal są odpowiednio CEO i dyrektorem ds. Strategii.

Gelderman jest przedsiębiorcą z doświadczeniem w branży kryptowalut i biopaliw Hoggard studiował matematykę na Uniwersytecie Newcastle w Wielkiej Brytanii. Monolith był wcześniej znany jako TokenCard aż do rebrandingu w 2019 roku.

Nazwa Monolith została zainspirowana tajemniczą kolumną, która pojawia się w filmie Stanleya Kubricka „2001: A Space Odyssey”. Więc jeśli zastanawiasz się, dlaczego niektórzy pracownicy Monolith w stronę firmy „Zespół” pozują z kopią powieści Arthura C. Clarke’a, na której film jest dobrze oparty, oto Twoja odpowiedź.

Firma Monolith

Logo Monolith

(Dlaczego niektóre z nich mają głowy dinozaurów, jest mniej jasne). Firma wyjaśniła przyjęcie nazwy w następujący sposób: “ Dla nas Ethereum jest prawdziwą analogią do Monolitu i nawiązuje do transcendencji w gospodarce światowej poprzez wprowadzenie zdecentralizowanych finansów (DeFi). ”

Platforma i aplikacja Monolith zasadniczo składają się z portfela nieprzechodniego, który obsługuje ETH i dowolny token ERC-20 oraz kartę debetową Monolith Visa. Istnieje również natywny token (TKN), który jest używany do zachęcania do korzystania z karty Monolith i nagradzania członków społeczności za pośrednictwem funkcji Community Chest (więcej na ten temat później).

Portfel

Aby korzystać z portfela, musisz pobrać aplikację Monolith z App Store lub Google Play. Ponieważ klucze prywatne portfela nie są zabezpieczone, będą przechowywane przez Ciebie, a nie przez Monolith. Jest to świetne ze względów bezpieczeństwa, a także chroni w przypadku awarii samego Monolith. Oznacza to również, że firma nie może w żaden sposób uzyskać dostępu do Twoich funduszy ani ingerować w nie. Nie trzeba dodawać, że zanotuj swoje klucze prywatne i przechowuj je w bezpiecznym miejscu.

Po skonfigurowaniu i zarejestrowaniu możesz zdeponować na nim ETH lub dowolny inny token ERC-20. To cała masa tokenów, chociaż oczywiście wyklucza to wiele bardziej popularnych kryptowalut: więc nie ma BTC, XRP, ADA itp..

Główną zaletą portfela Monolith jest to, że daje ci on przyczółek w przestrzeni DeFi, a jednocześnie umożliwia korzystanie z rozległej sieci płatności Visa za pośrednictwem karty. Otrzymujesz również europejski kod IBAN wraz z kodem rozliczeniowym i numerem konta: wszystko to jest przydatne do przenoszenia środków, gdy trzeba.

Aplikacja Monolith Wallet

Zrzuty ekranu aplikacji Monolith. Zdjęcie za pośrednictwem Sklep Google Play

Monolith zasadniczo zapewnia pomost między światem kryptowalut i finansów głównego nurtu. Oprócz korzyści dla użytkowników, jest to również zachęcający krok na drodze do masowej adopcji.

Od czerwca tego roku portfel Monolith oferuje również funkcję wymiany. Pozwala to użytkownikom na zakup dowolnych tokenów ERC-20 za pośrednictwem agregatora zdecentralizowanej wymiany (DEX) portfela, co gwarantuje uzyskanie najlepszej możliwej ceny za kupowany token.

Ta usługa jest świadczona przez Paraswap. Jedyne poniesione koszty to zakup tokena i opłaty sieciowe Ethereum. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej funkcji, Monolith opublikował plik Średni post na temat, który jest bardziej szczegółowy.

Wreszcie, kod Monolith jest całkowicie open source, więc każdy zainteresowany może go samodzielnie zweryfikować lub przeczytać zewnętrzne audyty bezpieczeństwa za pośrednictwem Github.

Karta

A więc do sedna tej recenzji: samej karty Monolith. Jedną z rzeczy, które należy wyjaśnić, jest to, że nie jest to karta kredytowa, ale karta debetowa, którą wstępnie doładowujesz przed wyjściem i wydaniem. Większość kart kryptograficznych działa w ten sposób, chociaż jest kilka – takich jak Nexo – które oferują usługę podobną do karty kredytowej.

