Recenzja Storm Token: Crypto For The Gig Economy

Storm to projekt blockchain mający na celu zrewolucjonizowanie przyszłości pracy poprzez decentralizację gospodarki koncertowej, od której tak wielu freelancerów polega na części swoich zarobków.

Opracowują platformę, która pozwoli tym freelancerom wykonywać pewne „mikrozadania” i zdobywać tokeny dzięki zakodowanym na stałe i zdecentralizowanym inteligentnym kontraktom. Mają nadzieję, że zapewni to tym freelancerom otwartą i uczciwą metodę zarabiania kryptowalut.

Jednak przy tak wielu dostępnych obecnie ekosystemach kryptowalut, czy naprawdę może konkurować?

W tym przeglądzie Storm przedstawimy dokładny przegląd projektu, jego technologii i członków zespołu. Przeanalizujemy również szersze przypadki użycia tokena STORM i jego potencjał do długoterminowego przyjęcia.

Co to jest Storm?

Plik Projekt StormX istnieje na rynku od jakiegoś czasu i wcześniej nosiła nazwę „BitMaker”, która była popularną aplikacją Adtech. Postanowili zmienić markę produktu i zintegrować technologię blockchain ze swoją aplikacją, która następnie wprowadziła tokeny STORM.

Storm stawia na mikrozadania i szuka sposobów na grywalizację branży. Jednym z aspektów tego jest aplikacja Stormmobile, która zapewni każdemu smartfonowi możliwość wykonywania mikrozadań i otrzymywania wynagrodzenia.

Co to jest Storm

Szturm według liczb

Technologia jest pomocna dla freelancerów, zwanych na platformie Storm Players, zapewniając im stabilną i stabilną pracę. Pomaga także Twórcom Burzy, tym, którzy potrzebują ukończonych zadań, tworząc globalną siłę roboczą, do której można uzyskać dostęp w ciągu kilku minut z dowolnego urządzenia podłączonego do Internetu w dowolnym miejscu na świecie.

Platforma mikrozadań jest przejrzysta i zdecentralizowana, a stosowanie inteligentnych umów do egzekwowania warunków umów sprawia, że ​​jest ona również pozbawiona zaufania. Wszystko to pomaga stworzyć system, który jest wydajniejszy i tańszy.

Targ burzowy

Rynek burzy obejmuje kilka obszarów i składa się z dwóch typów uczestników: twórców burzy i graczy burzy. Twórcy burzy wyświetlają i płacą za mikrozadania lub usługi, podczas gdy gracze burzy to użytkownicy, którzy wykonują zadania i usługi w zamian za zapłatę.

Ta płatność ma formę burzowych śrub, które użytkownik może wymienić na Storm Tokens (STORM). Tych żetonów burzy można używać w sklepie Storm Shop (w fazie rozwoju) lub można je wymienić na inne kryptowaluty. Płatności na Storm Market można również dokonać w Ethereum lub Bitcoin.

Na Storm Market istnieją trzy oddzielne obszary, w których użytkownicy mogą zarobić:

  • Sklep Storm: Storm Shop jest w fazie rozwoju, ale po wydaniu będzie platformą, która nagradza użytkowników za kupowanie produktów i usług.
  • Storm Play: Platforma Storm Play to aplikacja mobilna na Androida (iOS wkrótce), która pozwala użytkownikom zobaczyć opublikowane mikrozadania i dostępne nagrody. Nagrodami są zwykle Storm Bolts, ale mogą to być również Bitcoin lub Ethereum.
  • Storm Gigs: Koncerty Storm dają użytkownikom możliwość uczestniczenia w bieżących, regularnych programach oferujących rekompensaty. Obecnie jest to głównie związane z ankietami i grami, ale może obejmować inne zadania niezależne, zadania uczenia maszynowego, zadania zapewnienia jakości i inne żądania. Te zadania są siłą napędową platformy, wykorzystując inteligentne kontrakty do tworzenia umów między Twórcą a Graczem. Dzięki Storm Gigs zespół Storm ma nadzieję obniżyć koszty mikrozadań i zwiększyć wynagrodzenie, które freelancerzy otrzymują za wykonywanie zadań.

Prawdziwe rozwiązanie rzeczywistego problemu

Zespół Storm skupia się na branży freelancerów, która szybko się rozwija. Koncentrując się na mikro-zadaniach, konkurują z takimi firmami jak Mechanical Turk, Fiverr, a nawet do pewnego stopnia Upwork. Storm ma nadzieję rozwiązać niektóre problemy z istniejącymi platformami, takie jak nieefektywność procesów i nadmierne opłaty.

