Recenzja Trusttoken i TrueUSD – wszystko, co musisz wiedzieć

TrustToken to stosunkowo nowa platforma, która została stworzona z myślą o udostępnianiu zasobów tokenizowanych. Są to kryptowaluty znane również jako „stablecoiny”, ponieważ ich cena zwykle pozostaje stabilniejsza, ponieważ są powiązane z aktywami w świecie rzeczywistym.

Pierwszym stablecoinem projektu i sztandarowym tokenem platformy jest TrueUSD (TUSD), który jest stablecoinem powiązanym z dolarem amerykańskim i utrzymuje się na poziomie 1: 1 z dolarem. Zespół TrustToken obstawia, że ​​TrueUSD będzie pierwszym z wielu tokenów opartych na aktywach na platformie. Zgodnie z TrueToken stronie internetowej:

TrueUSD to stablecoin ERC20 oparty na USD, który jest w pełni zabezpieczony, prawnie chroniony i przejrzyście weryfikowany przez zewnętrzne poświadczenia

Zespół twierdzi, że token TrueUSD będzie korzystał z wielu rachunków powierniczych, aby zmniejszyć ryzyko kontrahenta, a także zapewnić posiadaczom ochronę prawną przed kradzieżą.

Jak działa TrustToken

Zewnętrzne rachunki depozytowe są kluczem do prawidłowego funkcjonowania tokenizowanych aktywów TrustTokens. Obecnie każdy może kupić TrueUSD po przejściu przez wymagania dotyczące znajomości klienta i zapobiegania praniu pieniędzy.

Odbywa się to poprzez przelanie dolarów amerykańskich na rachunek powierniczy, po którym zostaje wybita odpowiednia kwota TrueUSD. Kiedy inne tokeny są dostępne, kupujący może wybrać, który token kupuje.

Jak działa TrustToken TUSD

Jak działa TrustToken. Źródło: Trustoken

Podczas gdy TrueUSD jest powiązany z dolarem amerykańskim, zespół TrustToken ma nadzieję na powiązanie z innymi walutami w przyszłości. Obecnie minimalny zakup wynosi 10 000 USD, chociaż oczekuje się, że ta minimalna kwota zakupu zmniejszy się w przyszłości.

Scentralizowany depozyt & Zdecentralizowane Crypto?

Biorąc pod uwagę, że rachunki depozytowe są z natury scentralizowane, są one sprzeczne z wiarygodnością zdecentralizowanych kryptowalut. Jest to coś, co potwierdza zespół TrustToken. Następnie zwracają uwagę, że ich system odnosi się do rzeczywistych problemów i wyzwań.

W 2018 roku nie można otwierać rachunków i przesyłać środków za pomocą inteligentnych umów i podpisów inteligentnych umów. Dopóki to nie stanie się możliwe, zespół TrustToken buduje swoją platformę, aby wykorzystać najbardziej znany i najczęściej używany system na świecie do zarządzania kontami bankowymi – rachunki escrow.

Ten typ konta jest już powszechnie używany, rozumiany i zaufany. Na razie zapewnia podejście hybrydowe, aw przyszłości zespół planuje odejść od rachunków powierniczych. Własnymi słowami:

Zdajemy sobie sprawę, że rachunki depozytowe nie są ostatecznym celem zdecentralizowanego zarządzania pieniędzmi i tokenizowanymi aktywami, ale branża powiernicza i depozytowa już dobrze sprawdzają się w zarządzaniu aktywami i ich dystrybucji.

Czy TUSD jest porównywalny z innymi stablecoinami?

Tether vs. T USD

Tether vs. T USD

Zespół TrustToken uważa, że ​​TUSD jest uzupełnieniem innych istniejących projektów stablecoin, takich jak Tether (USDT), BaseCoin i MakerDAO. TrustToken różni się nieco od BaseCoin i MakerDAO, ponieważ używają algorytmów do utrzymania stabilności, podczas gdy TUSD utrzymuje stabilność, pozostając zabezpieczonym aktywami. To daje TrustToken zasadniczo inną grupę docelową.

