Recenzja WINk: pierwszy blockchain do gier zbudowany na Tron

WINk (WIN) to zdecentralizowany ekosystem gier oparty na blockchain. Ostatnio wzbudza spore zainteresowanie, biorąc pod uwagę podejście oparte na dwóch tokenach.

WINk jest wydawany zarówno jako token TRC10, jak i token BEP2. Będzie to odpowiednio w łańcuchach Tron i Binance. Śledzi również cały szereg innych projektów, które zakończyły wstępną ofertę wymiany (IEO) na Binance Launchpad.

Jednak czy naprawdę warto?

W tej recenzji WINk dam Ci wszystko, co musisz wiedzieć o projekcie. Przeanalizuję również długoterminowe przypadki użycia i potencjał adopcyjny tokenów WIN.

Co to jest WINk?

Puść oczko wystawia się jako platforma do gier i społecznościowa typu blockchain, na której użytkownicy będą mogli stawiać zakłady w wielu ekosystemach blockchain.

Platforma czuje, że ma unikalny ekosystem gier, składający się z innowacyjnej ekonomii tokenów i eksploracji behawioralnej, a także innych mechanizmów motywacyjnych, które mają uczynić WINk lepką platformą.

Poza prostym zapewnieniem użytkownikom doskonałych wrażeń z gry, platforma jest również zbudowana tak, aby programiści mogli łatwo tworzyć nowe aplikacje dApps, które zachęcają użytkowników do zaangażowania i przyjęcia.

Gry na WINk

Niektóre z gier kasynowych na WINk. Zdjęcie za pośrednictwem wink.org

WINk będzie siódmym tokenem oferowanym na Binance Launchpad platformę jako Initial Exchange Offering (IEO). Oferta jest zgodna z formatem loterii, a zwycięzcy zostaną ogłoszeni 31 lipca 2019 roku.

Zostanie przydzielonych tokenów WIN o wartości 6 milionów USD i zostaną one wydane jako tokeny BEP2 w łańcuchu Binance i tokeny TRC-20 w łańcuchu Tron, co czyni je pierwszą platformą opartą na Tron.

Zespół WINk planuje poszerzyć swoją pozycję rynkową poprzez konsekwentne oferowanie nowych, wysokiej jakości dApps. Wykorzystując doświadczenie zespołu w branży gier i ułatwiając nowym programistom tworzenie aplikacji dApps, zespół wierzy, że może osiągnąć dominację na rynku i imponujący wzrost tej nowej platformy do gier..

WINK Funkcje i najważniejsze cechy

WINk narodził się z rebrandingu TRONbet, który był pierwszym dAppem uruchomionym na Tron. Od tego czasu stała się największym dApp pod względem liczby użytkowników i wielkości transakcji. Mimo że wielu konkurentów próbowało go usunąć, pozostał on na szczycie łańcucha pokarmowego gier blockchain.

Strategiczne partnerstwo z Tron zapewni WINk znaczącą przewagę w ekosystemie gier.

Dzięki rebrandingowi WINk został specjalnie stworzony, aby ułatwić nowym programistom ożywienie projektów na platformie. Możliwe jest przeniesienie istniejących projektów lub stworzenie zupełnie nowych projektów za pomocą API i narzędzi programistycznych, które zostały stworzone przez zespół WINk. Rebranding ma również na celu poprowadzenie WINk w nowych kierunkach od jego początków w TRONbet.

Gry na WINk

Statystyki dla użytkowników dApp na WINk. Zdjęcie za pośrednictwem dAppRadar

To prawda, że ​​niektórzy krytykowali WINk jako nic innego jak kolejną platformę hazardową, ale istnieją plany ekspansji na mikropożyczki, stablecoiny, tokeny bezpieczeństwa i nowe kanały płatności. Krótko mówiąc, WINk planuje stać się pełnoprawnym centrum zdecentralizowanych produktów finansowych.

