Recenzja WePower: Handel zieloną energią w łańcuchu bloków

WePower (WPR) to projekt blockchain mający na celu zwiększenie przyswajania i wykorzystania zielonej energii. Aby to osiągnąć, opracowują platformę handlu zieloną energią.

Na platformie użytkownicy mogą inwestować i handlować zieloną energią lub finansować nowe projekty zielonej energii. Wszystko to zostanie osiągnięte dzięki wykorzystaniu innowacyjnych inteligentnych kontraktów i natywnego tokena WePower. Aby zrealizować tę wizję, zespół zakończył ICO w 2018 roku, w którym zgromadzili rekordowe fundusze.

Czy naprawdę mogą zrealizować swoją wizję i jak wpływa ona na inne projekty blockchain skoncentrowane na energii?

W tej recenzji WePower spróbuję odpowiedzieć na to pytanie, analizując ich technologię, rozwój, mapę drogową i przypadki użycia. Przyjrzę się również długoterminowemu potencjałowi adopcyjnemu i ostatecznemu zapotrzebowaniu na WPR.

Wyjaśnienie WePower

WePower powstała, aby ułatwić handel i finansowanie projektów związanych z zieloną energią. Użytkownicy mogą finansować nowe projekty, a także inwestować w istniejące projekty. Platformę można również wykorzystać do handlu produktami zielonej energii.

Funkcje WePower

Korzyści z WePower

WePower określiło się jako „przedsiębiorstwo użyteczności publicznej nowej generacji”, które zrewolucjonizuje branżę energetyczną, zapewniając każdemu łatwy dostęp do odnawialnych źródeł energii. Planują to zrobić za pośrednictwem zdecentralizowanej, publicznej platformy opartej na blockchain, aby wyrównać szanse na rynkach energii.

Jakie problemy rozwiązuje WePower?

Istnieje wiele problemów i problemów w dziedzinie energii odnawialnej, które zidentyfikował zespół WePower i które, jak twierdzi, utrudniają szersze zastosowanie odnawialnych źródeł energii. Zahamowało to rozwój branży zielonej energii, hamując rozwój i utrudniając rozpoczęcie nowych projektów. Niektóre z zidentyfikowanych problemów, które WePower stara się rozwiązać, to:

  • Ograniczona przejrzystość rynków energii;
  • Niedobór producentów zielonej energii;
  • Opłaty stron trzecich;
  • Inwestycje ograniczone do projektów lokalnych;
  • Rynki energii zamknięte dla nowych inwestorów.

Technologia WePower

WePower to platforma handlu energią, która koncentruje się na źródłach zielonej energii i została zbudowana na technologii blockchain.

Wykorzystuje inteligentne kontrakty i umożliwia uczestnikom finansowanie nowych projektów zielonej energii, inwestowanie w istniejące projekty zielonej energii lub pozyskiwanie zielonej energii na własny użytek w sposób wydajny, bezpieczny i przejrzysty. To także międzynarodowy rynek, na którym każdy może handlować energią odnawialną.

Jedną z ekscytujących możliwości WePower jest integracja z technologiami IoT, która umożliwiłaby urządzeniom podłączonym do Internetu kupowanie i sprzedawanie energii odnawialnej za pomocą inteligentnych kontraktów.

Platforma WePower zapewnia połączenie między konsumentami energii, producentami energii odnawialnej i inwestorami w zielone technologie energetyczne. Funkcjonuje legalnie jako niezależny dostawca energii, co umożliwia jej podłączenie do rynków giełdowych i sieci energetycznej.

Funkcje platformy WePower

Funkcje platformy WePower. Zdjęcie za pośrednictwem Biała księga WePower

WePower jest w stanie zabezpieczyć dane o produkcji i zużyciu energii poprzez podłączenie do sieci energetycznej. Platforma następnie tokenizuje dane, gdy producenci zielonej energii łączą się z platformą. Inwestorzy i handlowcy mogą kupować tę energię w postaci tokenów WPR, które są tworzone za pomocą inteligentnych kontraktów.

Obecnie platforma funkcjonuje w Australii i jest dostępna tylko dla zweryfikowanych klientów biznesowych. Docelowo platforma zostanie otwarta dla użytkowników indywidualnych i stanie się globalną platformą do handlu i inwestowania w zieloną energię.

