Recenzja Nebulas (NAS): Decentralizacja Internetu

Nebulas to dość nowy projekt, ale rozwija się bardzo szybko.

Zespół odpowiedzialny za projekt Nebulas ma nadzieję na stworzenie samorozwijającego się łańcucha bloków, który będzie oparty na zachętach dla użytkowników i zapewni zdecentralizowaną platformę, która zapewni możliwość wyszukiwania dla wszystkich istniejących łańcuchów bloków..

Firma Nebulas została założona na początku 2017 roku w Singapurze i chociaż funkcja wyszukiwania była najbardziej wyróżnionym aspektem projektu, Nebulas pracuje również nad możliwością aktualizacji inteligentnych kontraktów – dwie rzeczy nie są możliwe w przypadku Ethereum.

Skupiając się na wyszukiwaniu, niektórzy zaczęli nazywać Nebulas Google w łańcuchu bloków. Nie jest to jednak tak naprawdę dokładne, ponieważ oba mają różne przypadki użycia. Google jest dobry do codziennego znajdowania informacji, Nebulas będzie używany do wyszukiwania łańcuchów bloków pod kątem zdecentralizowanych aplikacji, inteligentnych kontraktów oraz transferów i zasobów w łańcuchu bloków.

Nebulas został początkowo stworzony jako token ERC-20, ale od 2 maja 2018 roku zespół ogłosił wypuszczenie natywnej monety NAS w sieci głównej.

Nebulas ogłosił swoją misję:

prowadzą nas do lepszego życia z wyższym poziomem wolności i równości.

Ma nadzieję, że uda się to zrobić, ułatwiając przekształcanie danych publicznych w dane prywatne, eliminując szanse dużych korporacji, takich jak Google, Amazon i Facebook, na analizowanie / czerpanie zysków z tych danych.

Kluczowe funkcje mgławic

  • Nebulas Rank (NR): Ustala uniwersalną miarę wartości w łańcuchu bloków. Na przykład będziesz mógł sprawdzić najwyżej oceniane DApps i dokonać lepszych ocen.
  • Nebulas Force (NF): przyjazne dla programistów rozwiązanie, które obsługuje protokoły / elastyczność inteligentnych kontraktów. Pomaga to blockchainowi dostosować się do wymagań rynku i zapobiega „rozwidlaniu się”.
  • Developer Incentive Protocol (DIP) / Proof of Devotion (PoD): system nagradzający programistów z NAS za ich wkład. Wspiera uczciwość i najlepszy interes tych programistów.
  • Wyszukiwarka: pomaga użytkownikom znaleźć pożądane dane (takie jak zdecentralizowane aplikacje & inteligentne kontrakty) na ogromnym rynku.
  • Lightning Network Wallet: w zasadzie atomowe swapy. Będziesz mógł „zamienić” swój serwer NAS na dowolną monetę obsługującą sieć błyskawicy.

Zespół Nebulas

Plik Witryna internetowa Nebulas wymienia kilkunastu członków głównego zespołu, ale stworzenie Mgławic można położyć u stóp zaledwie trzech z nich. Głównym założycielem i CEO Nebulas jest Hitters Xu, który również założył AntShares (obecnie NEO).

Zespół założycielski Nebulas

Założyciele Nebulas. Źródło: Nebulas.io

Uważany jest za jednego z pionierów technologii blockchain, a także był założycielem pierwszej społeczności blockchain w Chinach w 2013 roku, znanej jako BitsClub. Być może najbardziej godne uwagi w związku z założeniem Nebulas jest to, że pomagał on także wyszukiwarce Google & Zespół Anti-Fraud.

Jego współzałożycielami są Robin Zhong i Aero Wang, a każdy z nich wnosi do projektu Nebulas wieloletnie doświadczenie w technologii blockchain. Zheng był architektem platformy Blockchain firmy Ant Financial, a także założycielem Tongxinclub, pierwszej platformy wsparcia blockchain w Chinach.

Jeśli chodzi o Wanga, był współzałożycielem Antshares (NEO) z Xu i był wpływowym przedsiębiorcą blockchain.

Trzej doradcy projektu (Edith Yeung, Chris McCann i Evan Cheng) są również wpływowymi członkami społeczności biznesowej / blockchain. Yeung jest zapalonym inwestorem technologicznym, partnerem w 500 Startups i został wymieniony w artykule magazynu Inc „The Silicon Valley Investors You Need to Know in 2016”.

