Recenzja Paxos Gold: Tokenizowane złoto wydane na Ethereum

Złoto od zarania dziejów jest popularnym towarem, ale ma kilka problemów.

Mimo że jest piękny, gdy jest używany do biżuterii i super błyszczący, nawet jak kamień, nie jest łatwy do przenoszenia lub przechowywania w dowolnej ilości i bardzo trudno jest podzielić go na mniejsze jednostki. W rzeczywistości większość handlu złotem na giełdach to handel instrumentami pochodnymi bez fizycznego fizycznego złota, które kiedykolwiek zmieniało właściciela.

Wraz z rozwojem technologii blockchain niektórzy myślący przyszłościowo ludzie zdecydowali, że uczynienie ze złota aktywów cyfrowych byłoby dobrym pomysłem. Paxos był jedną z firm, które zdigitalizowały złoto na blockchainie. Zobaczmy, jak to zrobili i jak ich token Paxos Gold (PAXG) działa jako zasób blockchain.

Kim są Paxos?

Paxos został założony w 2012 roku jako prywatna firma, która pracuje nad odbudową infrastruktury finansowej w sposób zdecentralizowany. Jak głosi ich strona internetowa, chcą „umożliwić natychmiastowe przenoszenie dowolnych aktywów w dowolne miejsce – a tym samym zdemokratyzować dostęp do nowej, globalnej, bezproblemowej gospodarki”. Osiągają to poprzez digitalizację zasobów, w tym złota.

Logo Paxos

Paxos umożliwia „natychmiastowe przenoszenie dowolnych zasobów w dowolne miejsce”. Zdjęcie za pośrednictwem Paxos.com

Po uruchomieniu giełdy kryptowalut itBit w Singapurze, wkrótce po utworzeniu firmy, Departament Usług Finansowych stanu Nowy Jork przyznał im statut zaufania o ograniczonym przeznaczeniu, co czyni ich pierwszą zatwierdzoną i regulowaną firmą oferującą produkty i usługi kryptograficzne. Wkrótce potem stali się regulowanymi, wykwalifikowanymi depozytariuszami, umożliwiając im przejście od stablecoinów do cyfrowego złota.

Co to jest Paxos Gold (PAXG)?

Paxos Gold został stworzony jako token ERC-20 w łańcuchu blokowym Ethereum, a wraz z nim Paxos stara się rozwiązać podstawowe problemy z fizycznym złotem i tradycyjnymi rynkami złota. Mianowicie, że na tradycyjnym rynku inwestorzy nie mają dostępu do wysokiej jakości produktu złotego, który jest łatwy w zakupie, transporcie, przechowywaniu i handlu..

Na tradycyjnych rynkach inwestorzy z pewnością mogą kupić tyle fizycznego lub alokowanego złota, ile chcą, ale wraz z zakupem pojawia się wysokie ryzyko fizycznego złota. Ryzyko to wynika z gabarytów i wagi lub większych sztabek złota, kosztu jego bezpiecznego przechowywania, niemożności łatwego podzielenia go na mniejsze jednostki oraz faktu, że ponieważ transport może być trudny, może być również trudny do sprzedania, handlu lub użytkowania.

Dlaczego Pax Gold

Pax Gold ma wiele zalet w porównaniu z alternatywami. Zdjęcie za pośrednictwem Paxos.com

Alternatywą jest handel na nieprzydzielonych kontraktach futures na złoto, kontraktach CFD lub ETF. To tylko instrumenty pochodne, bez żadnego zabezpieczenia fizycznego złota. Żaden z nich nie wiąże się z faktycznym posiadaniem złota. Jest to raczej niewiele więcej niż spekulacja zmieniającej się ceny złota bez fizycznego złota stanowiącego kopię zapasową któregokolwiek z aktywów. Ułatwia to handel, ale nie wiąże się z tym żadna wartość.

Jak działa Paxos Gold?

Paxos wykorzystuje technologię blockchain, aby usprawnić dystrybucję, przechowywanie i własność złota. Ponieważ PAXG jest zasobem blockchain, jest zdecentralizowany, niezmienny i wysoce odporny na złośliwe ataki lub kradzież. Paxos Gold jest równie dobry jak złoto, ale bez problemów z przechowywaniem, transportem i ryzykiem kradzieży.

