Recenzja portfela Exodus: wszystko, co musisz wiedzieć

Portfel Exodus to wielowalutowy portfel kryptowalutowy, który wzbudził duże zainteresowanie od czasu jego uruchomienia w 2016 roku.

To dobrze zaprojektowany portfel, który jest estetyczny i wyposażony w wiele funkcji. Co więcej, ich natychmiastowa integracja z wymianą oznacza, że ​​możesz łatwo zamienić jedną kryptowalutę na inną bez opuszczania portfela.

Jednak portfel jest nadal bezpieczny i niezawodny?

W tej recenzji portfela Exodus dam ci wszystko, co musisz wiedzieć o portfelu, zagłębiając się w ich bezpieczeństwo i reputację. Podam ci również kilka wskazówek dotyczących korzystania z Exodus i przechowywania kryptowalut.

Idealny użytkownik portfela Exodus

Exodus został stworzony z myślą o początkujących użytkownikach kryptowalut, ale jest również idealny dla większości entuzjastów kryptowalut z głównego nurtu, którzy szukają bezpiecznego, łatwego w użyciu i pięknego portfela. Jest to również doskonały wybór dla tych, którzy posiadają wiele popularnych monet, ponieważ obsługuje prawie 100 różnych kryptowalut, a kolejne są dodawane przez cały czas.

Zalety portfela Exodus

Zalety portfela Exodus

Są tacy użytkownicy, dla których Exodus nie jest idealny, a są to użytkownicy, którzy potrzebują portfela mobilnego lub ci, którzy mają dużą ilość kryptowaluty i potrzebują bezpieczniejszego portfela, takiego jak portfel sprzętowy lub papierowy. Wkrótce jednak to się zmieni, ponieważ planowana jest premiera mobilnej wersji Exodus w 2019 roku.

Portfel komputerowy Exodus jest obecnie dostępny dla systemów operacyjnych Windows, Linux i OSX. Opracowują również wersję mobilną dla użytkowników iOS, która ma zostać wydana w 2019 roku. Wszystkie dostępne wersje można pobrać ze strony internetowej Exodus.

Bezpieczeństwo portfela Exodus

Pomimo niektórych przeciwników wskazujących na brak obsługi uwierzytelniania dwuskładnikowego, portfel Exodus jest bezpieczny. W związku z tym każdy portfel kryptowalut na komputer jest tak bezpieczny, jak komputer, na którym jest zainstalowany.

Wskazówka dla profesjonalistów: Upewnij się, że masz jeden z najlepszych programów antywirusowych i zachowaj bezpieczeństwo w trybie online, nie klikaj nieznanych lub niezaufanych łączy ani nie pobieraj niezaufanych plików.

Sam portfel Exodus jest dostępny za pomocą bezpiecznego hasła, które powinno być wystarczające dla większości użytkowników. Jak wspomniano powyżej, jeśli masz do przechowywania dużą ilość kryptowaluty, powinna ona znajdować się w bezpieczniejszym portfelu typu cold wall, a nie w gorącym portfelu podłączonym do internetu.

Niektórych użytkowników może zniechęcać fakt, że kod portfela Exodus nie jest w 100% open-source, ale jeden z założycieli (JP Richardson) jest uważany za bardzo godnego zaufania w społeczności programistów, który wniósł ponad 190 otwartych biblioteki źródłowe.

Stwierdzili, że zachowanie kilku „tajemnic handlowych” pozwoliło im zapewnić długofalowy sukces firmy i zwiększyć bezpieczeństwo portfela. Brak otwartego pozyskiwania tych krytycznych komponentów utrudnia hakerom włamanie do portfela i tworzenie wersji phishingowych. Co więcej, wiele komponentów funkcjonalnych w Exodus jest open source i jest dostępnych na ich komputerach Github.

Ogólnie rzecz biorąc, portfel Exodus jest dość bezpieczny. Z pewnością bije portfele online, a także wiele portfeli stacjonarnych. Użytkownicy Exodus zachowują pełną kontrolę nad swoimi kluczami prywatnymi, które są generowane i przechowywane lokalnie.

Prywatność portfela Exodus

Portfel Exodus może być używany całkowicie anonimowo, ponieważ do pobrania, zainstalowania lub używania portfela nie są wymagane żadne dane osobowe. Exodus nie zbiera żadnych danych osobowych, a klucze prywatne również pozostają pod pełną kontrolą użytkowników. To powiedziawszy, Exodus nie koncentruje się na anonimowości.

Klucze publiczne i transakcje dokonywane za pomocą portfela są w pełni widoczne na łańcuchu bloków i nie ma żadnych funkcji ukrywania śladu transakcji. Chociaż obsługują monety zapewniające prywatność, takie jak Zcash (ZEC), nie są w stanie wykonywać w pełni zabezpieczonych transakcji.

