Recenzja Pundi X: Powering Point of Sale Crypto Adoption

Pundi X był jednym z najbardziej oczekiwanych ICO w 2018 roku. Oznaczało to, że był w stanie osiągnąć swój twardy limit 35 milionów dolarów w ciągu 90 minut.

Projekt ma na celu zbudowanie dużej zdecentralizowanej sieci kryptowalut. Próbują to osiągnąć za pomocą urządzeń handlowych, kart i portfeli kryptograficznych. Jeśli im się uda, mają nadzieję, że kupowanie kryptowaluty będzie tak łatwe, jak „kupowanie wody butelkowanej”.

Czy jednak te ambicje są zbyt wielkie?

W tej recenzji Pundi X spróbuję odpowiedzieć na to pytanie. Przyjrzę się również dogłębnie przypadkom użycia tokena NPXS, a także jego długoterminowemu potencjałowi adopcyjnemu.

Technologia i przypadki użycia Pundi X.

Siłą napędową powstania Pundi X to stroma krzywa uczenia się dla tych, którzy dopiero wchodzą do ekosystemu kryptowalut. Z nielicznymi wyjątkami (przychodzą na myśl Robinhood i Coinbase), obecne giełdy kryptowalut są mylące i trudne do nauczenia dla nowych użytkowników.

I to nawet nie dotyka trudności i zamieszania związanego z żonglowaniem wieloma portfelami, kluczami prywatnymi, hasłami i uwierzytelniaczami.

Szczerze mówiąc, nawet doświadczeni użytkownicy kryptowalut mogą być nieco sfrustrowani. Pundi X oferuje zmianę tego wszystkiego za pomocą trzech powiązanych ze sobą elementów technologii: platformy Pundi X, portfeli mobilnych i płatności kartą.

Jedną z interesujących i unikalnych cech sieci Pundi X jest to, że jej urządzenia są zintegrowane z dwoma łańcuchami bloków – Ethereum i NEM. Wybrano Nem (XEM), ponieważ jest popularny wśród azjatyckich instytucji finansowych oraz ponieważ ma technologię umożliwiającą niemal natychmiastowe płatności.

Platforma

Plik Urządzenie POS Pundi X. rozpoczęła produkcję w lutym 2018 r. po ICO i jest wysyłana do sprzedawców od lipca 2018 r. Lista kupców rośnie w coraz szybszym tempie. Możesz zobaczyć listę wszystkich globalnych sprzedawców tutaj

Umożliwia klientom płacenie za towary kryptowalutami przechowywanymi w ich portfelu mobilnym, a także może być używany do kupowania kryptowalut (BTC, ETH, XEM, QTUM lub ACT) w celu doładowania portfela.

Podczas ICO Pundi powiedział, że dostarczy 100 000-700 000 urządzeń POS do co najmniej 12 różnych krajów w ciągu najbliższych trzech lat. Oprócz modelu podstawowego, Pundi projektuje również mniejszą jednostkę i wersję stacjonarną, która będzie w stanie przyjmować główne karty kredytowe, Apple Pay i Samsung Pay.

Objaśnienie systemu Pundi X POS

Objaśnienie systemu Pundi X POS

Zespół faktycznie radzi sobie znacznie lepiej z urządzeniami XPOS wysłanymi do ponad 25 krajów od listopada 2019 r., A oczekiwania dotyczące ponad 100 000 urządzeń XPOS wdrożonych do 2021 r..

System POS służy również sprzedawcom, ponieważ zawiera funkcje inwentaryzacji, członkostwa i zarządzania tożsamością. Pundi X twierdzi, że system POS będzie znacznie lepszy niż bankomaty Bitcoin dzięki zwiększonemu zakresowi dostępnych usług i niższym kosztom.

Ponadto urządzenia są znacznie mniejsze, dzięki czemu można je zainstalować w wielu miejscach, w których bankomat Bitcoin nie byłby możliwy. Token Pundi X (NPXS) będzie używany jako gaz do sieci, zasilający transakcje i reklamy, a także identyfikujący klientów w celu uzyskania kwalifikowanych rabatów.

