Recenzja Stratis (STRAT): Enterprise Blockchain as a Service

Stratis to jedna z najwcześniejszych z szeregu platform programistycznych typu blockchain. Początkowo była to platforma, dzięki której programiści mogli łatwo tworzyć własny prywatny łańcuch bloków.

Stratis chciał, aby ich platforma była wiodącą platformą blockchain-as-a-service (BaaS) dostosowaną do użytku przez organizacje. Jednak od momentu uruchomienia Sratis zwiększył zakres swojego projektu. Chcą zbudować większą sieć rozwoju blockchain, która przyjmie takie jak NEO i Ethereum.

Czy Stratis może faktycznie konkurować w tej wysoce konkurencyjnej przestrzeni i zapewnić atrakcyjną alternatywę dla tych blockchainów?

W tej recenzji Stratis postaramy się odpowiedzieć na to pytanie, szczegółowo analizując projekt. Przyjrzymy się technologii, członkom zespołu i unikalnym zaletom jego łańcucha blokowego. Przeanalizujemy też token STRAT i czy warto to rozważyć.

Wskakujmy.

Co to jest Stratis?

Stratis rozpoczął się jako projekt, który chciał wesprzeć logistykę przedsiębiorstwa za pomocą modelu BaaS. Jednak wraz ze wzrostem zapotrzebowania na ekosystemy deweloperskie rosną również ambicje Stratis. Teraz próbują zbudować własny łańcuch bloków programistów. Jest wiele innych projektów, które próbują to zrobić, ale główna różnica między nimi a Stratis polega na tym, że używa C # dla platformy .NET firmy Microsoft jako języka programowania swojego łańcucha blokowego.

Ethereum ma jedną przewagę nad Stratis, ponieważ była pierwszą inteligentną siecią kontraktową, jednak jego słabością może być użycie języka programowania Solidity. Stratis używa znacznie bardziej znanego języka programowania i może osiągnąć tę samą architekturę blockchain, a także uwzględnić łańcuchy boczne.

Stratis z pewnością zyskuje na Ethereum, uruchamiając inteligentne kontrakty C # jako alfa w maju, a następnie wsparcie dla alpha sidechain w czerwcu. To stawia Stratis na równi z wiodącymi łańcuchami bloków inteligentnych kontraktów. W rzeczywistości dla wielu firm Stratis będzie preferowanym rozwiązaniem, ponieważ wiedza o blockchain nie jest powszechna w starszych, bardziej tradycyjnych firmach technologicznych.

Te starsze firmy technologiczne mają armie programistów zaznajomionych z C # i platformą .NET i najprawdopodobniej zrezygnują z programowania łańcucha bloków za pomocą Solidity, jeśli będą mogli używać bardziej znanego C #.

Stratis oferuje ten znajomy język programowania i możliwość korzystania ze wszystkich tych samych funkcji do tworzenia bogatego w funkcje łańcucha blokowego z możliwością dołączania łańcuchów bocznych i inteligentnych kontraktów. Pozwoli to starodawnym firmom technologicznym łatwo budować własne rozwiązania blockchain w głównym łańcuchu Stratis, zachowując własne projekty oddzielone i bezpieczne na łańcuchach bocznych..

Z pewnością jest to obietnica, ale realizacja wizji Stratis zajmie trochę czasu. Przyjrzyjmy się bliżej projektowi i związanej z nim monecie STRAT, która zasila sieć.

Zrozumieć Stratis

Stratis jest zaprojektowany jako własny blockchain, który oferuje również zestaw narzędzia programistyczne w języku C #, które umożliwiają firmom korzystanie z bezpieczeństwa ich łańcucha blokowego do budowania własnych łańcuchów. Oszczędza to zasoby dla firm, które nie muszą zatrudniać nowych programistów blockchain ani przepisywać całego swojego starszego oprogramowania do pracy z nową platformą.

