Recenzja QASH Coin: Wspieranie płynności globalnej giełdy

QASH to kolejny głośny przykład kryptowaluty, która napędza globalną giełdę.

Ten token, który został udostępniony publicznie w zeszłym roku w ICO, zaczyna zyskiwać na popularności. Dzieje się tak, ponieważ token QASH próbuje rozwiązać problem, z którym boryka się większość inwestorów kryptowalut: brak płynności.

W tej recenzji QASH zagłębimy się w podstawową technologię, przypadek użycia, mapę drogową i przyszłe perspektywy. Przyjrzymy się także najważniejszym barierom, które trzeba pokonać, jeśli token ma osiągnąć nowe szczyty.

Zanurzmy się w płynności kryptowalut.

Co to jest QASH?

Mogłeś o tym nie słyszeć QASH jeśli nie handlujesz na jednym z Quoine posiadane giełdy, ale jest to kryptowaluta stworzona przez Quoine, aby pomóc zapewnić płynność na ich giełdach i zapłacić za usługi wymiany.

Celem Quoine jest zjednoczenie wszystkich giełd kryptowalut i stworzenie jednej, jednej światowej księgi zamówień. Zasadniczo QASH działa z Quoine w ten sam sposób, w jaki XRP współpracuje z Ripple, ale ma znacznie większą użyteczność i jest zaprojektowany do pracy lepiej niż XRP. Główną giełdą fiat / kryptowalutę Quoine jest Quoinex, która obsługuje imponującą liczbę par handlowych.

Korzyści z QASH Token

Korzyści z tokena QASH

Quoinex obsługuje również transakcje z depozytem zabezpieczającym, kontrakty terminowe, pożyczki i algorytmy handlowe. Wszystkie te cechy sprawiają, że jest to jedna z najbardziej zaawansowanych platform handlu kryptowalutami. Była to również jedna z pierwszych giełd regulowanych przez Japońską Agencję Usług Finansowych. Oprócz Quoinex istnieje giełda tylko kryptowalut o nazwie Qryptos który obsługuje prawie 100 różnych kryptowalut, a ostatnio dodał również rynek ICO.

Wreszcie jest Płynna platforma, który nie został jeszcze wydany, ale będzie platformą nowej generacji i początkiem światowej księgi zamówień tworzonej przez Quoine.

Jaki problem rozwiązuje QASH?

QASH nie rozwiązuje jeszcze żadnego problemu bezpośrednio, ale ostatecznie zostanie on wykorzystany przez giełdy do rozwiązania problemu płynności, który staje się coraz większym obciążeniem na rynkach kryptowalut. Każda giełda ma własną książkę zamówień, co nie tylko powoduje rozbieżności cenowe, ale także oznacza, że ​​może być ktoś, kto chce kupić Twoją monetę po Twojej cenie sprzedaży, ale jeśli to zlecenie jest na innej giełdzie, nie masz szczęścia.

Zapewni również płynność małym lub nowym monetom, które mają niewielki wolumen obrotu. A dla tych, którzy handlują wyłącznie kryptowalutami, giełda Qryptos zapewnia inwestorom zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, a także płynność dla ICO.

Jak QASH rozwiąże problemy z płynnością

Podobnie jak niektóre zdecentralizowane giełdy próbują rozwiązać problem płynności, Quoine planuje rozwiązać problemy z płynnością, tworząc platformę, która łączy się ze wszystkimi światowymi giełdami kryptowalut i nazywają to Światową Księgą. The World Book wyeliminuje niemożność dopasowania zamówień tylko dlatego, że nie są one wymienione na preferowanej giełdzie. Będzie również łączyć zamówienia z całego świata, zapewniając większą płynność wszystkim monetom.

The World Book będzie częścią planowanej Liquid Platform, podobnie jak Prime Brokerage, które zapewni użytkownikom wcześniejszy wybór narzędzi handlowych. The World Book działa z technologią zwaną Matching Engine, która została zbudowana od podstaw specjalnie dla Liquid Platform.

