Recenzja Waltonchain (WTC): wszystko, co musisz wiedzieć

Waltonchain ma na celu zapewnienie harmonii i wydajności w świecie logistyki i zarządzania łańcuchem dostaw, ponieważ obecne systemy są złożone i często obejmują wiele rozdrobnionych stron.

W rezultacie organizacjom i firmom nadal trudno jest koordynować swoje działania w różnych częściach łańcucha dostaw i utrzymywać ujednoliconą, bezpieczną metodę działania..

Waltonchain obiecuje umożliwić poszczególnym podmiotom dostosowanie ich różnych procesów za pośrednictwem łańcucha bloków i zapewnić bezpieczny ekosystem do zarządzania i weryfikacji, który wykorzystuje technologie Internetu rzeczy (IoT) i identyfikacji radiowej (RFID).

Co to jest Waltonchain (WTC)?

Waltonchain ożył w 2016 roku; kiedy grupa deweloperów z Chin i Korei Południowej zebrała się w celu stworzenia projektu. Waltonchain wykorzystuje technologię IoT, RFID i blockchain do stworzenia systemu zarządzania łańcuchami dostaw.

Ta unikalna mieszanka technologii umożliwia zespołowi odpowiedzialnemu za projekt śledzenie produktów na każdym etapie procesu produkcji i dystrybucji. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu technologii RFID, a dane związane z każdym elementem są przechowywane w łańcuchu bloków, który zapewnia dokładność i umożliwia natychmiastową weryfikację informacji..

Projekt nosi imię Charliego Waltona, wynalazcy technologii RFID i działa również jako akronim od Wisdom Alters Label Trade Organisation and Network. Technologia RFID może być wykorzystywana w szerokim zakresie zastosowań, a przypadki użycia obejmują identyfikację, weryfikację i walidację płatności, a także śledzenie różnych procesów.

Zespół WaltonChain

Zespół stojący za Waltonchain jest wyróżniony pod względem akademickim i zgromadził duże doświadczenie w zakresie łańcuchów dostaw w całej Azji. Współzałożyciel Do Sanghyuk zajmował stanowiska wiceprzewodniczącego Chińsko-Koreańskiego Komitetu ds. Rozwoju Wymiany Kulturalnej, Dyrektora Koreańskiego Stowarzyszenia Produktów Standardowych oraz Przewodniczącego Korei NC Technology Co., Ltd..

Współzałożyciel Xu Fangcheng, były dyrektor ds. Zarządzania łańcuchem dostaw w Septwolves Group Ltd., a obecnie jest dyrektorem Shenzhen Silicon, Xiamen Silicon i prezesem zarządu Quanzhou Silicon.

Mo Bing, specjalista ds. IoT, jest doktorem inżynierii i ukończył Harbin Institute of Technology, a inżynier blockchain Wei Songjie jest również doktorem inżynierii i ukończył University of Delaware, Wei ma również doświadczenie w pracy w Qualcomm i Google.

Jak działa Walton Chain?

Zespół Waltonchain opracował koncepcję Value Internet of Things, aby pomóc opisać ich metodę łączenia zastrzeżonych chipów RFID z technologią blockchain, a połączenie umożliwia łańcuchom bloków przechowywanie reprezentacji danych fizycznych elementów w łańcuchu za pomocą tagów RFID.

Tagi RFID wykorzystują pola elektromagnetyczne do identyfikacji obiektów, a skanowanie znacznika RFID dostarcza użytkownikowi wszystkich dostępnych informacji. Może to obejmować lokalizację początkową produktu, gdzie jest on obecnie zlokalizowany i kto go obsługiwał, a także inne ważne dane.

Tagi RFID można przymocować do dowolnego obiektu i działają wydajniej niż kody kreskowe, ponieważ mogą być odczytywane przez maszyny bez konieczności skanowania bezpośredniego kodu. RFID może być używany do śledzenia zapasów / bagażu, poboru opłat, kiosków z produktami, systemów bibliotecznych i weryfikacji dokumentów podróży.

Przegląd projektu

Ponadto RFID może być również używany do zarządzania dostępem, płatności zbliżeniowych i smartdust, czyli systemu mikroczujników, które mogą wykrywać światło, temperaturę, chemikalia, a nawet wibracje lub magnetyzm.

Łańcuchy nadrzędne i podrzędne

Łańcuch Walton działa jako łańcuch nadrzędny, który zarządza różnymi podłańcuchami, śledzi transakcje i wykonuje inteligentne kontrakty. Token używany do obiegu i płatności w łańcuchu macierzystym to Waltoncoin (WTC). WTC można wykorzystywać do handlu danymi, przeprowadzania różnych transakcji w łańcuchu macierzystym oraz do tworzenia podłańcuchów, które wykorzystują własne tokeny, podobnie jak Ethereum ułatwia tworzenie i używanie tokenów ERC20. Tokeny podłańcuchów mogą być również przedmiotem handlu na zdecentralizowanej giełdzie hostowanej w łańcuchu macierzystym, a WTC jest używana jako waluta pośrednicząca.