Nebulas Advisors

Nebulas Advisors. Źródło: Nebulas.io

McCann założył program społecznościowy w Greylock Partners (inwestorzy w Coinbase, FB, Airbnb, Linkedin itp.). Ponadto McCann był wczesnym doradcą Thiel Fellowship na Uniwersytecie Stanforda i był współzałożycielem StartupDigest.

Wreszcie, Cheng jest dyrektorem technicznym w Facebooku, a wcześniej przez 10 lat pracował w Apple. Otrzymał nagrodę ACM Software System Award za wkład w informatykę.

To tylko kilka najważniejszych informacji na temat całego zespołu Nebulas. Więcej informacji na temat bazy pracowników projektu można znaleźć na oficjalnej stronie zespołu tutaj.

Cele ekosystemu Nebulas

Ekosystem Nebulas ma kilka celów. Jednym z nich jest zdefiniowanie wartości rangi, która ma mierzyć wartość danych bazowych w łańcuchu bloków. Zespół uważa, że ​​jest to niezbędny krok w kierunku odblokowania większej wartości z łańcuchów bloków.

Ekosystem jest również tworzony tak, aby był przyjazny dla programistów, z systemem motywacyjnym, który płaci najlepszym programistom w NAS i pomaga zapewnić sukces ekosystemowi Nebulas. Ostatecznie chcą, aby łańcuch bloków ewoluował automatycznie, zapewniając w ten sposób szybsze przetwarzanie, mocniejsze systemy i lepsze wrażenia użytkownika. Poniżej znajdują się opisy niektórych kluczowych terminów używanych w ekosystemie Nebulas:

Czym jest ranga mgławic?

Nebulas Rank

Nebulas Rank

Być może najważniejszą cechą Nebul jest ranga Nebulas, która jest algorytmem rankingowym używanym do pomiaru wartości w łańcuchach bloków.

Algorytm jest open source i opiera się na płynności łańcucha, interakcji między użytkownikami i propagowaniu zasobów użytkowników. Może być używany do rangowania różnych podmiotów blockchain, w tym inteligentnych kontraktów, aplikacji rozproszonych i oczywiście indywidualnych adresów.

Co to jest dowód oddania?

Proof-of-devotion (PoD) to algorytm konsensusu opracowany dla Nebul i oparty na randze Nebulas. PoD pozwoli najbardziej wpływowym użytkownikom blockchain zostać księgowymi, a kiedy zaakceptują tę rolę, mogą zdobyć nagrody blokowe i opłaty transakcyjne, co zachęci ich do dalszego zapewniania stabilności i bezpieczeństwa łańcucha blokowego.

Algorytm PoD obejmuje koncepcję, że użytkownicy z wartością rangi Nebulas powyżej określonego progu mogą wpłacić depozyt zabezpieczający, aby wziąć udział w wyborze księgowego. Księgowi nadzorują generowanie bloków, zdobywając nagrodę blokową i opłatę transakcyjną. Każde niewłaściwe zachowanie użytkownika prowadzi do konfiskaty depozytu zabezpieczającego i ponownego przydzielenia go innym kandydatom na księgowego.

Co to jest program motywacyjny dla deweloperów?

Protokół zachęty dla deweloperów (DIP) to sposób na przyciągnięcie programistów i utrzymanie ich jako części łańcucha blokowego, zapewniając zachęty do opracowywania inteligentnych kontraktów i Dappów. DIP zapewnia zachęty w określonych odstępach czasu dla programistów, którzy mają wartości rangi Nebulas powyżej określonego progu.

Chodzi o to, aby stworzyć pętlę pozytywnych opinii dla społeczności programistów. Wygląda na to, że działa, ponieważ od czerwca 2018 r Blockchain Nebulas ma prawie 3000 Dappów – większość ze wszystkich blockchainów, nawet Ethereum.

Co to jest siła Nebulas?

Nebulas Force

Nebulas Force

Ostatnia podstawowa technologia napędzająca mgławice jest znana jako Moc Nebul. To właśnie da blockchainowi Nebulas zdolność do samorewolucji. Pozwoli to na poprawki błędów, nową technologię i ogólne zmiany bez trudnego rozwidlania łańcucha bloków. Ma to na celu uniknięcie zakłóceń spowodowanych rozwidleniami w innych łańcuchach bloków.

Gdy społeczność Nebulas się powiększy, zarówno siła Nebulas, jak i możliwość aktualizacji protokołów staną się dostępne dla społeczności. Społeczność użyje swojego mechanizmu głosowania i weźmie pod uwagę wagę użytkowników w rankingu Nebulas, aby wybrać kierunek, w którym potoczy się blockchain, i jakie cele będą realizowane.