Pierwsze 500 lokali zostało dostarczonych do wybranych lokalizacji pod koniec czerwca, a 10 lipca 2018 r. Zespół ogłosił pierwsze z nich, które znajdują się w Hongkongu w czterech uczestniczących restauracjach FAMA w ramach konwencji RISE 2018. Zespół przekazał również karty XPASS uczestnikom RISE 2018, aby zademonstrować, jak łatwo jest używać kryptowalut do dokonywania zakupów przy użyciu ich technologii..

Urządzenia Pundi X.

Aktualne i planowane urządzenia Pundi X PoS. Zdjęcie za pośrednictwem Pundi X

Zespół powiedział również, że skoncentruje się na Indonezji, która jest największym krajem Azji Południowo-Wschodniej, z populacją około 250 milionów. Oczywiście Hongkong stał się również celem wczesnego przyjęcia, a zespół Pundi X powiedział również, że rozszerzył się na Chiny.

To bardzo ekscytujące widzieć, jak zespół wysyła i testuje beta rzeczywisty sprzęt i chociaż może wydawać się nierealne, aby móc kupować towary za kryptowalutę i kupować kryptowalutę, czekając na twój lunch lub kolację, ta platforma może nie tylko sprawić, by stało się to rzeczywistością, ale aby było powszechnie akceptowane w ciągu najbliższych trzech lat.

Portfel Pundi X.

Portfel mobilny (Pundi XWallet) uprości zarządzanie kluczami dla użytkowników, przechowywanie kluczy publicznych i prywatnych oraz używanie systemu haseł podobnego do każdego systemu online.

Oczekuje się, że sama ta funkcja znacznie zwiększy adopcję kryptowalut przez nowych użytkowników, jednak istnieją obawy, że może odstraszyć istniejących użytkowników kryptowalut, którzy martwią się kwestiami bezpieczeństwa i prywatności.

Portfel może pomieścić BTC, ETH, BNB i NSPX, a także waluty fiducjarne. Z czasem planowane jest dodanie obsługi dodatkowych walut. XWallet zawiera również wirtualną kartę XPASS lub może być zsynchronizowany z fizyczną kartą XPASS.

XWallet Google Play

Zrzuty ekranu XWallet w sklepie Google Play

XWallet jest dostępny na urządzenia z systemem iOS i Android i można go bezpłatnie pobrać. Jeśli chodzi o opinie na temat aplikacji, ma około 4,3 gwiazdki w sklep Google Play. Wydaje się jednak, że ostatnio pojawiło się wiele skarg dotyczących funkcjonalności aplikacji.

Niektóre z nich odnoszą się do wymagań KYC Pundi X, które nie są czymś, nad czym naprawdę mogą kontrolować. Jednak dla tych, którzy mają charakter techniczny, zespół wydaje się być dość elastyczny i – co najważniejsze – otwarty.

System płatności kartą Pundi X.

Firma wypuściła kartę, którą nazywają kartą XPASS, która współpracuje z aplikacją mobilną i portfelem, umożliwiając płatności i wpłaty kartą (dla większości znanego medium), które są wyciągane z portfela mobilnego.

Ponadto użytkownicy mogą zobaczyć aktualną cenę rynkową każdej kryptowaluty przed zapłaceniem za towary i usługi, co pozwala im płacić kryptowalutą, która w danym momencie przynosi najlepszą wartość. Obecnie karta XPASS obsługuje BTC, BNB, ETH i NPXS.

Ta możliwość łatwego płacenia za rzeczy kryptowalutami jest tym, co ostatecznie nada im prawdziwą wartość w szerokim sensie. Plik Biała księga Pundi X. stwierdza, że

większość kryptowalut może być używana tylko do kupowania innych kryptowalut, zmniejszając ich znaczenie do prawie zera dla większości ludzi

Płatności kartą Pundi X.

Płatności kartą Pundi X.

Rzeczywiście, jednym z głównych argumentów zwolenników nie-kryptowalut jest to, że kryptowaluty nie mają prawdziwej wartości. Mamy nadzieję, że ułatwienie płatności zmieni tę opinię.