Funkcje WePower

WePower ma wiele funkcji, których nie można znaleźć na tradycyjnych rynkach energii, które zostały udostępnione dzięki wykorzystaniu łańcucha bloków i inteligentnych kontraktów. Te funkcje są następujące:

Przezroczystość

Jedną z najbardziej dumnych cech zespołu WePower jest przejrzystość oferowana przez platformę. Tokenizując przepływ mocy w sieci energetycznej, stworzyli platformę, która pokazuje dokładną produkcję i zużycie energii. Ponadto każda transakcja jest rejestrowana na publicznym łańcuchu bloków, co sprawia, że ​​prowadzenie dokumentacji jest całkowicie bezpieczne, przejrzyste i niezmienne.

Zielona energia dla każdego

Platforma WePower sprawi, że zielona energia będzie łatwo dostępna dla każdego. Obsługuje wszystkie części łańcucha energetycznego, od producentów po konsumentów, a nawet inwestorów. Inteligentne kontrakty służą do pokazania, ile energii jest dostępna oraz ile każdy użytkownik posiada i jest w stanie przesyłać lub zużywać.

Ponieważ platforma jest oparta na blockchainie, może być używana globalnie. To ogromna poprawa w stosunku do obecnych systemów lokalnych. Na platformie WePower energia produkowana przez australijskie farmy wiatrowe może być sprzedawana w całej Europie, a energia słoneczna zebrana w USA może być kupowana przez użytkowników w Kanadzie. WePower sprawia, że ​​nie ma znaczenia, gdzie wytwarzana jest energia. Każdą energię można kupić i wykorzystać w dowolnym miejscu.

Energia do konsumpcji lub inwestycji

Dzięki tokenizowaniu produkcji energii WePower umożliwia zakup energii do konsumpcji lub jako inwestycję. Ponadto zakup tokenów zwiększa atrakcyjność zielonej energii z każdym nowym sprzedanym tokenem.

Zielona energia z dowolnego źródła

Wraz z rozwojem platformy i sieci WePower każdy będzie mógł założyć własną elektrownię i sprzedawać energię na rynku. To zadziała nawet dla małych producentów, a ponieważ przewidywana produkcja energii jest tokenizowana przez platformę, staje się prawnie wiążącym kontraktem, aby zapewnić producentom dostarczenie ilości energii, którą obiecali.

Platforma pozwala kupującemu zawsze dokładnie wiedzieć, ile energii posiada teraz i ile otrzyma w przyszłości. Inteligentne kontrakty można również kupować, sprzedawać i handlować, dając kupującym możliwość dostępu do dodatkowej energii w razie potrzeby lub sprzedaży posiadanych zasobów energii w celu uzyskania zysków.

Pełne szczegóły sieci WePower można znaleźć w dokumentacji projektu biały papier.

Zespół WePower & Doradcy

Zespół realizujący projekt WePower posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie zielonej energii, finansów i transformacji cyfrowej.

Zespół z siedzibą na Litwie jest prowadzony przez CEO i współzałożyciela Nikolaja Martyniuka, który ma ponad dziesięcioletnie doświadczenie w branży energetycznej. W tym czasie zajmował się nie tylko budową konwencjonalnych i słonecznych obiektów energetycznych, ale także handlem zieloną energią na rynkach.

Członkowie zespołu WePower

Współzałożyciele i członkowie rady doradczej WePower

Dołączył do niego CTO i współzałożyciel Kaspar Kaarlep, który ma również ponad 10-letnie doświadczenie w branży energetycznej. Spędził ten czas w europejskich przedsiębiorstwach użyteczności publicznej i ma za zadanie urzeczywistnić ambitne aspiracje technologiczne WePower.

WePower ma również stosunkowo solidną radę doradczą. Na przykład mają Peter Diamandis który jest znanym przedsiębiorcą. Jest założycielem i prezesem fundacji X Prize oraz założycielem uniwersytetu Singularity.

Masz także Trevor Townsend który jest szefem Startupbootcamp w Australii. Wcześniej był dyrektorem zarządzającym w TIBCO software, notowanym na giełdzie Nasdaq w 2004 roku. Ma bogate doświadczenie w systemach handlu energią, ponieważ zaprojektował pierwsze hurtowe oprogramowanie do handlu energią w Australii..

