Recenzja Waykichain: Platforma programistyczna Blockchain dla dApps

Waykichain to ciekawy projekt rozwojowy blockchain, który leciał pod radarem przez ostatni rok.

Podobnie jak Etheruem i EOS, łańcuch bloków Waykichain umożliwia innym programistom tworzenie własnych zdecentralizowanych aplikacji (dApps). Waykichain faktycznie uruchomił swoją sieć główną przed bardziej znanymi projektami, takimi jak Tron i EOS.

Jednak Waykichain może pokonać ich względną niejasność?

W tej recenzji Waykichain spróbuję odpowiedzieć na to pytanie. Przyjrzę się również potencjałowi przyjęcia ich tokena narzędziowego WICC.

Co to jest Waykichain?

Waykichain to blockchain trzeciej generacji, który daje programistom swobodę tworzenia własnych zdecentralizowanych aplikacji (dApps) na ich platformie. Wszystko to jest łatwiejsze dzięki wykorzystaniu ich kompletnych inteligentnych kontraktów Turing.

Czaty telegramów WICC

Korzyści z Waykichain

Rozwój tych dApps jest znacznie łatwiejszy dzięki unikalnym szablonom, które zbudował zespół Waykichain. Umożliwiają one programistom łatwe tworzenie aplikacji dApps bez dogłębnej znajomości języków programowania inteligentnych kontraktów.

Projekt Waykichain ma wielkie ambicje i stwierdzili w swoich Biały papier że chcą wprowadzić „technologię blockchain do życia ludzi”. Następnie powiedzieli:

Mamy nadzieję zbudować zupełnie nowy ekosystem blockchain, który będzie w przyszłości opcją dla protokołu transmisji wartości w Internecie

Projekt ma siedzibę w Hongkongu i jako taki jest znacznie bardziej znany w Azji niż na niektórych rynkach zachodnich. Jednak świadomość międzynarodowa zaczyna rosnąć, ponieważ projekt rozpoczyna ekspansję międzynarodową.

Technologia Waykichain

Centralnym elementem protokołu Waykichain jest ich mechanizm konsensusu. To jest protokół delegowanego dowodu stawki (DPoS), który upodabnia go do rozwiązań pokroju EOS (w porównaniu do protokołu Ethereum Proof-of-Work).

Dzięki temu mechanizmowi konsensusu dPoS istnieje 11 węzłów głosujących, które będą generować blok co 10 sekund. Oznacza to, że prędkości transakcji w sieci Waykichain mogą obecnie osiągnąć ponad 3200 tps.

Waykichain dPoS będzie działał poprzez losowe wybieranie węzła rozliczeniowego spośród 11 węzłów z największą liczbą głosów w sieci. Dzieje się tak, gdy zostanie utworzony nowy blok, a węzeł uzyska opłaty transakcyjne i manipulacyjne.

Waykichain Network Stats

Potencjał sieci WaykiChain Network TPS. Zdjęcie via Waykichain

Możesz także „postawić” swoje tokeny WICC (opisane poniżej), aby otrzymać nagrodę za stakowanie. Ci, którzy postawili swoje tokeny, mogą następnie głosować, aby wybrać 11 węzłów rozliczeniowych dla sieci Waykichain.

Ta „nagroda za obstawianie” została ustalona na 5% w pierwszym roku, ale będzie się zmniejszać o 1% w każdym kolejnym roku. To ostatecznie wyrówna się do 1% zwrotu i pozostanie stałe w przyszłości.

Waykichain wdraża również technologię sidechain w ramach swojej infrastruktury sieciowej. Umożliwi to niektórym aplikacjom działanie w ich własnym łańcuchu bocznym bez spowalniania sieci w głównym łańcuchu (a la Cryptokitties na Ethereum).

Aplikacje Waykichain

Waykichain faktycznie uruchomił swoją sieć główną w maju 2018 roku, co faktycznie wyprzedziło inne bardziej ugruntowane projekty inteligentnych kontraktów.