Wygląda na to, że zespół Pundi X stworzył system technologiczny, który może sprawić, że kryptowaluty będą powszechnie akceptowane i używane w skali globalnej. Chociaż przypadki użycia są mocne w teorii, duża część wdrożenia będzie zależeć od tego, jak szybko urządzenia POS można wdrożyć, jak dobrze działają i jak skuteczne będą następne kilka lat marketingu technologii..

Warto również zauważyć, że Pundi współpracuje z iBank w zakresie wydawania i dystrybucji kart XPASS. Oferują zarówno standardową kartę XPASS, jak i specjalną edycję zaprojektowaną przez Cao Jun.

Pundi wydał również kartę XPASS o tematyce Manga, która obsługuje również NEM i Qtum. Ostatecznie te karty z edycji specjalnej zostaną przekształcone w zasoby cyfrowe w łańcuchu blokowym IOST.

Funkcja Pundi X – f (x)

Funkcja X lub f (x) to wizja Pundi dotycząca internetu opartego na blockchain, która obejmuje nie tylko zdecentralizowany model internetu, ale także sprzęt niezbędny do wykorzystania tego nowego systemu operacyjnego opartego na łańcuchu bloków.

Pierwszym uruchomionym urządzeniem jest telefon blockchain Pundi X, któremu nadano nazwę „BOB” od „Blok on Blok”. Oprócz telefonu opartego na blockchain, zespół Pundi X planuje również przeprojektowanie terminali XPOS, aby wykorzystać technologię f (x). Wreszcie, jest rozwijany fizyczny węzeł funkcji X..

Funkcja X Pundi X

Protokół FXTP ze smartfonem BOB

To tylko trzy przykłady sprzętu, który można stworzyć w celu wykorzystania zalet systemu operacyjnego f (x). Podobnie jak wszystko inne, z którym boryka się zespół Pundi X, koncepcja systemu operacyjnego Function X jest ambitna, imponująca i daleko idąca.

Zespół Pundi X.

Zespół Pundi X to utalentowana grupa technologów i przedsiębiorców, co wydaje się być dokładnie tym, czego ten projekt będzie potrzebował do sukcesu. Ogólnie zespół zarządzający składa się z inżynierów komputerowych, którzy stali się seryjnymi przedsiębiorcami.

Rażącym wyjątkiem jest CEO i założyciel Zac Cheah, który wcześniej był twórcą gier HTML, ale być może dlatego otoczył się tak silnym zespołem.

Prezes Pundi X, Constantin Papadimitrou, ma długą historię zakładania odnoszących sukcesy firm fintech i skalowania ich, co czyni go idealnym kandydatem do projektu, który będzie wymagał szybkiego wzrostu i przyjęcia..

Członkowie zespołu Pundi X.

Od lewej: Zac Cheah (CEO), Pitt Huang (CTO), Constantin Papadimitriou (Prezes), Danny Lim (CFO)

Dyrektor techniczny / dyrektor operacyjny i współzałożyciel Pitt Huang stworzył i sprzedał swoją pierwszą firmę w wieku 25 lat, a następnie stworzył i sprzedał kilka innych firm, w tym jedną, która zatrudniała ponad 200 pracowników.

Dyrektorem finansowym i trzecim współzałożycielem projektu jest Danny Lim. Danny jest ekspertem ds. Finansowania w regionie APAC, który ma doświadczenie w projektowaniu produktów w Baidu i Lenovo. Danny jest doktorantem prawa na Uniwersytecie Tsinghua i posiada kwalifikacje księgowe ACMA i CGMA.

Zespół zarządzający działa w Dżakarcie, a zespół badawczy w dużej mierze działa poza Shenzhen. Ogólnie zespół ma fizyczne biura w Dżakarcie, Londynie, São Paulo, Seulu, Tokio, Shenzhen i Singapurze. Od sierpnia 2018 zespół składa się z ponad 150 pracowników, z których ponad połowa zajmuje stanowiska badawczo-rozwojowe.

Związki partnerskie

Zespół Pundi X pilnie pracował, nie tylko nad produktem i platformą, ale także nad partnerstwami, aby pomóc w rozpowszechnianiu platformy i zapewnić zarówno krótkoterminowy wzrost, jak i długoterminową stabilność.