Jeśli prywatność transakcji jest Twoim głównym zmartwieniem, możesz rozważyć użycie podstawowych portfeli ZCash lub innych dobrze znanych monet zapewniających prywatność, takich jak Monero (XMR).

Monety obsługiwane przez Exodus

Kiedy po raz pierwszy został wydany, Exodus obsługiwał tylko kilka aktywów kryptowalut, ale w 2019 roku obsługuje prawie 100 kryptowalut, a kolejne są dodawane przez cały czas. Obsługa wielu walut jest jedną z mocnych cech Exodus.

Wsparcie Exodus Coin

Szerokie wsparcie dla monet

W rzeczywistości możesz przechowywać dowolny token ERC-20 w Exodusie, nawet jeśli nie jest wymieniony jako obsługiwany. Wadą tego jest to, że nie możesz zobaczyć salda tych nieobsługiwanych monet ERC-20 w portfelu Exodus. Zamiast tego musisz wyświetlić salda za pomocą Ethereum eksplorator blockchain.

Możesz zobaczyć pełną listę monet, które obsługują na ich stronie internetowej. Chociaż to wspaniale, że mają całe to wsparcie dla aktywów ERC20, nadal brakuje im wsparcia dla kilku monet, które znajdują się w pierwszej 50 w kapitalizacji rynkowej. Należą do nich takie jak Iota (MIOTA), Monero, Nem (XEM) i Cardano (ADA).

Wreszcie, jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszą obsługą monet i czy wszystkie funkcje tych monet działają, możesz przejść do ich strona stanu. Jeśli rozważasz wysłanie dużej ilości monet do portfela, możesz to sprawdzić wcześniej.

Portfel Exodus & Trezor

Jest to coś, co może znacznie zwiększyć bezpieczeństwo Exodusu ich partnerstwo z Trezorem. Dzięki temu użytkownicy Exodus uzyskają bezpieczeństwo na poziomie portfela sprzętowego.

Zasadniczo oznacza to, że użytkownicy Trezora nie muszą już używać domyślnych aplikacji do zarządzania swoimi kryptowalutami. Mogą korzystać z eleganckiego i zaawansowanego interfejsu Exodus, a także wielu innych funkcji, które są dostarczane z Exodusem.

Na przykład Exodus UX znacznie ułatwia zarządzanie ponad 90 monetami obsługiwanymi przez Trezor na jednym panelu portfela. Możesz także skorzystać z wbudowanej opcji wymiany monet, która jest pierwszą w przypadku każdego portfela sprzętowego.

Integracja Trezor Ledger

Korzyści z Trezor & Partnerstwo księgi

Kolejną zaletą integracji Exodus w porównaniu ze standardowym Trezorem jest możliwość jednoczesnego zarządzania wieloma urządzeniami Trezor. Nie musisz ich wymieniać, jeśli chcesz sprawdzić saldo w innym portfelu.

Obsługa urządzeń &# 128187 ;: Będzie to działać zarówno z Trezor Model One (69 EUR), jak i Trezor Model T (149 EUR)

Oczywiście główną zaletą tego jest fakt, że obecni użytkownicy Exodus mają teraz możliwość zachowania swoich kluczy prywatnych w trybie offline. W przypadku urządzenia Trezor wszystkie uwierzytelnienia i podpisywanie są wykonywane na urządzeniu, a nie na komputerze.

Tworzenie kopii zapasowej portfela

Kiedy portfel jest instalowany po raz pierwszy, użytkownicy otrzymują 12-wyrazową frazę początkową odzyskiwania, której można użyć do przywrócenia portfela w przypadku kradzieży, zniszczenia lub utraty komputera. Oznacza to, że ważne jest, aby użytkownicy zapisali tę frazę wyjściową i chronili ją. Jeśli kiedykolwiek będziesz chciał przywrócić portfel Exodus, po prostu pobierz go na nowe urządzenie i podczas instalacji kliknij opcję „Przywróć portfel”.

Exodus zapewniał wsparcie w zakresie tworzenia kopii zapasowych przez e-mail i nadal jest to opcja, jeśli utworzyłeś swój portfel przed Exodusem wersja 19.2.1. Jednak biorąc pod uwagę ryzyko związane z posiadaniem tych linków w wiadomościach e-mail, przestali to wspierać. Jeśli Twój portfel został utworzony we wcześniejszej wersji, możesz go śledzić te kroki w celu przywrócenia go.

Wymiana kryptowalut

Chociaż sam portfel nie jest giełdą, umożliwia wymianę obsługiwanych kryptowalut między sobą dzięki wbudowanej integracji ShapeShift. Exodus był pierwszym portfelem zawierającym ShapeShift, a proces pozostaje prosty i bezproblemowy dla użytkowników.