Waykichain ma również dość wyjątkowy model, polegający na tym, że nie pobierają od użytkowników „benzyny”, gdy używają dApps. W takim przypadku to właściciel inteligentnego kontraktu zapłaci za paliwo wymagane do uruchomienia dApp.

Od momentu uruchomienia sieci głównej na łańcuchu bloków powstało wiele aplikacji. Poniżej znajdują się niektóre z najpopularniejszych aplikacji dApps w ekosystemie. Należą do nich takie jak WTB, Waykiman, WaykiLegend, Gemrush itp. Możesz zobaczyć pełną listę wszystkich aplikacji dApps, które zostały zbudowane na łańcuchu blokowym Waykichain tutaj.

Waykichain dApps

Niektóre z najlepszych Waykichain dApps

Zespół Waykichain aktywnie zachęca również do rozwoju dApp poprzez swoją inicjatywę finansowania (więcej na ten temat poniżej).

Zespół Waykichain

Zespół Waykichain ma dość zróżnicowane doświadczenie i są jego członkowie, którzy pracowali dla wielu różnych firm.

Waykichain została założona przez Wayki Sun (stąd nazwa), który jest jednocześnie dyrektorem ds. bezpieczeństwa projektu. Jest znanym inwestorem w cyfrowej przestrzeni walutowej i ma doświadczenie w zakresie przedsiębiorczości. Wcześniej założył Oulu Crowd Funding i jest prezesem Hurricane Digital Assets Management Co.

Dołącza do niego jako współzałożyciel i zasiada w fotelu CEO Gordon Gao. Jest absolwentem Columbia w Nowym Jorku i byłym naukowcem zajmującym się danymi z grupy Fishbowl i Alibaba.

Członkowie zespołu Waykichain

Niektórzy członkowie zespołu Waykichain

Trzecim współzałożycielem projektu jest Tony Chau i jest również dyrektorem operacyjnym. Ukończył Uniwersytet w Toronto i pracował w finansach w Hongshang Asset Management Co.

Na stanowisku CTO w Waykichain jest Richard Chen. Jako mgr inż. Doktorat z informatyki na National University of Singapore. Wcześniej przez trzy lata był starszym wiceprezesem w firmie Morgan Stanley, a przez 8 lat był głównym architektem w firmie Intel.

Wreszcie masz Xi Zhanga, który jest szefem produktu. Ma bardziej przedsiębiorcze doświadczenie i od 14 lat jest zaangażowany w startupy internetowe. Założył także aplikację QiuShang, pierwszą aplikację do prognozowania w Chinach.

Waykichain Community

Jak wspomniano powyżej, Waykichain nie jest tak dobrze znana na rynkach zachodnich, jak w Azji. Jednak jednym z najskuteczniejszych sposobów na zmianę tego jest zaangażowanie dużej i zaangażowanej społeczności.

Dlatego lubimy czasami zagłębiać się w kanały społecznościowe projektu, aby zorientować się, na jakim poziomie zaangażowania i świadomości projektu jest. Dlatego zdecydowaliśmy się przyjrzeć kanałom Waykichain.

Waykichain ma urzędnika Konto Twitter który ma ponad 11 tys. obserwujących. Regularnie publikują tutaj aktualizacje dla społeczności, co jest pozytywnym znakiem ich aktywności.

Mają też liczne kanały telegramów. Na przykład ich Angielski kanał który ma ponad 6000 członków. Następnie mają chiński kanał, który ma ponad 23 tys. Członków. W rzeczywistości było to tak duże, że musieli otworzyć drugi chiński kanał, który ma ponad 4000 członków.

Czaty telegramów WICC

Zrzut ekranu z angielskiego telegramu Waykichain

Następnie istnieje wiele innych kanałów Telegram, w tym kanały informacyjne, dApps i kanały dla fanów. Te kanały telegramów są większe niż te, które widzieliśmy w projektach o podobnej wielkości. Wyklucza to również sporych chińskich następców, które prawdopodobnie będą mieć w innych lokalnych aplikacjach językowych, takich jak Weibo, Tencent i WeChat.