Podłańcuchy mogą być tworzone przez każdego, kto korzysta z technologii Waltonchain, a także może zdecydować się na użycie algorytmu konsensusu innego niż Proof of Stake & Konsensus zaufania (PoST) używany w łańcuchu nadrzędnym. PoST jest podobny do Proof of Stake (PoS) i nagradza posiadaczy tokenów lub węzłów z wypłatami dywidend w WTC. PoST zawiera również mechanizm reputacji węzłów, który ułatwia dodatkowe nagrody za wyższą jakość i bardziej uczciwe węzły. W rezultacie posiadacze tokenów WTC mogą otrzymywać dywidendy, przechowując tokeny w swoich portfelach.

System subłańcuchów ma wiele zalet, na przykład firmy mogą dostosować łańcuch bloków do swoich konkretnych potrzeb. Podsieci znajdują się na szczycie łańcucha nadrzędnego i mogą być używane do określonych celów, takich jak śledzenie różnych marek lub linii odzieży oraz mierzenie sukcesu różnych linii w różnych sklepach.

Ten system wspomaga również wydajność sieci, ponieważ większość danych znajduje się w podłańcuchu firmy, a jakikolwiek wzrost ich aktywności nie zatyka całej sieci.

Jak opłacalny jest projekt?

Waltonchain jest jednym z najbardziej opłacalnych projektów na rynku, ponieważ ma służyć branżom, które potrzebują wykorzystania technologii RFID wspieranej przez blockchain. Tagi RFID kosztują obecnie około 0,1 USD za sztukę i są niedrogie i szeroko stosowane.

Firma Wal-Mart rozpoczęła wdrażanie tej technologii w swoim łańcuchu dostaw w 2003 r., A Departament Obrony Stanów Zjednoczonych stwierdza, że ​​od 2005 r. Wszystkie dostawy wojskowe musiały używać tagów RFID. FDA zaleciła także firmom farmaceutycznym stosowanie RFID do śledzenia ich produktów od 2006 roku.

Waltonchain działa jako platforma łańcucha dostaw i technologia, która umożliwia każdemu tworzenie własnych łańcuchów podrzędnych. Waltonchain to popularny projekt, który może zmienić sposób, w jaki firmy prowadzą swoją działalność.

System wartości Waltonchain Internet of Things ma wiele wyraźnych zalet, do których należą:

 • Niezawodne przeciwdziałanie fałszerstwom dzięki identyfikacji RFID
 • Dokładne śledzenie i weryfikacja produktów
 • Zwiększone bezpieczeństwo dzięki niezmiennej technologii blockchain
 • Decentralizacja bez zaufania mechanizmów
 • Usprawnione procesy łańcucha dostaw

Waltonchain ma również imponujący wachlarz partnerstw, a wiele z nich współpracuje z chińskimi rządami prowincji. Istnieje projekt wspierany przez rząd Fujian, mający na celu stworzenie inteligentnego morza inkubator blockchain, i jeden wspierany przez rząd Jinhu w celu zbudowania inteligentnych systemów oczyszczania powietrza i monitorowania. Ponadto zespół Waltonchain nawiązał współpracę z organizacjami takimi jak Silictec, Sensor Technology (NIDS), NHTECH i TANYU.

Partnerzy Waltonchain

Waltonchain rozszerza się również poza świat zarządzania łańcuchem dostaw i ma ustaloną strategię rozwoju.  

4-fazowy plan rozwoju

Zespół Waltonchain nakreślił cztery odrębne fazy rozwoju, a faza 1.0 obejmowała opracowanie schematu integracji systemu odzieży RFID. Zespół opracowuje system tagów RFID i przyjmuje zastrzeżony asymetryczny algorytm szyfrowania.

Mapa drogowa Waltonchain

Faza 2.0 obejmuje wprowadzenie Waltonchain w branży odzieżowej, detalicznej i logistycznej, podczas gdy w fazie 3.0 zespół planuje szersze zastosowanie swojej technologii w branży produkcyjnej.

Celem jest pomoc w opracowaniu znormalizowanego i wiarygodnego zapisu wszystkich procesów produkcyjnych, począwszy od zakupu materiałów, a skończywszy na montażu, produkcji, pakowaniu i zarządzaniu zapasami..

Faza 4.0 przedstawia w zarysie modernizację zarówno sprzętu, jak i struktury danych w łańcuchu bloków. W miarę ulepszania systemu wszystkie aktywa fizyczne będą mogły w przyszłości zarejestrować się w Waltonchain.

Czy powinienem zainwestować w WTC?

Waltonchain wystartował z wyemitowaniem 100 milionów monet, aw rezerwie jest około 70 milionów monet, a obecnie jest ich około 25 milionów, a pozostałe monety zostaną wydobyte w nadchodzących latach. WTC trafił na rynek jako projekt radarowy dla zachodnich inwestorów i zadebiutował po cenie około 1,00 USD w sierpniu 2017 r..

