Recenzja Syscoin: pierwszy w pełni zdecentralizowany rynek

Ponieważ kryptowaluty zbliżają się do zdobycia akceptacji głównego nurtu, ich interakcja z platformami handlu elektronicznego powinna okazać się kluczowa. Pojawiły się plotki, że giganci handlu detalicznego online Amazon i Ebay rozważają możliwość zezwolenia na płatności Bitcoin na swoich stronach.

Syscoin ma nadzieję całkowicie ominąć strony trzecie i ma na celu zapewnienie zdecentralizowanego rynku, który może dać scentralizowanym stronom, takim jak Amazon, bieg za ich pieniądze.

Co to jest Syscoin (SYS)?

Syscoin sprzedaje się jako globalna sieć, rozproszona księga, zdecentralizowana baza danych i łańcuch bloków. Ponadto jest to również kryptowaluta z platformą zawierającą natywny token SYS.

Projektem kieruje Sebastian Schepis, który jest zarówno twórcą Syscoin, jak i głównym deweloperem, a projekt jest również dobrze wspierany przez Blockchain Foundry. Odlewnia działa jako firma zajmująca się rozwojem technologii blockchain i tworzy komercyjne rozwiązania oparte na blockchain zarówno dla osób fizycznych, jak i firm. Pomimo powstania w 2016 roku, zespół zarządzający Blockchain Foundry odegrał kluczową rolę w opracowaniu protokołu Syscoin w 2014 roku.

Obraz okładki Syscoin

Członkowie zespołu Syscoin. Źródło: syscoin.org

Projekt Syscoin jest czymś w rodzaju szwajcarskiego scyzoryka, a wszechstronna platforma zawiera zbiór funkcji, które można wykorzystać do dostarczania rozwiązań dla szerokiej gamy zdecentralizowanych usług.

Jednym z głównych celów zespołu stojącego za projektem jest ominięcie pośredników i oddanie kontroli z powrotem w ręce detalistów i konsumentów, przy jednoczesnym wyeliminowaniu znacznych opłat pobieranych obecnie przez wiodące platformy handlu elektronicznego..

Co sprawia, że ​​Syscoin jest wyjątkowy?

Syscoin powstał jako rozwidlenie protokołu Bitcoin w 2014 roku i ma algorytm, który pozwala na łączenie wydobycia z Bitcoinem. Dzięki temu górnicy mogą jednocześnie wydobywać kryptowaluty oparte na tym samym algorytmie, a Syscoin jest w stanie wykorzystać moc łączenia się z Bitcoinem i innymi monetami SHA-256. Zapewnia to Syscoin wysoce bezpieczną i stabilną sieć, która działa jako solidna podstawa dla platformy.

Oprócz zapewnienia w pełni zdecentralizowanego rynku, platforma Syscoin zawiera również szereg kluczowych funkcji mających na celu poprawę całego doświadczenia w handlu elektronicznym. Na przykład użytkownicy mają dostęp do nieograniczonych zapasów, podczas gdy detaliści mogą zarówno odsprzedawać towary innych użytkowników, jak i pozwolić na odsprzedaż ich produktów za prowizją.


Ceny na rynku mogą być powiązane z walutami fiducjarnymi, takimi jak USD, EUR i GBP, lub z ceną BTC. Podczas gdy rynek zawiera również funkcję arbitrażowego depozytu, który przechowuje tokeny na rachunku escrow do czasu spełnienia warunków sprzedaży i przekazania środków sprzedawcy.

Platforma zawiera również zaszyfrowane wiadomości, adresy portfeli połączone z nazwiskami i certyfikaty cyfrowe, które umożliwiają użytkownikom wydawanie i wymianę prywatnych zasobów cyfrowych, takich jak klucze rejestracyjne i kody kart podarunkowych.

Syscoin Blockmarket Desktop

Syscoin Blockmarket Desktop. Źródło: syscoin.org

Co więcej, Syscoin oferuje transakcje finansowe bliskie zeru, a aby odblokować te niskie opłaty, użytkownicy muszą dokonywać płatności za pośrednictwem natywnej kryptowaluty SYS. Platforma umożliwia również dokonywanie płatności w Bitcoin i Zcash (ZEC).

Jak opłacalny jest projekt?

Syscoin to uznany projekt, który istnieje od 2014 roku i nadal ma dużo miejsca na rozwój pod względem rozwoju bazy użytkowników i generowania znacznych przychodów.

Projekt działa bezpośrednio w opozycji do scentralizowanych rynków biznesowych i pozwala użytkownikom sprzedawać wszystko bezpośrednio w łańcuchu bloków Syscoin lub budować witrynę biznesową, która wykorzystuje ich infrastrukturę do przetwarzania transakcji.

Zespół opracował w pełni funkcjonalny produkt i pracował nad włączeniem szeregu funkcji, które sprawiają, że platforma jest naprawdę realną alternatywą dla witryn takich jak Amazon i Ebay.

Ponadto Syscoin ma możliwość wzrostu wartości w wyniku spekulacji, a także czerpie korzyści z czerpania wewnętrznej wartości z szeregu zdecentralizowanych usług, które świadczy.

