Recenzja portfela Jaxx Liberty: kompletny przewodnik dla początkujących

Jaxx został wydany po raz pierwszy w 2014 roku i przez lata stał się niezwykle popularny jako wielowalutowy portfel kryptograficzny.

To świetny wybór dla tych, którzy są nowicjuszami w świecie kryptowalut, a mimo to pozostaje wystarczająco bogaty w funkcje dla doświadczonych użytkowników kryptowalut. Stworzone przez Decentralne, wiodąca kanadyjska firma blockchain założona przez Anthony’ego Di Iorio, który był również współzałożycielem Ethereum, Jaxx był wyborem milionów użytkowników kryptowalut.

Od lipca 2018 r. Użytkownicy mogli być jeszcze bardziej podekscytowani, gdy wydano nowy i ulepszony Jaxx Liberty, z wieloma nowymi funkcjami, dzięki którym portfel jest jeszcze potężniejszy.

W tym Recenzja portfela Jaxx, Dam ci wszystko, co musisz wiedzieć o bezpieczeństwie, użyteczności i funkcjach. Podam również kilka wskazówek dotyczących korzystania z portfela.

Co to jest Jaxx Liberty?

Jaxx Liberty został opisany jako wersja 2.0 portfeli kryptowalut. Jest to portfel wielowalutowy, który może pomieścić ponad 85 różnych aktywów cyfrowych. Został również zgrywalizowany, aby pomóc nowym użytkownikom w łatwym doświadczaniu i cieszeniu się z blockchain.

Obsługa urządzeń Jaxx Liberty

Obsługa wielu urządzeń w Jaxx Liberty

Jaxx Liberty jest wyposażony w wiele nowych funkcji, które odróżniają go od konkurencji. Jedną z nich jest integracja ShapeShift, umożliwiająca użytkownikom łatwe przełączanie się między różnymi kryptowalutami bez opłat za wymianę lub opóźnień.

Jest o wiele więcej nowych funkcji, o których bardziej szczegółowo opiszę poniżej.

Nowe funkcje portfela Jaxx Liberty

Jedną z ulubionych funkcji portfela Jaxx Liberty jest możliwość przechowywania i przeprowadzania transakcji z tak wieloma różnymi kryptowalutami. Dzięki tysiącom kryptowalut do wyboru większość użytkowników ma obecnie kilka i możliwość trzymania ich wszystkich w tym samym portfelu to prawdziwa wygoda.

Monety, które możesz przechowywać w Jaxx Liberty to: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dogecoin, Qtum, EOS, Bitcoin Cash i wiele innych. Pełną listę można znaleźć tutaj.

Niektórzy użytkownicy narzekali, że nie ma wsparcia dla Ripple (XRP), a zespół Jaxx nie dał żadnych wskazówek, że takie wsparcie zostanie dodane. To powiedziawszy, zespół programistów jest bardzo zaangażowany w użytkowników i chętnie przyjmuje prośby o dodanie nowych monet do portfela, za pośrednictwem systemu obsługi zgłoszeń lub ich aktywnych sub-Reddit.

Inne funkcje, które podekscytowały użytkowników, to:

  • Unified Dashboard – Pulpit nawigacyjny Jaxx Liberty zapewnia jedno miejsce, w którym możesz zobaczyć wszystkie swoje portfele i daje pełny obraz Twoich zasobów.
  • Teczka – Bądź na bieżąco z wartością swoich aktywów w czasie rzeczywistym dzięki modułowi portfela.
  • Przeglądarka wiadomości – Teraz zintegrowany z portfelem Jaxx jest przeglądarką wiadomości blockchain, dzięki czemu możesz być na bieżąco z wszystkimi nowymi osiągnięciami i najświeższymi wiadomościami ze świata blockchain i kryptowalut.
  • Dane rynkowe – Uzyskaj ceny, trendy i limity rynkowe wszystkich swoich ulubionych kryptowalut jednym kliknięciem lub dotknięciem.
  • Blockexplorers – Interakcja bezpośrednio z łańcuchem bloków i przeglądanie danych transakcji i innych surowych punktów danych dla wielu łańcuchów bloków.
  • Między platformami – Obsługa zarówno komputerów stacjonarnych, jak i urządzeń przenośnych umożliwia interakcję z zasobami w domu lub w podróży.
  • ShapeShift – Wbudowana obsługa ShapeShift pozwala na wymianę jednej kryptowaluty na inną bez konieczności opuszczania portfela, zwiększając zarówno wygodę, jak i bezpieczeństwo.

Pobieranie Jaxx Liberty

Jaxx Liberty jest całkowicie za darmo pobrać i używać. Możesz pobrać wersję na komputery stacjonarne (Mac, Windows, Linux) i rozszerzenie przeglądarki Chrome bezpośrednio ze strony internetowej Jaxx Liberty tutaj. Wersja na Androida jest dostępna w sklep Google Play, a wersja na iOS jest dostępna w Sklep Apple iTunes.