Zespół przyznaje, że rozwiązania oparte na algorytmach to ekscytujące możliwości, ale zauważa, że ​​nie zostały one przetestowane ani sprawdzone w prawdziwym świecie. Zespół TrustToken uważa, że ​​niektórzy inwestorzy znajdą dodatkowe bezpieczeństwo w tokenie, który jest zabezpieczony walutą fiducjarną znajdującą się na skontrolowanym koncie bankowym. W przyszłości powinny istnieć przypadki użycia zarówno dla stablecoinów opartych na aktywach, jak i protokołach.

Zasadniczo platforma TrustToken jest rozwijana przede wszystkim dla odbiorców instytucjonalnych.

Jeśli chodzi o podobieństwo do Tether, zespół TrustToken powiedział po prostu, że chciał opracować stablecoina, którego mogliby „używać i ufać” sobie. To stwierdzenie prawdopodobnie odnosi się do bieżących problemów z zaufaniem, które wielu ma z Tetherem, biorąc pod uwagę kontrowersyjną przeszłość twórcy tokena i pytania dotyczące tego, ile waluty fiducjarnej faktycznie jest przechowywane w celu utworzenia kopii zapasowej Tether.

Tokenizacja aktywów za pomocą TrustToken

Chociaż TrueUSD jest pierwszym tokenizowanym zasobem wydanym na platformie, zespół planuje zezwolić na tokenizację dowolnego zasobu w świecie rzeczywistym. Na stronie TrustToken podają przykłady, takie jak nieruchomości, nieruchomości na wynajem, umowy timeshare, akcje i obligacje oraz małe firmy. Jest oczywiście wielu innych.

Zasoby, które można tokenizować

Jakie aktywa można tokenizować. Źródło: Witryna Trusttoken

Tokenizacja umożliwi również użytkownikom oferowanie częściowej własności obiektów, którymi można następnie handlować na giełdach globalnych.

Jakie aktywa mogą być tokenizowane? Cóż, nieruchomości są najlepszym przykładem, ale inne aktywa, które mogłyby skorzystać na tokenizacji, obejmują towary, takie jak złoto i ropa, prawa autorskie i patenty, przedmioty kolekcjonerskie, takie jak dzieła sztuki lub monety, kapitał prywatny w przedsiębiorstwach, a nawet drużyny sportowe.

Oznacza to, że ci, którzy posiadają aktywa niepłynne, takie jak dzieła sztuki i własność intelektualna, mogą zaoferować częściową własność aktywów i odzyskać część wartości tych obiektów. Przedsiębiorcy i twórcy mogliby oferować częściową własność nowych przedsięwzięć biznesowych i dzieł na scenie globalnej w modelu typu crowdfunding. Inwestorzy uzyskaliby dostęp do nowych możliwości i klas aktywów z całego świata.

Korzyści z tokenizacji TrustToken

Korzyści z tokenizacji na TrustToken

Możliwość tokenizacji dowolnego zasobu sprawiłaby, że wart 256 bilionów dolarów aktywa świata rzeczywistego byłyby dostępne do kontrolowania i przeprowadzania transakcji na łańcuchu bloków, co całkowicie zmieniłoby zarówno krajobraz kryptograficzny, jak i inwestycyjny.

Chociaż wciąż jest to nowa dziedzina w branży kryptowalut, istnieją inne projekty, które również skupiały się na tokenizowanych aktywach lub „tokenach papierów wartościowych”. Innym dobrze znanym przykładem jest sieć Polymath. Chcieliby zrobić coś podobnego ze swoją platformą z zastrzeżonymi tokenami papierów wartościowych.

Zespół TrustToken

Zespół odpowiedzialny za TrustToken wnosi dogłębną wiedzę i doświadczenie, które mają pomóc w realizacji projektu i potencjalnie przewyższyć oczekiwania. Zespół ma trzech współzałożycieli:

Współzałożyciele TrustToken

Współzałożyciele TrustToken

  • Danny An – CEO TrustToken i były data science w Kernel, gdzie pracował nad rozwojem modelu ludzkiego mózgu.
  • Rafael Cosman – CTO w TrustToken i były ekspert ds. Uczenia maszynowego w Google i Kernel, a także założyciel StreetCode Academy.
  • Stephen Kade – dyrektor operacyjny TrustToken i były kierownik projektu komercjalizacji w Kernel, a także doradca techniczny Bankorus.

