Recenzja Perlin: Leaderless Blockchain, błyskawiczne transakcje

Perlin (PERL) to kolejny wysoki token oferowany na giełdzie Binance – i już wzbudza spore zainteresowanie.

Projekt twierdzi, że jest całkowicie „pozbawiony liderów” i koncentruje się na opracowaniu łańcucha bloków o wysokiej przepustowości. To więcej niż tylko mrzonka, ponieważ odnieśli już spory sukces w początkowej fazie testów.

Jednak powinieneś naprawdę to rozważyć?

W tej recenzji Perlin podam Ci wszystko, co musisz wiedzieć o projekcie. Przyjrzę się również perspektywom tokena PERL i na co zwrócić uwagę.

Co to jest Perlin?

Plik Projekt Perlin rozpoczął się w 2018 roku i szybko ewoluował do momentu, w którym zawiera ponad 30000 transakcji na sekundę w swoim blockchainie opartym na Directed Acyclic Graph (DAG) Leaderless Proof of Stake (LPoS).

Perlin TPS

Wstępne wyniki testów na Perlin

Projekt wkrótce uruchomi swoją pierwszą ofertę wymiany (IEO) na Binance Launchpad, czyniąc go ósmym Launchpad IEO. Oprócz podstawowego łańcucha blokowego i IEO, Perlin uruchamia również zdecentralizowaną warstwę obliczeniową, którą nazywają siecią Perlin, która będzie działać jako rynek wymiany zasobów obliczeniowych.

Połączenie szybkości i rynku zasobów obliczeniowych jest idealne dla Perlin, który jest reklamowany jako rozwiązanie do tworzenia aplikacji dApp dla projektów wymagających dużej ilości zasobów obliczeniowych.

Propozycja wartości firmy Perlin


Oparta na DAG zdecentralizowana księga firmy Perlin jest obecnie w fazie testowej, nazwanej Wavelet. Wykorzystuje zarówno plotkowanie, jak i zapytania, a także sieć typu overlay.

To wszystko prowadzi do rodziny mechanizmów konsensusu, dając nam częściowo synchroniczną sieć od sprawców problemów, którzy próbują zagrozić spójności i płynności sieci..

Perlin Wavelet

Korzyści z Wavelet. Zdjęcie za pośrednictwem Blog Perlin

Jednym z przypadków użycia przedstawionych dla Perlin jest protokół inteligentnych kontraktów, który wykorzystuje WebAssembly do szybkiego i łatwego użycia inteligentnych kontraktów. Pierwsze wdrożenie będzie miało miejsce w obliczeniach rozproszonych za pośrednictwem sieci Perlin.

Jest to rozproszona platforma obliczeniowa, która została zbudowana na bazie DAG firmy Perlin. Zamieni niewykorzystane zasoby obliczeniowe w towary, które można łączyć w równoległe porcje mocy obliczeniowej. Może to być przydatne w przypadku projektów, które wymagają analizy dużych zbiorów danych lub w przypadku zadań związanych ze sztuczną inteligencją i uczeniem maszynowym, które wymagają dużej mocy obliczeniowej.

Platforma została stworzona z trzech głównych komponentów. Są to rozproszona księga główna poddana samokontroli, kryptograficzny dowód zasobów obliczeniowych oraz struktura wysoce równoległych, niewidomych obliczeń.

Sieć Perlin jest wyjątkowa wśród platform, które chcą łączyć moc obliczeniową, ponieważ będzie mogła korzystać z podstawowych źródeł, takich jak smartfony i konsole do gier, a także mocniejsze komputery i serwery. Zasoby udostępnione przez każdego uczestnika są określane ilościowo za pomocą kryptograficznej funkcji skrótu.

Perlin Wavelet Testnet

Interfejs użytkownika Wavelet w Testnet. Zdjęcie za pośrednictwem Perlin Wavenet

Ta funkcja skrótu jest konieczna, aby sieć komputerowa była pozbawiona zaufania. Dostawcy zasobów dostarczą dowody dostępności zasobów, zanim zaoferują je klientom, a odbywa się to w sieci Perlin za pośrednictwem mechanizmu o nazwie Proof of Compute Availability.

