Recenzja Viberate: Ekosystem muzyki na żywo oparty na Blockchain

Viberate to wyjątkowy projekt blockchain, który stara się zjednoczyć wszystkich uczestników globalnego przemysłu muzycznego na jednej platformie.

Viberate to projekt oparty na Ethereum, skupiający się na talentach obecnych na światowej scenie muzyki na żywo. Łączy agencje zarządzające i organizatorów wydarzeń z artystami i fanami oraz omija duże organizacje, które tak długo kontrolowały branżę muzyczną..

Chociaż projekt jest ambitny, może realistycznie przebić się przez branżę?

W tej recenzji Viberate spróbuję odpowiedzieć na to pytanie i podać wszystko, co musisz wiedzieć o projekcie. Przyjrzę się również długoterminowym przypadkom użycia i potencjałowi adopcyjnemu tokenów.

Jak działa Viberate

Viberate współpracuje zarówno z firmami, jak i konsumentami w celu integracji wielu różnych segmentów przemysłu muzycznego. Ponieważ istnieje tak wiele aspektów modelu biznesowego, może to być nieco trudne do zrozumienia, ale wystarczy powiedzieć, że jeśli dotyczy to muzyki na żywo, Viberate jest w jakiś sposób zaangażowany.

Viberate Banner

Zdjęcie za pośrednictwem Bitcoin Talk

Dzięki Viberate mniejsi, wschodzący artyści mogą się zaprezentować i nawiązać kontakt z agencjami i miejscami, które chcą z nimi współpracować. Krótko mówiąc, Viberate chce wstrząsnąć branżą muzyczną i uczynić ją sprawiedliwą dla wszystkich.

Business to Consumer (B2C)

Pierwszą myślą, jaką możesz mieć, jest to, jak Viberate będzie działać, aby łączyć fanów (konsumentów) z artystami, miejscami i wydarzeniami (biznes). Zasadniczo zespół wymyślił dwa przypadki użycia B2C.

Sprzedaż biletów & Rezerwować

Podstawowym modelem dla rynków konsumenckich jest oferowanie biletów na wydarzenia na żywo, festiwale, koncerty i inne miejsca muzyczne. Viberate nawiązało współpracę partnerską z agencjami biletowymi, takimi jak Ticketmaster i generuje przychody ze sprzedaży biletów.

Plany na przyszłość są dla Viberate, aby stworzyć własną agencję sprzedaży biletów. Rozliczane jako cyfrowa wymiana biletów (DTX), umożliwi fanom kupowanie biletów za pomocą kryptowalut i wysyłanie biletów bezpośrednio do ich portfeli jako token ERC-20.

Bilety w sprzedaży Viberate

Niektóre bilety w sprzedaży w Viberate

Opłaty za bilety będą utrzymywane w depozycie przez inteligentne kontrakty, dzięki czemu fani będą mogli otrzymać zwrot pieniędzy w przypadku, gdy koncert nie odbędzie się zgodnie z planem. Planowane jest również wprowadzenie funkcji, która pozwoli użytkownikom na odsprzedaż biletów, jeśli z jakiegoś powodu nie będą mogli z nich korzystać.

Finansowanie społecznościowe wydarzeń

Innym planem B2C jest stworzenie platformy, która pozwoli fanom na crowdfunding na przedstawienie. Pozwoli to fanom na utworzenie społecznościowego funduszu, który przyciągnie ich ulubionych artystów. Będzie działać dzięki posiadaniu tokenów VIB ze stawką grupową, a po osiągnięciu określonego progu kampania crowdfundingowa jest automatycznie wysyłana do platform społecznościowych w celu promocji.

Jeśli finansowanie społecznościowe wzrośnie wystarczająco, darczyńcy otrzymają w swoich portfelach bilety cyfrowe. Artysta zostanie poproszony o wystąpienie i jeśli się zgodzi, otrzyma swój udział w finansowaniu. Jeśli próg nie zostanie osiągnięty, wszystkie tokeny VIB są zwracane dawcom.

Business to Business (B2B)

Viberate to nic innego jak baza danych pięciu różnych podzbiorów w branży muzycznej. Bazy danych są aktualizowane przez użytkowników aplikacji Viberate, którzy otrzymują wynagrodzenie za dodawanie nowych artystów, wydarzeń i miejsc.

Baza danych śledzi również agentów rezerwacji i organizatorów wydarzeń, ale te sekcje nie są dostępne publicznie. Zamiast tego są oddzielne dla użytkowników biznesowych. Platforma umożliwia interakcje między różnymi grupami na różne sposoby, a token VIB jest zachętą do interakcji.

Dopasowywanie artystów do organizatorów

Viberate pełni funkcję podobną do agenta rezerwacji, kojarząc muzyków z organizatorami wydarzeń, ale na znacznie większą skalę. A mniejsi muzycy, których może nie stać na agenta rezerwacji, są w stanie dopasować się do miejsc, z korzyścią zarówno dla artystów, jak i miejsc.