Opis kart Monolitów

Rebranding Monolith

Podczas gdy sam portfel obsługuje ETH i cały ładunek tokenów ERC-20, możesz doładować kartę tylko za pomocą:

  • Ethereum (ETH)
  • Monolit (TKN)
  • Dai (DAI)
  • DigixDAO (DGD)
  • Digix Gold Token (DGX)
  • Producent (MKR)
  • Pojedyncze zabezpieczenie Dai (SAI)
  • Tether (USDT)

Po przesłaniu krypto do portfela Monolith, wymieniasz je na fiat za pośrednictwem aplikacji i dodajesz do swojej karty. Jesteś teraz gotowy do wyjścia i wydania. Ponieważ jest to karta zabezpieczona Visa, na całym świecie nie brakuje miejsc, w których można to zrobić – według strony internetowej Monolith około 45 milionów.

Jedną z najbardziej przydatnych funkcji, które pojawiły się na scenie bankowości osobistej w ciągu ostatnich kilku lat, jest możliwość śledzenia swoich wydatków w czasie rzeczywistym i możliwość łatwego kontrolowania salda za pomocą aplikacji bankowych.

Jest to standard w bankach konkurencyjnych, takich jak Monzo i Revolut, a teraz jest powoli wdrażane przez bardziej popularne banki. W przypadku nowej platformy, takiej jak Monolith, jest to obowiązkowe, więc nie zdziwisz się, gdy dowiesz się, że karta będzie Cię na bieżąco informować o wydatkach i saldzie.

Challenger Banks UK

Revolut & Monzo stanowi wyzwanie

Karta jest wydawana przez Contis Financial Services Ltd, który również wydaje kartę kryptograficzną Wirex. Można go używać w całym Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG) i na kilku terytoriach powiązanych z krajami europejskimi.

Powoduje to raczej oczywistą wadę, że karty nie można używać w USA ani w Azji: dwóch największych rynkach kryptowalut. Z portfela można jednak korzystać na całym świecie, więc być może bezpiecznie jest sobie wyobrazić, że zespół Monolith ma zamiar zaoferować kartę na tych i innych rynkach w pewnym momencie w przyszłości.

Opłaty na Monolith

I tak przejdźmy do drażliwej kwestii opłat za karty. Różnią się one w zależności od tego, którą kartę kryptograficzną zdecydujesz się wybrać i są dużym czynnikiem w procesie podejmowania decyzji. Nikt nie lubi być obciążany wygórowanymi opłatami za korzystanie z karty, aw niektórych przypadkach te opłaty sprawiają, że poszczególne karty nie są warte zawracania głowy.

Dobra wiadomość dla osób rozważających kartę Monolith jest taka, że ​​nie ma żadnych opłat miesięcznych, opłat za wysyłkę karty ani opłat za zakup, jeśli używasz karty w kraju, w którym jest ona zarejestrowana. Nie ma również opłaty za wymianę kryptowalut / fiat, co Monolith z dumą reklamuje jako najlepszy kurs.

Obowiązuje dzienny limit wydatków wynoszący 7500 GBP (8113 EUR) i dzienny limit wypłat gotówki w wysokości 350 GBP (378 EUR), więc wszyscy oprócz największych wydających powinni znaleźć tutaj coś dla siebie. Jest to również przydatny sposób na zminimalizowanie strat w przypadku naruszenia lub kradzieży karty.

Biorąc to wszystko pod uwagę, trzeba uważać na pewne opłaty. Jeśli dokonasz zakupu poza rodzimą walutą karty, zostaniesz obciążony opłatą w wysokości 1,75%. Następnie jest opłata za doładowanie karty: jest to 1%, jednak jeśli doładujesz za pomocą DAI, możesz uniknąć konieczności uiszczania tej opłaty.

Jest też coś, co nazywa się „wkładem społeczności”, który jest również ponoszony przy każdym doładowaniu. Jest to również ustawione na 1%, a dochody z tego są dodawane do wspomnianej wcześniej skrzyni społeczności, chociaż jeśli doładujesz kartę za pomocą TKN, całkowicie unikniesz tej opłaty.