Zespół planuje wykorzystać szereg zachęt poza eksploracją behawioralną i obstawianiem. Dostępnych będzie wiele funkcji społecznościowych, operacji na żywo, interakcji i wydarzeń, wszystkie zaprojektowane w celu zwiększenia komfortu użytkowania. To właśnie tego typu zaangażowanie w społeczność pozwoliło TRONbet na dalszy rozwój i zrobi to samo dla nowo utworzonego WINk.

Oparcie się na blockchainie Tron pozwoli WINk wykorzystać skalowalność do 2000 transakcji na sekundę i 3-sekundowe transakcje, aby zaoferować niemal natychmiastowe wrażenia z gry. WINk ma własne rozwiązanie do skalowania gier takich jak automaty do gier i poker, które utrzymuje platformę w czołówce technologii blockchain.

Korzyści dla użytkownika WINk

Zespół WINk uważa użytkowników za rdzeń platformy, a każdy pojedynczy dApp, który łączy się z platformą, podzieli się częścią wygranych z użytkownikami za pośrednictwem mechanizmu RainDrop.

Kwota otrzymana przez użytkowników jest proporcjonalna do tego, ile WIN zdecydują się postawić. RainDrop wypłaci każdego dnia użytkownikom, którzy postawią stawkę, a wypłaty będą w TRX.

Raindrop WINk

Jak będzie działać WINk Raindrop. Zdjęcie za pośrednictwem WINk WhitePaper

Oprócz obstawiania tokeny WIN są również niezbędne do uczestniczenia w zarządzaniu platformą. W ten sposób użytkownicy są nie tylko graczami, ale także aktywnymi członkami społeczności. Umożliwi to platformie rozwój w odpowiedzi na potrzeby i życzenia użytkowników, a nie tylko w oparciu o to, co niektóre scentralizowane struktury władzy uznają za ważne.

Oczekuje się, że ci, którzy stawiają na WIN, otrzymają również dodatkowe korzyści w przyszłości, w zależności od tego, w jaki sposób tworzone są dApps. Korzyści te mogą przybrać formę większych wypłat, zwiększonej stawki wydobycia lub po prostu bezpośredniego rabatu.

Wszystko to pozwala użytkownikom zachować kontrolę nad swoimi zasobami, a jednocześnie stać się członkiem społeczności i potencjalnie regularnie zarabiać na podstawie postawionych tokenów. Oczekuje się, że ten innowacyjny plan motywacyjny stworzy trwałą platformę wypełnioną lojalnymi i zaangażowanymi członkami społeczności lub fanami.

W porównaniu z tradycyjnymi scentralizowanymi platformami do gier użytkownicy mogą spodziewać się następujących ulepszeń i korzyści:

  • Gry działają na podstawie inteligentnych umów i są w pełni kontrolowane.
  • Użytkownicy zawsze mają pieczę nad swoimi funduszami. Nie ma potrzeby dokonywania wpłat ani czekania na transfery wygranych.
  • Wszystkie gry i wygrane działają na kryptowalutach.
  • Ekskluzywne wydarzenia i funkcje społecznościowe zachęcą użytkowników do posiadania tokenów WIN.
  • Partnerstwo z Tron i BitTorrent zapewni natychmiastową publiczność i bazę użytkowników.

WINk Roadmap

Ponieważ platforma ma już TRONbet i około tuzin innych gier, mapa drogowa jest dość agresywna. Zespół oczywiście wie, czego chce, dokąd musi się udać, czego chcą użytkownicy i ile czasu powinno zająć wprowadzenie nowych funkcji.

W trzecim kwartale 2019 roku zobaczymy nie tylko rebranding na WINk, ale także premierę pokera (obecnie w wersji alfa) i zakładów sportowych (wkrótce). Innymi celami zespołu jest wprowadzenie większej liczby platform blockchain (BTC, ETH, LTC), uwolnienie systemu hierarchii użytkowników dla nagród i zachęt oraz uzyskanie dodatkowych licencji na gry.