Organizatorzy wydarzeń Viberate

Łączenie artystów z organizatorami wydarzeń

Inteligentne kontrakty są używane do przechowywania opłat i płatności na rachunku escrow, a opłaty te są uiszczane w tokenach VIB lub ETH. Platforma Viberate pobiera niewielką prowizję jako opłata za rezerwację, ale jest ona znacznie mniejsza niż opłaty pobierane przez tradycyjnych agentów rezerwacji.

Platforma umożliwia również handlowcom lub innym podmiotom biznesowym uzyskanie danych menedżera lub agenta wymienionych artystów. Za ten szczegół pobierana jest dodatkowa opłata, przy czym składka jest opłacana w VIB lub ETH.

Platforma umożliwia również inne typy połączeń. Jednym z przypadków byliby organizatorzy wydarzeń, którzy mogą używać Viberate do wyszukiwania dostępnych miejsc na planowane przez nich wydarzenie.

Viberate Incentives

Każdy użytkownik platformy Viberate może zdobywać nagrody z codziennej puli nagród VIB. Te nagrody są oparte na aktywności użytkownika, z nagrodami za dodawanie do bazy danych, prowadzenie aukcji, polecanie znajomych i inne działania. Nagrody te mogą otrzymać zarówno konsumenci, jak i firmy.

Pula nagród VIB składała się z ustalonych 10 milionów tokenów VIB. Pięć procent z nich zostało wydanych podczas ICO, a reszta jest wydawana w tempie 5000 dziennie przez pierwsze 2000 dni istnienia platformy.

Wesprzyj Viberate

Jak przyczynić się do bazy danych Viberate

Po uwolnieniu wszystkich 10 milionów żetonów nagród nie jest jasne, w jaki sposób pula nagród zostanie uzupełniona. W białej księdze stwierdza się, że można go uzupełnić z innych strumieni żetonów i że nie zostaną wydane żadne nowe monety. Możemy założyć, że żetony nagród będą pochodzić z opłat pobieranych przez platformę Viberate.

Zespół Viberate

Viberate powstało w 2016 roku i pochodzi z sukcesu strony Topdeejays.com, która rozpoczęła się w 2013 roku. Viberate 1.0 nie był projektem blockchain, ale wkrótce po stworzeniu Viberate, założyciele dostrzegli korzyści płynące z umieszczenia projektu na blockchain i zatrudniliśmy do tego programistów. Viberate 2.0 zostało uruchomione kilka miesięcy później.

Założycielami Viberate są trzej słoweńscy przyjaciele z pasją do muzyki. Żaden z nich nie ma doświadczenia w blockchain, ale wszyscy mają duże doświadczenie w branży muzycznej.

Matej Gregorcic jest CEO Viberate i jednym z trzech założycieli. Jest także współzałożycielem platformy handlowej blockchain Eligma. Zaczynał w biznesie, gdy jako nastolatek założył agencję marketingową. Ostatecznie agencja ta stała się największą agencją marketingową w Słowenii.

Drugim współzałożycielem i COO Viberate jest Vasja Veber, który ma ponad 10 lat w branży muzycznej. Jest także menadżerem trzeciego współzałożyciela i ambasadora platformy Viberate, Uroša Umka. Znany również jako DJ Umek, jest uznawany za inicjatora słoweńskiej sceny muzycznej techno.

Zespół założycielski Viberate

Zespół założycielski Viberate

Za techniczną stronę projektu odpowiadają słoweńscy programiści Bostjan Zakelj, Rok Bavec i Rok Babic.

W branży muzycznej istnieją inne projekty blockchain, ale platforma Viberate jest wyjątkowa w tworzeniu połączeń między wszystkimi obszarami branży. Jest też Ceek VR, ale chce zapewnić fanom transmisje na żywo z muzyką w wirtualnej rzeczywistości. Jest jeszcze Soundcoin i Musicoin, ale oba koncentrują się na płatnościach tantiem dla artystów.

Viberate Community

Inną rzeczą, która jest naprawdę ważna dla rozwoju projektu, jest to, że stoi za nim silna i pełna entuzjazmu społeczność. Dzieje się tak szczególnie w przypadku Viberate, ponieważ cały ich ekosystem jest zbudowany wokół użytkowników przesyłających dane do tokenów VIB.

Postanowiłem więc przyjrzeć się rozmiarowi społeczności Viberate.

Po pierwsze, mają urzędnika Konto Twitter który ma nieco ponad 32 tys. obserwujących. Wydaje się, że są tam dość aktywni i stale informują społeczność o najnowszych zapowiedziach dotyczących projektu.

Mają też Kanał telegramu z nieco ponad 4 tys. członków. Zanurkowałem, żeby zobaczyć, co się tam dzieje. Pomimo tego, że administratorzy dość szybko reagowali i witali użytkowników, nie było wiele dyskusji w społeczności. Nie jest to idealny ekosystem do wspierania adopcji.