Oprócz trio założycieli zespół TrustToken składa się z pełnego zespołu programistów i specjalistów od marketingu, a także solidnej grupy doradców projektowych.

A co z rynkiem TUSD?

TrueUSD został utworzony jako kołek do dolara amerykańskiego, co oznacza, że ​​powinien zawsze handlować po 1 USD, a w idealnym świecie tak. Jednak nie żyjemy w idealnym świecie. Od połowy sierpnia 2018 r. Jeden TUSD jest notowany na Coinmarketcap.com po 1,01 USD, aw ciągu ostatnich kilku miesięcy wynosił zaledwie 0,98 USD. Ogólnie cena w USD utrzymuje się na poziomie około 1 USD, ale cena bitcoinów jest znacznie bardziej zróżnicowana.

Wydajność cenowa TUSD

Wydajność cenowa TUSD od premiery

Nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę powiązanie z dolarem. Zaskakujące były dwa skoki wartości TUSD w maju 2018 r., W wyniku których cena monety wzrosła do prawie 1,40 USD. Ten wzrost został wyjaśniony jako wynik kupowania bota po tym, jak moneta była notowana na Binance i został szybko skorygowany, ponieważ handlowcy wkrótce zaczęli sprzedawać swoje monety z dużym zyskiem.

Potencjalne wyzwania

TrustToken próbuje tokenizować aktywa w świecie rzeczywistym w sposób realistyczny, biorąc pod uwagę obecny stan pieniędzy i bankowości. Oferuje inwestorom instytucjonalnym sposób na wejście do ekosystemu kryptowalut bez narażania ich na niepotrzebne i nieznane im ryzyka.

Jedynym punktem, który wydaje się wstrzymywać projekt w tym momencie, jest jego obecne podobieństwo do Tether. Ten projekt ma bardzo podobny przypadek użycia, ale zmagał się również z problemami z zaufaniem z powodu braku przejrzystości i dawnych niedyskrecji ze strony sponsorów. Deweloperzy TrustTokens pokrótce odnieśli się do tego podobieństwa i podkreślili kwestię zaufania. Jest możliwe, że TrueToken i TUSD mogą stanowić bardziej godną zaufania alternatywę zamiast Tether.

Ostatecznie o tej bitwie zadecyduje wskaźnik przyjęcia TrueUSD. Tether oczywiście ma ogromny start w tym momencie, ale jest na bardzo wczesnym etapie rewolucji kryptograficznej, a Tether musi również stawić czoła pewnym silnym wiatrom. TrueUSD również musi stawić czoła przeciwnościom ze względu na podobieństwo do Tether, ale prawdopodobnie może pokonać te, które koncentrują się na inwestorach instytucjonalnych. Może to ostatecznie doprowadzić do powstania wyspecjalizowanych narzędzi, których Tether nie będzie posiadał.

Wniosek

Tokenizacja zasobów świata rzeczywistego jest postrzegana jako posiadająca ogromny potencjał, ponieważ odblokuje wartość i stworzy pozbawione zaufania środowisko wolne od konieczności korzystania z drogich pośredników zewnętrznych. Widzieliśmy, jak działa już w tokenizacji zasobów cyfrowych, takich jak przedmioty kolekcjonerskie kryptowalut, a DigixDAO również z powodzeniem tokenizuje złoto.

Kolejnym logicznym krokiem w tokenizacji jest tokenizacja innych aktywów świata rzeczywistego za pośrednictwem inteligentnych kontraktów. Mogłoby to pozwolić ludziom na posiadanie części wynajmowanych nieruchomości lub praw autorskich lub innych aktywów generujących dochód, które pozwalają posiadaczom zbierać część dochodu w związku z posiadaniem tokenów, a całość jest zarządzana bezpiecznie i bez kosztów przez inteligentne kontrakty.

Może to nawet pozwolić artystom, innym twórcom, a nawet sportowcom, na potencjalną sprzedaż części całych przyszłych zarobków, tworząc wartość teraz z przyszłego potencjału zarobkowego danej osoby.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Trusttoken.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me