Wreszcie zespół ma również plik oficjalny blog gdzie regularnie publikują cotygodniowe aktualizacje, które informują społeczność o aspektach, takich jak technologia, plan działania i relacje biznesowe.

Token WICC & Handlowy

Centralnym elementem ekosystemu Waykichain jest ich natywny token WICC. Zapewnia to paliwo do sieci i jest środkiem, dzięki któremu użytkownicy mogą uzyskać dostęp do aplikacji i dokonywać transakcji w systemie.

Token WICC zaczynał się od tokena ERC20, ponieważ został wydany w łańcuchu blokowym Ethereum. Jednak odeszli od tego standardu, gdy uruchomili główną sieć projektu w czerwcu 2018 r.

Tokeny WICC miały dość niestabilny okres, odkąd handel rozpoczął się w styczniu 2018 r. Zostały po raz pierwszy wymienione i zaczęły handlować po cenie 0,95 USD i zaczęły rosnąć w oczekiwaniu na uruchomienie Mainnet.

Wydajność cenowa WICC

Historia cen WICC. Zdjęcie za pośrednictwem CoinMarketCap

W maju 2018 roku, tuż przed premierą, osiągnęli najwyższy poziom 2,60 USD. Jednak WICC został złapany przez późniejszą bessę, która ogarnęła resztę rynku. Obecnie ich cena wynosi 0,27 USD.

Tokeny WICC są notowane na wielu giełdach, chociaż większość wolumenu ma obecnie miejsce na BCEX, Huobi Global, CoinTiger i kilku innych giełdach. Najlepszą giełdą na rynek zachodni byłaby prawdopodobnie Huobi.

Wydaje się, że istnieją rozsądne poziomy rozłożenia wolumenu na tych giełdach. Oznacza to zdrowy poziom płynności dla dużych zamówień blokowych. Handel tokenami nadal pozostaje zmienny, dlatego należy zachować ostrożność.

Magazyn tokenów WICC

Gdy już kupisz swój WICC, najrozsądniejszym posunięciem będzie usunięcie tokenów z giełdy. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z zagrożeń, jakie napotykamy w związku z hackami scentralizowanej wymiany i jako takie.

Biorąc pod uwagę, że jest to natywny token dla sieci Waykichain, masz mniejszy wybór obsługi portfela niż na przykład w przypadku tokena ERC20. Jednak obecnie istnieje 10 portfeli innych firm, w których możesz przechowywać swoje WICC.

Obsługa tokenów WICC

Obecna obsługa portfela. Zdjęcie za pośrednictwem Oficjalny blog

Powyższa lista zawiera podobne portfele mobilne i internetowe. Niektóre z nich to również portfele wielowalutowe, co oznacza, że ​​możesz tutaj przechowywać również inne monety i nie musisz polegać na kolekcji portfeli.

Jeśli chcesz mieć możliwość postawienia swoich tokenów WICC i uzyskania zwrotu, najlepszym rozwiązaniem będzie prawdopodobnie skorzystanie z oficjalnych portfeli Waykichain. Obejmują one funkcję portfela w aplikacji Waykitimes, o której wspomnieliśmy powyżej, a także ich rdzeń portfel open source.

WaykiChain Development

Czasami trudno jest dokładnie określić, ile pracy jest wykonywane nad projektem. Podczas gdy zespoły zawsze mogą twierdzić, że pracują nad protokołem, dowód często znajduje się w puddingu.

To powiedziawszy, jednym z najlepszych sposobów śledzenia postępu rozwoju projektu jest ich publiczne zatwierdzanie kodu. Dlatego zdecydowaliśmy się przyjrzeć Waykichain GitHub zobowiązania w ciągu ostatniego roku.