Mgławice technologiczne pracują nad

Opracowywane są jeszcze dwie inne kluczowe technologie dla łańcucha blokowego Nebulas. Pierwsza jest znana jako ewolucja polimorficzna gromady mgławic. Jest to przyszłościowy mechanizm, który zakłada, że ​​aktywa i dane w głównym łańcuchu bloków pozostaną bezpieczne. Następnie tworzy co najmniej jeden łańcuch boczny używany do weryfikacji innowacji technologicznych w łańcuchu bloków.

Inna technologia, nad którą pracujemy, znana jest jako tunel czasoprzestrzenny Nebulas i pozwoli na wymianę danych i zasobów między łańcuchami bocznymi oraz między łańcuchem głównym a dowolnymi łańcuchami bocznymi.

O monecie NAS

Moneta NAS zaczęła się jako token ERC-20, ale po uruchomieniu sieci głównej stała się możliwa wymiana tokenów ERC-20 na natywne monety NAS. Te rodzime monety zostaną wykorzystane do obsługi platformy Nebulas jako swego rodzaju waluta w aplikacji.

Ilość monet będzie ograniczona do 100 milionów, a od czerwca 2018 r. W obiegu znajduje się 45,5 miliona monet. Ponieważ monety stale krążą po platformie, zespół ma nadzieję stworzyć wewnętrzną gospodarkę.

Zespół wstrzymał ICO w grudniu 2017 r., Podnosząc swój cel 60 milionów dolarów, sprzedając 30% podaży monet po 2 dolary (0,00272993 ETH) na 1 serwer NAS. Od tego czasu cena NAS osiągnęła poziom 15,10 USD, ale ostatnio wynosi 5,59 USD (11 czerwca 2018 r.), Głównie z powodu kryzysu na rynkach kryptowalut w pierwszej połowie 2018 r..

Przechowywanie & Kupowanie NAS

Portfel Nas Nano

Portfel Nas Nano. Zdjęcie za pośrednictwem nano.nebulas.io

Oryginalną monetę NAS ERC-20 można było przechowywać w dowolnym portfelu kompatybilnym z Ethereum. Nowa natywna moneta NAS musi być przechowywana w portfelu NAS. Dostępna jest internetowa wersja tego portfela tutaj. Istnieją również mobilne wersje portfela dla obu Android i iOS.

Jedna bardzo fajna funkcja została dodana do portfela mobilnego 31 maja 2018 r., Kiedy plik oprogramowanie zostało zaktualizowane zawiera zdecentralizowane centrum aplikacji (DApp) – sklep DApp – wbudowane bezpośrednio w portfel.

Dzięki temu sklepowi DApp użytkownicy NAS Nano mogą teraz znaleźć i uzyskać dostęp do setek doskonałych DApps z programu motywacyjnego Nebulas za pośrednictwem swoich smartfonów.

NAS można kupić tylko za pomocą Bitcoin, Ethereum lub USDT, a największy wolumen obrotu jest zdecydowanie na giełdzie Huobi. Na OKEx jest również akceptowalna płynność, a transakcje o niewielkim wolumenie na Gate.io i EtherDelta.

Wniosek

Zespół programistów i doradcy w Nebulas stanowią obecnie jeden z silniejszych zespołów w branży blockchain. Nebulas zajmuje się trzema problemami w technologii bockchain, które należy rozwiązać: brak uniwersalnego sposobu mierzenia wartości w łańcuchach bloków, niemożność aktualizacji łańcuchów bloków bez forków oraz brak ekosystemu, który faktycznie zapewnia doskonałe wrażenia użytkownika.

Zespół Nebulas pracuje z przekonaniem, że liczba Dappów będzie rosła coraz szybciej i że użytkownicy będą potrzebować jakiegoś sposobu na przeszukanie ogromnej liczby Dappów, aby znaleźć ten, którego chcą lub potrzebują.

Fakt, że Nebulas ma już prawie 3000 Dappów, potwierdza to. Istnieje również potrzeba zachęcania i pomagania programistom w tworzeniu najlepszych możliwych Dappsów, w przeciwnym razie użytkownicy będą po prostu zalewani górami niespełniających standardów Daaps.

Nie trzeba dodawać, że jest to ambitny projekt, ale zespół osiągnął swoje cele, a za projektem kryje się duże wsparcie. Zaskakujące było to, że zainteresowanie projektem przychodziło powoli, ale może to być spowodowane ogromną liczbą projektów blockchain i kryzysem na rynkach kryptowalut w pierwszej połowie 2018 r..

Nebulas nadal działa dobrze i ciekawie będzie zobaczyć, do czego ten projekt się rozwinie.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia & Mgławice

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me