Najważniejsze partnerstwo Pundi X to partnerstwo z NEM. To właśnie ta współpraca pozwoli Pundi X na natychmiastowe potwierdzanie transakcji. Bez tego zespół prawie na pewno byłby w stanie zyskać przyczepność wśród konsumentów, którzy nie będą skłonni korzystać z transakcyjnego systemu płatności, którego potwierdzenie transakcji zajmuje co najmniej kilka minut. Szybkie i niedrogie transakcje oferowane przez NEM umożliwiają Pundi X zdobycie powszechnej akceptacji.

Partnerstwa Pundi X.

Partnerstwa Pundi X.

Zespół Pundi spędził również czas na pozycjonowaniu się w ekosystemie kryptowalut, nawiązując partnerstwa z Indonezyjskim Stowarzyszeniem Blockchain, Singapurskim Stowarzyszeniem Fintech, Konsorcjum XPOS, ACCESS, Fintech Association of Hong Kong oraz Swiss Finance and Fintech Association..

To ostatnie doprowadziło do dalszej współpracy ze szwajcarską firmą UTRUST, która zobowiązała się do wdrożenia 1000 urządzeń POS Pundi X.

Pundi X jest proaktywny w tworzeniu partnerstw jako kluczowego narzędzia rozwoju biznesu. Użyli ich również do zmaksymalizowania swojej propozycji wartości, zwiększenia zaufania, zaangażowania i przyjęcia zarówno dla konsumentów, jak i kupców. Powinno to im ogromnie pomóc w ich wysiłkach marketingowych, gdy wdrażają urządzenia i systemy Pundi X w Azji i poza nią..

Analiza społeczności

Mimo że moneta NXPS marnieje wraz z resztą rynków kryptowalut, projekt nadal przyciąga członków do różnych społeczności internetowych. W rzeczywistości ma zdecydowanie największą liczbę obserwujących na Facebooku, jakie kiedykolwiek widziałem dla projektu blockchain z ponad 110 000 obserwujących jego stronę.

To przyćmiewa inne konta w mediach społecznościowych, chociaż ma mocną stronę Kanał telegramu, z ponad 40 000 obserwujących.

Projekt jest kontynuowany Świergot jest całkiem solidny, ma 66,600 obserwujących. Zespół jest tam również aktywny, nie tylko tweetując własne rzeczy, ale także retweetując przydatne informacje od innych użytkowników Twittera i projektów blockchain.

Sub-Reddit dla Pundi X jest nieco rozczarowujący, z zaledwie 5,534 obserwującymi. Posty tutaj też są rzadkie. W rzeczywistości lepiej byłoby śledzić kanał YouTube projektu, który zawiera dużą liczbę filmów i bardzo dobre informacje o tokenach Pundi X i NXPS.

Ma również ponad 4000 subskrybentów, co jest całkiem niezłe youtube dla projektu blockchain.

Token NPXS

Jak wspomniano wcześniej, Pundi X zorganizował ICO w styczniu, podnosząc swój twardy limit 35 milionów dolarów w zaledwie 90 minut. Jak wszyscy wiemy, pierwszy kwartał 2018 roku był ogólnie zły dla kryptowalut, a token NPXS powoli spadł z 0,001 USD do między 0,0007-0,0008 USD do kwietnia.

I właśnie tam sprawy stały się interesujące po tym, jak Bancor Network opublikował token NPXS. To spowodowało, że cena spadła do około 0,004 USD, ale potem w maju cena ponownie podskoczyła, osiągając prawie 0,015 USD, po czym spadła. Cena wzrosła do rekordowego poziomu 0,015621 USD 17 czerwca 2018 r., Kiedy ogłoszono dostawę pierwszych 500 urządzeń XPOS.

Wydajność cenowa NPXS

Wydajność cenowa NPXS. Zdjęcie za pośrednictwem CMC

Oczywiście ta pompa nie przetrwała, a cena spadła niemal natychmiast po ogłoszeniu dostawy w czerwcu. W maju 2019 roku odbył się krótki wzrost, ale do 23 października 2019 roku cena była na najniższym w historii poziomie 0,000159 USD. Kilka tygodni później, 8 listopada 2019 r., Cena nieznacznie wzrosła do 0,00018 USD, dzięki czemu NPXS jest 94. największą monetą pod względem kapitalizacji rynkowej.

