Recenzja Nuls (NULS): Enterprise Blockchain Solutions

Nuls (NULS) to moneta, która powoli wspinała się w górę rankingu kapitalizacji rynkowej. Nagle wzbudził duże zainteresowanie nieznaną wcześniej kryptowalutą.

Ten singapurski projekt ma na celu opracowanie wysoce adaptowalnego łańcucha bloków, który można wykorzystać w rozwiązaniach dla przedsiębiorstw. Regularnie używali zwrotu „Nuls to nic, Nuls to wszystko”. Innymi słowy, Nuls nie jest tradycyjnie definiowany i można go połączyć z wszystkim, co społeczność uzna za stosowne.

Czy jednak należy rozważyć NULS? Czy projekt ma dobre perspektywy, czy też jest zbyt luźno zdefiniowany?

W tym przeglądzie monet Nuls zajmiemy się szczegółowo projektem i przedstawimy wszystko, co musisz wiedzieć o technologii, zespole i przypadkach użycia. Przyjrzymy się również niektórym zaletom i wadom, a także długoterminowemu potencjałowi tokenów NULS.

Co to jest Nuls?

Nuls stara się rozwiązać problemy, z którymi borykają się łańcuchy bloków, tworząc taki, który charakteryzuje się modułowością i operatywnością podłańcucha. Dwuczęściowy projekt modułów funkcjonalnych i mikrojądra zapewni zarówno podstawowy mechanizm sieciowy, jak i podzielone na sekcje funkcje dla łańcucha bloków.

Zasadniczo powinno to zapewnić skalowalność i bezpieczeństwo łańcucha bloków, przy jednoczesnym przestrzeganiu praktyk programowania niskiego sprzężenia i wysokiej spójności. A ponieważ łańcuch bloków został zaprojektowany jako modułowy, można go podłączać podczas pracy, co pozwala na dodawanie lub usuwanie modułów w dowolnym momencie.

Co to jest Nuls?

Przegląd Nuls. Źródło: witryna internetowa Nuls

Ten projekt typu open source zapewni programistom elastyczność dzięki dostosowywanej infrastrukturze. Nuls będzie obejmował konsensus między łańcuchami, mechanizm wielu łańcuchów i wsparcie inteligentnych kontraktów. Oprócz tworzenia pozbawionego zaufania, zdecentralizowanego środowiska, Nuls umożliwia także użytkownikom dostosowanie łańcucha do własnych potrzeb.

Sieć i łańcuch bloków nadal wykorzystują wszystkie złożone koncepcje łańcucha bloków, takie jak kryptografia, mechanizmy konsensusu, pamięć masowa i inteligentne kontrakty, ale zostały zaprojektowane tak, aby ukryć te zawiłości, aby programiści mogli skupić się na tym, co chcą zbudować, zamiast skupiać się na tym. złożoność.

W ten sposób Nuls próbuje rozwiązać rzeczywiste problemy, pozostając prostym i dostępnym dla programistów na wszystkich poziomach umiejętności. Korzystanie z dostosowywalnych modułów daje programistom swobodę tworzenia bez ograniczeń związanych ze złożonością technologiczną. Nuls pracuje również nad promowaniem komercyjnych zastosowań technologii blockchain, aby pomóc jej szybciej się rozpowszechniać.

Misja Nulsów

Istnieje kilka problemów związanych z blockchainem, które hamują wzrost i rozwój branży, które zostały zidentyfikowane przez zespół Nuls. Jedną z takich kwestii jest koszt rozwoju. Ponieważ brakuje doświadczonych programistów blockchain, osoby posiadające umiejętności mogą uzyskać wyższe pensje.

Jest to po prostu popyt przekraczający podaż i ostatecznie wyrówna się, gdy więcej specjalistów IT nauczy się umiejętności blockchain. Wtedy firmy będą bardziej korzystać z technologii i interesować się będą tylko najbardziej godne zaufania łańcuchy bloków. Nuls pracuje nad godnymi zaufania rozwiązaniami problemów biznesowych.

Pierwszym rozwiązaniem dla firm jest stworzenie prostego środowiska programistycznego. Nuls skraca krzywą uczenia się programistów, ukrywając pewną złożoność przed programistami z mniejszym doświadczeniem w technologii blockchain. Jednocześnie dodano możliwość rozszerzenia dla bardziej doświadczonych programistów.

Architektura modułowa Nuls

Architektura modułowa Nuls. Źródło: Nuls Whitepaper

Następnie Nuls dostosował swój łańcuch bloków do różnych zastosowań. Dokonano tego poprzez zaprojektowanie konstrukcji modułowej, dodanie systemu wielołańcuchowego i włączenie inteligentnych kontraktów do automatyzacji podstawowych zadań.