Skrzynia społeczności Monolit

Skrzynia społeczności pomaga posiadaczom TKN

Community Chest to fundusz inteligentnych kontraktów przeznaczony dla posiadaczy rodzimego tokena Monolith TKN. Posiadacze TKN są nagradzani środkami ze Skrzyni Społeczności za każdym razem, gdy spalą TKN. Wielkość nagrody jest określana na podstawie ilości TKN, które posiadacz zobowiązał się spalić. Ta funkcja jest dostępna dla posiadaczy TKN poprzez funkcję „Cash and Burn”.

Opłaty te nie wydają się takie złe, ale jeśli nie chcesz lub nie możesz korzystać z DAI i / lub TKN, będziesz musiał ponosić opłatę w wysokości do 2% za każdym razem, gdy doładujesz swoją kartę.

Może to nie być takie złe dla tych, którzy mają do czynienia ze stosunkowo niewielkimi saldami i poziomami wydatków, ale dla każdego, kto chce regularnie korzystać z karty i przy dużych zakupach, opłaty te mogą zacząć boleć. To powiedziawszy, istnieje wiele kart kryptograficznych ze znacznie wyższymi opłatami, a jeśli chcesz uniknąć płacenia Monolith, masz przynajmniej tę opcję.

Nagrody

Jeśli jest jeden obszar, w którym karta Monolith spada, jest to obszar nagród oferowanych za jej użycie – a raczej całkowity brak jakichkolwiek. Istnieje wiele kart kryptograficznych oferujących gadżety, takie jak zwrot gotówki za zakupy lub subskrypcje takich jak Spotify i Netflix. Asortyment kart z crypto.com jest szczególnie silny pod tym względem, podobnie jak inne Nexo i Wirex oferują również przyzwoite nagrody swoim użytkownikom.

Nagrody pieniężne

Oczekiwano korzyści z kart kredytowych

Z drugiej strony wydaje się, że Monolith zdecydował się na razie nie oferować niczego w tym względzie. To nie czyni go wyjątkowym wśród dostawców kart kryptograficznych, ale musisz się zastanowić, czy jest to coś, co prawdopodobnie zobaczymy w przyszłości, gdy sektor stanie się bardziej zatłoczony i konkurencyjny.

Bezpieczeństwo

Widzieliśmy, że nieupoważniony, zdecentralizowany charakter konfiguracji Monolith oznacza, że ​​Twoje kryptowaluty są dobrze chronione, a tylko Ty znasz klucze prywatne, a tym samym masz do nich dostęp. Sama karta jest również regulowana w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), co powinno zapewnić dodatkowy spokój.

Nie jest jednak objęty programem odszkodowań za usługi finansowe (FSCS), który obejmuje straty do 85 000 GBP na platformę. To powiedziawszy, gdyby Monolith upadł, jego wierzyciele nadal nie mogliby uzyskać dostępu do twoich funduszy bez tych kluczy prywatnych.

Wniosek – Monolit Warto?

Monolith to coś wyjątkowego w sferze kart kryptograficznych. Nikt inny nie oferuje platformy, która pozwala na wydawanie Ethereum i innych tokenów ERC-20, więc jeśli są to duże części Twojego portfela, zdecydowanie powinieneś to rozważyć. Fakt, że portfel Monolith nie jest zabezpieczony, a jednocześnie umożliwia wykorzystanie światowego zasięgu Visa, to kolejny duży plus.

Monolityczny tron

Czy Monolith jest królem kart kryptograficznych?

Sam Monolith jest ekscytującą firmą o ugruntowanej pozycji na powstającym polu DeFi. Jego aplikacja i karta kryptograficzna to świetne punkty wyjścia dla tych, którzy po raz pierwszy parają się DeFi, a platforma ma dużo miejsca na rozwój i rozwój w nadchodzących latach.

Niektórzy mogą narzekać na opłaty za karty, chociaż nie są one tak wysokie, jak te pobierane przez inne karty. Ci, którzy lubią być nagradzani za swoje wydatki, będą również rozczarowani brakiem cashbacku i innych zachęt. Jest tu miejsce na ulepszenia i miejmy nadzieję, że Monolith to zauważy.

Jeśli wierzysz w Ethereum i cały jego potencjał, lub jeśli od dawna zajmujesz się tokenami ERC-20 i chcesz je wykorzystać, to Monolith może być kartą dla Ciebie.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Shutterstock & Monolit

Zastrzeżenie: są to opinie autora i nie powinny być traktowane jako porady inwestycyjne. Czytelnicy powinni przeprowadzić własne badania.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me