Recenzja tokena OST: Początkujący-Blockchain-as-a-Service

OST (Simple Token) to platforma blockchain as a service (BaaS), której celem jest udostępnienie masom technologii blockchain. Jednym ze sposobów jest tworzenie tokenów marki, które umożliwiają firmom tworzenie własnych tokenów bez martwienia się o technologię stojącą za tokenem lub wymagania prawne, takie jak Poznaj swojego klienta.

OST zapewnia również programistom wszystkie potrzebne interfejsy API i SDK, a dzięki włączeniu portfela OST, pulpitów nawigacyjnych i protokołów partnerzy OST docierają już do ponad 300 milionów ludzi.

Jednak przy tak wielu konkurencyjnych łańcuchach bloków BaaS może wzrosnąć ponad poziom?

W tej recenzji OST przyjrzymy się dogłębnie technologii projektu, członkom zespołu i mapie drogowej. Przyjrzymy się również przypadkom użycia tokenów OST i ich długoterminowym przypadkom masowej adopcji.

Proste przypadki użycia tokena OST

Istnieje wiele sposobów, w jakie Simple Token może być używany zarówno przez firmy, jak i przez konsumentów w aplikacjach do rozwiązywania problemów w świecie rzeczywistym. W rzeczywistości wiele firm już to robi, dlatego partnerzy OST docierają już do 300 milionów użytkowników.

Jednym z celów Simple Token jest zmniejszenie przeciążenia łańcucha blokowego Ethereum. Robi to za pośrednictwem protokołu OpenST Mosaic, który ma zostać uruchomiony w stanie alfa w pierwszym kwartale 2019 r. OpenST Mosaic wprowadza metablockchainy, aby umożliwić przepustowość transakcji na poziomie internetowym w Ethereum.

Transakcje będą przebiegać błyskawicznie na pomocniczych łańcuchach bloków, a ostateczność ekonomiczna będzie asynchronicznie zabezpieczona w łańcuchu bloków Ethereum. Poprawi to przepustowość transakcyjną dla łańcucha bloków Ethereum i przyniesie korzyści całemu ekosystemowi Ethereum.

Innym celem jest uproszczenie procesu tworzenia przez aplikacje konsumenckie dobrze prosperującej społeczności opartej na zachętach związanych z markowym tokenem. Chce nie tylko uczynić technologię łatwo dostępną, ale także zlikwidować regulacyjne i finansowe obciążenia związane z tworzeniem i utrzymywaniem markowego tokena. Pozwoli to firmom skupić się na własnym oprogramowaniu lub platformie, zasadniczo na ich mocnych stronach, podczas gdy Simple Token i protokół OpenST zajmą się wszystkimi aspektami gospodarki tokenów związanymi z blockchain.

Jeden z głównych przypadków użycia tych markowych tokenów jest podobny do programów dla osób często podróżujących i innych programów lojalnościowych. Istnieje już kilka firm współpracujących z OST i badających wydanie własnych programów lojalnościowych opartych na blockchain.

Przypadki użycia partnerów OST

Potencjalne branże partnerskie dla OST Network Token

Na przykład załóżmy, że Uber zdecydował się stworzyć program lojalnościowy oparty na protokole OpenST i technologii OST. Mogą oferować nagrody w tokenie Ubera z własną marką za takie rzeczy, jak wystawianie recenzji, udział w dyskusjach online, a nawet jako procentowy rabat na przejazdy z Uberem.

Co więcej, mogliby dodatkowo uczynić korzystanie z tokenów bardziej atrakcyjną opcją korzystania z fiat. Wprowadzając również kierowców do miksu, oferując im tokeny do różnych działań lub płacąc im w tokenach Uber, powstałby cały ekosystem.

Technologia OST Simple Token

Protokół OpenST to technologia, która umożliwia każdej firmie uruchomienie własnego tokena i stworzenie ekonomii tokenów, która jest skalowalna i bezpieczna dla jej użytkowników. Zawiera również zestaw narzędzi, które ułatwiają programistom interakcję ze wszystkimi funkcjami oferowanymi przez łańcuch bloków.