Token PAXG jest tokenem ERC-20 w chwili pisania tego tekstu, ale biały papier nie określa, że ​​ta platforma jest konieczna, a Paxos może w przyszłości ponownie wydać PAXG na innej platformie.

Aktywa PAX Gold są w pełni regulowane przez Departament Usług Finansowych Stanu Nowy Jork (NYSDFS). Nie ma nieprzydzielonego złota zawartego na podkładzie PAXG, zamiast tego jest ono w pełni zabezpieczone fizycznym złotem w stosunku jednej uncji trojańskiej (około 31 gramów) sztabki złota zgodnej ze standardem London Good Delivery do jednego tokena PAXG.

Pax Gold

Najlepsze fizyczne złoto na blockchain – PAX Gold (PAXG). Zdjęcie za pośrednictwem Paxos.com

Zapewnia to kilka korzyści, takich jak możliwość łatwego podzielenia żetonu na mniejsze jednostki. Pozwala również uniknąć opłat za przechowywanie zwykle związanych z fizycznym złotem, a także problemów z transportem, dostawą i handlem.

Rejestracja złota stanowiącego zabezpieczenie tokena jest przekazywana posiadaczowi tokena i można odwiedzić witrynę Witryna internetowa Paxos, wprowadź adres Ethereum, na którym znajduje się token PAXG i zobacz numer seryjny, wagę i czystość paska powiązanego z tokenem.

Narzędzie wyszukiwania alokacji złota Paxos

Wyświetl numer seryjny, wagę i czystość pręta powiązanego z tokenem PAXG. Zdjęcie za pośrednictwem Paxos.com

Narzędzie wyszukiwania działa tylko w przypadku PAXG przechowywanych w łańcuchu w prywatnych portfelach, a nie w przypadku tokenów przechowywanych w portfelach wymiany. Użytkownicy, którzy przechowują PAXG na koncie Paxos, mogą zawsze zalogować się, aby wyświetlić raport przydziału i zobaczyć wszystkie te same szczegóły i więcej.

Dlaczego warto korzystać z Paxos Gold?

Paxos jest najbardziej znany ze swojego stablecoina zwanego Paxos Standard, który jest w pełni zabezpieczonym stablecoinem w dolarach amerykańskich. Został on uruchomiony we wrześniu 2018 r. Zaledwie rok później, we wrześniu 2019 r. Paxos wprowadził na rynek Paxos Gold (PAXG), w pełni zabezpieczony zasób cyfrowy, który stanowi jedną uncję złotą sztabki London Good Delivery..

Te sztabki są bezpiecznie przechowywane w profesjonalnych skarbcach, a każdy, kto jest właścicielem PAXG, ma prawa do odpowiedniej ilości fizycznego złota. Ponieważ PAXG jest bezpośrednią reprezentacją fizycznego złota, jego wartość jest również powiązana z rzeczywistą ceną złota w czasie rzeczywistym na rynkach spot.

Korzyści Paxos Gold

Spójrz na wszystkie korzyści płynące z cyfrowego złota. Zdjęcie za pośrednictwem Paxos.com

Korzystając z Paxos Gold, użytkownicy uzyskują korzyści z fizycznego posiadania złota, bez wad przechowywania i transportu. Zamiast tego mogą skorzystać z mobilności i szybkości transferu, jaką zapewniają zasoby cyfrowe. Tokeny PAXG są niezwykle elastyczne, a użytkownicy mogą szybko i łatwo konwertować tokeny na walutę fiducjarną lub mogą zdecydować się na konwersję tokenów na alokowane i nieprzydzielone złoto, jeśli chcą, równie szybko i łatwo. W przeciwieństwie do rynku futures złota, tokeny cyfrowe Paxos Gold nie niosą ze sobą ryzyka rozliczenia.

Przydzielone złoto vs. Nieprzydzielone złoto

W tym artykule kilkakrotnie wspominaliśmy o złocie alokowanym i nieprzydzielonym, więc pomyślałem, że warto poświęcić chwilę na wyjaśnienie, do czego odnoszą się te pojęcia w handlu złotem.