GitHub zobowiązuje Waykichain

GitHub Commits for the Core Repository

Jak widać, zespół był dość aktywny, wypychając kod. Jest to mniej więcej zgodne z czynnością związaną z zatwierdzaniem, którą widzieliśmy w innych projektach na podobnych etapach ich życia. Na ich GitHubie jest również kolejnych 13 repozytoriów, chociaż otrzymały one znacznie mniej zatwierdzeń.

Rzeczywiście, ten rozwój miałby sens, biorąc pod uwagę kamienie milowe, które zespół wyznaczył sobie. Poniżej znajdują się niektóre z tych wydań sieciowych w połączeniu z innymi, bardziej ogólnymi osiągnięciami projektu.

Waykichain Milestones

Kamienie milowe projektu Waykichain

Mamy również coś, na co czekamy z perspektywy dewelopera na resztę 2019 i 2020 roku. W trzecim kwartale 2019 roku zaczną rozwijać swoją zdecentralizowaną aplikację handlową, a w trzecim kwartale 2020 roku przejdą na zdecentralizowaną aplikację do handlu na rynku Forex.

Coś innego, co może być w przygotowaniu dla Waykichain, to ich stablecoin WUSD. Będzie to pierwszy na świecie stablecoin w dolnej warstwie łańcucha publicznego. Ciekawie będzie zobaczyć, jak wypadnie to w porównaniu z DAI w programie Maker Maker.

Program finansowania Dapp

Coś innego, co zespół Waykichain zrobił w celu przyspieszenia rozwoju swojej platformy, to Program finansowania Dapp. Zasadniczo przeznaczyli 1,5 miliona dolarów, aby zachęcić tych programistów.

Za każdą zdecentralizowaną aplikację, która zostanie zbudowana w oparciu o łańcuch bloków Waykichain, zaoferują 15 000 USD wraz z innymi usługami obejmującymi wsparcie techniczne, branding i marketing produktów.

Program motywacyjny Waykichain Developer

Mechanizmy motywacyjne dla programistów Waykichain

Zachęcili także społeczność, media i opinię publiczną do zapraszania programistów do budowania w oparciu o łańcuch bloków. Dla tych, którzy wprowadzą się i połączą odpowiednie zespoły programistów, również otrzymają nagrody.

Naszym zdaniem to naprawdę świetna inicjatywa. Ekosystem blockchain może się rozwijać tylko wtedy, gdy jest rzeczywiście używany zgodnie z przeznaczeniem. Jest to jeden z powodów, dla których ekosystem blockchain Ethereum jest tak skuteczny. Więcej dApps oznacza więcej przypadków użycia, co oznacza więcej użytkowników, a co za tym idzie – większy i solidniejszy ekosystem.

Wniosek

Z naszej recenzji Waykichain wynika, że ​​projekt ma potencjał i może zapewnić programistom atrakcyjną alternatywę dla bardziej ugruntowanych łańcuchów bloków.

Ich program finansowania Dapp wraz z unikalną funkcją „opłaty za gaz” może stanowić dodatkową zachętę dla większej liczby programistów do tworzenia na platformie.

Oczywiście jednym z największych wyzwań dla Waykichain pozostaje ich stosunkowo nieznany status poza Azją. Muszą być w stanie rozpropagować swoją nazwę i rozwijać swoją międzynarodową społeczność, jeśli mają przyciągać użytkowników i programistów.

Chociaż token WICC przeszedł przez niektóre niestabilne rynki i znajduje się poniżej ceny notowania, wydaje się, że wsparcie dla wolumenu i wymiany jest zdrowe. Potrzebne jest jednak większe wsparcie portfela, aby nastąpiło dalsze przyjęcie.

Tak więc, mimo że droga przed nami jest nadal dość trudna, Waykichain ciężko pracuje nad rozwojem swojej technologii i osiągnięciem nadchodzących kamieni milowych.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Zastrzeżenie: są to opinie autora i nie powinny być traktowane jako porady inwestycyjne. Czytelnicy powinni przeprowadzić własne badania.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me