Partnerstwa WePower

Zespół WePower jest dość aktywny w zdobywaniu partnerstw z innymi firmami i projektami. Pierwszym z nich był Memorandum of Understanding, które podpisali z firmą Eleon w lutym 2018 r. Eleon to estońska firma zajmująca się technologią wiatrową..

Członkowie zespołu WePower

Zdjęcie za pośrednictwem Blog WePower

W ten sposób WePower i Eleon zgodzili się rozpocząć prace nad modelem finansowania instalacji wiatraków, który będzie wykorzystywał platformę WePower. Przetestują również istniejące wiatraki Eleon na platformie WePower i zbadają sposoby tworzenia niestandardowych typów wiatraków na platformie WePower.

W lipcu ubiegłego roku WePower ogłosił również współpraca z Green Enesys. To firma, która rozwija projekty zielonej energii na całym świecie. W ramach partnerstwa Green Enesys rozpocznie aukcje energii słonecznej na platformie WePower.

Społeczność WePower

Jeśli chodzi o zwiększanie świadomości i akceptacji projektu, entuzjastyczna społeczność jest potężnym zasobem. Dlatego postanowiłem zagłębić się w społeczność WePower, aby określić jej potencjał.

Jeśli chodzi o ich główną obecność w mediach społecznościowych, mają zarówno Twittera, jak i Facebooka. Mają około 37 tys. Obserwujących Świergot a 27 tys. osób śledzi ich Strona na Facebooku. Zespół WePower jest dość aktywny za pośrednictwem tych kanałów i dobrze informuje społeczność o najnowszych osiągnięciach i aktualizacjach.

Mają też całkiem sporą społeczność Telegram z ponad 23 tysiącami członków. Sięgnąłem do kanału i wydawało się, że jest dość aktywny dzięki regularnej komunikacji z zespołem. Członkowie społeczności w grupie również byli dość optymistycznie nastawieni do projektu, pomimo zastoju w cenie.

Wreszcie WePower ma średni blog których używali sporadycznie w ciągu ostatniego roku. Najnowszym postem był taki, który został umieszczony 27 lutego br.

Token WPR

WePower przeprowadziło ICO w lutym 2018 r., Sprzedając 45% całkowitej podaży tokenów w postaci 745 milionów tokenów WPR po 0,125 USD każdy i uzyskując 40 milionów USD. Po ICO cena nadal rosła, aż 2 marca 2018 r. Osiągnęła rekordowy poziom 0,218685 USD.

Stamtąd cena spadła i po krótkim odreagowaniu w kwietniu, które spowodowało powrót ceny do poziomu 0,15 USD przez kilka tygodni, cena systematycznie spadała, aż przez kilka miesięcy ustabilizowała się w zakresie 0,03 USD do 0,04 USD.

Binance WPR

Zarejestruj się na Binance i kup tokeny WPR

Bessy na kryptowalutach przejęły stamtąd i cena nadal spadała, osiągając najniższy poziom 0,009935 w dniu 24 lutego 2019 r. To był jedyny dzień, w którym cena spadła poniżej poziomu 0,01 USD i od tego czasu nastąpiło niewielkie odbicie, które sprawia, że Wygląda na to, że to może być podłoga dla tokena WPR.

Token WPR to token ERC-20 z łańcucha blokowego Ethereum i może być przechowywany w dowolnym portfelu obsługującym tokeny ERC-20. Należą do nich takie jak MetaMask lub MyCrypto / MyEtherWallet. Najlepszą praktyką byłoby trzymanie dużych zasobów monet z dala od giełd.

Jeśli uważasz, że cena WPR jest atrakcyjna i chciałbyś doładować niektóre, możesz je kupić na Binance i Huobi Global. Istnieje również bardzo mały wolumen transakcji na kilku innych giełdach, ale te dwie są najlepszym wyborem.

Jednak WPR nie wydaje się być tak płynny, a jego łączny obrót wynosi tylko 87 171 USD w ciągu ostatnich 24 godzin. Ponadto ponad 90% jego wolumenu znajduje się na giełdzie Binance, więc jest to wyzwanie z punktu widzenia dywersyfikacji księgi zamówień.

