Recenzja Ravencoin: Odporny na ASIC Peer-to-Peer Blockchain

Ravencoin to projekt, który eksplodował na scenie. Popyt na RVN osiągnął bezprecedensowy poziom, ponieważ był notowany na wielu giełdach.

Ten widelec Bitcoin jest jedną z niewielu monet, które nadal możesz wydobywać za pomocą GPU. W rzeczywistości programiści Ravencoin specjalnie zaprojektowali łańcuch bloków, aby był odporny na zagrożenie, jakie stwarzają platformy wydobywcze ASIC i centralizacja kopalń.

Jednak czy naprawdę warto się nad tym zastanowić?

W tej pełnej recenzji Ravencoin spróbuję odpowiedzieć na to pytanie. Przyjrzę się również potencjałowi adopcyjnemu i długoterminowym przypadkom użycia / potencjałowi cenowemu RVN.

Co to jest Ravencoin?

Ravencoin został utworzony w 2017 roku jako rozwidlenie otwartego kodu Bitcoin jako sposób na cyfrowe przechowywanie aktywów i łatwe przenoszenie ich między stronami. To był szczególny przypadek użycia, do którego został zaprojektowany Ravencoin, w przeciwieństwie do oryginalnego Bitcoina, który ma służyć jako sposób przenoszenia wartości między osobami.

Po debiucie Ravencoina 31 października 2017 r. Pierwsze monety zostały wydobyte 3 stycznia 2018 r. Data ta jest znacząca, ponieważ przypada dziewiąta rocznica uruchomienia Bitcoina. Nie było pre-mina Ravencoin.

Ravencoin został stworzony z harmonogramem stopniowego rozwoju. Prace nad blockchainem trwają i do tej pory programiści stworzyli możliwości blockchain i wydobywania, a także możliwość tworzenia unikalnych zasobów. Opracowali również unikalny algorytm o nazwie x16r, który pozwala na wydobywanie Proof-of-Work przy jednoczesnym zachowaniu odporności na ASIC.

Oczekuje się, że przyszłe aktualizacje łańcucha bloków będą obejmować możliwość przyznawania nagród posiadaczom RVN, system przesyłania wiadomości, możliwości głosowania, tryb zgodności, który pozwala nowo utworzonym zasobom wyglądać dokładnie tak, jak RVN, LTC lub Bitcoin w celu łatwej integracji z giełdami, portfelami , odkrywcy itp.

Dlaczego Ravencoin jest wyjątkowy

Jedną z najbardziej oczywistych zmian wprowadzonych podczas tworzenia Ravencoin jest użycie nowo opracowanego algorytmu x16rv2. Został opracowany specjalnie, aby umożliwić wydobywanie PoW, ale uciec od centralizacji spowodowanej wydobyciem ASIC.

To, co sprawia, że ​​algorytm x16rv2 jest wyjątkowy, polega na tym, że używa 16 różnych algorytmów mieszania i losowo wybiera jeden do użycia. Ta randomizacja sprawia, że ​​niezwykle trudno jest opracować układ ASIC, który może wykorzystać zalety x16rv2 i pozwala każdemu na wydobywanie Ravencoin bez konkurowania z potężnymi platformami ASIC.

GPU Ravencoin

Zdjęcie za pośrednictwem Shutterstock

Zespół Ravencoin oświadczył również, że zmienią algorytmy używane w x16rv2, jeśli kiedykolwiek zostanie opracowana platforma ASIC z możliwością wydobywania sieci Raven. Właśnie to zrobili w październiku 2019 r., Kiedy zaktualizowali z x16r do x16rv2 po prostu z powodu podejrzenia, że ​​platformy ASIC eksplorują sieć.

Inne zmiany w stosunku do Bitcoin, które zostały wprowadzone podczas tworzenia Ravencoin, obejmują:

  • Całkowita podaż monet w wysokości 21 miliardów zamiast 21 milionów;
  • Skrócono czas blokowania z 10 minut do 1 minuty;
  • Początkowa nagroda blokowa w wysokości 5000 RVN zamiast 50 BTC;
  • Plany przyszłego dodania nagród za głosowanie, przesyłanie wiadomości i obstawianie;
  • Dodanie możliwości wydawania i przenoszenia zasobów oraz tworzenia unikalnych zasobów.

Cele Ravencoin

Według Biała księga Ravencoin Ravencoin został stworzony dla:

„Bezpieczny i swobodny przepływ różnych zasobów wykorzystujących kod open source, który będzie stale ulepszany”.