Jeśli jesteś bardzo ostrożny, jeśli chodzi o autentyczność portfela na komputerze, zawsze możesz wypełnić tak zwaną „sumę kontrolną” w plikach instalacyjnych portfela. Są to polecenia terminala, które można uruchomić na komputerze lokalnym, które powinny wyświetlać te, które są dostępne na stronie internetowej Jaxx. Poniżej znajdują się przykłady systemów Windows i Mac.

Sumy kontrolne portfela Jaxx Liberty

Pobieranie pliku portfela i sumy kontrolne

Nie są wymagane żadne dane osobowe, a po pobraniu portfela można go szybko zainstalować i zacząć z niego korzystać.

Jaxx Liberty Security

Bezpieczeństwo jest bardzo ważne dla użytkowników Jaxx i Jaxx po włamaniu się do starego portfela Jaxx Classic w czerwcu 2017 r., Które doprowadziło do utraty 400000 USD w różnych kryptowalutach z portfeli użytkowników. Większość tej straty pochodziła z portfela pojedynczego użytkownika iw takim przypadku można było tego uniknąć, ponieważ użytkownik zarządzał swoim Jaxxem na zrootowanym urządzeniu z Androidem.

Nowy Jaxx Liberty ma zarówno ochronę hasłem, jak i kodem PIN, a generowanie portfela tworzy bezpieczną 12-słowową frazę źródłową kopii zapasowej, która jest szyfrowana na Twoim własnym urządzeniu. Jaxx nigdy nie ma dostępu do tego wyrażenia lub kluczy prywatnych, są one zawsze bezpiecznie na Twoim urządzeniu. Możesz również użyć tego materiału zawierającego 12 słów, aby zsynchronizować portfel na wielu urządzeniach.

Jaxx Liberty 12-słowy materiał siewny

Uzyskiwanie dostępu do 12 słów Seed na urządzeniach mobilnych

Ostrzeżenie ⚠️: Twórz kopie zapasowe tych słów inicjujących. Tylko Ty masz nad nimi kontrolę i bez nich nie możesz odzyskać portfeli

Istnieje również ulepszony nowy model zabezpieczeń, który chroni poufne informacje silnym hasłem, wykorzystując szyfrowanie AES-256 wzmocnione o 5000 rund PBKDF2 haszowanie hasła.

Dwie rzeczy, których brakuje, to uwierzytelnianie dwuskładnikowe i kod open source. To powiedziawszy, sprawiają, że cały kod jest widoczny, z wyjątkiem kodu interfejsu użytkownika. Pozwala to na audyt kodu, ale powstrzymuje innych przed niedbałym używaniem kodu, nad którego udoskonaleniem programiści Jaxx tak ciężko pracowali. To równowaga, która zachowuje tyle prywatności, ile potrzeba, a jednocześnie zaspokaja potrzeby użytkowników.

Odkąd kod jest widoczny, był wielokrotnie audytowany przez doświadczonych użytkowników i organizacje i został uznany za stabilny, bezpieczny i pewny.

Jaxx Desktop lub Jaxx Mobile App?

Kiedyś istniała różnica między aplikacją mobilną Jaxx a platformą komputerową Jaxx, która sprawiła, że ​​aplikacja mobilna była lepsza. W przeszłości aplikacja mobilna ładowała się bardzo wolno, co było narzekaniem niektórych użytkowników. Zarówno aplikacja mobilna, jak i platforma komputerowa miały błąd, który powodował, że czasami pomijały transakcje, zmuszając użytkowników do powtarzania transakcji.

Nie trzeba dodawać, że obie sytuacje były frustrujące dla użytkowników, aw nowym Jaxx Liberty wydaje się, że zespół programistów rozwiązał oba problemy. Pozostało kilka błędów, ale wydaje się, że mają ograniczony zakres i często dotyczą pojedynczych użytkowników, wskazując na błąd użytkownika lub problem z określonym sprzętem.

Ogólnie zarówno aplikacja mobilna, jak i platforma komputerowa działają dobrze, a ponieważ można je zsynchronizować, możesz faktycznie korzystać z obu, aby uzyskać dostęp do swoich funduszy.

Portfele papierowe Jaxx Liberty

Jaxx Liberty ma opcję przeglądania i kopiowania twoich kluczy prywatnych, co pozwoli ci stworzyć portfel papierowy z tych kluczy, jeśli chcesz. Obsługuje również import kluczy prywatnych z portfela papierowego.

Portfel Papierowy Klucze Prywatne

Eksport kluczy prywatnych do portfela papierowego

Jeśli tworzysz portfel papierowy, możesz przechowywać kryptowalutę w chłodni. Zasadniczo oznacza to, że klucze prywatne są przechowywane w środowisku offline, które jest „z przerwą powietrzną”. Jest to ogólnie uważane za całkiem bezpieczne, ponieważ twoje monety są niedostępne dla hakerów.

Jeśli zdecydujesz się utworzyć portfel papierowy z kluczy prywatnych, pamiętaj, że należy go przechowywać tak bezpiecznie, jak to tylko możliwe. Każdy, kto przejmie kontrolę nad portfelem papierowym, będzie miał również kontrolę nad wszystkimi środkami przechowywanymi w tym portfelu. A jeśli zgubisz portfel papierowy, pieniądze przepadną wraz z nim.