Z punktu widzenia własności prawdopodobnie najlepiej jest posiadać fizyczne posiadanie każdego kupowanego złota. W ten sposób wiesz, że jest twój i gdzie się znajduje przez cały czas. Możesz go dotykać, przesuwać i sprzedawać, jak chcesz. Ale złoto jest nieporęczne, a jego samodzielne przechowywanie niesie ze sobą ryzyko kradzieży.

Brin

Przydzielone złoto w magazynie. Zdjęcie za pośrednictwem Goldiraguide.org

Ze względu na problemy związane z fizycznym przechowywaniem złota większość inwestorów chętnie płaci komuś innemu za przechowywanie ich złota i robią to za pośrednictwem rachunków alokowanych lub nieprzydzielonych.

Na przydzielonym koncie firma, od której kupujesz złoto, wykorzysta Twoją inwestycję do zakupu i przechowywania fizycznego złota. Kupujący jest nadal prawnym właścicielem tego złota. Jest to metoda używana przez Paxos do tworzenia kopii zapasowych tokena Paxos Gold.

Złoto nieprzydzielone różni się tym, że firma, od której kupujesz złoto, nie wykorzystuje Twoich pieniędzy do zakupu fizycznego złota. Zamiast tego często wykorzystują kapitał na inne inwestycje, ale obiecują dostarczyć ci złoto, jeśli o to poprosisz, lub zwrócić ci walutę fiducjarną, gdy będziesz gotowy do sprzedaży. Konta nieprzydzielone są zazwyczaj tańsze pod względem opłat, ponieważ nie płacą za transport lub przechowywanie fizycznego złota.

Złoto alokowane a nieprzydzielone

Różnica jest wyraźna. Zdjęcie za pośrednictwem Youtube.com

Wadą jest to, że niealokowane złoto jest bardziej ryzykowne jako inwestycja. Jeśli Twój dostawca złota zbankrutuje, żadne złoto nie czeka na Ciebie. Wszystko, co będziesz mieć, to IOU za złoto lub ekwiwalent gotówki i będziesz miał szczęście, że kiedykolwiek je zobaczysz.

Kiedy kupujesz złoto alokowane lub tokeny Paxos Gold, jesteś prawnym właścicielem złota, a firma przetrzymuje Twoje złoto w bezpiecznym miejscu. Nawet jeśli firma zbankrutuje, będziesz mógł ubiegać się o swoje złoto. Dzięki temu złoto alokowane jest bezpieczniejsze niż złoto nieprzydzielone, a nawet fizyczne posiadanie złota.

Gdzie kupić Paxos Gold

Kiedy Paxos Gold został po raz pierwszy uruchomiony, jedynym miejscem zakupu tokenów PAXG był portal na stronie internetowej Paxos poprzez utworzenie konta lub za pośrednictwem giełdy itBit, której właścicielem jest Paxos. Od tego czasu Paxos Gold ogromnie się rozrósł i jest obecnie 122. największym altcoinem pod względem kapitalizacji rynkowej, z kapitalizacją rynkową przekraczającą 76 milionów USD i dziennymi obrotami znacznie przekraczającymi 1 milion USD..

PAXG Coinmarketcap.com Stats

PAXG, jak widać na Coinmarketcap.com

Z powodu tego wzrostu możesz teraz kupować PAXG na wielu giełdach, w tym Kraken, HitBTC, Binance i BitZ. Możesz również kupić tokeny i kontrakty terminowe na PAXG na giełdzie FTX.

Zarabianie z Paxos Gold

Ponieważ zdecentralizowane finanse rosną tak szybko, Paxos Gold daje teraz inwestorom złota możliwość zrobienia czegoś, czego nigdy nie mogliby zrobić z fizycznym złotem – uzyskania odsetek. Złoto jako aktywa od dawna uważane jest za klasę aktywów bez zysku, dlatego jest tak wrażliwe na zmiany stóp procentowych. Dzięki Paxos Gold można teraz zarabiać odsetki od posiadanego złota.