Wreszcie, Nuls będzie obsługiwał przetwarzanie milionów transakcji na sekundę dzięki zastosowaniu technologii równoległego rozszerzania. Stało się to możliwe dzięki wielołańcuchowemu systemowi opracowanemu na NUls i skutecznie rozwiąże problem skalowalności, który nękał rozwój i akceptację technologii blockchain. Gdy łańcuchy bloków będą w stanie wystarczająco skalować, firmy będą znacznie chętniej dostosowywać technologię do własnych projektów.

Model ekonomiczny Nulsa

Zespół Nuls uniknął ICO, a token NULS ma pomóc w promocji całego ekosystemu. Oprócz opłat transakcyjnych i wynagradzania górników, będzie on również używany do wspierania przyszłego rozwoju projektu, zasilania zasobów cyfrowych podłańcuchów, opłacania kosztów aplikacji i obsługi aplikacji opartych na Nuls. Zamiast posiadania ICO Nuls został podzielony na cztery części.

40 milionów tokenów, czyli 40% początkowej podaży, zostało przesłanych do użytkowników. Kolejne 20% lub 20 milionów tokenów zostało odłożonych na rozwój Nuls. Te tokeny są odblokowywane w tempie 5% lub 1 milion miesięcznie w ciągu 20 miesięcy.

Dystrybucja tokenów Nuls

Nuls dystrybucja tokenów. Źródło obrazu: Nuls Medium

Kolejne 20% tokenów zostało odłożonych na rozwój społeczności, a nie więcej niż 4 miliony tych tokenów do wykorzystania rocznie. I wreszcie, 20% tokenów zostało zarezerwowanych na rozwój partnerstwa biznesowego i wsparcie wysokiej jakości rozwoju projektów Nuls stron trzecich, z nie więcej niż 4 milionami tokenów do wykorzystania w dowolnym roku.

Oprócz początkowej podaży 100 milionów monet, co roku będzie bić dodatkowe 5 milionów monet NULS w ramach konsensusu Proof of Credit. Zostaną one wykorzystane do nagradzania górników i zabezpieczenia sieci.

Podłańcuchy Nuls

Aby stworzyć podłańcuch, programiści będą musieli zapłacić określoną ilość tokenów NULS. Posłuży to poświadczeniu, że wszystkie podłańcuchy są w rzeczywistości podłańcuchami Nuls i będą promować zdrowy ekosystem Nuls.

Kwota płacona za podłańcuchy będzie z czasem dostosowywana na podstawie wartości wymiany NULS. To dostosowanie ma na celu utrzymanie rozsądnych kosztów podsieci i zostanie dokonane w drodze głosowania społeczności.

Waluty i wymiana w podłańcuchach

Token NULS jest przeznaczony do zabezpieczenia głównego łańcucha, ale każdy podłańcuch będzie również mógł obsługiwać swój własny token. Te tokeny podłańcuchów są uważane za aktywa NULS i są emitowane jako aktywa IOU. System Nuls zapewni konwersję do iz inteligentnych zasobów.

Cross Chain Consensus w Nuls

Nuls Cross-Chain Consensus Domain (C3D)

Nie jest wymagane, aby podłańcuch wyemitował inteligentny zasób, ale jeśli zdecyduje się to zrobić, trzeba będzie zapłacić określoną kwotę NULS. Po utworzeniu zasobu inteligentnego użytkownik ustawi początkowy stosunek zasobu inteligentnego do tokenu NULS.

W tym samym czasie zostaną utworzone dwie pule, inteligentna pula aktywów i pula kapitału NULS. Ich stosunek zostanie ustalony w momencie tworzenia, ale wartości rynkowe będą miały wpływ na konwersję w czasie. Tak więc, jeśli wartość inteligentnego zasobu wzrośnie, pula kapitału NULS będzie wymagała większej liczby NULS do obsługi zwiększonej wartości inteligentnego zasobu.

Powinno to spowodować wzrost wartości tokenów NULS, ponieważ coraz więcej projektów wysokiej jakości tworzy podłańcuchy w łańcuchu blokowym Nuls.

Konsensus dotyczący dowodu kredytu (PoC)

Główny łańcuch blokowy Nuls wykorzystuje unikalny mechanizm konsensusu znany jako Proof-of-Credit. Mechanizm konsensusu PoC jest modułowy, podobnie jak inne elementy Nuls, a podłańcuchy będą w stanie w razie potrzeby zastąpić podstawowe moduły funkcjonalne. Umożliwi to użytkownikom dostosowywanie reguł dla ich podłańcucha.