W niektórych przypadkach użytkownicy platform mogą pochłonąć nawet 40% swoich zarobków z tytułu opłat. To ogromna kwota dla każdego, ale szczególnie dla freelancerów. Storm uważa, że ​​mogą wywrzeć znaczący pozytywny wpływ, zmniejszając lub nawet usuwając te ogromne opłaty z ekonomii koncertów.

Ekonomia wolnego strzelca

Porównanie scentralizowanych sieci Freelancer: Obraz Źródło

Ponieważ korzystanie z inteligentnych kontraktów wyeliminuje pośredników, platforma Storm będzie znacznie tańsza dla Graczy i Twórców. Inteligentne kontrakty eliminują również koszty związane z rozwiązywaniem sporów i ryzykiem kontrahenta, co pozwoli na wykonywanie różnorodnych zadań na platformie.

Co najważniejsze, platforma Storm dociera do odbiorców na całym świecie dzięki aplikacji mobilnej, z której korzystają Twórcy i freelancerzy, którzy mogą nie mieć dostępu do komputerów stacjonarnych i laptopów.

Istniejące platformy nie obsługują użytkowników smartfonów, którzy stanowią dużą część światowej populacji korzystającej z internetu. Ograniczają również tych, którzy mogą z nich korzystać, oferując opcje płatności, które często nie działają poza krajami rozwiniętymi. Dzięki Storm użytkownicy z dowolnego kraju będą mogli uzyskać dostęp do platformy i otrzymywać płatności bezpośrednio do wybranego przez siebie portfela kryptowalut.

Gdziekolwiek, kiedykolwiek, na dowolnym urządzeniu

Storm ma ambitne plany, aby uczynić swoją platformę czymś więcej niż tylko kryptowalutą. Ich celem jest zbudowanie całego ekosystemu, który w równym stopniu służy reklamodawcom i użytkownikom. Oczekuje się, że Storm Market będzie działał w podobny sposób jak istniejące sklepy z aplikacjami i pozwoli Twórcom na łatwe tworzenie zadań, a graczom na akceptowanie tych zadań i otrzymywanie za nie wynagrodzenia. Wszystko to będzie napędzane przez inteligentne kontrakty, które zapewnią jasne określenie i przestrzeganie wszystkich warunków.

Oczekuje się, że metodologia „dawaj i bierz” platformy pomoże jej odnieść sukces. Użytkownicy zainteresowani zarabianiem kryptowalut będą gromadzić się na platformie, a reklamodawcy będą tworzyć coraz większą liczbę zadań, aby wykorzystać dużą bazę użytkowników. Jest to scenariusz korzystny dla wszystkich, a Storm ma nadzieję wprowadzić na świat kryptowaluty i technologię blockchain za pośrednictwem uczciwej platformy mikrozadań.

Token STORM

Storm zorganizował ICO w 2017 roku, które trwało miesiąc. Zakończyła się 8 grudnia 2017 r. I zebrała około 32 mln USD ze sprzedaży nieco ponad 2,8 miliarda tokenów STORM po cenie 0,0113 USD każdy. Istnieje stała podaż 10 miliardów tokenów STORM, a te, które nie zostały sprzedane podczas ICO, miały być dostarczane w zrzutach na kwalifikujące się adresy portfela Storm.

Dwa takie zrzuty już się odbyły, a kolejne dwa zaplanowano na 7 czerwca 2019 r. I 7 grudnia 2019 r. Oczekuje się, że każdy z pozostałych zrzutów rozprowadzi 2,5 miliarda żetonów Storm.

Binance STORM

Zarejestruj się na Binance i kup tokeny STORM

Cena Storm nie była korzystna dla pierwszych inwestorów. Od stycznia 2019 roku jeden token Storm wart jest zaledwie 0,002878 $. To spadek w porównaniu z rekordowym poziomem 0,206771 USD, który został osiągnięty mniej więcej rok wcześniej, 9 stycznia 2018 r..

Jeśli uważasz, że cena Storm wróci do normy, możesz ją teraz kupić po okazyjnych cenach. Największą giełdą STORM jest UpBit, ale ma również dobry wolumen transakcji na Binance i Bittrex. Jest również dostępny na kilkunastu innych małych giełdach, ale wolumen transakcji jest bardzo niski.