Jeśli masz monety w portfelu i chcesz je wymienić, wystarczy, że klikniesz w „zakładkę wymiany”. Tutaj możesz wybrać monetę, którą chcesz wymienić, a także tę, na którą chcesz ją wymienić.

Wybór monet Exodus Exchange

Wybór monet do wymiany. Zdjęcie za pośrednictwem Exodus

Gdy to zrobisz, będziesz musiał wybrać kwotę, którą wymieniasz. Możesz wybrać zaprogramowane wartości, takie jak ALL, HALF lub MIN. Możesz również wybrać określoną ilość monety lub nawet wartość w lokalnej walucie.

Numer wymiany monet Exodus

Wybór kwoty wymiany

Kiedy jesteś pewien swoich warunków zakupu, możesz nacisnąć „wymień” i transakcja powinna zostać zakończona. Biorąc pod uwagę, że będziesz musiał poczekać, aż monety zostaną wysłane do twojego portfela, większość tych wymian zajmie mniej niż 30 minut.

Po zakończeniu wymiany możesz zamknąć portfel, a monety powinny tam być, gdy ponownie go otworzysz.

Jak Exodus zarabia pieniądze

Chociaż portfel Exodus nie jest open source, nadal można go pobrać na komputer i przechowywać monety. Jeśli jednak chcesz skorzystać z wbudowanej opcji wymiany, naliczą niewielki spread na kursie wymiany monet. Te spready będą wynosić od pomiędzy 2–4% na większości par kryptowalut, ale dokładna kwota zostanie podana w sekcji wymiany podczas wymiany.

Te spready mogą się różnić ze względu na fakt, że rynki mają różne poziomy płynności. Na przykład prawdopodobnie uzyskasz znacznie niższe spready na BTC / ETH niż przy wymianie między sobą altcoinów o niższej kapitalizacji rynkowej.

Podoba mi się fakt, że są one w pełni przejrzyste na temat tych spreadów w momencie zakupu. Ponadto twierdzą, że chcieliby wykorzystać opłaty, które generują ze spreadu, do podtrzymania rozwoju portfela. Jeśli rzeczywiście do tego zmierzają opłaty, prawdopodobnie najlepiej będzie je wydać.

Wsparcie portfela

Biorąc pod uwagę, że zespół Exodus jest w stanie wygenerować dochód dla portfela, jest w stanie przeznaczyć część zasobów na obsługę portfela. Zaczyna się od obszernej bazy wiedzy na temat Witryna internetowa Exodus, który zawiera ponad 100 artykułów wyjaśniających użytkowanie, funkcje, rozwiązywanie problemów, opłaty i inne aspekty portfela i jego użytkowania.

Obsługa portfela Exodus

Baza wiedzy w Exodus

Istnieje również obszerne często zadawane pytania, które można przeszukiwać, a jeśli nie możesz znaleźć odpowiedniej odpowiedzi, możesz skontaktować się z personelem pomocy technicznej za pośrednictwem poczty elektronicznej i kanałów mediów społecznościowych. W branży, w której wsparcie jest często drugą myślą, wsparcie dla Exodus można określić tylko jako fenomenalne.

Należy zauważyć, że Exodus nie zapewnia wsparcie telefoniczne. Dlatego jeśli zdarzy ci się zobaczyć numery, które są opublikowane w Internecie jako „oficjalne” numery telefonów Exodus, unikaj ich. Prawdopodobnie są one oszustwem phishingowym, a operatorzy próbują zdobyć Twoje klucze prywatne.

Wniosek

Portfel Exodus to doskonały wybór dla początkujących i doświadczonych użytkowników, którzy mają małe lub średnie ilości kryptowalut do przechowywania. Jego piękny design i łatwość obsługi sprawiły, że jest to ulubiony wybór wśród entuzjastów kryptowalut.

Dodanie wbudowanej giełdy czyni ją jeszcze wygodniejszą i bardziej wszechstronną, umożliwiając użytkownikom szybkie dokonywanie transakcji i zarządzanie portfelem kryptowalut bez nadmiernych opłat transakcyjnych.

Portfel Exodus pozostaje portfelem programowym i gorącym portfelem dla większości użytkowników, których komputery są podłączone do Internetu 24/7. To sprawia, że ​​nie jest tak bezpieczny jak portfel sprzętowy, ale jeśli użytkownicy przestrzegają dobrych procedur bezpieczeństwa swojego komputera i życia online, nie powinno być żadnych obaw.

Ogólnie rzecz biorąc, portfel Exodus to doskonały wybór dla większości użytkowników kryptowalut, którzy chcą wysyłać, odbierać i przechowywać niewielkie ilości kryptowalut.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Exodus.io

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me