Mechanizm Proof of Credit działa podobnie do Proof of Stake, w którym użytkownicy będą musieli zablokować określoną liczbę tokenów NULS, aby uruchomić węzeł sieci. Kwota wymagana do uruchomienia węzła jest ustalana przez konsensus społeczności, a jeśli użytkownik zdecyduje się przestać uruchamiać węzeł, może natychmiast odblokować i uzyskać dostęp do swoich tokenów NULS.

Zespół Nulsów

Zespół, który stworzył i prowadzi Nuls, ma duże doświadczenie i wiedzę w zakresie blockchain. Co być może ważniejsze, mają wspólną filozofię i cel w tworzeniu łańcucha bloków w celu zwiększenia zaufania i przyjęcia technologii blockchain.

Głównym programistą i współzałożycielem Nuls jest Jason Zhang, który przychodzi do projektu z ponad 7-letnim doświadczeniem w programowaniu. Wiele z tego dotyczyło tworzenia systemów bezpieczeństwa dla kilkudziesięciu banków w Chinach. Ta praca dała mu głęboką znajomość prawie wszystkich algorytmów kryptograficznych, standardów PKI i standardów PKCS.

Członkowie zespołu Nuls

Członkowie zespołu Nuls

W swoim czasie zajmował się bezpieczeństwem bankowym, Zhang odpowiadał za bezpieczeństwo mobilnych urządzeń bankowych, bezpieczeństwo kart inteligentnych i bezpieczeństwo płatności skarbowych, a także przyczyniał się do bezpieczeństwa bankowości komputerowej. Pomagał również w płatnościach transgranicznych, które zostały opracowane przez połączenie 17 różnych chińskich banków.

Drugim współzałożycielem jest Lily Wang, która faktycznie wpadła na pierwszy pomysł na projekt Nuls. W tym czasie pracowała dla Chongqing TV & Science Educational Channel, a także Weijingtong, który dostarcza chińskiej społeczności w Singapurze codzienne wiadomości. Jako biegły strateg i negocjator koncentruje się na tworzeniu kanałów współpracy wielostronnej w skali globalnej. Lily działa na rzecz promowania rozwoju społeczności Nuls i partnerstw biznesowych w celu zwiększenia globalnej świadomości i przyjęcia Nuls.

Ostatnim współzałożycielem jest Reaper Ran, który obecnie pełni funkcję Lidera Społeczności w Nuls. Jest studentem technologii blockchain od 2013 roku i rozwinął głębokie zrozumienie działań społeczności podczas pracy ze społecznością BitShares i jako członek zarządu społeczności NEO. Głównym celem Reapera jest utrzymanie i rozwój społeczności Nulsów.

Historia cen Nuls

NULS osiągnął rekordowy poziom 7,99 USD 10 stycznia 2018 r., Gdy cały rynek kryptowalut osiągnął zenit. W tym czasie token miał kapitalizację rynkową w wysokości 319 milionów dolarów. Od tego czasu cena spadła aż do 1,13 USD, ponieważ cały rynek kryptowalut spadał przez większą część 2018 r. Przy tej cenie jego kapitalizacja rynkowa została obniżona do zaledwie 45 milionów USD..

Binance NULS

Zarejestruj się na Binance i kup tokeny NULS

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem NULS, najlepszą giełdą jest Binance, gdzie możesz ją kupić za BTC, ETH i USDT. Istnieje również niewielki wolumen transakcji na CHAOEX i OKEx.

Do przechowywania NULS możesz użyć do pobrania wersja na komputery stacjonarne lub a wersja internetowa.

Wniosek

Nuls koncentruje się głównie na uczynieniu blockchain bardziej dostępnym dla programistów i firm. Stara się to zrobić poprzez swoją modułowość i wykorzystanie podłańcuchów i ma nadzieję przełamać złożoność związaną z projektami blockchain, jednocześnie rozwiązując problem skalowalności, który hamuje rozwój branży..

Nuls uprości zaufanie, zwiększając stopień przyjęcia technologii blockchain przez firmy. Obniżą również koszt wejścia, usuwając złożoność i zwiększając podaż programistów zdolnych do programowania aplikacji typu blockchain.

Podsumowując, ekosystem Nuls przyniesie korzyści programistom, firmom i entuzjastom kryptowalut, dostarczając potrzebne rozwiązania oraz zwiększając wykorzystanie i przyjęcie technologii blockchain.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me