Blockchain Syscoin może obsługiwać 750 transakcji na sekundę (TPS), a planowany jest wzrost do 300 000 TPS wraz z planowanym wydaniem masternode. Token SYS jest obecnie jedną z kryptowalut o najniższych opłatach na rynku i pozostaje tylko w tyle za kryptowalutami bez opłaty transakcyjnej, takimi jak NANO i NEO.

Syscoin Overviews

Źródło: syscoin.org

Co najważniejsze, platforma umożliwia również zarządzanie rozproszonymi certyfikatami i wykorzystuje techniki kryptograficzne, które umożliwiają użytkownikom wydawanie, autoryzację i wymianę szeregu certyfikatów cyfrowych.

Certyfikaty te można uwierzytelniać za pomocą kryptograficznego mechanizmu potwierdzającego pracę, co otwiera drzwi do powszechnego tworzenia i wymiany zasobów cyfrowych, takich jak certyfikaty, dokumenty własności, pokwitowania, bilety na wydarzenia, licencje na oprogramowanie i gwarancje.

Syscoin wykorzystuje również wzmocnione inteligentne kontrakty, które są wzmocnione i nie mogą być naruszone w taki sam sposób jak inteligentne kontrakty Ethereum, co sprawia, że ​​platforma jest poważną opcją dla organizacji zajmujących się ubezpieczeniami, medycyną i grami.

Pozwala to również na handel szeregiem towarów i usług w witrynie, który przewyższa obecne możliwości większości scentralizowanych rynków..

Pomimo uwzględnienia wszystkich tych cech, projekt nadal ma wiele przeszkód do pokonania, aby przyciągnąć powszechną akceptację. Obecnie wiodące rynki głównego nurtu są niezwykle dobrze znane i zajmie kompleksowy i przedłużony okres reklamowania i marketingu, aby przyciągnąć użytkowników do witryny.

Syscoin konkuruje również z platformami, takimi jak Shopify i WordPress (Woocommerce), które umożliwiają sprzedawcom detalicznym stosunkowo łatwe zakładanie witryn e-commerce i są również bardzo dobrze znane.

Oprócz konieczności walki o uwagę, Syscoin zmaga się również z „wewnętrzną” konkurencją ze strony innych operacji blockchain. BitBay działa również jako zdecentralizowany rynek, który umożliwia handel towarami i usługami bez pośredników. Podczas gdy nowicjusz Protokół pochodzenia ma również szansę zaistnieć w świecie zdecentralizowanych rynków.

Czy warto zainwestować w Syscoin?

Logo Syscoin

Źródło obrazu: syscoin.org

Jako jedna z bardziej uznanych monet na rynku, inwestorzy kryptowalut powinni czuć się bardziej komfortowo, wiedząc, że projekt ma za sobą wiele lat. Jednak do marca 2017 r. Syscoin miał kapitalizację rynkową wynoszącą zaledwie 6 mln USD, a każdy SYS był sprzedawany po cenie 0,01 USD.

Gwałtowny wzrost zainteresowania latem spowodował znaczny wzrost wartości projektu przed końcem roku Bull Run przyniósł transakcję SYS po cenie około 0,91 USD i osiągnięcie kapitalizacji rynkowej w wysokości 487 mln USD.

W rezultacie nowym inwestorom łatwo jest pomyśleć, że mogli przegapić łódź, mimo że token kosztuje obecnie około 0,70 USD i zachowuje kapitalizację rynkową w regionie 375 mln USD. Jednak szereg zmian powinno spowodować, że projekt będzie nadal zyskiwał na wartości w ciągu roku.

Masternodes mają zostać uruchomione w pierwszym kwartale 2018 r., Co ułatwi do 300000 TPS, ponadto mikropłatności mają zacząć funkcjonować, gdy sieć Lightening zostanie włączona do głównej sieci Syscoin.

Zespół przedstawił również swoje plany za rok zawierający:

Nasze plany rozwojowe na 2018 rok obejmują dodanie zdecentralizowanych baz danych i przechowywania plików, zwiększenie prędkości transakcji do funkcji POS / Visa / MasterCard, dodanie prawdziwych, kompletnych w Turing możliwości inteligentnych kontraktów dla nieograniczonej logiki biznesowej, łańcuchów bocznych, warstw aplikacji i naszej warstwy tożsamości

Podsumowując, Syscoin jest wspierany przez silny zespół, który generalnie wywiązuje się ze swoich obietnic. Platforma zawiera szereg funkcji, które okażą się cenne dla sprzedawców detalicznych i jest dobrze przygotowana, by odnieść sukces, gdy technologia blockchain stanie się bardziej znana.

Ponadto, ponieważ Amazon, Ebay i PayPal nadal podnoszą swoje opłaty i egzekwują bardziej rygorystyczne zasady, sprzedawcy internetowi wkrótce będą mieli niewielki wybór, jak tylko szukać tańszych alternatyw.

Syscoin to protokół blockchain, który umożliwia zarówno osobom fizycznym, jak i firmom handel towarami i usługami, danymi i certyfikatami cyfrowymi, zarówno w sposób bezpieczny, jak i niski. Platforma odniesie ogromne korzyści z każdego znaczącego wzrostu popularności, a nowi inwestorzy mogą być najlepiej obsłużeni, aby zobaczyć projekt w perspektywie średnio- i długoterminowej, mimo że wykazała zdolność do nagłego wzrostu wartości.

Wyróżnione zdjęcie Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me