WePower kontra Power Ledger kontra Electrify Asia

Jak wspomniano, istnieje wiele innych projektów blockchain, które opracowują zdecentralizowane protokoły handlu energią. Dwa z najbardziej znanych tego przykładów to Power Ledger i Electrify Asia.

Power Ledger ma siedzibę w Australii i został założony w Australii i próbuje tokenizować handel energią. Zostały uruchomione rok przed tym, jak WePower ruszyło z ziemi, więc mają niewielką przewagę jako pierwszy gracz.

Power Ledger różni się nieco od WePower tym, że nie koncentruje się wyłącznie na energii odnawialnej. Koncentrują się na istniejących sieciach energetycznych i opracowują technologię, która zoptymalizuje jej dystrybucję i zmniejszy ilość odpadów. Chcą też w najbliższej przyszłości przejść do handlu uprawnieniami do emisji.

WePower kontra Power Ledger kontra Electrify Asia

Inną zauważalną różnicą między Power Ledger i WePower jest to, że ta pierwsza opracowała protokół Proof-of-Stake. Oznacza to, że ci, którzy posiadają swoje tokeny POWR, mogą nie tylko używać ich do handlu, ale mogą również zdobywać na nich nagrody.

A co z Electrify Asia?

Projekt jest dość podobny do Power Ledger, ponieważ próbują opracować zdecentralizowany protokół handlu energią. Jednak Electrify Asia koncentruje się najpierw na ekspansji w Azji, zanim wejdzie na inne regiony.

Electrify Asia i WePower ukończyły swoje ICO mniej więcej w tym samym czasie, więc żadne z nich nie ma tu przewagi. Jednak jedną z zalet Electrify Asia w porównaniu z WePower jest to, że wykorzystują swoją ugruntowaną sieć i działalność w Electrify.sg. To już od jakiegoś czasu handluje się energią w Singapurze.

Rozwój WePower & Mapa drogowa

Chociaż zespół WePower aktualizuje swoją społeczność na temat postępów w projekcie, trudno jest ocenić, ile pracy zostało wykonane. Dzieje się tak, ponieważ nie aktualizują swojej opinii publicznej Repozytorium GitHub.

WePower GitHub Repos

Są tu tylko dwa repozytoria, a ostatnie zatwierdzenie miało miejsce w październiku 2018 r. Oczywiście zespół może na razie rozwijać się prywatnie, ale szkoda, że ​​społeczność nie może tego zweryfikować.

Oni mają ładne ambitny plan działania przez pozostałą część 2019 r., więc ciekawie będzie zobaczyć, co zostanie wydane, gdy będą dążyć do tych celów.

Wniosek

Ostatecznym celem WePower jest połączenie wszystkich graczy w przestrzeni energetycznej, od konsumentów i producentów po inwestorów na wszystkich poziomach, oraz wykorzystanie tego połączenia do rozwoju branży zielonej energii. Zespół WePower dostrzega wiele nieefektywności we współczesnym sektorze energii odnawialnej, które uniemożliwiły powszechne przyjęcie zielonej energii. Chcą to naprawić.

Ogólnie projekt wydaje się mieć duży potencjał.

Projekt z pewnością ma filantropijny cel redukcji emisji dwutlenku węgla, co samo w sobie sprawia, że ​​projekt jest wart rozważenia. Chcą rozwiązać prawdziwy problem i pomóc Ziemi.

Jedną z obaw jest to, że obecnie istnieje ograniczone zainteresowanie inwestycjami w zieloną energię, co może zmniejszyć popyt i wykorzystanie platformy WePower i tokena WPR. To z pewnością ryzyko dla inwestorów WPR i będą musieli zdecydować, czy ryzyko niepowodzenia projektu jest warte potencjalnych zysków.

Oczywiście, jeśli Twoim celem jest zwiększenie świadomości i wykorzystania zielonej energii, projekt WePower może być właśnie tym, czego szukałeś.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Zastrzeżenie: są to opinie autora i nie powinny być traktowane jako porady inwestycyjne. Czytelnicy powinni przeprowadzić własne badania.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me