Zasadniczo Stratis jest zaktualizowaną, przyjazną dla przedsiębiorstw wersją Bitcoin. Jest bardziej skalowalny, szybszy i oddala się od żądnego zasobów wydobywania bitcoinów opartego na dowodzie pracy. Następnie dodaje platformę Stratis, która umożliwia łańcuchy boczne, inteligentne kontrakty i dodawanie zdecentralizowanych aplikacji.

Stratis różni się od innych projektów blockchain wykorzystaniem języka programowania C #. Z ponad 6 milionami programistów C # ma na celu łatwe połączenie z istniejącymi systemami tradycyjnych firm technologicznych na całym świecie. Stworzył zestaw narzędzi i zasobów dla programistów, aby umożliwić im budowanie własnych łańcuchów bloków, a także oferuje wykorzystanie swojego łańcucha bloków jako głównego łańcucha do zabezpieczania dodanych łańcuchów bocznych.

Platforma programistyczna nStratis

Platforma programistyczna nStratis blockchain opracowana dla firm

Ponadto oferuje usługi doradcze dla firm, które chcą korzystać z technologii blockchain, ale nie wiedzą, gdzie i jak zacząć. Na przykład mogą doradzić firmie fintech, pokazując im, w jaki sposób technologia blockchain może być wykorzystywana do weryfikacji funduszy dostarczanych do właściwych osób, śledzenia transakcji i sprawdzania tożsamości klientów.

Zespół Stratis

Główną spółką operacyjną Stratis jest Stratis Group Ltd z siedzibą w Londynie. Składają się z dość doświadczonych programistów specjalizujących się w oprogramowaniu dla przedsiębiorstw i łańcuchu bloków.

Firma Stratis została założona w 2016 roku przez obecnego CEO, Chrisa Trew. Chris ma ponad 10-letnie doświadczenie w IT Enterprise. Jest także programistą backendowym, który stworzył wiele aplikacji w językach C # i ASP.NET. Zaczął wycinać zęby w ekosystemie blockchain w 2013 roku i pracował jako wolontariusz przy projekcie Blitz.

Członkowie zespołu Stratis

Niektórzy z członków zespołu Stratis

Do Chrisa dołącza również Nicolas Dorier, który opracował NBitcoin jedynie jako ćwiczenie edukacyjne. NBitcoin jest obecnie jednym z najbardziej wszechstronnych frameworków bitcoin na wielu platformach. Jest także autorem książki o programowaniu blockchain w języku C #. Nicolas wykonał również trochę pracy nad głównym projektem Bitcoin.

Token STRAT

Blockchain Stratis wykorzystuje Proof-of-Stake (PoS) jako algorytm konsensusu, a token STRAT jako natywny token w sieci. Ponieważ Stratis korzysta z PoS, oznacza to, że do zabezpieczenia sieci nie jest potrzebne wydobycie wymagające dużej ilości zasobów, ani żaden kosztowny sprzęt. Został opracowany jako kryptowaluta o niskiej inflacji, a jej posiadacze są w stanie generować nagrody poprzez obstawianie monet, jeśli mają wystarczająco dużo, aby obsługiwać węzeł.

Obsługa masternodu wymaga obstawienia 250 000 STRAT, co ma wartość 392,500 USD przy cenie 1,57 USD w dniu 7 września 2018 r. Jest to oczywiście poza zasięgiem większości, ale mówi się o dodaniu węzłów niższego poziomu, które wymagają mniej monet.

Podstawowym przeznaczeniem tokena STRAT jest gaz do sieci lub sposób płacenia za transakcje sieciowe. Oczywiście można ją również kupić jako inwestycję spekulacyjną, a moneta jest notowana na kilkunastu giełdach, w tym Binance, Bittrex i HitBTC.

Binance STRAT

Zarejestruj się na Binance i kup tokeny STRAT

Od 7 września 2018 r. Moneta STRAT zajmuje 49. miejsce na Coinmarketcap.com z kapitalizacją rynkową 155.347.489 $. To kosztuje 1,57 USD przy podaży w obiegu 99 004 672. Stratis osiągnął najwyższą w historii cenę 21,21 USD 8 stycznia 2018 r.