Dzięki ilościowemu określeniu zasobów udostępnianych w sieci klienci będą mogli zakupić dokładnie te zasoby, których potrzebują, podobnie jak scentralizowane sieci chmurowe, takie jak Amazon AWS EC2.

Dodanie zdecentralizowanego tokena ma pomóc w utowarowieniu zasobów obliczeniowych i pomóc w równoważeniu globalnej podaży i popytu na zasoby obliczeniowe.

Token PERL

Natywny token sieci Perlin jest znany jako PERL i służy do ułatwienia transferu wartości w sieci i dokonywania płatności za usługi. Każdy, kto chce uzyskać dostęp do zasobów obliczeniowych w sieci Perlin, będzie musiał używać PERL.

Klienci, którzy kupują zasoby, zarejestrują się i dodają stałą pulę PERL jako nagrodę za wydobycie dla osób wykonujących zadania. Tokeny zostaną również wypłacone jako nagroda za weryfikatory transakcji w łańcuchu bloków.

Początkowo PERL jest wydawany jako token ERC-20, ale po uruchomieniu głównej sieci Perlin przejdzie na token natywny.

Zespół, doradcy & Inwestorzy

Zespół Perlin szybko się rozwijał w ciągu ostatniego roku i obecnie składa się z 19 członków, z których większość to deweloperzy blockchain lub twórcy stron internetowych. Rdzeniem projektu są jednak trzej założyciele; Dorjee Sun, Kenta Iwasaki i Ajay Prakash.

Dorjee Sun jest członkiem-założycielem Perlin i pełni funkcję Project Managera ds. działań rozwojowych. Jest seryjnym przedsiębiorcą i jest najbardziej znany z założenia Carbon Conservation, który zajmuje się pośrednictwem w transakcjach dotyczących kredytów węglowych i jest uważany za odpowiedzialnego za ratowanie ogromnych połaci lasów deszczowych. Jako przedsiębiorca z sukcesem sprzedał cztery założone przez siebie firmy.

Kenta Iwasaki jest drugim członkiem-założycielem Perlin i pełni funkcję CTO projektu. Posiada bogate doświadczenie zarówno jako programista, jak i jako założyciel start-upów. Większość jego doświadczenia pochodzi z uczenia maszynowego i tworzenia systemów rozproszonych.

Założyciele Perlin

Założyciele Perlin. Obrazy przez Linkedin & czasy kryptowalut

Wcześniej pracował jako badacz sztucznej inteligencji w Naver, a także był założycielem firmy Dranithix, która tworzy systemy marketingu internetowego zoptymalizowane z wykorzystaniem uczenia maszynowego i analiz w czasie rzeczywistym..

Ajay Prakash jest ostatnim współzałożycielem Perlin i pełni funkcję szefa produktu w projekcie. Jest kolejnym seryjnym przedsiębiorcą, który założył osiem różnych firm, które zebrały ponad 50 milionów dolarów finansowania. Rola Ajaya jest ekspertem w projektowaniu architektury produktu i zarządzaniu produktem, projektowaniu najnowocześniejszej technologii używanej przez duże korporacje i konsumentów.

Jeśli chodzi o doradcę, Perlin ma również do oparcia sporą liczbę mózgów. Należą do nich takie jak Michael Arrington (Założyciel TechCrunch), Igor Lukšić (Były premier Czarnogóry) i Vincent Zhou (partner w FBG Capital) między innymi.

Istnieje również długa lista inwestorów, którzy w ciągu ostatniego roku finansowali Perlin ze środków prywatnych. Niektórzy z ich najbardziej znanych sponsorów to Bitmain, FBG Capital, Global Brain i ponad 70 innych VC, funduszy blockchain i innych firm. To pokazuje, że inwestorzy instytucjonalni widzą w projekcie duży potencjał.

Rozwój Perlin

Coś, o czym chciałem poruszyć, to stopień rozwoju, który miał miejsce w Perlin. To świetny dowód na to, jak wiele pracy jest wykonywanych za kulisami.