WINk Roadmap

WINk Roadmap. Zdjęcie za pośrednictwem Biały papier

W czwartym kwartale 2019 r. Pojawią się dodatkowe platformy blockchain, zostaną dodane kolejne aplikacje dApps, ulepszenia systemu hierarchii w oparciu o opinie użytkowników oraz uruchomienie funduszu ekosystemowego..

Od pierwszego kwartału 2020 roku zespół planuje integrację stablecoinów, wydanie SDK i API dla platformy oraz uruchomienie otwartej platformy. Będą również chcieli utworzyć duże partnerstwa, które będą kontynuowane w drugim kwartale 2020 roku.

Inne plany partnerstwa, które będą w tym czasie ukierunkowane, obejmują europejskie kluby piłkarskie. Sklep z grami dApp powinien być gotowy do uruchomienia do tego czasu i rozpocznie się pozyskiwanie użytkowników przez przeglądarkę Opera i BitTorrent.

Zespół WINk

Ponieważ WINk jest zdecentralizowaną platformą, ma sens tylko, że zespół byłby również zdecentralizowany, a tak jest. Członkowie znajdują się na całym świecie.

Podsumowując, zespół WINk ma dziesięciolecia doświadczenia w grach, a także dziesięciolecia doświadczenia w technologii blockchain. Czynnikiem jednoczącym członków zespołu jest ich pasja do łączenia technologii blockchain i gier oraz to, w jaki sposób może zrewolucjonizować branżę gier..

Od 2017 roku, kiedy potencjał Bitcoin i innych projektów blockchain zwrócił uwagę założycieli, WINk jest w toku. Zaczęło się, gdy członkowie głównego zespołu opuścili swoje poprzednie projekty i zaczęli badać, jak zintegrować technologie blockchain i gier.

WINk Team

Niektórzy członkowie zespołu WINk. Źródło: Raport z badań Binance

TRONbet rozpoczął się niczym więcej niż pobocznym projektem dla 3 członków założycieli, ale szybko rozszerzył się na pełnoetatowy zespół 11 członków. Inwestycja z funduszu Tron Arcade i rebranding na WINk to ekscytujący nowy krok dla zespołu i projektu.

Zespół jest równomiernie rozłożony, czterech członków pochodzi z branży blockchain, a trzech innych to weterani gier i zarządzania produktami. Kilku deweloperów ma duże doświadczenie w grach mobilnych, co może okazać się ważne dla przyszłości projektu.

Ostatecznym celem całego zespołu jest zrewolucjonizowanie znanych nam gier, a także zdominowanie przestrzeni dzięki najlepszej, najbardziej przyjaznej dla użytkownika dostępnej platformie do gier..

Społeczność WINk

Aby zwiększyć przyswajanie projektu kryptowalutowego, najpierw musi być świadomość całej społeczności. Najlepszym sposobem na zwiększenie świadomości na temat projektu jest zaangażowanie dużej i aktywnej społeczności.

Jak więc układa się WINk?

Cóż, nadal mają całkiem rozsądną wielkość społeczności, którą generują z dni TronBet. Na przykład mają plik Konto Twitter z nieco ponad 11 tys. obserwujących.

Mają też Kanał telegramu który ma nieco ponad 8 000 członków. Wskoczyłem do tego telegramu i odbyła się całkiem interesująca rozmowa. Było oczywiście kilku „księżycowych chłopców”, ale byli oni w mniejszości.

Jednak być może jednym z największych atutów dla świadomości, jaką ma WINk, jest fakt, że budują na Tron. Założyciel firmy Tron, Justin Sun, jest płodnym sprzedawcą (niektórzy mówią za dużo). Już publikował projekt WINk za pośrednictwem swojego konta na Twitterze.

Justin Sun WINk

Justin Sun’s Tweety o WINk. Zdjęcie za pośrednictwem Świergot

To Justin Sun pomógł sprzedać inny projekt oparty na Tron, BitTorrent. Był to również jeden z najbardziej udanych IEO, które odbyły się na Binance Launchpad.