Stratis był jednym z pierwszych ICO, które odniosły sukces, zdobywając 1000 BTC w czerwcu / lipcu 2016 r. Ten sukces skłonił ich do założenia własnego Platforma ICO w maju 2018 r., aby pomóc innym zobaczyć ten sam sukces. To z pewnością hojna oferta, ale może oznaczać oznaki kłopotów w firmie.

Popularność ICO spada

Kiedy popularność Bitcoina wzrosła, większość innych kryptowalut walczyła o zdobycie publiczności. Dlatego zwrócili się do ICO jako sposobu na zdobycie akceptacji rynku i pozyskanie funduszy na dalszy rozwój. Tak powstał Stratis w 2016 roku.

ICO stały się jeszcze bardziej popularne w 2017 roku, kiedy Ethereum zaczęło hostować tokeny na swoim łańcuchu blokowym, umożliwiając firmom ominięcie długiego i kosztownego procesu tworzenia własnego łańcucha blokowego. W tym roku uruchomiono prawie 1000 ICO i zebrano 5,6 miliarda dolarów.

Nie była to jednak dobra wiadomość, ponieważ ponad 50% tych ICO zakończyło się niepowodzeniem. Być może jeszcze gorsza była strata około 1 miliarda dolarów przez inwestorów w wyniku oszukańczych ICO. Straty te zwróciły uwagę i gniew rządowych organów nadzoru. To rzuciło negatywne światło na ICO.

Wkrótce po tym, jak duże sieci internetowe, takie jak Google, Facebook i Twitter, zakazały reklam ICO na swoich platformach. Ceny ICO spadły w całej branży, a ludzie byli coraz bardziej nieufni wobec projektów wypuszczających nowe monety za pośrednictwem ICO.

Spadające zapotrzebowanie na ICO

Ilość środków zebranych za pośrednictwem ICO spada. Źródło: Dane ICO

W 2018 roku wciąż mamy do czynienia z dużą liczbą ICO, ale coraz więcej projektów pozwala uniknąć negatywnego piętna związanego z ICO. Wielu wróciło do airdrop, aby rozprowadzać tokeny, a jeszcze inni decydują się na prowadzenie prywatnych sprzedaży, oferując swoje monety firmom venture capital i zamożnym osobom, zamiast sprzedawać je publicznie.

To podważa decyzję Stratis o wypuszczeniu platformy ICO w maju 2018 r. Pod pewnymi względami wydaje się, że zespół zarządzający utknął w przeszłości. Jasne, rok 2016 był zaledwie dwa krótkie lata temu, ale w świecie kryptowalut 2 lata to jak 2 pokolenia. Gotowe rozwiązanie ICO w tym momencie wydaje się latać w obliczu negatywnego obrazu ICO i rosnącej kontroli rządu.

Stratis pozostaje cennym blockchainem

Chociaż uruchomienie platformy ICO sprawia, że ​​wydaje się, że Stratis nie ma kontaktu z resztą branży kryptowalut, pozostaje silnym i imponującym projektem blockchain. I chociaż wartość monety STRAT spadała w 2018 r., Jest to bardziej cecha ogólnego spadku na rynkach kryptowalut. Cena 1,57 USD to nadal ponad 22 000% zysku z 0,007 USD ceny ICO monety. To całkiem spory zwrot w ciągu nieco ponad 2 lat.

Ostatnio Stratis znalazł się na liście Microsoft Azure Marketplace, co było wielką wygraną dla założyciela i dyrektora generalnego Stratis, Chrisa Trew. Aukcja niekoniecznie oznacza poparcie dla Stratis jako projektu, ale raczej dlatego, że moneta jest napisana w C # dla platformy .NET.

Platforma .NET została opracowana przez firmę Microsoft, a dzięki wykorzystaniu systemu Windows w przedsiębiorstwach platforma .NET i język programowania C # są osadzone w każdej branży. Jako twórca frameworka .NET Microsoft ma ogromny udział w przetrwaniu i rozwoju frameworka i języka C #, co sprawia, że ​​akceptacja Stratis przez Microsoft jest prawie zadowalająca.