Viberate Telegram

Ograniczona aktywność telegramu

Dla tych, którzy nadal korzystają z Facebooka, Viberate ma ponad 100 tysięcy polubień na swojej oficjalnej stronie. Jednak nie jest to tak aktualne, jak ich konto na Twitterze. Wreszcie jest też plik reddit subreddit dla Viberate, ale jest to również dość ciche, ponieważ posty nie są tak bardzo zainteresowane społecznością.

Opierając się wyłącznie na zainteresowaniu społeczności projektem na swoich kanałach społecznościowych, wydaje się, że Viberate musi lepiej radzić sobie z szerzeniem świadomości. Należy położyć większy nacisk na korzyści płynące z dostarczania danych i korzystania z rynku wydarzeń.

VIB Token

Viberate przeprowadziło ICO wkrótce po migracji na blockchain, zbierając 12 milionów dolarów w ciągu jednego dnia (5 września 2017), sprzedając 120 milionów tokenów VIB po 0,10 $ każdy. Cena tokenów wzrosła prawie trzykrotnie w dniu premiery, ale szybko spadła i wahała się między 0,15 a 0,20 USD w ciągu następnych kilku miesięcy.

Po spadku prawie do ceny ICO w grudniu, token został złapany przez hossę kryptowalut z grudnia 2017 / stycznia 2018. Osiągnął rekordowy poziom 0,718929 $ 4 stycznia 2018 r., A po spędzeniu około tygodnia w pobliżu Na tym poziomie rozpoczął się długi spadek, który będzie miał miejsce przez pozostałą część 2018 roku.

Do czerwca 2018 r. Token był notowany poniżej ceny ICO i nadal spadał, aż do osiągnięcia najniższego poziomu 0,020143 USD 14 grudnia 2018 r. Token nieznacznie odbił się od tego minimum, ale pozostał poniżej poziomu 0,03 USD do marca 2019 r. Miesiąc później osiągnął szczyt. na poziomie 0,04 USD i od maja 2019 r. znajdował się powyżej poziomu 0,05 USD. Nie poruszył się znacznie powyżej tego, więc pozostaje prawie 50% niższy od ceny ICO.

Binance VIB

Zarejestruj się na Binance i kup tokeny VIB

Jeśli chcesz zdobyć tokeny VIB, możesz je zdobyć na Binance, Bittrex lub UpBit. Są również dostępne w firmie OKEx. Pomimo tego wyboru, prawie 80% wolumenu jest obecnie przedmiotem transakcji na Binance na ich rynkach BTC i BNB.

Otwiera to wolumen i płynność na ryzyko „wymiany kluczy”. Jeśli VIB zostanie kiedykolwiek usunięty z giełdy z jakiegokolwiek powodu, istnieje ryzyko, że płynność tokena załamie się. Jednak obecnie liczba tych książek jest rozsądna i nic nie wskazuje na to, by były usuwane.

Jeśli kupiłeś tokeny VIB lub zarobiłeś je poprzez wpłaty, będziesz chciał je przechowywać w bezpiecznym miejscu. VIB to tokeny ERC20, co oznacza, że ​​masz całkiem niezły wybór portfeli do wykorzystania. Najbezpieczniejszą opcją jest Ledger Nano, chociaż możesz również użyć MyEtherWallet / MyCrypto.

Wniosek

To, co robi Viberate, jest niezwykle dalekosiężne i ambitne. Przemysł muzyczny jest ogromny, o czym świadczy fakt, że Viberate ma obecnie w swojej bazie danych ponad 460 000 artystów, ponad 500 000 wydarzeń i ponad 100 000 miejsc..

Firma ma również przewagę jako pierwsza w swojej niszy i jest jedynym projektem blockchain skierowanym do całej branży muzyki na żywo. To dobrze, ale może również działać przeciwko Viberate, jeśli nadmiernie się rozciągną, podążając za zbyt wieloma podsektorami branży.

Jak dotąd, pomijając spadek ceny tokena VIB, projekt wydaje się rosnąć i odnosić sukcesy. To, czego naprawdę potrzebuje ze strony konsumenta w tym momencie, to dodanie swojego zdecentralizowanego brokera biletów. To przesunąłoby projekt na pierwszy plan, a większa przejrzystość procesu sprzedaży biletów z pewnością przyniosłaby korzyści fanom.

Ostatnią pozytywną cechą projektu jest to, że motywuje go nie pieniądze, ale pasja założycieli. To grupa, która naprawdę kocha muzykę i szuka sposobów na ulepszenie muzyki na żywo dla wszystkich zaangażowanych w ekosystem, od fanów, przez muzyków, po organizatorów i miejsca..

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami od zespołu Viberate, możesz śledzić ich oficjalny blog.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Zastrzeżenie: są to opinie autora i nie powinny być traktowane jako porady inwestycyjne. Czytelnicy powinni przeprowadzić własne badania.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me