Istnieje już kilka platform DeFi, które będą płacić odsetki od Twoich udziałów w PAXG. Jednym z pierwszych był Nexo, wiodąca regulowana instytucja finansowa zajmująca się aktywami cyfrowymi. Nexo kupiło PAXG o wartości 5 milionów dolarów zaraz po uruchomieniu tokena i od tego czasu oferuje pożyczki i odsetki od zaoszczędzonych PAXG.

Od grudnia 2020 r. Użytkownicy mogą wpłacać PAXG pod adresem Nexo.io i zarabiaj do 8% RRSO. Umożliwiają również posiadaczom PAXG używanie tokenów jako zabezpieczenia linii kredytowej. Na każde 0,7818 PAXG użytkownicy mogą pożyczyć 1000 USD.

Depozyt Złota Nexo Paxos

Zdeponuj swoje cyfrowe złoto, aby uzyskać odsetki. Zdjęcie za pośrednictwem Nexo.io

Inną opcją zarabiania z Paxos Gold jest Crypto.com. Ta platforma oferuje do 6,5% RRSO na zdeponowanych PAXG. Ponadto Crypto.com oferuje kartę debetową, którą można doładować dolarami amerykańskimi przeliczonymi z posiadanych przy nich PAXG. To może być najłatwiejszy sposób na wydanie złota, jakie znajdziesz.

Trzecią opcją zarabiania odsetek za pomocą PAXG jest BlockFi, gdzie otrzymasz 5% APY na zdeponowanych tokenach. BlockFi oferuje również pożyczki oparte na PAXG jako zabezpieczenie. Za każde pożyczone 1000 USD użytkownik musi zdeponować 1,09 PAXG jako zabezpieczenie.

Przyszłość PAXG

Na początku listopada 2020 Paxos ogłosił, że będzie integrował się z dostawcą płatności Paypal, aby oferować płatności kryptowalutowe i kryptowalutowe klientom dostawców płatności. Jak dotąd Paxos Gold nie znajduje się na liście obsługiwanych monet, ale założyciel i dyrektor generalny Paxos, Charles Cascarilla, zasugerował, że PAXG może być obsługiwany w przyszłości.

Paxos & amp; PayPal

Paxos i Paypal połączyły siły. Zdjęcie za pośrednictwem Paxos.com

Paypal ma ponad 300 milionów użytkowników na całym świecie, a zapewnienie im dostępu do cyfrowego złota może spowodować eksplozję popytu na Paxos Gold. Cascarilla powiedział w przemówieniu w zeszłym miesiącu, że do połowy 2022 roku setki milionów, a potencjalnie miliardy ludzi na całym świecie mogą mieć dostęp do wersji cyfrowego złota Paxos..

Nie wspomniał konkretnie o integracji Paxos z Paypal, ale to prawie musiało być częścią ogromnego wzrostu tokena PAXG, który jest prognozowany przez Cascarilla.

Wniosek

Cyfrowe złoto to pomysł, który ma wiele sensu. Pozwala uniknąć problemów, które były związane z zakupem, posiadaniem i handlem fizycznym złotem. Stwarza nawet możliwość generowania odsetek od tego, co zawsze było aktywem bez zysku. Dzięki Paxos Gold zespół Paxos stworzył cyfrowy zasób na przyszłość.

Jak dotąd Paxos zdigitalizował tylko 75 milionów dolarów w złocie, ale mówi się, że złoto jest rynkiem o wartości 7,3 biliona dolarów. To pozostawia ogromne możliwości wzrostu w przestrzeni.

Prawdziwą przeszkodą w tym momencie jest przyjęcie technologii blockchain. Gdy ludzie poczują się bardziej komfortowo w korzystaniu z zasobów blockchain w ogóle, logicznym krokiem będzie dla nich użycie cyfrowego złota zamiast fizycznego złota. W końcu cyfrowe złoto jest znacznie bardziej przenośne, płynne, wygodne, a nawet można je wykorzystać do generowania płatności odsetek.

Integracja z Paypal powinna przyspieszyć Paxos i może znacznie przyspieszyć ruch w kierunku zasobów cyfrowych używanych przez zwykłych ludzi do różnych celów – w tym do inwestowania w złoto.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Shutterstock

Zastrzeżenie: są to opinie autora i nie powinny być traktowane jako porady inwestycyjne. Czytelnicy powinni przeprowadzić własne badania.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me