W praktyce używa się go w ten sposób:

 1. Blockchain Simple Token składa się z łańcuchów bocznych Simple Token, które łączą się z łańcuchem blokowym Ethereum za pośrednictwem protokołu OpenST.
 2. Te łańcuchy boczne mają własne kontrakty mennicze, które są powiązane z obstawianiem kontraktów w sieci głównej Ethereum. Pozwala to na transfer markowych tokenów.
 3. Protokół OpenST zawiera dwufazową implementację w celu ustanowienia użyteczności tokenów poprzez udowodnienie zamiaru wybitych tokenów.
 4. Po ustanowieniu użyteczności tokena istnieje szereg interfejsów API REST wydanych przez protokół OpenST, dzięki czemu programiści mogą zarządzać nowymi tokenami i tworzyć wokół nich aplikacje. Interfejsy API REST umożliwiają interakcję z tokenami na wiele sposobów. Na przykład:
  • Zarządzanie kluczami prywatnymi
  • Finalizowanie rozliczeń
  • Wywoływanie inteligentnych kontraktów
  • Zapewnij zachęty i nagrody dla konsumentów
  • Generuj analizy i historię transakcji

  Protokół OpenST już teraz umożliwia programistom tworzenie imponującego zestawu aplikacji i funkcji i można się domyślać, że moc platformy będzie rosła z czasem.

  Zespół OST

  Chociaż OST nie jest „starym” projektem, ma zespół z ogromnym doświadczeniem i talentem. Na czele tego zespołu stoi założyciel i dyrektor generalny Jason Goldberg, który jest seryjnym przedsiębiorcą, który stworzył wiele odnoszących sukcesy biznesów internetowych, poczynając od Jobster w 2004 roku. Przez prawie dwie dekady tworzył produkty, które zostały skalowane do dziesiątek milionów użytkowników.

  Zespół OST Token

  Niektórzy członkowie zespołu OST. Zdjęcie za pośrednictwem Zespół OST

  Projekt OST zrodził się z wcześniejszego projektu o nazwie Pepo, który rozpoczął się w 2016 roku i nadal jest aktywny. Wielu z pierwotnego zespołu pochodziło z Pepo, ale zespół bardzo się rozrósł od czasu powstania OST. W rzeczywistości na początku projekt liczył około 30 członków zespołu, ale w ciągu roku od jego uruchomienia podwoił się do 60 osób. Dodatkowych kilkunastu doradców ściśle współpracuje z OST, aby zapewnić kontynuację projektu.

  Oprócz skoków technologicznych dokonanych przez OST, jednym z wybitnych osiągnięć jest sfera finansów. Niektórzy nazwali OST ICO najbardziej profesjonalnym ICO wykonanym do tej pory. Liderzy OST nie szczędzili kosztów i oprócz zespołu ponad 70 pełnoetatowych i niepełnoetatowych członków zaangażowali również dwie kancelarie prawne, tuzin menedżerów społeczności, trzech ekonomistów i wielką czwórkę firm księgowych. Nie trzeba dodawać, że szukali udanego ICO i jak zobaczysz później, dokładnie to otrzymali.

  Partnerstwa OST

  Firma OST ogłosiła już ponad 30 partnerstw, które zapewniają, że technologia OST dociera do ponad 300 milionów użytkowników. Mimo że rynek kryptowalut przetrwał brutalną bessę w 2018 roku, OST był w stanie nadal podpisywać nowe firmy, aby korzystać z ich technologii. Jest to bardzo obiecujące, jeśli chodzi o długoterminowe wykorzystanie protokołu OpenST i technologii OST.

  Jeśli chcesz, możesz uzyskać więcej informacji na temat typów projektów, które OST udało się podpisać, możesz udać się do ich stronę partnerów. Działają one w wielu różnych branżach i mają wiele różnych przypadków użycia.

  Partnerzy OST

  Niektórzy z ponad 30 partnerów OST

  Masz takie jak The Brightly Co czyli zmieniać świat poprzez świadome zakupy. Masz również Fainin która rozwija aplikację i ekosystem, w którym możesz wypróbować produkt przed zakupem. Innym interesującym projektem budowanym w sieci OST jest Turystyczność który próbuje przełamać schemat starych wycieczek po mieście i wycieczek.