Przegląd platformy Liquid

Przegląd platformy płynnej

Mechanizm dopasowywania opiera się na dziesięcioleciach wiedzy o usługach finansowych i zostanie zaprojektowany do przetwarzania milionów transakcji na sekundę. Zapewni to platformie Liquid Platform ogromną skalowalność i uczyni ją najbardziej zaawansowaną platformą kryptowalutową na świecie.

Jednym z głównych ograniczeń płynności jest zarządzanie walutą fiducjarną, a Quoine ma na to odpowiedź. Stworzyli relacje z bankami na całym świecie i wykorzystają te relacje do stworzenia sieci, która rozwiązuje ograniczenia często spowodowane zarządzaniem fiat na platformach kryptowalutowych. Sieć ta obejmie banki z całej Azji, Europy i Stanów Zjednoczonych.

Mechanizm dopasowywania obejmuje inteligentny system kierowania zamówień, który zapewnia informacje o cenach ze wszystkich głównych giełd światowych. Celem systemu jest znalezienie najlepszego dopasowania dla wszelkich zamówień wpływających do systemu. Inteligentny system trasowania zamówień będzie nawet w stanie dopasowywać pary. Oznacza to, że możesz zobaczyć zlecenie BTCSGD wypełnione na podstawie zlecenia ETHJPY, łącząc je z transakcją ETHBTC i SGDJPY w tle.

Wreszcie istnieje Prime Brokerage, który zapewni klientom linie kredytowe, dając im możliwość dokonywania transakcji z wykorzystaniem depozytu zabezpieczającego lub uczestniczenia w programie pożyczek giełdowych. Klienci będą mogli korzystać z kryptowalut lub fiat jako zabezpieczenia.

W jaki sposób platforma płynna będzie lepsza

Istnieją inne platformy, które próbują stworzyć globalną książkę zamówień lub zwiększyć płynność w inny sposób, ale żadna z nich nie wygląda na tak skuteczną lub zaawansowaną jak Liquid. Większość z nich nie była w stanie utworzyć zagregowanej księgi zamówień, a także brakuje im przeliczania walut w czasie rzeczywistym i tworzenia rynku.

Porównanie platformy cieczy

Najbardziej rażącym zaniedbaniem na wielu platformach jest zarządzanie fiat, głównie dlatego, że większość platform próbujących rozwiązać ten problem z płynnością jest tworzonych jako platformy zdecentralizowane, przez co trudno jest im budować relacje z bankami. Liquid to także jedyna platforma z funkcjonalnym silnikiem dopasowującym i systemem routingu zamówień.

Co robi QASH?

QASH został stworzony jako token narzędziowy dla wszystkich giełd pod parasolem Quoine. Zapewni użytkownikom metodę płatności z rabatem za wszelkie usługi w sieci giełd. Mimo że obecnie rabat wynosi zaledwie 5%, oczekuje się, że sam wolumen transakcji zwiększy wartość QASH. Wraz ze wzrostem popularności giełd rośnie również wartość QASH.

Quoine postrzega QASH jako preferowaną w przyszłości metodę płatności za szeroki zakres usług finansowych. Coraz szersze stosowanie usług sieciowych Quoine przez firmy fintech, instytucje finansowe i innych partnerów zapewni QASH większą użyteczność.

Będzie dostępny do handlu na wszystkich głównych giełdach, a oprócz tego, że będzie używany jako metoda płatności na platformach Quoine, planuje się również, że będzie używany jako token płatności w wielu instytucjach finansowych..

Centralizacja QASH

Platformy Quoine nie mają być zdecentralizowane, więc nie powinno być zaskoczeniem fakt, że token QASH jest obecnie dość scentralizowany. Jeden adres zawiera prawie 65% wszystkich tokenów, a cztery pierwsze adresy zawierają ponad 80% dostępnych tokenów.

Alokacja tokenów QASH ze sprzedaży tłumu

QASH Planowana alokacja tokenów ze sprzedaży tłumu

To ma się zmienić i faktycznie się to zmienia, ponieważ sześć miesięcy temu pod jednym adresem znajdowało się prawie 80% zasobów monet. Quoine jest nieco ostrożny przy wprowadzaniu tokenów, co jest zrozumiałe, biorąc pod uwagę, że oczekuje się, że moneta będzie szeroko stosowana w branży usług finansowych.