Gdybyśmy mieli przyjrzeć się ich publiczny GitHub mogliśmy zobaczyć, jak duża jest aktywność związana z kodowaniem. Poniżej znajduje się suma zatwierdzeń do trzech najbardziej aktywnych przypiętych repozytoriów.

Perlin GitHub

Kod zobowiązuje się do wyboru repozytoriów w ciągu ostatnich 12 miesięcy

Jak widać, jest tu duża aktywność. Warto również zaznaczyć, że istnieje kolejnych 16 innych repozytoriów o różnym poziomie aktywności kodowania. Istnieją również prywatne repozytoria, które nie zostały jeszcze wydane.

Robi to imponujące wrażenie i na tle innych projektów wykazuje znacznie większą aktywność. Dotyczy to nawet tych projektów, które istnieją od ponad 2 lat i miały ICO o wartości wielu milionów dolarów.

Projekt nie opublikował technicznego harmonogramu, ale regularnie publikują posty na blogach, które szczegółowo opisują postępy w rozwoju. Zachęcam cię do patrzenia na nich oficjalny blog.

Perlin IEO na Binance Launchpad

7 sierpnia 2019 r, – ogłosił Binance że Perlin byłby ósmą pierwszą ofertą wymiany (IEO) notowaną na platformie Launchpad. IEO podąża za loterią i zrzutami lotniczymi, a salda BNB są rejestrowane od 9 sierpnia 2019 r. I trwają 15 dni. Kalkulacja zakładów na loterię opiera się na metodzie dziennego średniego salda BNB.

Będzie 13 400 zwycięskich kuponów na loterię, a każdy zwycięzca loterii otrzyma 500 $ w tokenach PERL lub 6 457,45 PERL. To daje cenę 0,07743 USD za PERL.

Loteria Perlin Binance

Oś czasu loterii dla Perlin. Zdjęcie za pośrednictwem Binance Launchpad

Airdrop nastąpi po zakończeniu loterii i rozdzieli 3874,500 PERL wśród użytkowników posiadających kupony na loterię, które nie były zwycięzcami.

Kwota przekazana każdemu uczestnikowi, który nie ma zwycięskiego biletu, zostanie obliczona jako = (liczba losów bez zwycięstwa posiadanych przez każdego uczestnika przegrywającego / łączna liczba losów bez zwycięstwa u wszystkich uczestników, którzy nie wygrywali) x suma zrzutów Basen. Pamiętaj, że ci, którzy mają zwycięski bilet, nie będą kwalifikować się do zrzutu.

Przykład: Użytkownik A odebrał 5 biletów, ale nie miał zwycięskiego kuponu. Całkowita liczba biletów dla wszystkich użytkowników, którzy nie mieli zwycięskiego kuponu, wynosi 500 000 biletów. W tym scenariuszu użytkownik A otrzyma zrzut o wartości 38,745 PERL (5/500 000 x 3874,500 PERL).

Mocne strony i szanse

Mechanizm konsensusu Wavelet, który został wprowadzony przez firmę Perlin, znacznie przewyższył ich poprzedni mechanizm Avalanche i udowodniono, że zapewnia 31 240 transakcji płatniczych na sekundę przy użyciu 240 węzłów Digital Ocean. Zapewnia również ostateczność 2-4 sekund na nawet milionach węzłów, gwarantując, że transakcje są uporządkowane, spójne i replikowane.

Wdrożenie Wavelet stworzyło otwarty, pozbawiony uprawnień i liderów łańcuch bloków. Jest to zaufanie absolutnie zerowe, w którym węzły są motywowane poprzez wirtualne nagrody, aby stale chronić i weryfikować sieć.

Jest to idealna implementacja, która prowadzi do superkomputera z milionami węzłów zbudowanych z pojedynczych urządzeń rozmieszczonych na całym świecie. Ten przypadek użycia reprezentuje tylko jeden z wielu nowych scenariuszy, dla których można wdrożyć protokół.