Token WIN

Zostanie utworzonych 999 miliardów tokenów WIN i można je zdobyć tylko przez nadchodzące IEO lub przez rynki wtórne, zrzuty lotnicze i wydarzenia promocyjne.

Pierwsza oferta to początkowa oferta wymiany (IEO), która odbywa się na platformie Binance Launchpad. Jest to oferta w stylu loterii i rozpoczęła się 24 lipca 2019 r., A zwycięzcy loterii zostaną powiadomieni 31 lipca 2019 r. Tylko 5% całkowitej podaży WIN, czyli 49 950 000 000 WIN zostanie przeznaczonych na sprzedaż publiczną..

Dystrybucja tokenu WIN

Początkowa dystrybucja tokenu WIN. Źródło: Whitepaper

Przy sprzedaży tokenów za 0,0001201 $, sztywny limit sprzedaży wynosi 6 milionów $. Należy również zauważyć, że cena opiera się na absolutnym minimum dla BTC i odpowiada mniej więcej 1 Satoshi, który jest najmniejszą jednostką miary BTC. Oznacza to, że wartość WIN może wzrosnąć tylko w kategoriach Bitcoin, po ustaleniu rynkowego handlu WIN / BTC.

Inną atrakcyjną cechą tej niskiej ceny początkowej jest to, że cena może znacznie wzrosnąć po sprzedaży. Wiadomo, że IEO Binance odnotowuje znaczny wzrost w krótkim okresie i nie jest niczym niezwykłym, że natychmiast po IEO obserwuje się 10-krotny wzrost.

Wydanie tokena WIN

Harmonogram wydania tokena WIN. Źródło: Raport z badań Binance

Innym sposobem na łatwe otrzymanie tokenów WIN będzie zrzuty lotnicze. Dodatkowe 5% całkowitej podaży monet przeznacza się na zrzuty lotnicze, które mają się wydłużyć w ciągu najbliższych trzech lat. Pierwszy zrzut nastąpi w sierpniu 2019 r., A tokeny WIN zostaną przesłane do posiadaczy tokenów TRX, BTT i ANTE / WIN.

Ten pierwszy airdrop przyniesie 10 989 000 000 WIN, czyli 22% całkowitego przydziału airdrop. Oczekuje się, że w ciągu następnych 12 miesięcy dodatkowe 24% lub 11.880.000.000 WIN (999.000.000 każdego miesiąca) będzie dystrybuowanych za pośrednictwem zrzutów lotniczych.

Wniosek

Nie można zaprzeczyć, że WINk ma silny zespół i zaczyna od mocnego, sprawdzonego produktu w TRONbet. Oczywiście gry typu blockchain to nowa przestrzeń, ale gry online nią nie są, a dzięki doświadczeniu wniesionemu do projektu przez zespoły programistyczne i marketingowe nie ma powodu, by sądzić, że projekt nie może odnieść wielkiego sukcesu.

Począwszy od już 16 000 dużej społeczności TRONbet, platforma WINk będzie miała również początkowo dostęp do społeczności Tron, a ostatecznie do 300 milionów silnej społeczności BitTorrent. Jeśli połączysz ten zasięg ze sprawdzoną, silną platformą, prawdopodobnym rezultatem będzie dominacja na rynku.

Oczywiście przestrzeń do gier typu blockchain jest zupełnie nowa, więc prawie niemożliwe jest stwierdzenie, jakie zmiany mogą nadejść, które mogą spowodować, że WINk zostanie liderem. Jeśli platforma utrzyma solidną przewagę, te wczesne tokeny WIN mogą stać się dość cenne, zwłaszcza jeśli użytkownicy po prostu postawią je i pobiorą dywidendy.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Zastrzeżenie: są to opinie autora i nie powinny być traktowane jako porady inwestycyjne. Czytelnicy powinni przeprowadzić własne badania.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me