Partnerstwa Quoine

Qryptos jest wyjątkowy w świecie kryptowalut jako jedyna giełda korzystająca z Deloitte jako zewnętrznego audytora. Kilka miesięcy temu przeprowadzono wywiad z dyrektorem technicznym Quoine, Andrew Pemmelarem, i chociaż nie wymienił konkretnych nazwisk, powiedział, że nawiązano współpracę z największą giełdą w Korei Południowej (Bithumb) i czterema z 5 największych giełd w USA.

Możemy się domyślać, że oznaczałoby to Bittrex, Gemini, Kraken, Bitstamp, a może nawet Coinbase Pro. Niedawno ogłoszono partnerstwo z Bitfinex, Binance, CEX.io i wieloma innymi.

Zespół Quoine

To zawsze budujące, gdy widzisz projekt, którego zespół ma duże doświadczenie w dziedzinie fintech. Z pewnością dotyczy to Quoine. Dyrektor generalny i współzałożyciel Mike Kayamori był wcześniej starszym wiceprezesem w Softbank, podczas gdy drugi współzałożyciel i CTO Mario Gomez-Lozada był wcześniej japońskim CIO i szefem działu IT o stałym dochodzie w Credit Suisse.

Członkowie zespołu QASH

Mike Kayamori (po lewej) i Mario Gomez-Lozada po prawej

Jednak nie tylko założyciele mają tak głębokie doświadczenie w branży fintech. Zespół Quoine ma łącznie 250 lat doświadczenia w branży fintech. Równie imponujące są członkowie zarządu i inwestorzy. Szczycący się menedżerami z firm, takich jak JAFCO (kapitalizacja rynkowa 200B), PWC, Softbank, Yahoo, Singapore Telecom Group (60 B), Credit Suisse, Goldman Sachs, Morgan Stanley, Paypal i lista jest długa. Nie ma powodów, by wątpić w QASH z powodu zespołu.

Analiza cen QASH

QASH spadał przez większą część 2018 roku i obecnie jest dość niedrogi i wynosi około 0,25 USD (27 lipca 2018). To spory spadek w stosunku do rekordowego poziomu 2,33 USD osiągniętego w połowie stycznia 2018 r. W styczniu QASH zajmował 60. miejsce pod względem kapitalizacji rynkowej, ale pod koniec lipca spadł do 103..

To znacznie poniżej porównywalnej monety Ripple, która zajmuje trzecie miejsce pod względem kapitalizacji rynkowej. QASH ma podobne możliwości do XRP, ale wygenerował znacznie więcej partnerstw. Prawdziwy test nastąpi po uruchomieniu Liquid Platform.

Jeśli zespół Quoine naprawdę dostarcza platformę płynną, QASH może zostać bardzo szybko przyjęty na szeroką skalę. Nie jest jednak pewne, czy tak się stanie, ponieważ platforma Liquid była początkowo planowana na pierwszy kwartał 2018 r., Ale tutaj nadal czekamy na trzeci kwartał.

Wniosek

Platforma Quoine z pewnością brzmi jak zwycięzca, ale dopóki nie pojawi się działająca platforma płynna, która robi to, co twierdzi Quoine, nie ma sposobu, aby to wiedzieć. Jeśli platforma działa tak, jak reklamowano, QASH może gwałtownie wzrosnąć. Ogromna liczba partnerstw pokazuje, że istnieje duże wsparcie dla monety również ze strony branży.

Chociaż osobiście wolałbym, aby jedno ze zdecentralizowanych rozwiązań problemu płynności okazało się zwycięzcą w tym wyścigu, rzeczywistość jest taka, że ​​jedynym sposobem na zaangażowanie branży usług finansowych jest scentralizowana wymiana. To jest to, co znają i czemu ufają.

Ogromne ilości kapitału, które wniosłyby istniejące firmy świadczące usługi finansowe, mogą z łatwością sprawić, że QASH wyprzedzi XRP.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me