Wsparcie użytkowników Jaxx

Coś, co bardzo mi się podobało, to obszerne wsparcie oferowane przez zespół Decentral dla portfeli Jaxx Liberty i Jaxx Classic. Chociaż nie mogą pomóc użytkownikom odzyskać utraconych kluczy, mogą udzielić pomocy w przypadku wielu innych zapytań i problemów, które użytkownicy mają z portfelami – mimo że jest to bezpłatne.

Twoim pierwszym portem zawinięcia jest prawdopodobnie udanie się do Zdecentralizowana strona wsparcia. Wypełnili te dokumenty kompendium podręczników użytkownika i wskazówek / wskazówek. Możesz przejść do bardziej ogólnych instrukcji obsługi lub poszukać zasobów w ich często zadawanych pytaniach.

Następnie, jeśli nie możesz znaleźć rozwiązania swojego problemu na tych stronach, możesz przesłać wniosek za pośrednictwem formularza kontaktowego online. Jeśli chcesz mieć bardziej bezpośredni dostęp do pośpiesznych biletów, zespół Jaxx jest również dość aktywny na swoich kontach w mediach społecznościowych, takich jak Świergot.

Ostrzeżenie ⚠️: Nie będą kontaktować się z Tobą przez e-mail ani telefon, więc nie przekazuj żadnych informacji osobom podającym się za agentów

Rzeczywiście, wydaje się, że programiści Jaxx i zespoły obsługi klienta są dość otwarci na opinie użytkowników. Jeśli spojrzysz na komentarze, które pojawiają się w sklepie Play, programiści podążają szybko i konkretnymi krokami.

Portfel sprzętowy Jaxx

Decentral powiedział kiedyś, że planuje wypuścić portfel sprzętowy, który będzie nazywał się Cube Ice i będzie sparowany z większym urządzeniem sprzętowym o nazwie Cube. Urządzenia zostały po raz pierwszy ogłoszone w maju 2016 r., A Cube ma stanowić uzupełnienie systemów domowej rozrywki i będzie dostarczany z wstępnie załadowanymi węzłami blockchain.

Jaxx Ice Cube

Ogłoszenie portfela Jaxx Ic Cube. Wizerunek Źródło

Ice Cube będzie portfelem offline do przechowywania w chłodni, który jest zarówno wodoodporny, jak i ognioodporny. Oczekiwano, że będzie on wolny od kabli i połączeń, a także będzie mógł synchronizować się z kostką lub dowolnym innym urządzeniem obsługującym Jaxx.

Niestety, zespół nie zaktualizował postępów w tworzeniu portfela sprzętowego Ice Cube. Biorąc pod uwagę, że było to prawie trzy lata temu, można się zastanawiać, czy Decentral umieścił sprzęt portfel na lodzie.

Żetony Jedności Jaxx

W tym samym czasie, gdy w maju 2018 roku ogłoszono Jaxx Liberty, zespół Decentral ogłosił również, że nadchodzące uruchomienie tokenów Decentral Unity, które mają być systemem lojalnościowym i tokenem dla Jaxx Liberty i wszelkich innych nadchodzących produktów Jaxx / Decentral. Nagradza użytkowników za interakcję z partnerami Jaxx.

Tokeny Unity zostaną rozdane użytkownikom jako nagrody za zaangażowanie w różne aspekty platformy Jaxx Liberty. Większe zaangażowanie umożliwi użytkownikom awansowanie, odblokowywanie większych nagród i rabatów na usługi partnerów.

Tokeny Decentral Unity miały zostać wydane wkrótce po Jaxx Liberty, ale nie było żadnych wiadomości dotyczących tokena lojalnościowego. Biorąc pod uwagę, że portfel został wydany w lipcu 2018 roku, można by sądzić, że ten token również został odłożony na półkę. Byłoby to bardzo niefortunne, biorąc pod uwagę nieudane uruchomienie portfela Ice Cube.

Jeśli jednak te tokeny są nadal w przygotowaniu i chcesz śledzić najnowsze informacje o potencjalnym wydaniu, możesz udać się do ich oficjalny blog.

Wniosek

Decentral ulepszył portfel Jaxx od jego wydania w 2014 roku, a wersja 2.0 Jaxx Liberty stworzyła najlepszą wersję portfela, którą pobrały już miliony użytkowników. Wizją twórców jest stworzenie portfela kryptowalut, który odblokowuje każdy aspekt kryptowalut, a Jaxx Liberty wydaje się być krokiem w tym kierunku.

Portfel jest dobrze zaprojektowany, z dobrym interfejsem użytkownika, a po dodaniu tokenów Unity przyjęcie Jaxx Liberty może gwałtownie wzrosnąć.

To dobry portfel zarówno dla nowych użytkowników kryptowalut, jak i dla doświadczonych użytkowników, i będzie ekscytujące zobaczyć, dokąd zespół programistów zabierze Jaxx w nadchodzących latach. Biorąc pod uwagę ich doświadczenie i już silny produkt, z którym współpracują z Jaxx Liberty, mogą z powodzeniem wyznaczyć standardy dla portfeli kryptowalut przyszłości.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Jaxx.io

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me