Jeśli chodzi o przechowywanie tokenów STORM, możesz to zrobić w dowolnym portfelu zgodnym z ERC-20.

Zespół Storm

Storm ma dość mały, ale bardzo kompetentny zespół. Dyrektorem generalnym i założycielem Storm jest Simon Yu, który ukończył Foster School of Business w 2014 roku i zdobył doświadczenie biznesowe pracując jako analityk finansowy w firmach takich jak Amazon.

Chief Technology Officer (CTO) w Storm to Sean Zhong, który wniósł do projektu ponad dwie dekady technologicznego doświadczenia. Doświadczenie w zakresie hurtowni danych, analityki biznesowej i inżynierii oprogramowania zdobywał pracując dla Amazon i Big Fish Games.

Doradcy członków zespołu Storm

Niektórzy członkowie zespołu Storm i doradcy

Dyrektor operacyjny (COO) Tara Nygaard wnosi swoje doświadczenie w zakresie cyberbezpieczeństwa i Internetu rzeczy (IoT), a także głębokie zrozumienie produktów konsumenckich i technologii blockchain, aby zapewnić doskonałość w operacjach.

Oprócz zespołu Storm istnieje również silna sieć doradców z branży kryptowalut. Obejmuje to CEO Bancor Guy Benhartzi, założyciel i dyrektor generalny Bittrex Bill Shihara oraz współzałożyciel Ethereum Anthony Di Iorio.

Program poleceń Storm

W niedawnym post na blogu, Storm właśnie ogłosił, że ponownie uruchomił swój program poleceń. Dzięki temu użytkownicy platformy Storm będą mogli polecać innych i zdobywać Śruby. Kiedy polecisz znajomego, otrzymasz 6000 śrub, a gdy Twój polecony zdobędzie 24000 śrub, otrzymasz równowartość tej kwoty.

Jeśli zamierzasz polecać platformę znajomym, musisz upewnić się, że zarabiają na to dzięki zadaniom, filmom i ankietom. Dzieje się tak, ponieważ są to jedyne śruby, które będą się liczyć do dopasowania Twojej nagrody partnerskiej.

Możesz również chcieć nadal sprawdzać projekt pod kątem dalszych aktualizacji ich programu poleceń. Dzieje się tak, ponieważ są zajęci przeprojektowaniem struktury systemu poleceń, który pożyczy niektóre funkcje, które były zawarte w starszej wersji poprzedniej wersji ich platformy stowarzyszonej.

Wniosek

Storm spędził ostatnie cztery lata na projektowaniu i budowaniu rynku opartego na blockchain dla freelancerów lub kogokolwiek innego, kto chciałby zamienić swój wolny czas na wykonywanie mikrozadań dla kryptowaluty. Płacenie za wykonywanie mikrozadań nie jest nową koncepcją, ale dodawanie technologii blockchain i inteligentnych kontraktów z pewnością jest.

Plus Storm umożliwia każdemu na całym świecie udział w rynku mikrozadań. To jest coś, co nie było możliwe w przeszłości, ponieważ użytkownicy smartfonów byli w dużej mierze ignorowani przez bardziej tradycyjne platformy mikrozadań. Dzięki solidnemu zespołowi i kompetentnej grupie doradców projektu, szansa na sukces jest zwielokrotniona.

Oczywiście nie oznacza to, że sukces jest gwarantowany. Opracowanie niektórych aspektów platformy Storm zajęło znacznie więcej czasu niż oczekiwano, a te opóźnienia mogą pozostawić otwarte drzwi dla większego i lepiej finansowanego konkurenta, który przejmie inicjatywę.

Jak dotąd tak się nie stało i Storm pozostaje najlepszym wyborem dla zdecentralizowanej platformy mikrozadań opartej na łańcuchu bloków. Wydajność tokena STORM w 2018 roku była rozczarowująca, ale na kryptowalutach doszło do bessy. To powiedziawszy, wydaje się, że platforma potrzebuje sposobu, aby uczynić bardziej atrakcyjnym przechowywanie tokenów STORM, w przeciwnym razie użytkownicy będą kontynuować sprzedaż, gdy tylko otrzymają tokeny, obniżając jeszcze cenę.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Zastrzeżenie: są to opinie autora i nie powinny być traktowane jako porady inwestycyjne. Czytelnicy powinni przeprowadzić własne badania.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me