Microsoft Azure

Ogłoszenie firmy Stratis na platformie Microsoft Azure

Firmy korzystające ze starszych systemów opartych na C # i .NET przekonają się, że przejście na rozwiązanie typu blockchain będzie najłatwiejsze i najbardziej opłacalne przy użyciu rozwiązania Stratis. Większość z tych firm ma już programistów C #, których można ponownie przypisać do projektu blockchain, a dzięki znajomości języka C # osiągną szybki postęp.

Niestety dla Stratis wszechświat blockchain ewoluuje bardzo szybko. Ich zestaw C # był vaporware do maja 2018 r., Co oznacza, że ​​było wiele projektów, które dogoniły i przewyższyły Stratis. I Portfel Breeze, który brzmiał tak nowatorsko latem 2016 r., nie był aż tak rewolucyjny, gdy został wydany jako produkt sieciowy w wersji beta w listopadzie 2017 r..

To niefortunne, ale zespół Stratis wydaje się pracować w znacznie wolniejszym tempie niż nowe projekty, zwłaszcza te z Azji. Wczesne podekscytowanie związane ze Stratisem nie przełożyło się na wczesną adopcję. W rzeczywistości, poza przyjęciem do Azure Marketplace, jak dotąd największym partnerstwem jest Earth Twine, nieznany startup, który chce zakłócić działalność logistyki owoców morza dzięki rozwiązaniu blockchain.

Jednym z obiecujących osiągnięć jest najnowsze partnerstwo z UK Meds, najszybciej rozwijającą się apteką internetową w Wielkiej Brytanii, które zostało właśnie ogłoszone 5 września. UK Meds planuje wykorzystanie tej technologii w celu poprawy bezpieczeństwa pacjentów i usprawnienia łańcucha dostaw leków w Wielkiej Brytanii..

Wniosek

Startis wyróżnia się tym, że jest pierwszym udanym ICO i do dziś imponuje, ale niektórzy twierdzą, że musi przyspieszyć swoją grę, jeśli nie chce, aby wyróżnienie pierwszego udanego ICO było największym wyróżnieniem, jakie osiągnął projekt.

Chociaż ma solidną technologię i silne partnerstwo z firmą Microsoft, nie widzi takiego rodzaju adopcji, jakiego potrzebuje. Jeśli uda mu się wykorzystać swoje mocne strony, nadal istnieje nadzieja na wzrost w branży blockchain, ponieważ oferuje kilka realnych i pomocnych przypadków użycia.

Włączenie platformy Stratis na rynek Microsoft Azure to duża wygrana, a inwestorzy muszą być zadowoleni z 22 000% zwrotu od ICO, nawet jeśli cena monety spadała w 2018 roku. Sentyment inwestorów może spadać, ale STRAT wciąż ma wiele dobrego do powiedzenia.

Uruchomienie platformy ICO nie wydaje się być najlepszym posunięciem w 2018 r., Ponieważ rządowi regulatorzy celują w ICO, ale na szczęście Stratis ma kilka innych rozwiązań i partnerstw związanych z platformą.

Bez wątpienia rozwiązanie typu blockchain dla przedsiębiorstw w języku C # może nie brzmieć tak zaawansowanym technologicznie lub atrakcyjnie jak inne projekty blockchain, ale to właśnie te aplikacje typu „nakrętki i śruby” są często najbardziej przydatne i opłacalne. W rzeczywistości użycie C # sprawia, że ​​Stratis jest bardziej atrakcyjny dla tradycyjnych firm technologicznych ze starszymi systemami, ponieważ nie będą musiały zaczynać od zera, aby migrować lub integrować swoje systemy z technologią blockchain.

Rozwiązanie Stratis jest naprawdę obiecujące, ale musimy poczekać i przekonać się, czy naprawdę przyniesie im oczekiwane rezultaty.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Zastrzeżenie: są to opinie autora i nie powinny być traktowane jako porady inwestycyjne. Czytelnicy powinni przeprowadzić własne badania.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me