WTC jest obecnie sprzedawane po cenie nieco ponad 10 USD i zachowuje kapitalizację rynkową w wysokości około 263 mln USD; jest to znacznie niższa od wszechczasów wysoka cena wynosząca około 43 USD, która doprowadziła do osiągnięcia kapitalizacji rynkowej przekraczającej 1 mld USD w styczniu.

Projekt jest dość solidny i WTC może być używany do wydawania podłańcuchów, przetwarzania transakcji w łańcuchu macierzystym, dystrybucji odsetek od dywidend, dokonywania transferów na zdecentralizowanej giełdzie i utrzymywania systemu głosowania i zarządzania.

WTC ma również bardzo ugruntowaną pozycję i jest dostępne do handlu na wielu giełdach kryptowalut, takich jak Binance, Kucoin, OKEx, Coinnest i HitBTC. W rezultacie WTC korzysta z wysokiego poziomu płynności i obecnie generuje dzienne obroty o wartości milionów dolarów.

Konkurencja od VeChain

WaltonChain kontra VeChain

Obrazy za pośrednictwem Waltonchain & VeChain

Jednak, podobnie jak w przypadku każdego projektu opartego na blockchain, istnieją możliwe do rozważenia negatywne czynniki i Waltonchain napotyka bezpośrednią konkurencję w postaci VeChain. Pomimo rebrandingu na VeChain Thor, zespół stojący za projektem dostarcza również rozwiązania oparte na blockchain dla branży łańcucha dostaw, a VeChain umożliwia również przedsiębiorstwom tworzenie DApps na ich platformie.

Ponadto VeChain koncentruje się na towarach luksusowych, podczas gdy Waltonchain zaczynał od odzieży, a Waltonchain rozwija się z chipami RFID, podczas gdy VeChain obejmuje również kody NFC i QR. Te dwa projekty mogą być ukierunkowane na różne rynki, jednak VeChain okazał się być popularny wśród inwestorów, a token VEN zachowuje obecnie kapitalizację rynkową wynoszącą około 1,6 miliarda USD i zamieszkuje 20 najlepszych. W rezultacie zawsze istnieje możliwość, że VeChain przyciągnie uwagę od Waltonchain.

Wyzwania marketingowe

Ponadto, jako projekt mający siedzibę zarówno w Chinach, jak i Korei Południowej, Waltonchain musi stale wdrażać skuteczną strategię marketingową, aby pozytywnie wpływać na inwestorów z Zachodu. Niedawny skandal związany z konkursem na Twittera miał negatywny wpływ zarówno na cenę WTC, jak i na publiczny odbiór projektu, po tym, jak zwycięzcą finału okazał się pracownik Walton.

Cena WTC spadła z około 22 do 17 dolarów w następstwie skandalu. Cena odbiła się, zanim rozpoczęła długotrwałe spadki, gdy cały rynek kontynuował długoterminową bessę.

Co więcej, Waltonchain to również projekt, który może być trudny do zweryfikowania, a podobnie jak w przypadku wielu projektów azjatyckich, inwestorom może być trudno uzyskać dokładne informacje w języku angielskim, w wyniku czego mogą minąć dni lub tygodnie, zanim wiadomości i partnerstwo ogłoszenia mogą zostać potwierdzone. Co ciekawe, główny konkurent Waltonchain, VeChain, został oskarżony o wyolbrzymianie swoich partnerstw i współpracy.

Wniosek

Podsumowując, Waltonchain jest jednym z bardziej solidnych i kompleksowych projektów na rynku, ma solidne zastosowanie i łączy najnowocześniejsze technologie, aby zrewolucjonizować szereg kluczowych branż. Zastosowanie łańcuchów podrzędnych i systemu węzłów również sprawia, że ​​WTC jest atrakcyjne dla posiadaczy długoterminowych, ponieważ mogą spodziewać się naturalnego wzrostu wartości WTC.

Projekt jest nadal podatny na negatywne wiadomości, ponieważ niektórzy członkowie społeczności kryptowalut mają trudności z zaufaniem projektowi, w wyniku czego Waltonchain może odwołać się do inwestorów, którzy chętnie zagłębią się w projekt i przeprowadzą własne obszerne badania.

Plusy

 • Solidna technologia z zastrzeżonymi chipami RFID, skanerami i trackerami
 • Ma zastosowanie w świecie rzeczywistym i pomaga w zarządzaniu łańcuchem dostaw i logistyce
 • Wspierany przez doświadczony i dobrze skomunikowany zespół
 • Wartość WTC jest powiązana z liczbą podłańcuchów
 • System węzłowy z dywidendami finansowymi

Cons

 • Posiadacze tokenów nie mają żadnego udziału w firmie
 • Informacje dotyczące projektu mogą być trudne do uzyskania
 • Podatny na negatywne wiadomości
 • Wciąż obawy co do wiarygodności niektórych członków zespołu

Obrazy za pośrednictwem Waltonchain.org

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me