Chociaż budowanych jest kilka zdecentralizowanych platform komputerowych, Perlin jest najlepszym w swojej klasie z fascynującą wizją. Sama sieć wprowadza coś specjalnego dla konsumentów, ponieważ umożliwia im określenie poziomu procesora i pamięci RAM potrzebnych do wykonania zadania..

Statystyki sieci Perlin

Statystyki sieci w Perlin

Jest to ten sam typ oznaczenia, które można wykonać w obecnych scentralizowanych systemach opartych na chmurze, takich jak Microsoft Azure i Amazon AWS EC2. Ponieważ Perlin kwantyfikuje zasoby użytkownika w kryptograficznej funkcji skrótu, możliwe jest włączenie tej funkcji.

A ponieważ wyjątkowa rodzina mechanizmów konsensusu umożliwia platformie osiągnięcie ponad 30000 TPS i ostateczności 2-4 sekund, Perlin Network zapewnia wydajność podobną do obecnych scentralizowanych platform opartych na chmurze.

Ponieważ zapotrzebowanie na moc obliczeniową wzrasta, sieć Perlin obiecuje konsumentom alternatywne rozwiązanie, które może zapewnić moc obliczeniową na dużą skalę, która jest zarówno zdecentralizowana, jak i tańsza niż obecne oferty.

Umożliwi to dostęp do ogromnej mocy obliczeniowej nie tylko użytkownikom korporacyjnym. Będzie to oznaczać, że startupy, badacze i drobni programiści będą mieli dostęp do niedrogich komputerów na dużą skalę.

Słabe strony i zagrożenia

Kryptosfera zawiera dużą liczbę projektów opartych na DAG i dużą liczbę rozproszonych projektów obliczeniowych, a niektóre z nich są w fazie rozwoju przed Perlinem. To, które projekty ostatecznie znajdą masową adopcję, będą zależeć nie tylko od jakości rozwiązania, ale także od zbywalności rozwiązania, a także atrakcyjności ekonomicznej.

Kiedy patrzymy na rozproszone platformy komputerowe, Perlin może pokonać swoich konkurentów. Jedną z niedociągnięć, które będzie musiał przezwyciężyć, jest przyciąganie tętniącej życiem bazy górników. Bez dużej akceptacji grupy górniczej Perlin może się nie powieść.

Brak sieci głównej w tym momencie może nie być idealny, ale Perlin zamierza ją wypuścić niedługo po IEO. Mają wsparcie kilku dużych i potężnych organizacji, takich jak Międzynarodowa Izba Handlowa oraz Dubai Chamber of Commerce.

Wniosek

Perlin wydaje się być bardzo solidnym projektem i prawdopodobnie nie słyszeliśmy o nim zbyt wiele, ponieważ zespół skupił się na marketingu w Azji, zwłaszcza w Chinach.

Najnowocześniejsza technologia DAG i innowacyjny mechanizm konsensusu Wavelet obiecują zdecentralizowaną platformę obliczeniową, w przeciwieństwie do innych opracowywanych obecnie. Przy odpowiednim nacisku powinna być możliwa masowa adopcja.

Ten impuls może pochodzić od partnerów Perlina, którzy już mają ogromny zasięg globalny i mogą pomóc Perlinowi dostrzec adopcję z dużej liczby firm bez konieczności bezpośredniego prezentowania się każdemu z osobna.

Znakomity zespół liderów to kolejny pozytywny aspekt dla Perlina, a dzięki ich duchowi przedsiębiorczości prowadzącemu projekt, mogliśmy zobaczyć, jak blockchain w końcu zyskał masową adopcję, o którą zabiegał każdy projekt.

Jeśli chcesz być na bieżąco z projektem, możesz wskoczyć do ich ogłoszeń Kanał telegramu. A jeśli masz jakieś pytania do zespołu, mają one adres oficjalny telegram grupa również.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Zastrzeżenie: są to opinie autora i nie powinny być traktowane jako porady inwestycyjne. Czytelnicy powinni przeprowadzić własne badania.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me