W białej księdze stwierdza się, że gdy łańcuchy bloków zaczną wpływać na globalne gospodarki, zmieni to również sposób działania rynków kapitałowych. W końcu twierdzą, że granice geograficzne i jurysdykcje rządowe będą coraz mniej istotne, ponieważ handel transgraniczny będzie coraz bardziej płynny.

Kiedy zobaczymy, że ludzie mogą przenosić znaczące bogactwa za pomocą Bitcoin lub innych kryptowalut, ludzie z całego świata będą domagać się takich samych zdolności z innymi aktywami, takimi jak akcje, nieruchomości lub towary fizyczne, takie jak złoto i ropa.

Co można przenieść?

Twórcy Ravencoin sporządzili listę potencjalnych przypadków użycia w białej księdze, ale podkreślili, że ich lista to tylko sugestie i że praktycznie wszystko można wysłać za pomocą sieci Raven, ponieważ właśnie do tego została stworzona.

Aktywa Ravencoin

Aktywa, które można przenieść. Zdjęcie za pośrednictwem Ravencoin

Kilka sugestii zawartych w białej księdze obejmuje złote sztabki lub monety, fizyczną walutę fiducjarną, rzadkie dzieła sztuki, akty własności nieruchomości, karty podarunkowe, zasoby w grze, bilety elektroniczne i wiele innych rzeczy.

Każdy z tych zasobów może być reprezentowany przez nie dający się minąć token w sieci Raven, przy czym takie tokeny są swobodnie tworzone przez użytkowników na platformie Ravencoin.

Bezpieczeństwo

Przy tak wielu różnych zasobach przechowywanych w łańcuchu bloków jednym z głównych celów Ravencoin jest bezpieczeństwo. Sam blockchain działa w podobny sposób jak Bitcoin i ma ten sam poziom bezpieczeństwa, jaki oferuje Bitcoin.

Ravencoin działa z silną społecznością górniczą i szeroką dystrybucją. Prywatność jest uwzględniona jako jeden aspekt, a Ravencoin w pełni wykorzystuje nieodłączną separację między tożsamością użytkownika a adresem jego portfela.

Twórcy zobowiązali się również do ciągłego ulepszania sieci Raven i stwierdzili, że każda nowa technologia, która poprawia bezpieczeństwo systemu lub prywatność użytkowników, zostanie wdrożona w Ravencoin, gdy tylko będzie to możliwe.

Ravencoin Mining

Witryna Ravencoin twierdzi, że unikała używania pre-miny, więc wszyscy użytkownicy będą mieli równe szanse na gromadzenie monet RVN. Proof of Work został wybrany jako algorytm konsensusu, aby Ravencoin mógł skorzystać z budowania coraz większej ściany ochrony przed przyszłymi próbami cenzury i manipulacji.

Ponadto, biorąc pod uwagę wykorzystanie unikalnego algorytmu konsensusu, Ravencoin był w stanie odeprzeć zagrożenie, jakie stanowiło układy ASIC do kopania układów na innych łańcuchach bloków. Oznacza to, że Ravencoin jest nadal stosunkowo łatwy do wydobycia za pomocą domowego GPU.

Baseny górnicze &# 128051 ;: Jeśli chcesz połączyć swoją moc haszowania z wieloma innymi górnikami, możesz dołączyć do puli wydobywczej. Przyjrzeliśmy się kilku z najlepszych pul wydobywczych Ravencoin

Wydobywanie Ravencoin było popularne i tak pozostanie w 2019 roku. Jeśli jesteś zainteresowany samodzielnym wydobyciem RVN, możesz zajrzeć do naszego poprzedniego przewodnika po wydobywaniu Ravencoin, który przeprowadzi Cię przez proces wydobywania RVN.

Przypadki użycia Ravencoin

Oprócz możliwości tokenizacji i wysyłania prawie wszystkiego za pomocą sieci Raven, programiści podali również kilka konkretnych przykładów Ravencoin w akcji.

Jednym z takich przykładów jest handlarz dziełami sztuki, który chce przenieść własność cennego obrazu lub innego fizycznego dzieła sztuki na klienta. Każde dzieło sztuki może mieć unikalny token utworzony w sieci Raven, a każdy token ma przypisany niepowtarzalny numer seryjny i nazwę.

Tych tokenów nie można zniszczyć, nie można ich powielić ani zmodyfikować. Będą służyć jako zastępstwo dla fizycznego dzieła sztuki, a także będą służyć jako dowód autentyczności, ponieważ każdy token jest niepowtarzalny i powiązany z pojedynczym dziełem sztuki.