Handlowy & Przechowywanie NPXS

Jeśli uważasz, że teraz jest dobry moment na zakup NPXS lub jeśli chcesz po prostu wesprzeć projekt, token znajdziesz na dziesiątkach różnych giełd.

Największy wolumen handlu można znaleźć na Binance, ale Upbit i Hotbit również mają dobre wolumeny. Możesz również rozważyć Bithumb, Exrates, BKEX lub Vebitcoin. Istnieje kilka innych giełd z akceptowalnymi wolumenami handlu, chociaż możesz mieć problemy z większymi zamówieniami.

Patrząc na płynność na giełdzie takiej jak Binance, wydaje się ona przeciętna. Na przykład w księdze zleceń BTC / USDT głębokość jest rozsądna z niewielkim spreadem sprzedaży, jednak dzienny obrót jest niższy. Zatem większe zamówienia blokowe mogą prowadzić do poślizgu.

Binanace NPXS

Zarejestruj się na Binance i kup tokeny NPXS

Polecany portfel to mobilny portfel XWallet stworzony i wydany przez zespół Pundi X. Możesz to dostać tutaj i jest również idealny do tyczenia. Istnieją inne opcje, takie jak Atomic Wallet, i oczywiście możesz przechowywać NPXS w dowolnym portfelu kompatybilnym z ERC-20.

Token NPXSXEM

Oprócz tokena NXPS ERC-20 istnieje również token NXPSXEM utworzony z łańcucha bloków NEM. Jest to token narzędziowy, który został stworzony do użytku na urządzeniach NEMXPOS.

Pundi planuje wyprodukować i wdrożyć 20 000 jednostek NEM XPOS na całym świecie, z których wszystkie będą działały w łańcuchu blokowym NEM. Oczywiście jest również przedmiotem otwartego obrotu na rynkach i w chwili pisania tego artykułu ma wartość 0,000171 USD.

NXPSXEM osiągnął rekordowy poziom 0,004845 USD 8 sierpnia 2018 r., Zaledwie dzień po notowaniu na giełdzie. Jego najniższy poziom w historii wynosił 0,000088 USD w dniu 16 października 2019 r. Podobnie jak w przypadku NXPS można go również obstawiać, trzymając go w XWallet do końca 2020 r..

Wniosek

Pundi X podjął się imponującego i ambitnego zadania, aby zmierzyć się z codziennym przyjęciem kryptowalut przez masy, jeśli ich wizja zostanie zrealizowana. Technologia wydaje się odpowiednia do tego, czego próbują, a dostawa urządzeń XPOS do ponad 25 krajów już świadczy o zaangażowaniu zespołu i dotychczasowym sukcesie projektu.

Cały zespół ma duże doświadczenie zarówno w dziedzinie technologii, jak i finansów, które pomogło w rozpoczęciu działalności. Z istniejącymi partnerstwami i nadzieją na powstanie większych partnerstw, Pundi X jest jak śpiący olbrzym.

Pozostaje tylko sprawdzić, czy uda im się spełnić obietnicę 100 000 sztuk w ciągu najbliższych trzech lat i czy są w stanie odpowiednio sprzedawać te urządzenia..

Mając te dwa elementy na miejscu, możesz w najbliższej przyszłości zobaczyć urządzenie Pundi X w najbliższym sklepie. W rzeczywistości, jeśli mieszkasz w Brazylii, Azji Południowo-Wschodniej lub niektórych obszarach Europy i Afryki, być może już spotkałeś urządzenia Pundi X.

A teraz, wraz z rozwojem Function X, Pundi chce nie tylko przejąć transakcje handlowe kryptowalut, ale także chce przejąć Internet. Wyobraź sobie, że odnoszą sukces. Pundi X za dwadzieścia lat może być połączeniem Google, Apple i Amazon o globalnym zasięgu i dominującej obecności na rynku.

Zdjęcia za pośrednictwem Shutterstock

Zastrzeżenie: są to opinie autora i nie powinny być traktowane jako porady inwestycyjne. Czytelnicy powinni przeprowadzić własne badania.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me