  Token OST

  OST ICO odbyło się 1 grudnia 2017 r., Gdy masowy rajd na rynkach kryptowalut właśnie się w pełni rozpoczął. Nic dziwnego, że firma OST była w stanie zebrać 21,7 miliona dolarów, co stanowiło 109% ich 20 milionów dolarów celu. Tokeny zostały sprzedane za 0,0889 USD, a do sprzedaży zaoferowano łącznie 240 milionów tokenów, co stanowiło 30% całkowitej podaży 800 milionów tokenów OST.

  Wraz z trwającym w pełni rajdem kryptowalut OST gwałtownie wzrósł, osiągając rekordowy poziom 1,11 USD 10 stycznia 2018 r. Niestety 2018 r. Nie był łaskawy dla kryptowalut, a od 4 stycznia 2019 r. Prawie rok od ich wszech czasów. wysoki, OST kosztuje zaledwie 0,023993 USD, co daje wczesnym inwestorom około 75% straty na cenie ICO.

  Binance OST

  Zarejestruj się na Binance i kup tokeny OST

  Możesz łatwo kupić OST na Upbit lub Binance, a także niewielkie wolumeny handlowe tokena na IDAX, IDCM, Bittrex i Huobi. Docelowo OST planuje uruchomienie BT Exchange, co pozwoli na płynność w obrębie markowych tokenów utworzonych na platformie. Oprócz OST i tokenów markowych, giełda ma również współpracować z walutami fiducjarnymi.

  Ponieważ OST jest tokenem ERC-20, można go przechowywać w dowolnym portfelu zgodnym z ERC-20. MyEtherWallet i MetaMask to dwa najpopularniejsze, ale istnieje wiele innych, których można użyć.

  Rozwój OST & Mapa drogowa

  Aby określić, ile pracy jest wykonywane nad projektem, warto przyjrzeć się ich repozytoriom GitHub. Może to dać dobry przegląd ilości kodu, który pchają programiści, a tym samym stopień zaawansowania technologii projektu.

  Zagłębianie się w Repozytoria OST, jest całkiem jasne, że są zajęci pracą nad kilkoma osobnymi inicjatywami. Biorąc pod uwagę rozmiar OST, istnieje wiele repozytoriów, ale przyjrzymy się dwóm najlepszym.

  Token OST GitHub

  Niektóre Commity dla repozytoriów OST

  Wydaje się również, że w przygotowaniu jest sporo prac deweloperskich, ponieważ programiści mają interesujący plan działania i harmonogram, szczególnie na przyszły rok.

  Na przykład w pierwszym kwartale 2019 roku mają odbyć się audyt bezpieczeństwa OpenST i OST Mainnet. Wydadzą także OpenST Protocol Mainnet Beta i OpenST Mosiac w wersji Alpha. Równolegle z tym mają nadzieję na włączenie funkcji umożliwiającej wykorzystanie BT do zakupów w aplikacji (etap alfa).

  Później w tym roku mają prawo wydać OpenST Protocol na żywo, a także OST KIT w wersji beta. Wydadzą również pakiet SDK portfela OST i integrację OST KYC. Mamy również nadzieję, że w drugim kwartale będą mogli wypuścić BT na żywo w aplikacji.

  Zespół OST ma całkiem spory obszerny plan działania który rozciąga się aż do roku 2020 i obejmuje szczegółowe etapy. Ciekawie będzie zobaczyć, czy zespół jest w stanie osiągnąć te cele i co może to oznaczać dla zainteresowania projektem.

  Wniosek

  Spadek ceny tokena OST nie budzi zaufania, ale musimy pamiętać o sile bessy w 2018 roku na kryptowalutach. Simple Token nadal ma za sobą silny zespół i pomimo tej bessy rozwija się z nowymi funkcjami i partnerstwami.

  Ponieważ projekty blockchain ostatnio zaczynają zawodzić w coraz większej liczbie, Simple Token wygląda jeszcze bardziej atrakcyjnie ze względu na swoją trajektorię wzrostu. Projekt nadal dotrzymuje terminów i aktywnie dodaje nowych członków zespołu.

  Wraz z dodaniem nowych partnerów, wszystkie potrzeby projektu są związane z tym, że rynek bessy w końcu straci kontrolę nad kryptowalutami. Projekt jest dobrze przygotowany do gwałtownego rozwoju, gdy to nastąpi.

  Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

  Mike Owergreen Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me