Zasób sztuki Ravencoin

Tworzenie grafiki w sieci Ravencoin. Zdjęcie za pośrednictwem Średni post

Po dodaniu głosowania do łańcucha bloków programiści przewidzieli przypadek użycia, który uprościłby głosowanie dla posiadaczy akcji spółek publicznych. Zwracają uwagę, że obecnie każda spółka giełdowa musi zapłacić spółce quasi-monopolistycznej, aby uzyskać adresy pocztowe swoich udziałowców.

Następnie muszą przesłać fizycznie formularz do głosowania przez pełnomocnika i instrukcję głosowania. Akcjonariusze muszą wypełnić formularz i odesłać go do firmy, a następnie wszystkie formularze muszą zostać zebrane i zarejestrowane, prawdopodobnie w bezpieczny sposób.

Ravencoin może wyeliminować potrzebę tego systemu dzięki swoim możliwościom przesyłania wiadomości i głosowania. Można tworzyć tokeny, które są powiązane z akcjami udziałowców, a następnie sieć Raven może być używana do powiadamiania każdego posiadacza tokenów o zaplanowanym głosowaniu.

Sieć może następnie wydawać nowe tokeny do głosowania w stosunku 1: 1 z oryginalnymi tokenami. Dzięki temu faktyczne głosowanie będzie w większości zautomatyzowane, ponieważ użytkownicy mogą wysyłać swoje tokeny do głosowania z powrotem na określone adresy w celu zliczania.

Zespół Ravencoin

Zespół Ravencoin nie jest wymieniony na stronie internetowej, ale wiemy, że biała księga została podpisana przez doradcę blockchain Bruce Fenton, i programista Tron Black.

Bruce Fenton był doradcą Fundacji Billa i Melindy Gatesów, a także założycielem Dubai Bitcoin Conference. Tron Black był ostatnio głównym twórcą oprogramowania dla Medici Ventures.

Zespół Ravencoin

Bruce Fenton & Tron Black. Obrazy za pośrednictwem Twittera

W białej księdze przypisuje się również rozwój Ravencoin ponad 430 nienazwanym deweloperom Bitcoin. Oczywiście nie wszyscy z nich pracowali bezpośrednio nad projektem, ale to szerokie uznanie twórców pokazuje, że filozofia open source i decentralizacji są najlepsze..

W przypadku Ravencoin technologia open source została wykorzystana do zbudowania najlepszego możliwego produktu, wykorzystując produkty i usługi stworzone przez i dla wielu.

Społeczność Ravencoin

Ravencoin sprawia, że ​​znalezienie społeczności, która Ci odpowiada, jest niezwykle łatwe dzięki usłudze całą stronę dedykowany różnym społecznościom Ravencoin, które są budowane w różnych mediach społecznościowych i platformach komunikacyjnych.

To powiedziawszy, widziałem znacznie większe społeczności. Główny sub-Reddit dla Ravencoin ma nieco ponad 7000 obserwujących. Jest jednak aktywny, z codziennymi postami i komentarzami również do większości postów. Świergot jest również średniej wielkości, z niecałymi 30 000 obserwujących, ale podobnie jak Reddit, dużo aktywności w skromnej grupie.

Społeczności Ravencoin

Lista społeczności Ravencoin. Zdjęcie za pośrednictwem Ravencoin

Najliczniejsi i najbardziej aktywni obserwatorzy znajdują się na platformach komunikacyjnych. Plik Ravencoin Discord ma ponad 17 000 członków, a kanał Telegram ma ponad 11 000 użytkowników.

Zespół jest również aktywny w komunikacji ze społecznością, a założyciel Tron Black kontynuuje blogowanie o swoich przemyśleniach dotyczących przyszłości Ravencoin na swoim Średni blog.

Moneta RVN

Moneta RVN rozpoczęła się 10 marca 2018 r. Po cenie 0,026499 USD, a pod koniec miesiąca jej wartość prawie się potroiła, ale to było krótkotrwałe.

Kurs spadł i pozostał około 75-100% wyższy przez kilka następnych miesięcy, ale w czerwcu wrócił na swój poziom wyjściowy i spadł. Udało mu się kilka razy wyskoczyć wyżej w 2018 roku, co było zachęcające, biorąc pod uwagę bessę, która usunęła 90% lub więcej z większości kryptowalut.

Wydajność cenowa RVN

Wydajność cenowa RVN. Zdjęcie za pośrednictwem CMC

Do 9 lutego 2019 r.RVN osiągnął najniższy w historii poziom 0,009506 USD. Ponownie, to niezła strata w porównaniu z szerszymi rynkami kryptowalut. Firma osiągnęła dobre zyski w pierwszej połowie 2019 r. I osiągnęła rekordowy poziom 0,080258 USD 3 czerwca 2019 r..

Od tego czasu stale spada w sympatii dla szerszego rynku. Od 30 października 2019 r. Ma wartość 0,028717 USD, co oznacza, że ​​jest w zasadzie tam, gdzie zaczęła się w marcu 2018 r..

Kupowanie & Przechowywanie RVN

Masz dość szeroki wybór giełd, jeśli chcesz kupić lub sprzedać RVN. Największy wolumen transakcji znajduje się na CoinEx, ale przyzwoite wolumeny znajdziesz również w DigiFinex, BitForex i Binance.

Jest też pół tuzina lub więcej giełd, na których wolumen jest wystarczający, aby uzyskać dobry handel. Możesz nawet kupić RVN za dolara amerykańskiego na giełdzie Binance w USA.

Wolumen obrotu jest stosunkowo dobrze rozłożony na tych giełdach, co oznacza, że ​​płynność nie jest zbyt silnie skoncentrowana w żadnym miejscu. W poszczególnych księgach zleceń masz również rozsądny spread sprzedaży przy dużym obrocie. Można to potwierdzić, patrząc na księgę zamówień RVN / USDT Binance.

Binance RVN

Zarejestruj się na Binance i kup RVN

Ravencoin ma własne natywne portfele stacjonarne i mobilne dostępne do pobrania ze swojej strony internetowej. Istnieją wersje dla systemów Windows, Mac OS i Linux dla wersji komputerowych oraz dla Androida i iOS dla wersji mobilnych.

Istnieje również wiele portfeli innych firm obsługujących RVN, w tym portfel Exodus, portfel Cobo i portfel Atomic. A dla tych, którzy preferują bezpieczeństwo, dostępny jest również portfel papierowy na stronie Ravencoin lub możesz przechowywać swój RVN w portfelu sprzętowym Trezor.

Właśnie utworzyliśmy listę najlepszych portfeli Ravencoin, jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat bezpiecznego przechowywania RVN.

Rozwój Ravencoin

Więc to wszystko wydaje się dobre i dobre, ale ile pracy wykonuje się nad protokołem Ravencoin? Cóż, jednym z najlepszych sposobów ustalenia tego jest przyjrzenie się wynikowi kodowania.

Dlatego czasami lubię zaglądać do GitHub projektu i przyglądać się liczbie zatwierdzeń, które zostały wprowadzone. Jest to świetne proxy dla surowego wyjścia.

Wskoczyłem do Ravencoin GitHub żeby rzucić okiem na to, co się dzieje pod maską. Poniżej znajduje się łączna liczba zatwierdzeń do trzech najbardziej aktywnych repozytoriów w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Ravencoin GitHub

Kod zobowiązuje się do wyboru repozytoriów w minionym roku

Wydaje się, że najbardziej aktywna jest praca na stronie internetowej, a aktualizacje kodu podstawowego były ostatnio rzadsze. Oznacza to, że nad projektem wciąż trwają prace, ale mniej niż widzieliśmy w przypadku innych projektów.

W rzeczywistości, gdybyśmy przyjrzeli się temu, gdzie pojawia się Ravencoin w porównaniu z innymi projektami w kosmosie, są one klasyfikowane według 145 pod względem całkowitej liczby zatwierdzeń do ich podstawowego repo.

Oczywiście w grę mogą wchodzić inne czynniki. Ravencoin został rozwidlony z Bitcoin, co oznacza, że ​​nie musiał opracowywać własnego protokołu. W przeciwieństwie do wielu innych nowszych projektów.

Jeśli jednak chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami pochodzącymi z projektu, możesz śledzić ich Grupa telegramów.

Wniosek

Powściągliwość twórców Ravencoin należy pochwalić. Tak wiele projektów blockchain próbuje udawać, że mogą rozwiązać każdy problem lub próbować zaoferować przypadek użycia dla każdego scenariusza. Ravencoin jest inny, ponieważ koncentruje się na robieniu jednej rzeczy dobrze – transferach aktywów tokenizowanych. To z pewnością pomoże projektowi odnieść sukces.

Ale Ravencoin pozostaje młodym projektem, a krypto-krajobraz zmienia się bardzo szybko. Nie da się przewidzieć, jak dobrze będą wyprzedzać konkurencję, ale aktywna społeczność i partnerstwa z pewnością powinny pomóc.

Widzimy również wyraźną tendencję do tokenizacji aktywów, ale nie jest jeszcze pewne, czy Ravencoin może doprowadzić do tej zmiany, czy też inny projekt odniesie większy sukces.

Przydatne linki

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Shutterstock

Zastrzeżenie: są to opinie autora i nie powinny być traktowane jako porady inwestycyjne. Czytelnicy powinni przeprowadzić własne badania.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me